Akvaristické jádro

Pokec pro všechny, kteří měli, mají nebo budou mít akvárium. Každý je vítán.
Autor diskuse: skwor - Profil , 10.1.2007 všeobecné - ostatní

Nrybomil | Pá 19.1.2007 14:02:04

dujač: Žábronožka je pro ty nejmenší potěry labyrintek dost velká, musel bys jí " stáhnout " - odfiltrovat do pár hodin po vylíhnutí ze šlupek, tedy to těžko odhadneš. Dříve se používali trepky ze sena namočeného ve vodě, dnes koupíš i vícero druhů tzv. tekuté potravy spešl pro potěry labirintek aj. velmi malých potěrů. labirintky maj problém, že se hrozně rychle rozrůstaj , tedy při stejném stáří velká rozdílnost velikostí. Někteří chovatelé začínají s krmením vykulených potěrů dost pozdě, což může být chyba.

    NStanďour | Út 16.1.2007 11:36:58

    Taky rybář. :o)

      Ndujač | Po 15.1.2007 15:16:12

      rybomil,skwor:15 cm vody zhruba mám,vytírám je v elementkách,ted při posl.výtěru se mi ve dvou vykulili(naky plesnivy jikry na rostlinkách sem vyhodil),ale ve třetí jen plesnivy jikry a dva jedini prcci.Je fakt,že sem je přikryty neměl vůbec,ale byly všechny tři vedle sebe a ve dvouch celkem v klidu,tak nevím...
      Ještě jedna věc:jako první krmení používám kupovany tekuty s obsahem žábronožky,ale drahy jak čert,není náká levnější náhražka?

        Ndetreux - Profil | So 13.1.2007 18:00:48

        michal: pokud máš větší akvárko ve kterým jsou kytky delší dobu a nebude těch kapříků moc není problem. Čerstve nasazený kitky nebo mekolistý ti asi zničej....

          NMichalM | So 13.1.2007 17:37:12

          Nazdar borci, je chytry dávat kapříkum do akvarka rostliny? Nebo je všecky vybagrujou?

            NŠáďa | Pá 12.1.2007 22:54:19

            Řízek: ohledně toho filtru máš naprostou pravdu. Co největší objem filtrační hmoty ,nejlepší je opravdu bioakvacit a na průtoku moc nezáleží ,je lepší určitě menší. Obecně dělám oběh vody cca objem akvária za 3 až 4 hodiny. Filtr je njednodušší a nejlevnější lepený ze skla s přepážkami a vrtané akvárium. Až budu mít čas hodím i nějaké fotky. Ale dělám spíš moře.

              Nplawer | Pá 12.1.2007 22:21:45

              aku:Ja studenovotku docela delam mam nase ryby i jejich barevne formy....napis mi na mail o co by si mel zajem...

                Nrybomil | Pá 12.1.2007 21:08:44

                dujaš:Bych řekl, že u labirintek můžou být 2 příčiny:
                1) pokles teploty ( ani ne tak vody, spís ochlazování vzduchem ) při špatném zakrytí
                2) špatně oplodňující samec
                Skus nad další výtěr umístit trvale žárovku.
                Ještě:Takový triviální dohaz ? Stahuješ po výtěru vodu tak na 15 cm výšky ?

                  Nskwor - Profil | Pá 12.1.2007 21:07:58

                  dujač: S tím bych si zas tak nelámal hlavu. 100% úspěšnost při výtěru by byla docela velká náhoda...

                    Noskus - Profil | Pá 12.1.2007 18:57:41

                    zelí : ahoj, tak s toho asi nebude co?

                      Nzelí - Profil | Pá 12.1.2007 18:53:06

                      strejka:nic mě nepřišlo.Psal jsem ti to i na mail.

                        Nstrejka - Profil | Pá 12.1.2007 12:00:50

                        zelí: posílal jsem ti maila na adresu z karty...

                          Npetho | Pá 12.1.2007 11:49:39

                          Zdravim vsetkych, potreboval by som poradit ako zlikvidovat kaprivca(argulus) v zahradnom jazierku tak aby som neznicil rastliny. Skusal som pripravok Formil, ale davka podla navodu bola neucinna a pri zvyseni davky skor uhynula ryba ako parazit.

                            Ndujač | Pá 12.1.2007 9:32:42

                            ahoj všichni:super téma,akorát jak vidím,tak sem tochu zaspal..Nenáte někdo zkušenosti s odchovem čichavce zakrslého?V pohodě se mi tře i vykulí a rozplave,ale vždycky část jiker zplesniví.Nevíte někdo čím by to mohlo být?Vodu neupravuju,v pohodě se mi v ní tře i cichlidka papouščí....

                              Nskwor - Profil | Čt 11.1.2007 15:47:26

                              aku: Nachytat :-)

                                Npetr - Profil | Čt 11.1.2007 14:43:52

                                postříkals to klinikem? k dyžs ho měl v ruce?

                                  NŘízek - Profil | Čt 11.1.2007 13:46:39

                                  Bobs: rek bych parazit, nejakej vytrusovec nebo tak, odstrneeni by slo, ale pak by asi na nejaky cas zaplisnila, coz mozna je lepsi nez tohle, ale ani tohle neni letalni.

                                    NBobš - Profil | Čt 11.1.2007 13:36:22

                                    detreux - ® bylo to tvrdý ale odstranit sem to nezkoušel bo si myslím že by to pro rybu nebylo Ok.
                                    Akvárko né ale oblíbená svazovka:((

                                      Ndetreux - Profil | Čt 11.1.2007 13:30:40

                                      Bobš: nevím ale je to pěně hnusný, typl bych asi nejakýho parazita....Neskoušels to nejak odstranit? To máš v akvárku?

                                        NBobš - Profil | Čt 11.1.2007 13:28:44

                                        Nevíte co je to zač?Plíseň?Parazit?