Akvaristické jádro

Pokec pro všechny, kteří měli, mají nebo budou mít akvárium. Každý je vítán.
Autor diskuse: skwor - Profil , 10.1.2007 všeobecné - ostatní

NŘízek - Profil | Čt 11.1.2007 12:23:25

Detreux: To mas pravdu. Je otazka co je to dlouhodobe zvysena koncentrace soli:-), bral sem tu pro preventivne lecebny ucely, mou osvedcenou-tj 0,5 az 1 kg kuchynsky soli na 550 litru, jenze to byla tanganika:-). Takze nejaka ta sul v rozumny mire jo, ale ani ta, aspon dle mych zkusenosti ten zakal nevyresi.a ve slany vode blbe roste vetsina kytek. Nicmene na akvaristice je krasny to, ze kazdymu funguje neco trosku jinyho:-).

    NVaša - Profil | Čt 11.1.2007 12:06:09

    Bulk
    To bylo klasický lepidlo kterým se lepí kachličky!Koupíš to v každých stavebninách,nebo ti trochu donese nějakej kámoš zedník nebo obkladač.Není toho potřeba moc.

      Ndetreux - Profil | Čt 11.1.2007 11:52:24

      řízek: ttj sem nevedel. Kdyz si vezmeš že v baltským moři žijou docela v pohodě štiky, líni, karasi, cejni atd tak jim sůl ve vodě moc vadit nemůže. ....

        NBulk - Profil | Čt 11.1.2007 11:17:11

        Vaša: A název toho lepidla sím tě nevíš?

          NŘízek - Profil | Čt 11.1.2007 11:08:58

          Detreux, dody: preventin je na bazi metylenovy modri + myslim nejaka malachitova zelen, zlikviduje--vysrazi -nachyta na bordel se sam, ale vymlati ti i ty uzitecne nitrifikacni bakterie, -pravda to neni takova traga. I ve studenovodnim akvariu se da rovnovaha dusiku dobre vyresit, nejdulezitejsi je VELKEJ filtr, velkej co do objemu filtracni hmoty asi nej je obycejnej bioakvacit, to je mohem dulezitejsi nez kolik jim protece za hodinu litru!!!!. Filtr se zabiha relativne dlouho, pak je potreba se o nej spravne starat-prat ho ve studeny nechlorovany(zbozna prani:-) vode, kytky v zasade vubec nepotrebujes. Jestli je akvarko stary mesic, neni proste este uplne zabehly, casem se to srovna. Koren bych dal jeste nekam stranou do vody, at se poradne namoci a vyhnije. Pak by nemel bejt problem. Jinak o pouziti manganistanu draselneho jako leciva pro ryby slysim prvne, pride mi to strasne drasticky, tomu bych se obloukem vyhnul, jako finalni reseni pro sneky a spol jo, to znam, ale je mozny ze taky nevim vsechno:-). Sul jako podpurne preventivni prostredek je O.K. ale nasim rybam by mohla jeji dlouhodobe zvysena koncentrace vadit.

            NVaša - Profil | Čt 11.1.2007 10:05:22

            Bulk

            Krmím je masem hovězím nebo játra nebo filé.Vitamíny jen párkrát do roka.Sned je mají v mase:-))

              Naku - Profil | Čt 11.1.2007 9:59:08

              Ac se venuji slane vode chtel bych vyzkouset nase ceske ryby - mate nekdo tip kde je v toto rocni ziskat ?

                NFrk - Profil | St 10.1.2007 23:12:12

                vvvv/....... ne-ee

                  NVVVV | St 10.1.2007 23:09:33

                  Mohu se jen tak pro zajímavost zeptat,kdo z vás chodí i na stránky http://www.akvarista.cz ?

                    NFrk - Profil | St 10.1.2007 23:01:39

                    Roh1!ck - ® /Tys jim tedy pomohl;)))))))

                      NRoh1!ck - Profil | St 10.1.2007 22:17:35

                      detreux: já jsem měl z výlovu předminulý rok 2 malé sumce cca 8 cm, ale bohužel mi toho moc nežrali a asi po měsíci zemřeli. Sdíleli akvárko s koi kapry a závojnatkama s venkovního jezírka - byla to krása. Bohužel foto nemám

                        Nzelí - Profil | St 10.1.2007 21:51:27

                        Koukám že se to tady pěkně rozjelo.A jak mi napsal švára je to tady pěknej relax.Všechny rybolovné techniky jdou stranou a všichni kopou za jeden druh koníčka.To je fakt bomba.

                          Nsomozo - Profil | St 10.1.2007 21:46:17

                          jiran:no to mam az moc daleko. Holt si ted rozmnozim pestrence ty maj podobnou vinovou barvu.

                            Njiris - Profil | St 10.1.2007 21:39:56

                            medved - to si rovnou nabarvi kapry :-)

                              NJiřan | St 10.1.2007 21:39:08

                              somozo, v jednom zveráku v olomouci.

                                Nmedvěd - Profil | St 10.1.2007 21:37:57

                                Mám jeden sen a to velký kančíky.Např.Cichlasoma Synspilum

                                  Nsomozo - Profil | St 10.1.2007 21:36:38

                                  jiran:kde si je koupil?

                                    Njiris - Profil | St 10.1.2007 21:35:01

                                    zelí - když už Ameriku, tak takovou :-D
                                    http://www.akwa-mania.mud.pl/wystawy/zoo%20w-wa/5.jpg

                                      Njiris - Profil | St 10.1.2007 21:32:25

                                      skwor - kdyz myslis.

                                        Nskwor - Profil | St 10.1.2007 21:29:45

                                        jiris: Mladý jsou podobný. Starší ryba už je mohutnější a jde to poznat líp