Jihočeská bašta nejen pro jihočechy

Po dohodě s některými kolegy jsem se tedy uvolil a zakládám tímto jihočeskou baštu. Tak doufám a věřím, že nezapadne do propadliště dějin MRKu a bude v něm vždy dostatečně živo.
Tak Vás tu tedy vítám. Přístupno je zde pro všechny bez ohledu k rybářskému vyznání a bydlišti.
Autor diskuse: profo - Profil , 24.10.2006 všeobecné - ostatní

Termín srazu jihočeské bašty

A) 22.-24.5.201560%

B) 29.-.31.5.201520%

C) 5.-7.6.201520%

Od 24.2.2015 hlasovalo 35 čtenářů.

NPetrson - Profil | Po 13.11.2006 12:24:41

>> certbert, hraji > s vízem by problém být neměl. No, známej tam chce rozjet nějaký ubytovací kapacity, takže nevylučuju, že se tam někdy podívám. Když jsem viděl dokumenty právě z té delty, ucvrkával jsem do textilu. Takový kvantum kaprů neuvidíš ani při výlovu Rožmberku. Akorát to tam trochu podělali s přehradama - je jich moc, bez přechodů...Třeba jesetery musí nasazovat z blízkých farem pod tlakem, aby se tam udrželi, ale stejně se to moc nedaří, právě kvůli značně omezeným šancím migrovat.

    Nhraji - Profil | Po 13.11.2006 12:16:41

    cerbert: není třeba jezdit ani tak daleko, takový Dněpr v Kyjevě má hloubku 16 metrů a šířka jak kde, ale hodně přes 200.

      Ncertbert - Profil | Po 13.11.2006 12:14:49

      Petrson jo delta Volhy to by musel být mazec!!!vízum asi nebude problem???

        Nhraji - Profil | Po 13.11.2006 12:01:33

        Petrson: tak nějak prosím. :-)), a chce to zkoušet a zkoušet.

          NPetrson - Profil | Po 13.11.2006 12:00:29

          >> hraji > ahá, jedničky - dvojky tak akorát do pusy :-) Tomu rozumím.

            NPetrson - Profil | Po 13.11.2006 11:59:24

            >> certbert > tam jsem fakt nebyl, i když někam k Volze bych moooc rád. Však až se zruší víza, myslím, že to začne. Zcela Ti věřím, jen je právě problém, jak se to naučit, když to člověk neumí :-) Vidím poměr neúspěchů asi takto: 30% = špatné vzory, 70 % = rukama.

              Nhraji - Profil | Po 13.11.2006 11:59:21

              Petrson: ano i o tom jsem slyšel, to nemusí být marné, pokud je alespoň trochu rovné dno a jedeš s "ponorem" nad ním, v pařezovce je to k ničemu.
              A na vzorech moc nezáleží, spíš na vedení a velikosti. Nedaří se mi s těmi většími a těžšími, mám v oblibě lehounké a malé, to platí i v jiných oblastech :-))

                Ncertbert - Profil | Po 13.11.2006 11:49:29

                Petrson-nebo jsi nebyl v Rusku-o:))))))) to bude ten problém-:o)))když se to člověk naučí používat tak to funguje.

                  NPetrson - Profil | Po 13.11.2006 11:37:30

                  >> hraji > taky někdo používá jako "nosník" marmyšek brčko, ale připadá mi, že imitace pohybů rybky pak může zkreslovat. Zatím jsem to nezkoušel. Na fotky se taky těším, s marmyškama jsem zatím žádnou díru do světa neudělal, asi jsem neměl ty správné vzory.

                    Nhraji - Profil | Po 13.11.2006 11:05:39

                    Petrson: to není kdo umí, ale nouze naučila ...., holt není lo´dka k dispozici :-))
                    A vřele doporučuji, dokonce jsem zkusil místo marmyšky dát jen 1,5 gramu těřký brok na vlasec asi tak 1 cm před háček velikosti 8 a funguje to stejně. Mám zamražené rybky, co mi uhynuly a chytám jen na ně, napichuji je za hlavu

                    cerbert: fotky udělám doma a dám je sem zítra, možná dneska večer, když se mi moc bude chtít.

                      Ncertbert - Profil | Po 13.11.2006 11:02:21

                      hraji-hoď sem nějakou fotku těch tvých marmyšek já je ještě pamatuji za komanču tak jak se změnily-:o))))

                        NPetrson - Profil | Po 13.11.2006 11:01:08

                        >> hraji > to pak jo, jestli s tím nahodíš až 15 m od břehu, není co řešit. Dál jsem stejně chytil jen 2 zubatky, všechny ostatní zabraly tak do 3 m od břehu (i když to bylo v létě). Krásnej lov, holt kdo umí..:-) Tak snad letos není poslední a ještě pár dravců vyškolíš.

                          Nhraji - Profil | Po 13.11.2006 10:50:38

                          Petrson: ne poslední tři vycházky jsem lovil pouze ze břehu. Dvakrát na Slezské hartě, jednou na Křetínce (přehrady, jedna na severu Moravy, druhá asi 40 km od Brna). překvapivě vůbec není třeba nahazovat daleko, můj Berkley na UL dokáže hodit marmyšku 1,5 gramu s rybičkou asi tak 15 metrů a to úplně stačí, většina záběrů je do 5-timetrů od břehu, kmen mám buď 0,16 nebo 0,175 a stačí to. Na Hartě těch štik bylo asi deset za hodinu, včera na Křetínce jen asi 5, ale dvě největší to ukously, jedna to vzala úplně u břehu a nadvakrát.

                            Ncertbert - Profil | Po 13.11.2006 10:49:51

                            chlapi-já používal nejraději Fireline je myslim od 0,10 jako návazec se osvětšila tady u nás se dá koupit po metrech

                              NPetrson - Profil | Po 13.11.2006 10:43:14

                              >> certbert > že taky zdravím :-)

                              >> hraji > takto chytáš spíš z loďky, že? Nebo tu marmišku ještě nějak zatěžuješ, kvůli delším náhozům ze břehu ?

                              >> Mr. Stick > tak ta 18 je obvyklý standard, který při vláčce používám, občas to ale fakt chce tenčí návazce. EDIT >> Georgino > dík, nahnal jsi mi vodu na mlýn, zítra se poptám.

                                NGeorgino - Profil | Po 13.11.2006 10:41:09

                                Petrson:Vyrábí se to ve více průměrech.

                                  NMr.Stick - Profil | Po 13.11.2006 10:33:04

                                  @Petrson: Myslím, že se to dělá jen v jednom průměru, ale fakt to nevim přesně...to co mám, jsem srovnával s 0,18 a bylo to jakš takš stejný...měřidlo průměru nevlastním...

                                    Ncertbert - Profil | Po 13.11.2006 10:31:42

                                    před chvílí mi volal Vláďa mam vás pozdravovat(nemá přístup k netu)jindro-když ty chytáš metr a více tak to už jenom tankové lano-:o))))jinak tě zdravim!

                                      Nhraji - Profil | Po 13.11.2006 10:28:53

                                      Jen pro upřesnění, používám nejraději myrmyšky těžké 1 až 1,5 gramy, protože ty zajiš´tují velmi "přírodně autentický" pohyb rybky, když dám malou rybku (5 cm) na marmyšku 3 gramy, tak sice rychle vyklesá do hloubky, ale její pohyb je nepřirozený. A právě ty lehounké marmyšky potřebují tenký vlasec, nebo něco jiného, aby dobře pracovaly.

                                        NPetrson - Profil | Po 13.11.2006 10:26:54

                                        >> Mr. Stick > jak je to tlustý ? Vyrábí se v rozdílných průměrech, jako klasické silony? Dík.