Jihočeská bašta nejen pro jihočechy

Po dohodě s některými kolegy jsem se tedy uvolil a zakládám tímto jihočeskou baštu. Tak doufám a věřím, že nezapadne do propadliště dějin MRKu a bude v něm vždy dostatečně živo.
Tak Vás tu tedy vítám. Přístupno je zde pro všechny bez ohledu k rybářskému vyznání a bydlišti.
Autor diskuse: profo - Profil , 24.10.2006 všeobecné - ostatní

Termín srazu jihočeské bašty

A) 22.-24.5.201560%

B) 29.-.31.5.201520%

C) 5.-7.6.201520%

Od 24.2.2015 hlasovalo 35 čtenářů.

NPetrson - Profil | Po 13.11.2006 10:24:09

>> hraji > je fakt, že u vláčky si se mnou ryby při užití lanka vůbec netykají. Když nějakou překecám, tak jen s tenčím monofilem, a totéž se dá říci i o lovu na rybky (záběrů na vlasec znatelně přibude). Ale po microwire se budu muset podívat - dobrej nápad.

>> certbert > holt u nás stále převažuje kořistnický postoj k přírodě. A jestliže i rétorika a kroky svazu jej podporují, těžko čekat změnu v dohledné době. Tento jev se totiž zdaleka netýká jen dříve narozených, jak někteří zjednodušují.

    Nhraji - Profil | Po 13.11.2006 10:22:50

    Mr.Stick: větší než 70 taky nechytám, protože mi to vždy ukousnou, ale jak jim dopředu říct, aby nebraly? :-))
    cerbert: zkoušel jsem teflonovou šňůru na candáty a není to ono, ani lanko od Hends, které doporučují na lov štik se streamery, se mi neosvědčilo. Nejlepší bylo to microwire.
    Je třeba zkoušet

      Njindra - Profil | Po 13.11.2006 10:21:37

      cerbert:Jak kterou, už mi ji taky přebrousily, hlavně větší.

        Ncertbert - Profil | Po 13.11.2006 10:19:38

        hraji-já používal kousek pletenky je měká seženeš jí po metrech a zubatky jí mepřebrousí-:o))))

          NMr.Stick - Profil | Po 13.11.2006 10:14:59

          @hraji: Dělá (dováží), to teď nevím, fa Los - Cormoran...dá se koupit jako sedm metrů "vlasce" v balíčku za cca 200,- Můžu vřele doporučit, někdy je problém ustřihnout to i nůžkama a...štiky do 70 cm si s ním zatím taky neporadily...větší nechytám, bo to neumim :o)

            Nhraji - Profil | Po 13.11.2006 10:10:57

            Mr.Stick, Petrson: o záběry nouze není, toje pravda,letos je těch malých zubatek víc než dost. A zkoušeli jsme lanko microwire, to štičí zuby vydrží spolehlivě. Budu se muset po to Hardmono podívat, určitě by mnohou rybu přivedlo do podběráku

              Ncertbert - Profil | Po 13.11.2006 10:06:11

              Petrson-když si někdo veme rybu je mu přána ale když má v saku jednu a další mu někdo nosí do auta tak tě to nas...,málem jsme se u vody poprali až když jsem řekl že už jedou policajti tak se sebrali a táhli ale co je to platný když to udělaji jinde a nebo slyšíš ten cajk a povolenka jsou drahý musí se to zaplatit-:o(((((

                NMr.Stick - Profil | Po 13.11.2006 10:05:30

                @hraji: Aha :o))) ale je to fakt dobrá věc...mám ho v průměru 0,18 a zatím ho ještě žádná nedala...jen ta cena...

                  NPetrson - Profil | Po 13.11.2006 10:05:21

                  >> hraji > není to škoda? I když je fakt, že záběrů tak příjde určitě víc, a jak vidno, hlavně od větších rybek.

                    Nhraji - Profil | Po 13.11.2006 10:03:10

                    Mr.Stick: hard mono je pro masaře, my co milujeme adrenalin používáme vlasec 0,14 :-)), zatím je to 50 na 50 %

                      NMr.Stick - Profil | Po 13.11.2006 9:53:29

                      @hraji: Hard Mono ti nc neříká? :o)

                        Nhraji - Profil | Po 13.11.2006 9:49:23

                        Jihočeši, mrskněte sebou trošku, a´t máte tisíc příspěvků. :-)))
                        Profo, bohužel jsem o víc ryb přišel, než jsem zdolal, štiky, zejména ty větší, bez problémů ukously vlasec, jak se dostal mezi zuby. Držely jen ty ulovené za okraj tlamy.

                          NFugas | Po 13.11.2006 9:41:25

                          Profo: Zdravím JB. Na Orlíku hotový jatka! Ostatně jako vždycky, vždyť mě znáš:-)). Možná bude časem i nějaký foto.

                            NPetrson - Profil | Po 13.11.2006 9:15:55

                            Jinak chlapi, už jste vybrali to místečko pro přístí sraz ? :-) ? Já vím, ještě je brzy.

                              NPetrson - Profil | Po 13.11.2006 9:13:20

                              >> certbert > to je teda síla :-( když už ani "zrcátka" se nepouštěj. A já myslel, že to je "přechodný" jev letních dovolených, kdy chce každý (no, někdo spíš musí, kvůli drahým polovičkám :-) aspoň 1, 2 rybky přinést na oheň. Těch cejnů jsme pouštěli mraky, i když brali vesměs na pískovnách (po pravdě tam skoro nic jinýho nešlo. Čekali jsme lopaťáka, který na nás házel bobek, ale pár dravců potěšilo). Na řece to bylo spíš o tlouštích, nějakých kapřících, okounech, ploťkách a karasech. Snědli jsme asi 3 kousky, ale když jsem to kolem pozoroval, byli jsme vyjímky.

                                Ncertbert - Profil | Po 13.11.2006 8:54:03

                                Petrson-to nejsou jenom dravci ale většina ryd co pozoruji končí v kuchyni ty doby co lidi pouštěli cejny atd jsou pryč-:o((((a co se nasazuje je zlomek toho co se zmasí je to smutné ale je to tak!!!

                                  NPetrson - Profil | Po 13.11.2006 8:44:19

                                  Jestli na Lužnici dravci už nebudou dost vymasení. Já vím, ono se to asi zjednodušeně dá říct o každém revíru. Když jsem tam však byl v létě, zubatých se načapalo dost. Tedy já skoro nic, ale další vydry z kempu to uměli líp, tábořili na dobrém fleku a skoro každý den z něj nějakou štičku nebo candáta vydolovali. To samé se dá říct o vláčkařích, kteří to občas procházeli. Úlovky to byly většinou malé (do 50 cm), ale problém s tím vůbec neměli, ani jednu kudlu jsem neviděl pustit. Věděli jsme tam o fleku, kde přebýval krokodýl v bývalé výpustní rouře, ale nikomu se ho lapit nepodařilo (ta už byla větší a zkušená). Zajímavé, že za celých 10 dní se v popisovaném úseku (cca 300 m) nevytáhl ani jeden sumík.

                                    Ncertbert - Profil | Po 13.11.2006 8:17:15

                                    dobré ráno přeji všem.profo-jo je to slabota občas se nějaká ta fišle splete,ale dní kdy si člověk pořádně zachytá je opravdu málo-:o(((((

                                      Nprofo - Profil | Ne 12.11.2006 22:28:37

                                      hraji : no alespoň jsi si trochu zalapal. Docela ti závidím...:-))

                                      Anachronix : hm tak to slýchám od spousty kolegů co Lužnici znaj a jezdí tam dost často. Bohužel se poslední cca měsíc musim přidat na jejich stranu a potvrdit to že opravdu nekoušou..:-((

                                        NAnachronix - Profil | Ne 12.11.2006 21:56:37

                                        profo-nějak se jim nechce