- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Sumec na jídlo?
Ahoj vespolek, příští rok se chystám na sumce a rád bych taky ochutnal jaké má maso (ještě nikdy jsem ho nejedl-dá se přirovnat chuťově k jiné rybě?), proto bych se vás rád zeptal jaká velikost by byla na maso nejlepší (nerad vybírám kosti z malých ryb a zároveň nechci aby maso bylo tučné a gumové). Dále bych vás poprosil jestli máte nějaké osvědčené recepty (vaření / smažení/ uzení) byl bych moc rád kdybyste přispěli svou troškou do mlýna. Rád bych si na prvním sumcovi s rodinou pořádně pochutnal, přecejen to není kus prasete který se dá sehnat všude :) Děkuji předem za rady...
Autor diskuse: Eldar - Profil , 13.12.2009 všeobecné - ostatní
- Zobrazit zápisy i bez fotek.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
25x v oblíbených a 2x v ignorovaných.
6 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.
Nkokosek - Profil | Ne 19.2.2017 13:28:12
Nejlíp to chutná přímo u vody. A z jedné metrovky jsou pro dva rybáře tři obědy. Stáhnout, vyfiletovat, nasolit a naložit (majdu z oleje a koření si vozíme z domu). Když je čas a podmínky, tak do mřížky na oheň, druhá varianta přímo na pánev. A raději přibalit nějakou paštiku, kdyby kósaly samé dvojky ;)
NSalmon - Profil | Ne 19.2.2017 11:17:53
Ahoj!
Moje zkušenost je, že sumce na jídlo (mimo uzení) jen do 100cm! Zkusil jsem jednou vzít 126cm a byl příliš tučný. Vím, že příště bych jej pustil!
Asi záleží i na lokalitě, kde vyrůstal. Ten větší byl z Harty, kde je studenější voda a ryba roste pomaleji. Ty do metru jsem měl z Pálavy, kde je naopak voda asi nejteplejší.
Když už se rozhodneš pro rybu 100+, tak v každém případě dobře odstraň veškerý viditelný tuk a i tak to bude mastnější.
Sumec do metru je vynikající i v trojobalu jako řízek!
Jednou jsem jej zkusil dát i na gril a výsledek byl suprový! :-)
Moje zkušenost je, že sumce na jídlo (mimo uzení) jen do 100cm! Zkusil jsem jednou vzít 126cm a byl příliš tučný. Vím, že příště bych jej pustil!
Asi záleží i na lokalitě, kde vyrůstal. Ten větší byl z Harty, kde je studenější voda a ryba roste pomaleji. Ty do metru jsem měl z Pálavy, kde je naopak voda asi nejteplejší.
Když už se rozhodneš pro rybu 100+, tak v každém případě dobře odstraň veškerý viditelný tuk a i tak to bude mastnější.
Sumec do metru je vynikající i v trojobalu jako řízek!
Jednou jsem jej zkusil dát i na gril a výsledek byl suprový! :-)
NČendík - Profil | Po 14.12.2009 7:08:59
sumec na jídlo je ideální kolem metru. Já z něj mám rád guláš, který popisuje p. Štěpnička ve své knize : Rybí receptář ( myslím že Miloše ) Štěpničky. Je to paráda!
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59789
NUdírny a uzení50903
NKulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb5777
NSranda bez nadsázky 🤘10499
 Rybářsko-houbařské jádro .-)44808
NČína - objednali ste uz nieco?15654
NDokumenty z přírody kolem vody608
NRybářský retro bazar.16772
NBušákovy plky a frky a různé věci od našich vod400947
NČerná listina Bazaru - upozornění na podvodné či nefér jednání1505
Živě na MRK.cz
↻
Diskutujte o rybaření
Kde to žije - všechna témata
14:28NPřiposlech Fox rx 3
14:27NPstruhová sezóna 2026 80
14:25NDo Moravy se vrátilo 3000 jeseterů malých (Bleskovka) 23
13:45NVypínač k motoru 4
13:21NRybáři a vinařství 897
12:15NVN Zemplínska Šírava (Revír) 22
11:47NZraněné, postižené a mrtvé ryby 26
11:05NZákaz vstupu a rybolovu v revíru Dyje 13/1 - ohrožený orel (Bleskovka) 50
10:44NGalerie muškařských navijáků 595
1:10NPivo- craft beer 674
PáNBolognese 5/6 m 3
PáNHlídač slev eshopů 735
ČtNPruty Hearty Rise 490
ČtNPřímá zkušenost se signalizátory Sonik Gizmo 11
ČtNVýběr prutu sportex. 201
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: Do Moravy se vrátilo 3000 jeseterů malých
. . . NBleskovka: Rybáři porušují pravidla. Porybní na Plzeňsku hlídají i z lodě.
. . . NBleskovka: Energetika vs. divoká voda: Kdo má větší nárok na naše řeky?
. . . NBleskovka: V Nizozemsku pomáhají lidé rybám překonat vodohospodářské stavby pomocí "rybího zvonku"
. . . NBleskovka: Velké zlepšení čistoty vody má háček - řekami tečou tuny neviditelné špíny
. . . NBleskovka: Zákaz vstupu a rybolovu v revíru Dyje 13/1 - ohrožený orel
Akční nabídky
Tournament wafters 3/5mm od FeederBaitZa 139 Kč
NOVINKA: Závodní nástraha určená pro měkký plastový trn, bajonety nebo na gumový kroužek, dóza obsahuje dvě velikosti: 3 mm a 5 mm, 5 příchutí. Více na www.chytil.cz
Delphin bunda CRUISER HeroZa 890 Kč
Softshellová bunda Delphin Cruiser Hero vás ideálně ochrání během chladnějších či větrných dnů. Díky svým vlastnostem a propracovanému designu se hodí nejen na ryby, ale také pro procházky přírodou či jiné volnočasové aktivity.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
2.5.RZ Veselá 2026
2.5.O putovní pohár MO ČRS Příbram -...
2.5.Rybářské závody Syrovice
2.5.Jarní rybářské závody Vranovská...
2.5.Brandýs - St.Boleslav ,, čuník...
2.5.Hadice ze Staráku II.ročník
2.5.Rybářské závody Horka nad...
2.5.O pohár starostky obce Dymokury...
2.5.Rybářské závody Olbramovice
2.5.Veřejné rybářské závody
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme prodejnu
Rybářské potřeby JESETER
Karlovy Vary - Dvory, Kpt. Jaroše 198/17

















