Kaprařina

Hlavní poradna pro kaprařské dotazy.
Na dotazy Kde to bere, jaký je lepší prut nebo které kuličky jsou nejlepší apod., nebude odpovídáno. Poradci nemohou odpovídat na dotazy na náčiní a nástrahy, které sami nevyzkoušeli, takové dotazy raději směřujte do běžných diskusí na MRKu.

Moderátoři - poradci: Martin M.MirasvladysRickmi-kufotojakes.

pecan1989 - Profil | Čt 16.4.2015 23:03:12

ahoj shanim nejaky kvalitn a stabilni stojan na pruty do 3000kc. muze to byt rod pod i tripod. za odkazy a nabidky dekuji.

fotojakes - Profil | Út 21.4.2015 12:34:00

xMarkusx - Profil | Pá 17.4.2015 11:40:38

DOBRÝ DEN, Chytám kapry už delší dobu(3 roky feeder, 4 roky kaprařina) a potřebuji poradit výběrem boilie (rozdělení na sílné(chilli, koření, atd.), průměrný(losos, krab, rybí moučky atd.) a slabší (jemné příchutě na bázy mléčných proteinů bez rybích mouček) jak je použít a za jakého počasí, aktivity, selekce a vnadění? Je to na malých ravírech okolo 3 - 5ha ale velké ryby tam jsou. (kapři okolo 13kg) Děkuji za odpověd a NEBERTE TO JAKO RADU NA ZNAČKU ČI PŘÍCHUT POUZE TY KATEGORIE

fotojakes - Profil | Út 21.4.2015 12:32:09

to nelze takto říci, jiná voda, jiné chutě ryb. Co jinde zabírá, na druhé vodě nefunguje a naopak. Chce to zkoušet a hlavně ty ryby na dané vodě hledat.

Pavlos_ - Profil | Út 21.4.2015 12:11:21

Ahoj, letos je moje první sezona rybařiny, jezdím na jedno jezero,kousek od domova. Byl jsem tam už 6 krát a nic jsem nechytil.Ostatní rybáří kolem mě pořád chytájí .Chodím na krátkodobé vycházky 3-4hod, ráno, odpoledne i večer jsem zkusil a stejně nic.Chytám na vlas pod háček.Zkoušel jsem kukuřici 3 zrnka,boili švestka plus česnek,oliheň plus chobotnice,boili halibut plus dip halibut,na panáčka jahoda plus flou ananas.Na švestkučesnek jsem zkoušel i to, že jsem dal olej slisoval jsem česnek a mám to v tom ponořený, aby to bylo silnější a stejně nic.Dneska jsem byl už zoufalej:-) tak jsem zkusil jeden prut klasicky na háček uvařil jsem kolínka a taky nic i foukačku a zase nic, ani záběr':-(už nevím co mám zkoušet, poradíte?Jinak montáže mám na tvrdo návazce jsem zkoušel 15-20cm a taky nic, olovo 60-70gr.Jinak háčky mám malé Long shank 6 vel.Díky moc za radu.Jo a PVA punčošku taky dávam a nepomáhá

fotojakes - Profil | Út 21.4.2015 12:30:05

asi bude nejlepší podívat se pod ruce těm, kteří na té vodě tahají ryby.

totman - Profil | Ne 19.4.2015 15:02:47

dobrý den ,chtěl bych se zeptat proč se mi boilies rozpadá a jak rozpadu předejít. Předem děkuji za odpověď.

fotojakes - Profil | Út 21.4.2015 12:28:35

je z těsta a to se ve vodě rozmáčí a postupně rozpadá. Buď se to dá zpomalit jeho důkladným vysušením, nebo zkusit jiné, které se tolik nerozpadá.

vlado112 - Profil | Pá 17.4.2015 18:45:20

Ahoj. Mám jednú otázku. Už dlhšiu dobu sa mi na jednom súkromnom revíri nepodarilo urobiť záber. Asi mesiac do zadu to bez problémov bralo aj na 20mm boilies na dno a z dňa na deň BUM. Od vtedy už ani záber. Skúšal som už asi všetko čo v mojom sortimente mám a bez úspechu. Ďakujem za odpoveď.

fotojakes - Profil | Út 21.4.2015 12:27:27

ne vždy to bere stejně, pokud tam chytáte stejným způsobem dlouho, zkuste změnit montáže, barvu nástrah. Případně místo lovu na této vodě.

bonhof - Profil | Ne 12.4.2015 19:02:36

Ahoj, mužete mi prosím poradit začínám z boilízem, chytám na revíru kde je dost vodní trávy, jak to mám udělat aby ryby bojlí našli děkuji Petr

fotojakes - Profil | Pá 17.4.2015 8:52:01

Ryba si krmení najde bez problémů i v rostlinách, jen asi použij malé PVA na háček, aby se ti nezamotal při náhozu do rostlin.

tom_novak - Profil | Pá 10.4.2015 11:40:36

Ahoj mám jednu otázku..mužu používat pva když jsem začátečník...nebo mám počkat až budu zkušenější

fotojakes - Profil | Pá 10.4.2015 12:04:06

i když PVA je zkratka polyvinylALKOHOL, nemusíš čekat až ti bude 18 let, abys ho mohl používat:-). Bez problému s tím zvládne pracovat i začátečník. http://www.mrk.cz/clanek.php3?id=1175

Miras - Profil | Pá 10.4.2015 12:26:21

Prosím, nezdvojuj své dotazy. Pokud si zadáš otázku do diskuzí, nemá už smysl zadávat ji do poradny.Díky. M.

Škaris - Profil | Ne 5.4.2015 8:17:57

Dobrý den, potřeboval bych poradit s volbou návazcové šňůrky. Zjistil jsem, že jsem si koupil šňůrku, která je označena jako plovoucí. Nevím tedy, jestli je tato plovoucí šňůrka vhodná ke klasické boilisové montáži na položenou na dno, nebo je lepší použít (koupit si) nějakou jinou neplovoucí, svlékací apod. Chytám kapry běžných velikostí na stojáku. Mockrát předem děkuji za radu.

Miras - Profil | Pá 10.4.2015 10:48:24

Nic nevyhazuj a klidně tu šňůrku používej. Pokud ji chceš přišpendlit ke dnu, můžeš použít bročky nebo různá plastická olova. Leckdy stačí šňůrku jen protáhnout skrz plastické olovo. Nachytají na se na ni drobné částečky, které stáhnou šňůrku ke dnu.

bojliz - Profil | Ne 5.4.2015 13:51:13

Přejí krásné Velikonoce. Chci se zeptat, zda se někdo zabýval možností, že si nahodím Marker Traper na změření hloubky a na přesnější zakrmení ( bez zakrmení ani ránu), zda takto připravý prut můžu ponechat po celou dobu mého rybolovu, v případě, že budu chytat na 2 pruty. Na Marker se chytat nedá, jen si myslím, že by to mohlo být považováno, že provádím nezákonný lov na 3 pruty. Děkuji za odpověď. Petrův zdar.

fotojakes - Profil | Ne 5.4.2015 21:17:31

Podle zákona je to v pořádku, udice musí obsahovat háček, ale problémy s tím být mohou, pokud je RS jiného názoru. Vedlo by to jen k dohadům a spekulacím, jestli tam háček byl, či nikoliv.

Martin M. - Profil | Ne 5.4.2015 21:36:41

(Ja bych jen upresnil pro ctenare z jizni Moravy, ze v MRS je zakazano oznacovat lovna mista na hladine.)

Miras - Profil | Pá 10.4.2015 10:37:57

Dle stávajících pravidel ČRS můžeš současně používat i prut s markerem + i prut na zakrmování, pokud to nevylučují bližní podmínky lovu na daném revíru.
Kdysi jsem vznesl dotaz přímo na naše ústředí a dostalo se mi této odpovědi:
"Vážený pane kolego,
formálně vzato máte jistě pravdu. Ještě bych k tomu doplnil, že příloha
č. 7, čl. II, bod 2 vyhl. č. 197/2004 Sb. uvádí, že použití
(demonstrativně uvedených, tedy i jiných než vyjmenovaných) technických
prostředků k lovu "specifikuje uživatel revíru v bližších podmínkách
výkonu rybářského práva ". Mezi vyjmenovanými technickými prostředky
zahrnuje i "nahazovací prak". To samozřejmě vede k úvaze, že pro odpověď
na Vaši otázku je třeba se především pečlivě seznámit s BPVRP pro daný
revír, jestli neobsahují zákaz používání těchto technických prostředků.

Nad rámec této odpovědi poznámku: Jak znám naše rybářské strážné,
nebudete to mít při vysvětlování užití těchto prostředků jednoduché."

dravec00 - Profil | Čt 9.4.2015 12:43:43

Ahoj jaké pelety by jste mi doporučila na zakrmování přemýšlel jsem náký CSL co vy na to?díky

Miras - Profil | Pá 10.4.2015 10:24:15

Ahoj, na rychlé rozkrmení flleku budou CSL gut, protože se rychle rozpadají. Přesto bych k nim přidal ještě pelety, které se rozpouští pomaleji - např. red fish pelety. Inspiraci a povídání o peletách najdeš zde: http://www.mrk.cz/clanek.php3?id=1141 resp. http://www.mrk.cz/clanek.php3?id=1143