Kaprařina

Hlavní poradna pro kaprařské dotazy.
Na dotazy Kde to bere, jaký je lepší prut nebo které kuličky jsou nejlepší apod., nebude odpovídáno. Poradci nemohou odpovídat na dotazy na náčiní a nástrahy, které sami nevyzkoušeli, takové dotazy raději směřujte do běžných diskusí na MRKu.

Moderátoři - poradci: Martin M.MirasvladysRickmi-kufotojakes.

xMarkusx - Profil | So 2.5.2015 19:27:05

Co mám změnit když je počasí teplota za jaké normálě tahám kapra za kaprem občas to u nás na rybníčku nastane a už jsem fakt v koncích zjemnil jsem montáž co to šlo zkusil hromadu kombinací nástrah ale nic a člověk přitom vidí jak tam ty potvory rijí dno a ne a ne zabrat. Předem Dík za Radu

Martin M. - Profil | So 2.5.2015 23:34:04

Duvodu muze byt milion a bez znalosti, jak presne chytas a co delas spravne a spatne, se tezko radi. Predne je ale nutne pripustit si prosty fakt, ze ryby neberou vzdy stejne dobre a nekdy dokonce neberou vubec. Napr. prudke zmeny pocasi mohou byt spatne. Zjemnovani nemusi byt jediny zpusob, jak ryby oklamat - muzes zmenit zpusob zakrmovani (napr. misto PVA pouzit raketu a krmit masivneji - nevime, jak krmis), nahazovat do jine hloubky nebo lovit v jine vysce nade dnem, chytat brzy rano, zkusit uplne jina mista atd. Je toho fakt hodne a obecna rada na dotaz "jindy berou a dnes neberou, co mam delat" nejspise neexistuje. Jedina rozumna rada, co mne napada, je naucit se pouzivat co nejvice ruznych taktik rybolovu a u vody hledat, ktera z nich zrovna funguje.

PS: prosim, netrap nas a vzdy si po sobe dotaz precti. Kdyz uz to nejde bez chyb, tak at tomu jde aspon rozumnet.

pepex1 - Profil | Pá 1.5.2015 10:07:51

Ten prut je robinson xenon gt 3,90m

fotojakes - Profil | Pá 1.5.2015 11:31:10

odpovědět ti na to může jen výrobce, potažmo prodejce.

pepex1 - Profil | Pá 1.5.2015 9:00:56

Ahoj vcera jsem zlomil spicku na prutu je mozne koupit novou? Jedna se o tridilnou uhlikovou delicku takze bych asi potreboval cely novy posledni dil tech 130cm. Jen me zajima jestli se vubec prodavaji nahradni dily nebo musim koupit novy prut. Dekuji za odpoved.

fotojakes - Profil | Pá 1.5.2015 9:44:20

To se budeš muset zeptat výrobce toho prutu, nebo prodejce.

smoke - Profil | Ne 26.4.2015 11:41:53

Jsem začátečník a mam problém s nahozením. Vlasec se mi vždycky prověsí a já nepoznám záběr.

Martin M. - Profil | Ne 26.4.2015 11:55:24

Ahoj - muze to byt prilis lehkou zatezi nebo prilis lehkym cihatkem, ale lepsi by bylo vedet, jak presne chytas.

birisek - Profil | Čt 23.4.2015 22:24:31

Zdravím. Mám naviják Sema Therapy BCS 970. Bohužel mi v klapce praskl jeden důležitý kus a bez něj se teď nezaklapává ani nedrží. Je roztříštěn na 3 kusy a jeden je zalomený v klapce, ten půjde nějak vyšprtnout. Nevíte někdo kde to sehnat ? Hledal jsem nějaké náhradní díly ale nenašel jsem. Oficiální web výrobce také ne. Neumí mi prosím někdo poradit ? Děkuji

Martin M. - Profil | Pá 24.4.2015 12:15:40

ahoj, radeji zkus tuhle poradnu http://www.mrk.cz/poradna.php?id=18
neko kontaktuj nektery ze serviru navijaku - treba tento http://www.mrk.cz/opravny.php?id=33197

Tiky Květák - Profil | Pá 24.4.2015 7:41:55

Ahoj
Pokud chci použít na menší plošné zakrmeni kukuřici a řepku je lepší uvařit to dohromady? Pokud ano, vaří se to dohromady od začátku, nebo je potřeba řepku přidat později, aby se nerozvařila?

Martin M. - Profil | Pá 24.4.2015 12:14:38

Ahoj, repku bych pridal tesne pred koncem vareni kukurice, staci nechat prejit varem a pak nechat spolecne ve vode vychladnout.

Borrr1989 - Profil | St 22.4.2015 14:16:01

Dobry den mohli by jste mi poradit kde se da dobre bivakovat na D7?
Preferuji prirodni breh, ale kdyz vidim mapu tak je tam dost chatek atd, V priloze je fotka kde jsem zvyraznil misto lovu, nevite jestli se tam da chytat nebo jestli je to soukromy pozemek?
Diky.

Martin M. - Profil | St 22.4.2015 19:24:11

Bivakovat jdi naproti do kempu.
(arogantni odpoved na zaklade zkusenosti s bivakujicimu hulvaty v tomto rajonu).

marw_84 - Profil | St 22.4.2015 11:39:26

Ahoj, chci jit chytat kapry na pstruhovou prehradu. V radu je napsano, ze musim pouzit nasrahu rostlinneho puvodu. Kdyz budu pouzivat boilies musim se nutne vyhnout tomu s mouckama? Mate nejake zkusenosti co na to rybarska straz? Diky

fotojakes - Profil | St 22.4.2015 15:17:35

To by mělo být bez problémů, i když problém nastat může. Informoval bych se u místní RS, jak na to pohlíží.

Pavlos_ - Profil | Út 21.4.2015 13:20:19

Fotojakes: Ještě mě napadlo, jestli třeba nezkusit jinou montáž, ale nesmí se tam chytat a krmítko.
Ale asi je to blbost, že by to bylo montáži nebo ne?

fotojakes - Profil | Út 21.4.2015 13:21:59

taky možnost. jak jsem říkal, podíval bych se pod ruce těm, kteří tam chytají.

Hoolis - Profil | Pá 10.4.2015 13:15:55

Zdravím, je lepší, když jsou ryby ještě méně aktivní za chladného počasí, dávat větší vzdálenost boiliesu na vlasu od háčku? A ještě bych měl dotaz, když při náhozu dopadne nástraha viditelně, jakože rovně přede mě, ale při došponování míří vlasec dejme tomu šikmo do prava, jestli to hodně ovlivní čitelnost záběrů (samozřejmě se toto děje, když fouká vítr). Děkuji :-)

fotojakes - Profil | Út 21.4.2015 12:36:18

délku vlasu jsem v závislosti na počasí nezkoušel, takže směle do toho. Dva pruty jsou ideální k porovnání. myslím, že toto detekci záběru příliš silně neovlivní.