Kaprařina

Hlavní poradna pro kaprařské dotazy.
Na dotazy Kde to bere, jaký je lepší prut nebo které kuličky jsou nejlepší apod., nebude odpovídáno. Poradci nemohou odpovídat na dotazy na náčiní a nástrahy, které sami nevyzkoušeli, takové dotazy raději směřujte do běžných diskusí na MRKu.

Moderátoři - poradci: Martin M.MirasvladysRickmi-kufotojakes.

rybářík3 - Profil | Po 6.4.2015 16:15:25

Ahoj chtel jsem se zeptat jak jsi martine řikal ze na kaprarinu nemusim mit pipak ani swingr tak jak se to dela????a muzu chitat feedrem s prutem na kaprařinu??dik za od.

Martin M. - Profil | Po 6.4.2015 22:51:35

Ja psal, ze pipak neni nezbytne nutny, pokud pruty nebudes nechavat bez dozoru. O swingerech jsem nepsal - nejake cihatko pouzit musis. Proste povesis cihatko a cekas, az se pohne - tak jak jsme to delavali v dobach, kdy jsme pipaky jeste neznali.
Feederovy prut na kaprarinu lze pouzit, ale neni to ono.

Miras - Profil | Út 7.4.2015 9:57:06

Prosím, směřuj své dotazy do této sekce: http://www.mrk.cz/zacatecnici . Tam si pokecáš až až. Děkuji.

voselňák - Profil | Ne 5.4.2015 22:07:24

Pěkný den, delší dobu jsem byl mimo rybářský svět, nyní se chci vrátit. Chci si koupit nový cajk a zarazil mě výraz "Naviják s volnoběžnou brzdou". Řekněte mi prosím co tento výraz znamená (po lopatě) Díky

Martin M. - Profil | Ne 5.4.2015 22:41:15

ahoj. Takovy navijak ma 2 brzdy - jednu klasickou, kterou pouzivas pri zdolavani, abys rybu neutrhnul, a druhou, kterou si nastavis vice navolno pri cekani na zaber, aby ti ryba nestahla prut do vody. Packou v zadni casti navijaku mezi temito brzdami prepinas, pripadne muzes "zaberovou" brzdu vypnout pootocenim klickou navijaku.

tom_novak - Profil | Ne 5.4.2015 11:23:06

prominte že otravuji ale chci se zeptat musím si nutně kupovat marker nebo místo markeru tam dát pruběžný splávek a navýzat to jak s markerem

fotojakes - Profil | Ne 5.4.2015 12:54:30

lze použít jakýkoliv plovák, který se dá připevnit bezpečně k vlasci a dostatečně plave.

tom_novak - Profil | So 4.4.2015 11:05:04

Ahoj mám jednu otázku dá se z fluocarbonu zhotovit zig rig návazec nebo je lepší ho udělat z njákeho tuhčího silonu nebo s jemné pletenky.Předem díky za odpověd

fotojakes - Profil | So 4.4.2015 22:57:58

rozhodně bych doporučil monofilní materiál, ať už fluorocarbon, nebo vlasec. s pletenkou si to neumím nějak představit. Podstatná bude dostatečná vzplývavost, aby vytáhlá váhu háčku i dlouhého návazce. FC je těžší než klasický vlasec.

luky1977 - Profil | So 4.4.2015 19:46:09

Mam dotaz ohledně těsta mohl bych použít jako návnadu nebo nástrahu těsto ze samotného Lepku a ktomu bych přidal jaky vnadidlo bud vanilkový cukr a nebo skořicový co by bylo lepší a nebo něco jiného poradte prosím děkuji za odpověď .

Martin M. - Profil | So 4.4.2015 20:11:50

Podle mne to bude hrozna zvykacka, takova navonena guma. Fungovat to samozrejme muze.

Jack01 - Profil | Pá 3.4.2015 20:33:05

Mám dotaz ... když u kaprařského prutu dojde k rozbitému očku jak ho spravujete mam pocit že bych to tam lepit asi nemel ?Dík

Martin M. - Profil | So 4.4.2015 0:32:31

Rozbite ocko posilam s celym prutem na opravu do servisu.
Jestli se do toho chces pustit sam, tak je tu poradna pro opravu nacini - http://www.mrk.cz/poradna.php?id=18

rybářík3 - Profil | Pá 3.4.2015 20:49:35

je na přední brzdu??? dik za od

Martin M. - Profil | So 4.4.2015 0:24:55

pokud se tyka tato otazka me odpovedi, tak je to navijak typu baitrunner, tzn. ma dve brzdy - jednu predni (hlavni) a jednu zadni (zaberovou). Zkus si jiz sam dohledat na webu, co to je baitrunner.

Jack01 - Profil | Pá 3.4.2015 15:17:44

Zajímalo by mě co toto počasí uděla s kaprama... Když sněží včera ještě byly jízdy ale nevím zdali, ryby nezmění chování.. Jestli třeba nebudou opatrnější a záběry nebudou tak aktivní jak doposud.

fotojakes - Profil | Pá 3.4.2015 16:21:48

prudké změny počasí většinou sníží rybí aktivitu, ale jinak než u nahozených prutů to na jisto zjistit nejde :-)

rybářík3 - Profil | Čt 2.4.2015 21:26:05

dobrý den chtěl jsem se zepta jestly pva punčochu kolik mm je asi nejlepší?????děkuji

Martin M. - Profil | Pá 3.4.2015 10:41:35

Cau, to zalezi, jak velky balicek navnady chces udelat. S tenkymi se lepe nahazuje a lepe drzi tvar valecku, ale nenacpes do nich tolik navnady - jsou spise na drobnejsi veci - peletky, stickmixy, drcene boilie. Z tlustych udelas spise koule, neleti tak dobre, ale vic se do nich vleze vcetne nejvetsich pelet a boilie.

rybářík3 - Profil | Pá 3.4.2015 10:07:32

ahoj chtěl jsem se zeptat když si chci koupit naviják o kolo 2000kč na kaprařinu a aby se s tim dalo chytat trošku i feeder???,, děkuji za od.

Martin M. - Profil | Pá 3.4.2015 10:37:54

Cau, to jsi svuj dotaz vyznamove ani gramaticky teda moc nevylepsil :-)
Shimano Baitrunner ST 4000 FB