Informace pro rybáře: RIS - výdej povolenek na rok 2024
Diskuse k bleskovce Informace pro rybáře: RIS - výdej povolenek na rok 2024
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
31x v oblíbených a 5x v ignorovaných.
NBoMik - Profil | Pá 3.5.2024 18:46:36
NBoMik - Profil | Pá 3.5.2024 18:15:03
No a že k tomu stávajícímu guláši ještě pomáhá proslulá česká legislativa, tak tomu teprve dodává tu správnou PACHUŤ a hořkost lidem, kteří se chtějí posunout konečně od r. 1961 do reality a ne někomu tam, kde končí slušný název pro záda.
Niva - Profil | St 1.5.2024 20:56:31
NMartin M. - Profil | St 1.5.2024 14:17:11
Zbytek penez, ktery po lonskem roce zbyl moji MO, nam oznamili na clenske schuzi a rekli i na co se pouziji, k tomu se hlasovalo a proslo to dost jednoznacne. Orientacne to byl preplatek nekolika stokorun na jednoho clena! Samozrejme jsme velka MO, ale zaroven mame reviry 250 hektaru.
Podle mne je efektivnejsi, abych ja napr. programoval, protoze to umim, a nekdo jiny delal neco jineho, co ja neumim a co mu zaplatim. Penize jsou univerzalni smenny prostredek a zaroven nejspravedlivejsi a nejsnadneji vycislitelny. Vytykat lidem, ze nedelaji sluzby zdarma (nebo za nizsi cenu nez za kolik umi pracovat jinde) pro svuj konicek, je obchod s cernym svedomim, ktery neprezije. To mohlo fungovat, pokud si u toho lidi nakradli, nebo pokud to pro ne byla v zivote nejvyssi dosazitelna funkce na kterou byli hrdi, nebo pokud to delali pro kamarady a kamaradi pro ne delali zase neco jineho a ve velkem meritku to tak nejak vychazelo ze jsi citil zodpovednost pomahat, kdyz tolik lidi kolem tebe take pomaha, nebo kdyz jste se aspon mohli spolecne utvrzovat, ze takhle to je spravne a ostatni jsou sracky, ale stejne budeme dal pomahat, jsme na to hrdi. Tomu rozumim, ale nalakat nove dobrovolniky bude cim dal tezsi, uz treba jen proto, ze s nimi nejdrive budes muset byt kamarad, coz je podle mne v mnoha MO uplne zabetonovane i treba prave tim, ze tam je parta, ktera se utvrzuje, ze tam venku to je samy debil, co si mysli, ze za penize bude mit vsechno.
Nnofish - Profil | St 1.5.2024 12:52:51
Ani netušíš, k čemu se použijí ty peníze co zbyly.
Jsou to dvě strany pohledu na věc, ale rozdílné. Musel by sis zkusit obě. Já tu fakt vidím lidi kteří platí službu a tím to pro ně konci, jenže to není správná cesta. Budeme jako Kaufland? Čím více zákazníků, tím lépe? To se nedá vysvětlit, to se musí zažít.
NBoMik - Profil | So 27.4.2024 21:55:35
NMartin M. - Profil | So 27.4.2024 19:02:45
Podle mne i u nas je prostor pro "profesionalizaci" - nebude to uz na dobrovolnicke bazi (protoze dobrovolnici dojdou) ale placene pozice. Fakt nechapu, proc by nekdo mel makat pro ostatni a mit z toho jen dobry pocit. Strasne temto lidem dekuji, je super ze takovi existuji, ale nemuzes vycitat ostatnim, ze nejsou take takovi.
Nnofish - Profil | Pá 26.4.2024 15:43:30
Znám dobrovolné hasiče, znám myslivce, znám rybáře. Nechápu, co se děje, že všude chtějí lidé jen zaplatit a o nic se nestarat. Zájmové spolky nejsou Kaufland.
Na svazu je spousta chyb, ale pozitiva jsou tu také.
Jsem z organizace z cca 1300 členů. Na schůzi dorazí 30-40. Tady jde vidět ten zájem o spolek co mi umožňuje lovit ryby. A z těch 40, je 25 stálých co pomáhají udržet to vše v chodu. Ostatní četli na netu, že nám to tam mají "osladit" a jdou.
Zažil jsem konec komunizmu, za kterého se tyhle spolky rozvíjely a fungovaly. Asi ty starší generace myslí jinak, protože v tom žily. Dneska už je to všem jedno. Stala se z nás konzumní společnost. Chce konzumovat, ne se na tom podílet.
NBoMik - Profil | Pá 26.4.2024 12:05:57
NBoMik - Profil | Pá 26.4.2024 11:57:17
Hele jak znám naší mladou generaci lehce po 70 tce tak ty na tuto APPKU nemají ani vhodné mobily. O hluchých místech kolem vody ani nemluvím. Papír je prostě papír a dokud se nevyčerpají ty zásoby řekněme za několik desítek stovek tisíc českých peněz, tak to bude jen pokus nasucho. Zrovna tak předražené a zbytečně tisklé BPVRP každé dva roky, ve kterých je tolik nesmyslů už v době zadávání. Jaké kraviny se tam individuálně mění u každého revíru ani nemluvím. Vím, že XX moc procent lidí si to ani nečte a já už vím proč ! Protože mě u toho dycky berou dvě MRTVICE, tři INFARKTY, nabíjím všechny flinty doma a zároveň lámu všechny pruty. Asi se dám brzy ke včelařům. A pak už prosím jenom opětovně celou RS, konejte jednotlivě a spravedlivě u vody. To co tam vidím v povolenkách za slohové úkoly ... Ještěže se mi hlava netočí 360 stupňů DOKOLA. Nebo Vám zase nějaká HLAVA POMAZANÁ vypsala soutěž o nejagilnějšího jednotlivce ROKU ? Nezapomínejte, že v řadách rybářů je dost právně vzdělaných lidí a doba, kdy si to lidé nechali líbit je již dávno pryč !!!
NLojzaH - Profil | Pá 5.4.2024 14:53:33
NLojzaH - Profil | Út 2.4.2024 9:43:56
Nkubsta - Profil | So 23.3.2024 6:09:26
Nnofish - Profil | Pá 22.3.2024 15:06:17
NLojzaH - Profil | Pá 22.3.2024 7:26:42
Nnofish - Profil | Čt 21.3.2024 18:49:53
NLojzaH - Profil | St 20.3.2024 15:48:12
Nnofish - Profil | St 20.3.2024 15:32:48
NLojzaH - Profil | So 9.3.2024 18:33:11
Nlikin - Profil | So 9.3.2024 10:54:42
NLojzaH - Profil | Pá 8.3.2024 19:32:45
Nlikin - Profil | Pá 8.3.2024 12:01:34
Teď by se měl v průběhu roku tedy zastavit a zaregistrovat nový, aby nebyl rozpor mezi tím, co jednou uvidí RS v RISu a co fyzicky v ruce ne ?
Nedávno jsem viděl názor, že RL musí být při prodeji platný po celou dobu platnosti prodávané povolenky. To se mi nějak nezdá.
NBoMik - Profil | Čt 15.2.2024 21:09:17
Kategorie: Všeobecné
Republiková rada ČRS se sešla 8. února na svém pravidelném zasedání.
- pokračovala diskuze o sjednocení pracovního ročního příspěvku (brigád). Po pěti letech není prozatím na sjednocení napříč ÚS shoda.
- celkový objem finančních prostředků z celosvazových povolenek , který se rozděluje na základě docházek a úlovků rybářů mezi jednotlivé územní svazy, je 155 863 427 Kč.
- celkově 261788 členů, což je oproti roku 2022 pokles o 2667 členů.
- spuštění uživatelského diskuzního fóra RIS
https://www.rybsvaz.cz/beta/index.php/aktuality/rada-crs/1487-ze-zasedani-republikove-rady-unor-2024
A KDE JE TEN nárůst členské základny, asi odjel bojovat na východ ???
Předseda ČRS Dr. Mach a jednatel ČRS Dr. Heimlich okomentovali podrobný písemný materiál redistribuce financí za prodej celosvazových povolenek za rok 2023. Celkový objem finančních prostředků, který se rozděluje na základě docházek a úlovků rybářů mezi jednotlivé územní svazy, je 155 863 427 Kč.
Kdo chodí častěji k vodě má více peněz ? Tak to na svém ÚS beru dalších pět listů na evidenci docházky a úlovků a píšu deset docházek denně. Ať ti kapři lezou pěšky po břehu
!!!
Předseda Republikové dozorčí rady Dr. Křenek seznámil členy Republikové rady ČRS s provedenými kontrolami za leden 2024. V uvedeném měsíci proběhla kontrola směrnic a interních pokynů, přičemž nebylo zjištěno závad a nedostatků.
A JE TO PRAVDA ???
NBoMik - Profil | Ne 11.2.2024 18:11:16
NBoMik - Profil | Ne 11.2.2024 17:59:39
Zato budu mít uklízečku u každého revíru, anglicky trávníček na fleku pro chytání kedíka na odnos batozin svačinka ivychlazené pivko až na fleka obsluhu s pštrosími pery ať mi není horko a při odjezdu umyté a vyluxované auto zkontrolované gumy a plnou nadrz. A pak jsem se z toho snů probudil a kromě prázdné peněženky mi zbylí oči pro pláč !!! Ano zdokonalení servisu pro své členy něco stojí !!!
Nnofish - Profil | Ne 11.2.2024 13:29:07
Hlavně, to nikdo jen tak nevymýšlí, musí to někdo schválit.
Svaz je fakt poslední kolébka socializmu. Lidi si furt myslí že zaplatí a mají nárok. Ale neuvědomují si, že jinde platí jak blbí a vůbec jim to nepřijde divné.
Nnofish - Profil | Ne 11.2.2024 13:24:00
Nevím, já jako majitel digitální karty do tachografu jsem povinen ji mít i když jedu pro svaz pro ryby a přitom je na jméno a musím ten poplatek uhradit já. Úředníkovi. Neviděl bych to tak černě, pokud je to.nejaka normální částka. Každý provoz něco stojí. Mě to např stojí 250 na rok. Pokud se tedy správní poplatky nezměnily.
NLojzaH - Profil | So 10.2.2024 11:32:11
NBoMik - Profil | So 10.2.2024 10:49:31
Nnofish - Profil | Pá 9.2.2024 16:10:29
Nstormandnature - Profil | Čt 8.2.2024 22:12:44
Ncomputerfish - Profil | Čt 8.2.2024 21:22:50
https://mrspalava.cz/cr-povolenky/
NThomic - Profil | Čt 8.2.2024 19:23:25
jak tu bylo slíbeno, je připraveno interní diskuzní forum pro uživatele RIS. Jeho cílem je sdílet zkušenosti z provozu, navrhovat úpravy nebo o nich diskutovat; ze strany ČRS tam budeme uvádět informace o plánovaných verzích, termíny plánovaných odstávek a postupu prací.
Forum nenahrazuje uživatelskou podporu, ale rozšiřuje ji o možnost komunikace mezi uživateli navzájem.
Není anonymní, přihlašovací jména jsou totožná s těmi, kterými se přihlašujete do RIS; z bezpečnostních důvodů je ale nutné změnit pro účely fóra heslo (tzn. hlavní systém a forum má stejné přihlašovací jméno, ale hesla se liší).
Registrace do fóra bez vašeho aktuálního účtu v RIS, kde jste zařazeni do některé z rolí v MO/ ÚS, není možná.
Odkaz na fórum visí jako oznámení v hlavičce po přihlášení do RIS.
Petrův zdar!
NLojzaH - Profil | Čt 8.2.2024 17:40:15
Nstormandnature - Profil | Čt 8.2.2024 17:26:58
NLojzaH - Profil | Čt 8.2.2024 17:20:50
A hlavně kdyby jsem neměli takhle ochotného člena který to prodává ve svém krámu tak to můžeme zabalit.
NFRANK71 - Profil | Čt 8.2.2024 17:00:21
NLojzaH - Profil | Čt 8.2.2024 13:48:12
A na podporu volat nebudu protože buďto si poradím sám nebo to nebudu řešit.
Niva - Profil | Čt 8.2.2024 12:50:19
NLojzaH - Profil | Čt 8.2.2024 7:47:05
Nchřenovák - Profil | St 7.2.2024 14:39:15
http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=773643
Nladisek - Profil | St 7.2.2024 14:34:18
NFRANK71 - Profil | St 7.2.2024 14:30:22
Nladisek - Profil | St 7.2.2024 14:23:56
Víš, co je to střet zájmu vůbec? Tenhle je jak vyšitý, jelikož se na to téma již vyjádřil nikoliv judikátem jako soudce , ale jako předseda ČRS, čekám tvé dovzdělání.
NFRANK71 - Profil | St 7.2.2024 14:22:40
Nladisek - Profil | St 7.2.2024 14:13:32
Nladisek - Profil | St 7.2.2024 13:42:26
Nladisek - Profil | St 7.2.2024 11:27:21
K tvému příkladu slouží právě vody v režimu rybnikářství, kdy jedině ty určuješ, kdo tam lovit smí.
NČÁP - Profil | St 7.2.2024 11:16:31
Umím si představit, že mám xy důvodů jako uživatel revíru povolenku nevydat konkrétní osobě, ale nikde skutečně v zákoně není uvedeno, kdy tak mohu učinit. "Povolenku k lovu pro dané rybářské revíry vydávají uživatelé rybářských revírů zpravidla za úplatu.", toť vše. Nechce se mi uvěřit, že uživatel revíru je postaven do situace, že přijde kdokoliv, kdo má RL a on mu musí povolenku vydat (prodat). Jedině mne napadá, že jak dotyčného "odradit" je cena, jelikož tu zákon nikde nespecifikuje. Na druhé straně se ale obávám, že v kontextu dnešní doby by to někdo mohl napadnout, jako diskriminaci, proč já mám mít povolenku za takový ranec, když jiní to mají za hubičku.
Pokud tento nárok skutečně je, tak mne jako držitele RL opravňuje si koupit kdekoliv a jakoukoliv povolenku (je jedno, jestli svaz nebo soukromník-revír, ne režim rybníkářství), pokud není na daný revír vyčerpán počet?
Jak jsi uvedl, toto asi skutečně musí rozhodnout soud, případně změna (upřesnění) v zákoně?
Nějak se totiž nemůžu smířit s tím, že uživatel revíru je postaven do situace, že je povinen vydal povolenku každému, kdo má RL. Dívám se na to takto, protože si nedovedu představit soukromý revír (ne soukromku v režimu rybníkářství), příklad: jako soukromá osoba vlastním vodní plochu a pozemky kolem, požádám o vyhlášení revíru, příslušný orgán určí příslušný počet povolenek a já už mám jenom povinnost starat se o revír a dát (prodat) kdejakému joudovi s RL povolenku aniž bych si určil, komu ji dát chci a komu ne. Pokud to takto je, tak to snad ani nemůže žádný revír (v soukromém vlastnictví) vzniknout. Pak mám asi jedinou možnost s touto vodní plochou "hospodařit" v režimu rybníkářství, bez jakýchkoliv omezení.
Nladisek - Profil | St 7.2.2024 10:31:28
Povolenky k lovu a jejich množství, které se na daný revír může vydat určuje rybářský orgán, nikoliv uživatel revíru, tudíž pokud mám RL a peníze, tam mi v zákoně najdi jeden jediný právní důvod odmítnutí zakoupení povolenky? Jeden tam je, prostě limit povolenek byl vyčerpán.
Že není právní nárok je pouze to, že ikdyž došly, ty ji přes to chceš, přesně tady tvůj nárok končí.
Jediné co ti k tomu napíšu je to, že tento názorový střet musí rozhodnout jedině soud, tady nikde nenajdeš, kdo má pravdu a netvrdím, že ji mám já.
NČÁP - Profil | St 7.2.2024 10:24:38
Očekával bych, že odpověď na text "ale ani na tu nemáš právní nárok" nebude to co jsi napsal, ale něco ve stylu pleteš se, protože právní nárok na povolenku máš/nemáš dle tohoto a tohoto.
Z tvé odpovědi je pouze informace, že Šíma měl někoho zblbnout.
Poznatek z tvé konverzace s LojzaH:
LojzaH má názor, že držitel RL nemá automaticky právní nárok na vydání povolenky. Ty s jeho názorem nesouhlasíš a odpovíš mu "zblbnul tě Šíma". Tedy předpokládám, že ty máš názor, že držitel RL automaticky právní nárok na vydání povolenky má. To je vše.
Já, který jsem si to přečetl nevím, kdo má pravdu. Proto první co mne napadne, je hledat v zákoně, kde je uvedeno, že ten právní nárok držitel má. Nikde jsem nic nenašel.
Tedy jednoduchá otázka na tebe, má každý držitel RL právní nárok na to, aby mu byla vydána povolenka, jsou nějaká omezení, která tento případný nárok omezují? Kde je tento nárok uveden, resp. z čeho vyplývá?
Nladisek - Profil | St 7.2.2024 10:18:58
zadržet
1. povolenku k lovu osobě, která se dopustila porušení povinnosti stanovené tímto ZÁKONEM, a tuto doručit nejpozději do 5 pracovních dnů tomu, kdo povolenku vydal,
NLojzaH - Profil | St 7.2.2024 10:14:39
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59867
NRybářský informační systém: shrnutí nejdůležitějších informací337
NKdy bude hotov RIS a mobilní aplikace pro rybáře ČRS?1100
NSranda bez nadsázky 🤘10856
NRIS – rozšíření helpdesku pro potřeby místních organizací863
NRybářsko-houbařské jádro .-)45006
NGastrorožek aneb o jídle a všem okolo36018
NRIS Problém vydání povolenky507
NBušákovy plky a frky a různé věci od našich vod412744
NUdírny a uzení51139
Kde to žije - všechna témata
20:03NStaré Česke rybářské vybavení 393
19:45NRybáři vs ochránci přirody 63
19:26NATTs hlásiče a ATTx příposlech 543
19:06NDaiwa Whisker SS 2600 173
16:31NKurz Teo Daška pro Otoše 305
15:53NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
13:44NÚprava chodu woblerů. 11
12:08NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 40
11:41NPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 24
8:45NPolsko, okolí Dunajce 6
8:22NLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
DAM naviják Quick Intenze FeederZa 1.350 Kč
Navijáky DAM QUICK INTENZE FD FEEDER jsou navrženy s velkým důrazem na detail a zajišťují velmi hladký a silný chod - jsou vhodné pro použití na lehký i težký feeder.
CHYTIL.cz Tyčová bojka 5mZa 990 Kč
Tyčová bojka šroubovací 5 m - pevné nerezové závity. Spodní část bójky je zakončena odolnou nerezovou karabinou. Lze zakoupit i náhradní díl 1 m. NOVINKA! Více info na chytil.cz
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...












