Ministr zemědělství Marian Jurečka na téma změny denní doby lovu ryb
Diskuse k rybářskému videu Ministr zemědělství Marian Jurečka na téma změny denní doby lovu ryb
Jste pro navrženou úpravu doby lovu na MP vodě ?
A) Ano71%
B) Ne29%
C) Nevím; Je mi to jedno; Nemám názor0%
Od 20.10.2017 hlasovalo 132 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
12x v oblíbených a 1x v ignorovaných.
NIgo. - Profil | St 15.11.2017 10:22:43
NMrknato - Profil | St 15.11.2017 10:01:36
NIgo. - Profil | St 15.11.2017 9:46:16
Nkakr - Profil | St 15.11.2017 9:15:32
Pavle, už jsem to psal mnohokrát,ale fakt je tě pro MRK škoda, ba i Olšany jsou pro tě málo ,ani ministerstvu zemědělství by nedokázalo tvé kvality ocenit.
Vím kde je tvé místo - patříš do Bruselu, jedině EU ke schopná využít tvůj potenciál:-))
NMrknato - Profil | St 15.11.2017 9:15:25
NFishky - Profil | St 15.11.2017 9:12:17
NMrknato - Profil | St 15.11.2017 9:08:02
U svazověspolečných revírů je systém někde jinde. Svaz má revíry zdarma a jeho povinností je dodržovat zákon ohledně VRP, podporovat a rozvíjet původní druhy ryb a to nedělá! Místo toho chce s těmito revíry grátis podnikat, vyrovnávat se podmínkám na soukromácích, závodit na nich také grátis a za peníze rybářů, kteří (většina chce něco jiného, než moderní evropské trendi).
Jestli něco změnit, tak pozici rybářských hospodářů a RS k jasné podřízenosti státu, pokud stát nepřevede revíry svazům. Jinak totiž celý VRP nedává smysl, což se prokázalo.
NFRANK71 - Profil | St 15.11.2017 8:54:32
NMrknato - Profil | St 15.11.2017 8:50:06
NFRANK71 - Profil | St 15.11.2017 8:45:10
NMrknato - Profil | St 15.11.2017 8:41:10
Nhraji - Profil | St 15.11.2017 8:34:26
NMrknato - Profil | St 15.11.2017 8:31:20
NMrknato - Profil | St 15.11.2017 8:24:33
1) Kdo skutečně rozhoduje o hospodaření uživatele? Je to rybářský hospodář, konference, členi v MO, Rada ČRS, nebo výbor ÚS?
2) Kdo by stanovoval doby lovu, kdyby prošla Vágnerovic novela? Byl by to hospodář, konference, členi v MO, Rada ČRS, nebo výbor ÚS?
3) Kdo může rybářského hospodáře odvolat a jak?
4) Jaký je vztah a jednota mezi složkami ČRS (MO-ÚS-Rada)? Kdo by nejraději někoho z této "svaté trojice" zaškrtil?
5) Jak je možné, že Rada ČRS stanovuje BP a některé ÚS to nerespektují a jak je možné, že některé ÚS jsou donuceny, nebo jsou dokonce autory přijetí nesmyslných BP? Z toho nelze odtušit, kdo se opravdu opírá o vůli členi, o zákon, nebo ichtyologické zákonitosti. Je to Vágner, který loví na 12 udic, vysazuje do CHKO nepůvodní druhy, vykonává VRP v rybníkářství a k tomu potřebuje novelu ohledně VRP? Je to ČRS, který nerozvíjií a nepodporuje původní druhy ryb, vykládá si zákon, jak se mu hodí a když je v úzkých, tak se schovává za virtuální členi?
A na to podle mě začíná hrát ten kluk Vágnerovic.
Teď mi pověz, když tu neustále kritizuji realizaci BPVRP a 95% čilimníků se jen vychechtává, že zpřísňování je možno provádět BP, tak proč se ČRS tolik rozčiluje pro případ novely, kdy bude také stanovovat doby lovu pomocí BP a to legálně, když novela projde, když v mnoha případech dělá svévolně to samé a nelegálně, bez právního předpisu? (Míry ryb, rybolovné způsoby, hájení, atd.). A tady by to měl černé na bílém. JO, kdyby zrušil všechny BPVRP na které nemají uživatelé výjimku, nebo to neumožňuje právní předpis, tak to bych chápal, ale takhle ČRS nechápu, ty ano?
Nsindeji3 - Profil | Út 14.11.2017 22:54:45
Npoky82 - Profil | Út 14.11.2017 22:28:22
Ono je to stejný jako na silnicích. Koukni na to množství hovad za volantem. Myslíš, že zpřísnění a vyšší pokuty by nepomohli to na silnicích zklidnit?? Myslíš, že všichni ti, co u nás dělaj bordel, jezdí stejně tak v zahraničí??
Myslíš, že všichni co u nás chytají přes čáru si to samé dovolí z zahraničí?? Ono pokud se zpřísní tresty, tak uvidíš že ti lidé nejsou takoví bezmozci jak se teďka jeví. Moc dobře tedka vědí že dostanou max 1000kč pokutu, když si tam RS trofne jít.
NMrknato - Profil | Út 14.11.2017 21:00:19
NIchHabe - Profil | Út 14.11.2017 20:40:13
NBoMik - Profil | Ne 29.10.2017 12:56:49
https://www.rybsvaz.cz/?page=aktuality%2Faktuality&lang=cz&web_menu_id=50&page_menu=ano
Njackass - Profil | Pá 20.10.2017 21:44:10
Nnofish - Profil | Pá 20.10.2017 21:34:57
A to už jsem psal, proto se taky zajímají jen o to, jak chytat ryby nonstop ale ne o zbytek rybařiny a podle toho to vypadá.
Kdyby všichni co řvou nonstop a podepisují na to petice na netu, podepisovali petice za omezení elektráren a nápravu stavu s kormoránem, možná by se taky něco dělo, ale to už je jim jedno, moc práce...
Njackass - Profil | Pá 20.10.2017 21:21:50
Nnofish - Profil | Pá 20.10.2017 21:12:14
Co jsem si tak všiml, tak dost lidí co mají peníze a dobrou práci mají slušné skóre s přivlastněnými rybami. Ale možná se mi to jen zdálo.
Fakt to chce vykašlat se už na ty předsudky.
Tak i tak se mi prostě nelíbí, ustupovat lidem, když neumí dodržovat stávající pravidla. I když by mi to asi taky vyhovovalo.
Njackass - Profil | Pá 20.10.2017 20:33:45
NRybář_na _baterky - Profil | Pá 20.10.2017 20:31:18
....................................................................................................
Další věc je celková úprava RŘ, který by si určitě zasloužil úpravu a já osobně bych si takovou úpravu představoval takto - ZJEDNODUŠIT PRAVIDLA, KTERÁ RYBÁŘ MUSÍ DODRŽOVAT A ZÁROVĚŇ VÍCE CHRÁNIT RYBY (zvláště ty naše ohrožené původní - úhoř říční, pstruh obecný, lipan podhorní, karas obecný, lín a mník) a bohužel by to jinak než omezením a zákazy moc dobře nešlo... (asi by to šlo udělat spíše takto - vyjmenované druhy ryb s jejich minimální a maximální lovnou délku a množstvím za den/týden/rok-???, které si mohu ponechat - To znamená obráceně něž je to teď - všechno hájeno, kromě těchto výjimek, ne jako teď - vše si možno ponechat až na výjimky. Tato "aktualizace" a celková úprava RŘ s lepšími pracovníky RS a hlavně schopnými lidmi, kteří by byli schopni se toho ujmout a chránit naše původní ryby a promyšleně je vysazovat do rybářských revírů by určitě dohromady stálo za to.. Dosáhli bychom tím, spokojené SLUŠNÉ rybáře (kteří by si mohli ponechávat běžné neohrožené ryby jako např. kapr v rozumném množství), spokojené rybáře typu CHYŤ A PUSŤ, kvůli většímu množství krásných a cenných úlovků a zároveň ochranu a obnovu našich původních druhů ryb jako např. ještě jednou (úhoř říční, pstruh obecný, lipan podhorní, karas obecný, lín a mník) a také pokud by lidé, kteří mají kompetenci něco významného dělat, byli motivovaní a schopní, tak by se určitě mohli řešit i problémy jako - znečištění našich vod, přebytečná a škodlivá regulace našich řek, která také mimochodem brání migraci našich původních ohrožených druhů (úhoř říční, losos), vyřešení problému s MVE, které z našich řek udělali jen průtočné strouhy bez ryb (zase např. ti chudáci úhoři :( ...), atd...
....................................................................................................
To znamená, že s názorem Jakuba Vágnera na tento problém vcelku souhlasím, ale je to jen část a proto, aby to tady fungovalo správně, jako např. v jiných vyspělejších státech, by bylo potřeba k tomuto problému přidat i ty, které jsem zde nahoře vyjmenoval. Já sám za sebe bych hlavně velkou pozornost věnoval reprodukčnímu problému úhoře říčního, který se beze změn a nové kvalitnější ochrany (omezení zbytečné regulace řek jezy a přehradami, úpravou povinností (vlastníka - ?) MVE, protože jejich turbíny migrující úhoře s velkou pravděpodobností (často jediná cesta pro i proti proudu jsou náhony, kde jsou téměř vždy tyto MVE) rozsekají - MVE by šli nejjednodušeji řešit odlovovacími klecemi z každé strany náhonu a následně přemísťováním migrujících úhořů dále po nebo proti proudu - to funguje např. na Novém Zélandu velice úspěšně) stane brzy vyhynulým druhem. (Jo, tady jsem se v téhle vsuvce asi až moc rozepsal.)
....................................................................................................
Myslím si tedy, že JV by se svým postavením mohl propagovat veřejnosti i tyto mnou zmíněné názory a problémy, se kterými určitě (snad) ve většině případů souhlasí, protože já jakožto jednotlivec nic nezmůžu, ale on dokáže upoutat velkou část veřejnosti a to i tu, která s ním ve většině případů nesouhlasí...
....................................................................................................
Omlouvám se za gramatické chyby a pro někoho nesrozumitelný způsob popsání mého postoji k tomuto (doufám, že to trochu pochopíte i kvůli mému mladšímu věku) a také za zbytečně vyčerpávající popis mých myšlenkových pochodů, ale já to asi stručněji napsat jenom tak narychlo neumím...
Děkuji za přečtení - Jan Lepič :)
NCasio - Profil | Pá 20.10.2017 20:09:44
Vysmívání rybářům kteří tráví noci u vody a zastávají CHaP je ubohost , možná mindrák z neschopnosti.
Nnofish - Profil | Pá 20.10.2017 20:07:23
Nnofish - Profil | Pá 20.10.2017 20:02:58
Platí pro mě stejná pravidla jako pro ostatní a na soukromé vody nelezu. Jdu na ryby kdy i to vyjde a můžu lovit a jsem maximálně spokojený.
Vidím to i v létě na nonstopu. Lidí, co fakt chytá ryby 24hod denně je minimum. Většina tak půl dne a zbytek chlastají, dělají bordel a spí. Ano, i mi by se občas hodila jiná doba lovu, ale asi nemám v povaze, požadovat změny legislativy jenom proto, že mi nevyhovuje.
Schůze ti prd pomůže, tam neschválíš změnu zákona a vyhlášky.
Nnofish - Profil | Pá 20.10.2017 19:58:18
Ale nevidím důvod, při současném stavu rybařiny a chování rybářů, jim v něčem ustupovat. Proč? Za co? Odměna za to, že si každý dělá co chce? Místo aby se zpřísnily tresty i když chápu, že vzhledem k další legislativě to asi není zas tak jednoduché, tak jim ještě prodloužíme dobu lovu, protože jim to víc vyhovuje? Vždyť je to hloupost. A když je nedokážeme ohlídat za stávajících podmínek, dáme jim ještě více času?
Taky bych klidně v prosinci, šel zkusit chytat třeba později večer. Nebo v létě zkusil řeku na rozednění, ne ve 4, když už je světlo. Ale přece se kvůli tomu, že nemůžu, nezblázním.
Práce mě taky dost omezuje v rybolovu, ale přece kvůli tomu nebudu požadovat, aby změnili pravidla. I když ano, mohl bych jít na ryby po cestě do práce, když na to přijde, Ale co... jsou jiné věci, které by měli rybáři řešit. Vidí, že nemůžou dopíchávat třicetikilové kapry nonstop. Ale že celé vodní ekosystémy ničí elektrárny, že jsou ničeny toky, že jim vydry a kormoráni likvidují obsádky revírů, to je většině ukradené - a těch věcí by se našly spousty, včetně regulací toků atd... Jenže oni si zaplatili a chtějí chytat ryby. To zajímá většinu a zbytek je jí ukradený...
NTomáš7 - Profil | Pá 20.10.2017 19:54:51
Nnofish - Profil | Pá 20.10.2017 19:49:59
NCasio - Profil | Pá 20.10.2017 19:29:14
Jestli je někdo zloděj ,krade protože krást chce a příležitost si vždy najde.
Jestli se někdo chce chovat slušně tak nepřemýšlí jak a kde co vojebat.
NIchHabe - Profil | Pá 20.10.2017 19:13:10
Njackass - Profil | Pá 20.10.2017 19:09:05
NTomáš7 - Profil | Pá 20.10.2017 19:08:24
Nnofish - Profil | Pá 20.10.2017 18:59:29
Nnofish - Profil | Pá 20.10.2017 18:57:10
Nsliver - Profil | Pá 20.10.2017 18:56:39
Nnofish - Profil | Pá 20.10.2017 18:55:11
edit: JV je v tom podle mě nevině. Kšeft je kšeft a kdo zaplatí, je prostě zákazník. Co vidím, tak on pro peníze udělá cokoli....
Nnofish - Profil | Pá 20.10.2017 18:54:19
S těmi kapry, stejně pak budeš brečet, proč to na ty 4 hodiny vytahovat.
Mi to připadá padlé na hlavu, požadovat změnu pravidel do stavu, aby to vyhovovalo rybářům. Stavět pravidla podle nich.
Nevím, v čem je dnes doba jiná, nějak to nechápu. Jo, kdysi nikoho nenapadlo postavit si v říjnu, na pozemku s cedulí zákaz táboření u vody stan, auto do zákazu k němu, vyvézt to kilometr od břehu na kapra a v klidu se udusit plynovou bombou určenou k topení.... tohle se změnilo, to je pravda.
NTomáš7 - Profil | Pá 20.10.2017 18:52:17
Nnofish - Profil | Pá 20.10.2017 18:49:44
Nkakr - Profil | Pá 20.10.2017 18:48:16
Zákon a vyhláška jsou z roku 2004. Předcházející byl z roku 1963.
Pan RNDr Poupě se hlásí jako autor doby lovu ve vyhlášce č. 197/2004Sb, po 13 letech "prohlédne" a jsou špatné. Šaškárna (předvolební) marketinkově organizovaná KDU + JV.
Jen si dovolím poznamenat, že doby lovu ve vyhlášce korespondují s dobami lovu z roku 1963 a tehdy je pan doktor určitě nestanovoval.
Njackass - Profil | Pá 20.10.2017 18:44:14
NTomáš7 - Profil | Pá 20.10.2017 18:44:02
Nnofish - Profil | Pá 20.10.2017 18:32:39
Zákon je z roku 99, ten před ním byl nějak z roku 68(snad). Ty doby lovu jsou asi pořád stejně. Podle mě už tehdy byli rybáři, co dělali na směny, nebo měli čas jen o víkendu, nebo dělali od rána do večera.... Nevidím nic, co by bylo od té doby jinak.
Njackass - Profil | Pá 20.10.2017 18:14:33
NMurphy61 - Profil | Pá 20.10.2017 16:37:57
Nkakr - Profil | Pá 20.10.2017 15:16:23
Stejně jako každá zdejší anketa,ale přece jen ukáže, kolik lidí má o změnu zájem.
NKocháč - Profil | Pá 20.10.2017 15:13:40
NMarczech - Profil | Pá 20.10.2017 15:07:40
Nkakr - Profil | Pá 20.10.2017 15:06:18
Nikdo nikoho nemůže nutit se v anketě vyjádřit či nikoli a to jakkoli. (krásný skororým).
NKocháč - Profil | Pá 20.10.2017 15:01:06
Nkakr - Profil | Pá 20.10.2017 14:59:56
Zkus přidat anketu zcela nezávaznou jako vše co se píše na MRKu.
Anketní otázka je prostá - jste pro navrženou úpravu doby lovu na MP vodě?
ano
ne
nevím
NMarczech - Profil | Pá 20.10.2017 14:50:59
NViktorin - Profil | Pá 20.10.2017 14:44:13
NViktorin - Profil | Pá 20.10.2017 14:42:24
Nkakr - Profil | Pá 20.10.2017 14:38:26
Pouze se snažím ukázat, jak je návrh změny doby lovu pitomý ve své podstatě, ne časovém rozsahu.
Nic jiného za tím nehledej.
NViktorin - Profil | Pá 20.10.2017 14:36:13
NViktorin - Profil | Pá 20.10.2017 14:34:55
Nkakr - Profil | Pá 20.10.2017 14:34:22
Zdá se ti to moc?
Možná by stačilo od 10 do 11hod:-)))
NFRANK71 - Profil | Pá 20.10.2017 14:30:09
NViktorin - Profil | Pá 20.10.2017 14:29:30
NViktorin - Profil | Pá 20.10.2017 14:27:31
NKocháč - Profil | Pá 20.10.2017 14:27:25
Nkakr - Profil | Pá 20.10.2017 14:27:06
Asi měl strach abys mu nedal botičku na auto. Proč by měl MRS klopit uši??
Šašek a všichni kteří vystupují v jeho šaškárně přece jasně hovoří, že bude na uživateli revíru jak si doby lovu stanoví. Navrhuji od 10 do 12hod. Není to moc??
NFRANK71 - Profil | Pá 20.10.2017 14:22:22
NViktorin - Profil | Pá 20.10.2017 14:15:05
7. 9. 2017 Republiková rada ČRS na svém zasedání schválila návrh Hospodářského odboru na změnu denní doby lovu a vyžádala si stanovisko MRS
19. 10. 2017 Rada MRS nepodpořila návrh na změnu stávajících denních dob lovu ryb na MP revírech
20. 10. 2017 návrh ČRS byl předložen Ministerstvu zemědělství se žádostí o změnu denních dob lovu ve vyhlášce k provedení Zákona o rybářství.
!!!! neskutečné MRS
Vždyť přece můžeme vystoupit, že. Nikdo nás nenutí být členy. !!!
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59866
NRybářsko-houbařské jádro .-)45000
NKulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb5794
NUdírny a uzení51139
NČína - objednali ste uz nieco?15710
NBrněnské jádro364683
NBušákovy plky a frky a různé věci od našich vod412547
NLevné zahraniční rybářské e-shopy ?590
NKutilské jádro MRKu5344
NMorava 10 a Morava 10A8266
Kde to žije - všechna témata
17:33NStaré Česke rybářské vybavení 391
16:04NPoradna: Sumcařina 2570
15:47NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 39
15:41NRybáři vs ochránci přirody 42
15:28NATTs hlásiče a ATTx příposlech 530
15:23NZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
11:21NKurz Teo Daška pro Otoše 301
11:20NVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
10:06NLabe fishing store 14
10:01NJakou věc by jste si už nikdy nekoupili ...... 87
NeNHlídač slev eshopů 750
NeNPivo- craft beer 691
NeNDo Stříbrného rybníku v Hradci Králové vypustili další candáty. Pomůžou proti sinicím (Bleskovka) 12
NeNPolsko, okolí Dunajce 5
NeNŽermanky a bivakovani 3
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
JRC Prut Rova Set 1+1 | SLEVA 53%Za 1.899 Kč
Pruty JRC Rova jsou netradiční a zároveň jedinečné pruty, které v sobě kombinují teleskopický a dělený prut. Nyní také v akčním setu 1+1. Na výběr různé typy rukojetí, různé délky i gramáže.
Prologic Boty Bank Bound Trek MH Camo | SLEVA 44%Za 1.199 Kč
Podšívka ze síťoviny. Bota je zesílena v oblasti paty a špičky pro větší výdrž. Protiskluzná gumová podrážka z EVA materiálu. Vyjímatelná vnitřní vložka. Velikosti 42 - 47. Akce pouze do vyprodání zásob.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...











