Mohykáni pod Pálavou

Diskuse k rybářskému videu Mohykáni pod Pálavou

Autor diskuse: Martin M. - Profil , 8.3.2016

Kocháč - Profil | Pá 11.3.2016 10:36:08

Na lo´d už se chystám dlouho a pokud se k tomu dokopu a bude příležitost, tak pojedu, ale ne pro ryby, ale pro ten zážitek, kdyby se třeba zadařilo pozorovat chování ryb na otevřené vodě, kam nikdo nenahazuje a ani nevyváží. Představa převalujících se kaprů pár desítek metrů ode mě je šílená. Takový večer a loupající se selata nad krmným místem, to člověk ani nepotřebuje přenosnou televizi :o)))

    A_dam - Profil | Pá 11.3.2016 10:19:24

    Super kukanie, hneď ma navnadili tie jazdy :D Hold vysoká škola kapráriny :D Tu riešite olovká keď vo vode končia oveľa nebezpečejšie veci: autá, batérie atď..a zrovna na tak veľkej vode to riešite, smiešne :D

      kritik - Profil | Pá 11.3.2016 10:18:23

      aleš vavřina >> Dobrá rada nad zlato :)))

        aleš vavřina - Profil | Pá 11.3.2016 10:16:28

        kritik >> pokud to bereš takto, tak ryby raději nechytej a nebo je chytej doma v jezírku, tam vázky nemáš

          Jiří Šindelář - Profil | Pá 11.3.2016 10:11:01

          Jarda Těšínský >> Je zajímavý, jak jsou všechny ty ryby čistý a vybarvený. Určitě na háčku mockrát nebyly. To je obrovskej rozdíl oproti stokrát chycený a puštěný, pojmenovaný rybě z menší vody, ty jsou často dost zničený. Popravdě tohle je pro mě mnohem zajímavější rybařina, než UK kaprařina kde maj všechny ryby svá jména a jsou mnohokrát chycené, to by mě osobně snad ani nebavilo.

            kritik - Profil | Pá 11.3.2016 10:07:00

            -bedna- >> Jinými slovy - ty radši pověsíš rybu na šokáči do vázky?

              Cipísekk - Profil | Pá 11.3.2016 10:06:05

              -bedna- >> Moje rec! Je to absurdni, nechavat po sobe ve vode kila olova a mit plna usta reci o pousteni kapru a ucte k prirode...

                -bedna- - Profil | Pá 11.3.2016 9:52:36

                Mě se používání odpadávacích olov příčí už z principu.Radši rybu ztratím,než abych nechával úmyslně po sobě nějakej bordel.Člověk by se měl snažit,aby místo bylo aspoň v takovým stavu,než když přišel.Papír taky nijak přírodě neškodí a když ho někdo odhodí,tak tím okolí pohoršuje a proč by nemělo lidi pohoršovat olovo?To že je pod vodou a není vidět?Jinej argument neznám,
                Dost na tom,že ve vodě zůstává plno olov neúmyslně urvanejch.Olovo je průmyslovej výtvor a do vody nepatří.Ať anglický studie řeknou co chtěj,je to u mě hnus a příčí se mě to.
                Vím,že to tak používá většina špiček české kaprařiny a o to víc je to smutný,protože o to víc lidí je pak následuje.Jen se pak směju,když pak prohlašují o nějakém splynutím s přírodou a přitom záměrně po sobě nechávají odpad,i když není vidět.Já rozdíl mezi tím co nechá své exrementy s toaleťákem na břehu a nebo olovo ve vodě nevidím.Podle anglických studií,přírodě určitě neškodí exrementy víc jak olovo,ale jeden je vidět a druhý ne a pohoršuje přitom ten,který zcela jistě přírodě neškodí..:-):-)
                Ale to si musí před sebou obhájit každej sám,mě se to prostě příčí.

                  Jarda Těšínský - Profil | Pá 11.3.2016 9:44:02

                  hulimrk >> Prosimte jestli zakrmujes tunama boilie stan se nasim zakaznikem :) My jsme sebou meli dohromady 16 kg boilie ve trech druzich a asi 10 kg mixu pelet. Vse mas v tom videu. Trochu boilie nam jeste zbylo. Zadny predkrmovani nebylo. Rozhodli jsme se pro ten termin asi 4 dny predem a misto kde budeme chytat hledali az v den prijezdu. Vse je to o lokalizaci,hnv boilie atd. Staci se jen dobre divat.

                    Jiří Šindelář - Profil | Pá 11.3.2016 9:21:26

                    Ravachol >> Přesně tak. To je přesně to co mi na tom vadí. Prostě je to odpad a plejtvání a kdo tvrdí, že nechat za víkend ve vodě 6kg olova je normální, tak mě to teda normální nepřijde.

                      hraji - Profil | Pá 11.3.2016 9:17:36

                      Martin M. >> pídil jsem se proč je zákaz používání olověných broků větších než číslo 8 v Anglii. Našel jsem zdůvodnění, že to je kvůli vodnímu ptactvu, konkrétně kvůli labutím. Nebezpečí spočívá ve spolknutí olova, v jeho následném rozrušení žaludečními šťávami a uvolněním do organismu.
                      Ten dotaz na výroční schůzi mohu potvrdit, opravdu tam zazněl.

                        kakr - Profil | Pá 11.3.2016 9:12:58

                        Martin M. >>
                        Dotaz i odpověď může potvrdit zhruba 200 svědků:-))

                          Leorim - Profil | Pá 11.3.2016 9:10:07

                          kakr >> mě se na to tudle v hospodě taky jeden ptal co prej bude místo olova :-)
                          Jinak kdyby to takhle bral každej a byli jsme všichni tak zapálení do ochrany přírody tak se na to chytání vysereme všichni a bude to vůbec nejlepší k přírodě pak by tady nemuseli lidi po sobě štěkat co ten nebo ten udělal zle a mohl by jinak....

                            Martin M. - Profil | Pá 11.3.2016 9:08:19

                            kakr >> mas pravdu, nelze zde verit ani tvemu zapisu, protoze ten clanek byl na jinem webu a jednalo se o april.

                              Ravachol - Profil | Pá 11.3.2016 9:07:27

                              kakr >> To by tady mělo u každý debaty viset červeně napsaný stejně jako varování v bazaru :))

                                kakr - Profil | Pá 11.3.2016 9:03:52

                                K olovu ve vodě - V sobotu na naší VČS vystoupil rybář s dotazem, že na MRKu četl, že budou podobně jako myslivcům olověné broky, zakázány rybářům olověné zátěže.
                                Uklidnil jsem jej slovy - MRK je bulvár a nelze všemu věřit co se tam napíše:-))

                                  Ravachol - Profil | Pá 11.3.2016 8:54:20

                                  Jen k tomu olovu, který je tady rozpitvaný. Přijdou mi dost ujetý názory některejch debatujících typu "zakázaný to není tak o co jde" a "olovo se ve vodě zapouzdří a neškodí".
                                  Je to minimálně úsměvný a kontraproduktivní tady všem tvrdit že to je košer a dávat jim blbej příklad. Kapry sice cíleně nechytám, ale zas urvu na řece poměrně dost woblerů s poměrně dost kvalitníma trojhákama a nebudu si namlouvat že to je v pohodě. Furt je to odpad, navíc trojháky a olovo nebezpečnej. Pokud se pri rybarine nebudem snažit at toho bordelu po nás ve vode nezustane co nejmin, je to z principu spatnej koníček a bude lepsi dame li se radeji na šachy. Proste kdyz urvu patnáct metrů pletenky, tak se ji z tý vody snazim dostat treba pul hodiny, at po sobě nechám co nejmensi brajgl, ikdyž to není zakázaný a pletenka toxická není. Snazit se to minimalizovat, i tak toho kazdej z nas necha necíleně a bez umyslu ve vode kazdej rok kila.
                                  PS: já bych si prostě cíleně brambory z pole zamořenýho olovem k vobědu nekoupil at si o toxicitě každej říká co chce :)

                                    Rora9 - Profil | Pá 11.3.2016 7:56:47

                                    To by mě taky zajímalo. Netroufám si to ani odhadnout. Ale ono to bez toho asi nejde...

                                      hulimrk - Profil | Pá 11.3.2016 0:48:50

                                      zajímalo by mě kolik tun krmení do vody před rybolovem nasypali, ryby krásný.

                                        Dalas - Profil | Čt 10.3.2016 22:23:52

                                        A stejně je divné, jak ti kapři najednou strašně zhloupli, nedávno správný kaprař bez zadního olova ani nečíhal a všecko muselo kopírovat dno a byt camou a ted naráz nevadí 60 ka vlasec kousek od kuličky přímo do sloupce.. Z olouvek na šňůrkách budou rázem ležáky a speciální špunt bude za tři kila.. Ale já si poradím- eště že tá Pálava a Rulanda je furt zašpuntovaná poctivým korkovým špuntem a né jak sodovka)