Mohykáni pod Pálavou

Diskuse k rybářskému videu Mohykáni pod Pálavou

Autor diskuse: Martin M. - Profil , 8.3.2016

NDynamite Baits :) - Profil | Čt 10.3.2016 22:20:04

to sou debaty,, video bomba,,nemam mu co vytknout :))))krasny ryby:))

    NDalas - Profil | Čt 10.3.2016 22:14:41

    Jarda Těšínský >> Kéž bys měl pravdu.. Třeba to z té lodky taky jednou zkusím, enom nevím, kde budu týden čurat a kakat, když to na mě přijde, musím rychle)) Aha, tak proto ty máš na gumáku ten nadupaný elmotor))

      Naxila - Profil | Čt 10.3.2016 21:45:32

      Asi bych měl trochu morální problém s odpadávacím olovem, ale slyšel jsem, že ve vodě se to olovo zapouzdří a neuvolňuje se do okolí.
      Wikipedie:
      Americký výzkum konstatoval, že tisíce tun olova se ročně do životního prostředí dostává vinou rybářů a lovců, kteří používají pro svou zálibu olověné broky a olůvka.[6]

      V USA otravou zahynulo v 90. letech 2.4 mil ptáků/rok, ve Velké Británii – 8000 kachen/rok (Anas platyrhynchos). Z 1500 mrtvých labutí (Cygnus olor) v letech 1981–1984 zahynulo 60 % otravou olovem. [7]
      Těžké kovy jako olovo jsou schopné v atmosféře putovat na velké vzdálenosti, kontaminují půdu i tisíce kilometrů daleko od zdroje znečištění olovem. Ve vodních nádržích a řekách dochází ke kumulaci olova v sedimentech a tvorbě methylderivátů

        NJarda Těšínský - Profil | Čt 10.3.2016 21:28:47

        PYTLAKS >> Cisto na mistni pomery ne uplne cisto. Kazdou chvili je tam nejaky parez ale vyhnul jsem se mistum kde byl les atd.

          Nnofish - Profil | Čt 10.3.2016 21:21:01

          Jarda Těšínský >> V Asii sypou odpadky přímo do řek a nikdo jim to ještě nezakázal.
          Většina takových věcí se prostě neřeší, dokud se o tom nezačne veřejně mluvit.
          U nás je ve vodách živata taky docela dost, jen se o to lidé musí zajímat. Rybáři berou jako život jen kapra a to co se dá pochytat a chlubit se tím, to je chyba. Čekat, že když sedím na břehu u bivaku a škeble přiběhne na břeh, že chce podrbat je chyba :-) U nás sice díky určitým skupinám a penězům dochází k likvidaci přírody na některých místech, jenže ona si potvora stejně vždycky nějak poradí.
          edit: PS. Cokoli z periodické soustavy prvků defakto pochází z přírody, třeba i rtuť.

            NPYTLAKS - Profil | Čt 10.3.2016 21:20:29

            Jarda Těšínský >> si říkal,že je tam čisto,jinak video za 1,obdivuju vašu výdrž

              NFRANK71 - Profil | Čt 10.3.2016 21:18:37

              Poušťák >> na góól v poháru.😊😊😊

                Nviceroy - Profil | Čt 10.3.2016 21:18:15

                Piškothonza >> svata pravda

                  NPoušťák - Profil | Čt 10.3.2016 21:18:01

                  FRANK71 >> na volova?

                    NPiškothonza - Profil | Čt 10.3.2016 21:17:25

                    Jarda Těšínský >> i kdybys Jardo použil kameny s gumičkou,najde se tu de bill,kterýmu budou vadit,jak ty šutry,tak druhýmu ty gumičky..je to jen banda dovšeho rejpajících nicek....zbytečný se jim zodpovídat....

                      NFRANK71 - Profil | Čt 10.3.2016 21:15:36

                      Poušťák >> My koukáme. Hold slávisti si budou muset ještě počkat.😊😊

                        NJiří Šindelář - Profil | Čt 10.3.2016 21:15:09

                        Jarda Těšínský >> Já do tohodle rejt prostě budu :-) Vadí mi to u všech kaprařů. Není to nic proti vám.

                          NJarda Těšínský - Profil | Čt 10.3.2016 21:14:16

                          Jezdim na jezera treba do Francie kde se odpadavaci olova pouzivaji mozna 30 let a neni to tam nijak poznat. A myslim ze s ochranou prirody jsou na tom lepe nez my. Ve vode je spousta zivota raci,colci ktery jsem u nas uz dlouho nevidel,spousta skebli atd. Cetl jsem nekolik prispevku na toto tema a v podstate to bylo o tom ze olovo je kov ktery pochazi z prirody takze to nevadi. Myslim ze kdyby bylo tak skodlive uz davno by ho zakazali pouzivat.

                            NPoušťák - Profil | Čt 10.3.2016 21:13:48

                            držte už huby báby a čumte na Spartu

                              Nnofish - Profil | Čt 10.3.2016 21:13:47

                              Poušťák >> No pravděpodobně ano. Nejsem chemik, takže se v tom rýpat nebudu. To byla jen poznámka.

                                NFRANK71 - Profil | Čt 10.3.2016 21:12:43

                                Koukám, že nofish chce zase moralizovat. Přitom se chlubí kolik nechá za den v pařezovkách za den gum. Ještě jsem neslyšel nikoho říkat.,, To je debil, kvůli jednomu candátímu filetu zasere přehradu olovem". Ale druhý chce poučovat.😕

                                  NEwa Farna - Profil | Čt 10.3.2016 21:11:49

                                  nofish >> souhlas. V lepsim pripade se zavede nejakej zakaz odpadavacich olov. Neni to tak dlouho co koloval internetem aprilovej vtipek ze EU zakaze rybarum olovene zateze. Vedet nekdo aktivni, zelenej, nebo jen takovej, kdo proste nepochopi(stejne jako ja), proc umyslne nechavat olovo ve vode(nezajem ze se udajne ve vode nerozklada, proste tam nepatri), tak nemusime cekat na posranou EU a bude to zakaz z per nasich zakonodarcu.

                                    Nviceroy - Profil | Čt 10.3.2016 21:10:41

                                    Idalni by bylo kdyby se kapri naucili po zaberu a zdolani to olovo vratit .......

                                      NPoušťák - Profil | Čt 10.3.2016 21:10:18

                                      nofish >> ano ale ty oxidy,kysličník se ti tvoří jen na vzduchu,nikoli pod vodou.

                                        Nnofish - Profil | Čt 10.3.2016 21:10:05

                                        viceroy >> Pokud kapraři zjistí, že to kapr žere, budou to tam sypat po tunách, aby měli 60Kg kousky, to je ti snad jasné, ne?