Mohykáni pod Pálavou

Diskuse k rybářskému videu Mohykáni pod Pálavou

Autor diskuse: Martin M. - Profil , 8.3.2016

Nnofish - Profil | Čt 10.3.2016 21:08:59

Sumec >> Není čas. Náhoda je blbec. Ok. Jako mi se to fakt v životě nepodařilo a ani jsem to neviděl.

    Nnofish - Profil | Čt 10.3.2016 21:06:30

    Poušťák >> kecy, jednu dobu jsme chytal dost kaprů, ale sedět na zadku je nuda, teď už raději plavačku.
    Ps: Z olova byly vodovody, ale tam jde o to, že se ti v trubce vytvořila "ochranná" vrstva z vodního kamene apod - jednoduše. Jinak, největší bordel z olovo jaou prý jeho oxidy, které se právě tvoří na povrchu.

      Nviceroy - Profil | Čt 10.3.2016 21:05:25

      nofish >> pokud se to kapri nauci zrat budou brzy na Palave plavat 40 kg bomby :-)

        NSumec - Profil | Čt 10.3.2016 21:05:00

        nofish >> Tak se koukni na to video co vytáhli za navazec.

          Nnofish - Profil | Čt 10.3.2016 21:04:11

          viceroy >> pokud nezpůsobíš vykolejení.... :-)
          Akorát že Fe se ve vodě časem "zlikviduje samo". Olovo je tam asi na věky, díky povrchové úpravě a oxidaci na povrchu.

            NPoušťák - Profil | Čt 10.3.2016 21:03:47

            nofish >> bo chodíš jen na výlovy..o)

              NPoušťák - Profil | Čt 10.3.2016 21:02:31

              z olova byl i vodovodní řád a také to nevadilo,já mám ještě část přípojky od hlavního řádu do domu a netresuju se.

                Nviceroy - Profil | Čt 10.3.2016 21:01:01

                nofish >> zakazou olovo budu vazat matky z koleji :-):-).....

                  Nnofish - Profil | Čt 10.3.2016 21:00:46

                  Sumec >> nevím, jak se to dělá u vás, já snad v životě nevytáhnul rybu, co by měla v hubě háček, natož aby za sebou tahala olovo, nebo krmelec.

                    Nnofish - Profil | Čt 10.3.2016 20:59:28

                    viceroy >> strašná demagogie... vím, že drtivá většina těch lidí doufá, že to tam neurve.
                    Opačné je, když to tam člověk hází s tím, že doufá, že tam to olovo zůstane.
                    Teď vídím níže "kdyby se mohlo zavážet dají se použít kameny" - ti kapraři mají odpověď fakt na vše. "Nedá se zavážet, budu svinit vodu olovem". Tohle fakt můj hloupý mozek nebere. O tom to je.
                    Jedno vím ale jistě. Až si těchto výmyslů nějakým způsobem všimné "širší veřejnost - zelení apod" bude z toho další, velký, průser.

                      NSumec - Profil | Čt 10.3.2016 20:58:06

                      Jardo palec hore,perfektní video a krásné ryby.Zase je to klasický Mrk,nachytal jsi,neporušoval jsi,tak na tebe půjdem přes olovo.Když jsou tady lidi tak chytří a myslí na olovo ve vodě,tak ať radši poradí alternatívu co použít bez vyvážky na odpadávačku.-))))Jsem zvědav.Ale možná by bylo lépe kdybys trhal ryby ve vázkách kvůli olova.A to by bylo keců,ten Těšínský tam oběsil 20ku a ta táhla olovo až zhubla na 15-)))))Kašli na kecy,děláš to dobře.

                        Nviceroy - Profil | Čt 10.3.2016 20:52:45

                        nofish >> no rekl jsem to obrazne ....kamos kdyz spusti Hartu tak donese plne 3 kyble a 99% jsou krmelce zadne kaprove olova ...... dost lidi co chyta na Harte vi kde chytaji a to riziko stejne podstupuji ze to tam nechaj proto vozi dostatecnou zasobu .....takze mi z toho vypliva ze tak chytaji zamerne bud a nebo ......

                          NJarda Těšínský - Profil | Čt 10.3.2016 20:47:10

                          Jiří Šindelář >> Kdyby se mohlo zavazet daji pouzit kameny. Pokud budes chytat s pevnym olovem tak diky tem vazkam to tam stejne nechas a jeste k tomu uvazanyho kapra. Vsak jsme i takovy chytli co za sebou tahali montaz i s olovem. Na tohle teme fakt byly obsahle diskuse v Angli vcetne ruznych expertyz a pod. Olovo neni ve vode rozpustne takze ji nezamori a vetsinou se propadne nekam do bahna takze ho nevidis. Leda kdyz spusti vodu tak si je u brehu posbiras.

                            Nnofish - Profil | Čt 10.3.2016 20:46:13

                            viceroy >> Ano. Taky jsem něco posbíral.
                            Jenže, co jsem to sbíral, je 99,9% těch zátěží utrhaných, protože se tak prostě stalo, ne úmyslně.
                            Mluvím o případě, kdy lidi rovnou ví, že to olovo zůstane ve vodě a dělají to záměrně.
                            (mimochodem, 100Kg nedáš, takový frajer nejsi, to se zas nedá)

                              NJiří Šindelář - Profil | Čt 10.3.2016 20:41:47

                              Jarda Těšínský >> Jasně, je to nejpohodlnější. Kapr se nejlíp zasekne, nejlíp se bez olova zdolá. Ale jestli se použijou třeba 150g olova, tak to při 40 kaprech je 6 kg olova a to už je pro mě blbost naházet zbůhdarma do vody. Přece by to šlo vymyslet jinak... věřím, že se někdo takový najde.

                                Nviceroy - Profil | Čt 10.3.2016 20:39:16

                                nofish >> projdi spustenou HARTU a vis sam ze jich nasbiras 100kg kdyz si tu praci das ...... a to vis sam kolik tam toho lezi ......

                                  NJarda Těšínský - Profil | Čt 10.3.2016 20:38:15

                                  Dalas >>Tak to jo ale ten vyber klidne posli :) Hele nebude to tak horky ono z lode to neni uplne jednoduchy. Ze brehu nebo na videu to vypada snadne ale nakonec to hodne lidi vzda treba po prvni poradny bource. A to ze tam jsou krasny ryby davno vsichni vedi. Jsem presvedcenej ze to Palave nijak neublizi.

                                    Nnofish - Profil | Čt 10.3.2016 20:36:46

                                    Jarda Těšínský >> Dotaz. Tohle mi na kaprařině velice vadí. Je fajn říct "jediná volba je olovo". Ale za den úmyslně nechat ve vodě kilo olova,teď vezměme počet rybářů co tohle udělají... Není to postavené na hlavu?
                                    Nevím, ale v tomto způsobu lovu ryb se omlouvá opravdu až moc nesmyslů. Podle mě je blbost aby rybář úmyslně zatěžoval přírodu olovem, když jinde prohlašuje, jak ji má rád. Vezměme si celková čísla, kolik pak v té vodě od více rybářů, toho olova je a budeme se fakt hodně divit.

                                      Nviceroy - Profil | Čt 10.3.2016 20:33:58

                                      FRANK71 >> lita to blbe , na dalku na nic , ale do 50 m to jde v pohode trefit ......ten kamen ma dost blbe teziste kvuli tvaru , na vyvazku jsou dobre , ale na bahno .....na sterku ti budou klouzat po dne .....

                                        NFRANK71 - Profil | Čt 10.3.2016 20:30:29

                                        Teoreticky by šlo použít kamené zátěže v kterých je zalitý obratlik. Ale nevím jak se stím nahazuje přesně.