Mohykáni pod Pálavou

Diskuse k rybářskému videu Mohykáni pod Pálavou

Autor diskuse: Martin M. - Profil , 8.3.2016

Dalas - Profil | Čt 10.3.2016 20:30:00

Jarda Těšínský >> Dyt ani já netuším, kdo vlastně si) Já jsem jenom jeden z davu kibiců, co tam chodil na ryby, když tudy ještě tekla řeka a kupoval tvoji moučku na kuličky asi jako jeden z prvních pomatenců, pamatuju že příchuť javor, v bílým pytlíku, pochytal jsem na ně mraky kapříků.., ale to jsme ještě byli krásní mladí kluci)) Tak k narozkám všecko dobré, taky miluju Pálavu, 2011 výběr z bobulek može byt - posílám.., vlastně otvírám))
Panebože 50 tisíc, počítám tak každý 10 tý, to je 5000 nových remorkérů.) Sbohem Pálavo, miloval jsem tě..
Prvá, druhá, třetí, čtvrtá, u bojek už kapr vrtá, a už ho kaprař v síťce rdousí, Kakr už si odznak brousí..)

    Píňas - Profil | Čt 10.3.2016 20:28:20

    Jarda Těšínský >> i se přidám s gratulací a příští sobotu si dáme skleničku v Brně

      Jarda Těšínský - Profil | Čt 10.3.2016 20:26:36

      viceroy >> Jo uz potreti :) Dik

        Jarda Těšínský - Profil | Čt 10.3.2016 20:25:57

        Jiří Šindelář >> Je to hlavne pro bezpeci kapra,kdyz nema u tlamy zatez neposkodis mu tlamu tak jako se zatezi. Druha vec je ze pokud je bez olova vetsinou vyjede nahoru a nesnazi se zajet do vazek a chova se klidneji. Kdyz muzes zavazet da se pouzit kamen ale kdyz nesmis jedina volba je olovo.

          Jarda Těšínský - Profil | Čt 10.3.2016 20:22:13

          Martin M. >> Presne pokud jsi potichu vidis krasny ryby treba jen 15 metru od lodi. Neni potreba chytat daleko od lodi chce to ale absolutni klid nejezdit clunem, nebouchat,nedupat a podobne.

            viceroy - Profil | Čt 10.3.2016 20:21:03

            Jiří Šindelář >> kdyz chytas na odhoz tak kamen na gumicce tezko odhodis a chytat se da to mas pravdu ale ztratovost ryb muze byt vyssi tak proc to riziko podstupovat .....zakazane to neni tak proc si delat pakarnu ? ......

              Jiří Šindelář - Profil | Čt 10.3.2016 20:11:51

              Jarda Těšínský >> Ahoj, ryby jsou to nádherné, video se povedlo. Rady, které tam padly jsou pro mě zajímavé. Ale jediný co mi fakt vadí, je to zakrmování olovem. Neřeknu kdyby byl záběr jednou za tři dny, ale pokud ty ryby takhle berou a ztrácet olovo za olovem... Rybám, ani jinejm vodním živočichům to asi nijak extra nevadí, ale z mýho pohledu to je prostě blbost. Chápu, že pro toho komu to je jedno, je to asi nejpohodlnější, ale podle mě se dá chytat i bez ztrácení olov.

                rices - Profil | Čt 10.3.2016 20:09:57

                Jarda Těšínský >> Super :-)

                  viceroy - Profil | Čt 10.3.2016 20:06:06

                  Jarda Těšínský >> pridavam taky gratulaci .....konecne dostanes obcanku :-):-)

                    Martin M. - Profil | Čt 10.3.2016 20:04:20

                    Ze brehu neni prilis videt aktivita ryb uprostred jezera, ale z lodky to tam krasne zije. Treba amury jsem tam ze brehu nikdy nevidel, jen z lodky.

                      lovec 01 - Profil | Čt 10.3.2016 20:03:37

                      Popíše někdo tu montáž se splávkem?
                      ps: Všechno nejlepčí Jardo !

                        Jarda Těšínský - Profil | Čt 10.3.2016 19:52:44

                        Je opravdu hodne usmevne kam az se muze dostat debata a lovu kapru na Palave. Tohle kdyz si precte nezaujaty clovek tak se asi nestaci divit co nekteri lidi dokazou vymyslet. Jak uz jsem psal chytali jsme podle rybarskeho radu takze jsme nezavazeli -proto chytam z lode abych nemusel zavazet ale nahazoval. Kdyz tam mluvim o zavazeni tak mluvim vseobecne o lovu na jezerech po cele Evrope -ze se vyplati pozorovat hladinu a pokud nekde uvidim kapry tak se tam vyplati nahodit nebo zavezt,staci pozorne poslouchat a nevytrhavat slova z kontextu. Za tech skoro 20 let co jezdim za kapry po svete jsem navstivil vic jak stovku vod v 18 statech a tom tam hlavne mluvim.Nechytali jsme mimo povolenou dobu coz je jasne videt ze vetsi cast ryb je zdolano pres den a to jsou zcela autenticke zabery vcetne zdolavani a zaberu. Pouzivali jsme odpadavaci olova. Olovo je ve vode nerozpustne a tak nijak neskodi. Na toto tema se vedlo mnoho debat napr. v Anglii a zjistilo se olovo ve vode nijak neublizi,proto taky nektere firmy treba Fox prodava specialni olova presne pro odpadavaci montaz. Pokud mluvim o ochrane kapru mel jsem na mysli treba k 70 nebo by stacilo i k 80 a dalsi a dalsi veci. Samosek ponecham bez komentare to uz je fakt moc.... A Dalas co mas s tim vinem? Sice vubec netusim kdo si,ale ze ty ses dozvedel ze mam dneska narozeniny a rad bys mi poslal par lahvinek a nevis jaky :) :) Muzes treba palavu 2011 vyber z bobuli :) A na zaver odpoved na desitky dotazu kde dvd sehnat a obavy aby na vas zbylo :) Dvd jsme udelali 50 tis kusu a doted se za tri tydny rozdalo neco pres 23 tis kusu takze jich mame jeste dost a vzit si ho muzete treba pristi tyden na vystave v Brne. Tot vse co bych k tomu chtel rict a uvidime se letos nekolikrat na jezerech pod Palavou. Preju vsem hodne uspechu.

                          Ewa Farna - Profil | Čt 10.3.2016 19:49:43

                          Malda512 >> divny?

                            Malda512 - Profil | Čt 10.3.2016 19:41:24

                            super... nejlepší je jak těšínák mluví a udice se ohne uplně do luku a teprve pak to pípne.

                              chendler - Profil | Čt 10.3.2016 18:30:39

                              ja jsem vzdy dokonale prekvapen,jak jim,tem se zvucnejma jmenama,vzdy krasny vyjde... Ale vzdy na jejich kulicky...to jsou veci. Staci jen par dni,ne-li hodin a takovejch obru. At to zkusi takhle udelat nekdo z nas....

                                Petr RF17 - Profil | Čt 10.3.2016 18:18:43

                                Kaprařinu moc nemusím, ale tohle video bylo dost dobré.

                                  tonybal - Profil | Čt 10.3.2016 17:27:22

                                  Dobré video Vinetů, dobré. :)

                                    PYTLAKS - Profil | Čt 10.3.2016 16:05:20

                                    šroťa >> já problém nehledám,on teprve příjde

                                      Kocháč - Profil | Čt 10.3.2016 15:56:43

                                      Leorim >> Ale já toho nelituji, pouze jsem se rozhodl, že už mi to za to nestojí a tím nemyslím odebrání povolenky, prostě se za tou rybou neženu a užívám si tu cestu a nejde už tolik o ten cíl :o)

                                        Leorim - Profil | Čt 10.3.2016 15:44:41

                                        každej někdy udělal nějakou chybu který do dnes lituje já jsem taky chytal párkrát nonstop....