Mohykáni pod Pálavou

Diskuse k rybářskému videu Mohykáni pod Pálavou

Autor diskuse: Martin M. - Profil , 8.3.2016

Nviceroy - Profil | Pá 11.3.2016 21:26:47

nofish >> ja chodim pro kapra jednou za rok ke KAUFLANDU :-) ..... ta K 70 je dle mne kompromis pro ty co chteji rybu na maso a pro ty co radi chytaji nebo chteji si ulovit velkou rybu .... rikam v tomhle se neshodnem kazdy mame svuj nazor s jinym pohledem na vec

    Nh2jezďí - Profil | Pá 11.3.2016 21:26:45

    Jarda Těšínský >> jardo nema

      Nksanda - Profil | Pá 11.3.2016 21:25:22

      Jarda Těšínský >> Jardo přesně to samé sem teď udělal i já a musím s tebou souhlasit je to ten chudák co celej den prosedí u kompu a jen všude prudí a píše chytrácké vygooglené sračky a myslí si jakej není odborník.

        Nnofish - Profil | Pá 11.3.2016 21:23:31

        viceroy >> Dobrá. Vezmu tě na candoše. Nemáš to daleko. Na rovinu. Jestli přede mnou 14 dní po zahájení flákneš po hlavě dvě pětapadesátky, tak tě nebudu mít rád. Když chytíš první den sedmdesáticentimetrového a vezmeš si ho, souhlasím. Na těch dvou malých, bys měl masa taky celkem dost a toho velkého by rádo chytilo daleko víc lidí. Jenže o tom to není. Tohel je trošku i o tom, co je dobré pro revír, nejen pro lidi, co ty ryby chtějí chytat.
        Velcí kapři jsou mi ukradení. Když ho chytím, taky ho asi nejspíš pustím, není mi k ničemu, ale beru to zcela logicky, neberu v úvahu to že "moderní rybář chce".

          NMartin M. - Profil | Pá 11.3.2016 21:22:36

          nofish >> nevim, kde je to jasne dano, ale radeji uz koncim.

            NJarda Těšínský - Profil | Pá 11.3.2016 21:20:55

            nofish >> Sorry ale reagovat na Tebe nemam chut,jses uplne mimo. Koukal jsem na Tvuj profil,pises rozumy do vsech temat vlacky,muskarine atd a pritom nemas nikde jedinou fotku s rybou. Dej si poradny fotky do profilu a prestan byt anonymni prudic. Jestli na to mas teda koule :) Myslim ze ne kdovi jestli vubec chodis na ryby...

              NFery - Profil | Pá 11.3.2016 21:16:40

              Grasel >> pro mě ne..jinak nechytám..pro zákaz lovu z lodě nevidím jediný důvod..ten bohužel budou mít všichni co by to nejradši zakázali hned jak se někdo utopí..a to bude bude brzo,jak bude přibývat lodí a nezkušených lovců..:(

                Nviceroy - Profil | Pá 11.3.2016 21:16:21

                nofish >> narovinu libilo ..... ta horni hranice by nikomu neublizila kdyz pominu ze do 70 cm ma rybar masa az nad hlavu .....asi na tohle mame kazdy jiny nazor

                  Nnofish - Profil | Pá 11.3.2016 21:16:18

                  keltt >> Nevím, já už se v tom fakt nevyznám. Asi nemám to moderní myšlení a jsem úplně mimo. Připadá mi to, že dneska už chtějí rybáři, aby se vše přizpůsobilo jen tomu, co vyhovuje jim. Aby bylo jasno. Nesedí mi K70, nesedí mi úmyslné házení olova do vody, stejně tak se mi nelíbí úsek, kde se chytá jen na mušku na úkor ostaních, nebo kde je povolen nonstop na sumce a 90% lidí chytá candoše a kapry a pere to do kufru, protože ví, že v noci nepřijde kontrola potichu a bez baterky...

                    Nnofish - Profil | Pá 11.3.2016 21:13:16

                    viceroy >> líbilo by se ti tam daleko víc padesátek o dvou a půl kilech? .... :-)

                      Nnofish - Profil | Pá 11.3.2016 21:12:24

                      Jarda Těšínský >> Teď sis naběhnul. Vzhledem k tomu, že je to diskuze okolo kaprařiny a píšeš o K70 zeptal bych se, jaký přínos má K70 pro revír a obsádku. Nebudeme brát v úvahu to, že určitá skupina lidí chce chytat velké kapry a je jejim "proto srsti", když jiný malé kapra pouští a sežere do roka pár velkých ryb. Já to mám tak třeba s candátem, pstruhem (i když ty neumím), štikou a podobně. Raději velkou rybu. Pořád zastávám hloupý názor, že pro revír je lepší více malých ryb, než velké. K70 mi již vysvětlil Ivo Sláma a je to defakto náhodné číslo, co někoho napadlo, tam je to jasné. Jako kaprařská kapacita určitě budeš mít argumenty pro toto omezení.
                      Kdysi jsem se dal tu práci a jako blbý rybář z oboru počítal, jaký má vliv na obsádku přítomnost velkých kaprů v revíru. Tedy včetně výtěru, přežití (nepočítali se vůbec predátoři - ryby atd) a vyšlo to že nula od nuly pojde. Klidně obětuji pár hodin proto, abych ten zápis dohledal.
                      Ono, jezdit... V Austrálii hází kapra do kopřiv. V Americe střílí ryby lukem. Francouzsští velcí líni a kapři mají z části i český původ a nedošli tam jako plůdek. Budeme pokračovat?
                      Ne vše je jak se zdá a jak by se určitým zájmovým skupinám líbilo. Buďme rádi za to, co tu máme. Nemůže vše vyhovovat na 100% všem a chtít díky svým zájmům omezit ty ostatní, je vrchol sobeckosti.

                        NJarda Těšínský - Profil | Pá 11.3.2016 21:12:07

                        viceroy >> To je ono co by se melo resit. Je to jediny svazovy jezero u nas ktere je srovnatelny s tema evropskyma. A to je dost malo a kdyz to takhle bude dal brzo nebude zadny.

                          Nviceroy - Profil | Pá 11.3.2016 21:03:10

                          Jarda Těšínský >> no dovolil jsem si to stahnout od kolegy z jine diskuze tak se omlouvam .........myslim ze tohle je uz k zamysleni

                            NViktorin - Profil | Pá 11.3.2016 20:56:58

                            Jarda Těšínský >> Tak jsem se přece jen dočkal zveřejnění plovákové vychytávky. Ještě že se Kocháč osmělil zeptat.

                              NJarda Těšínský - Profil | Pá 11.3.2016 20:56:12

                              viceroy >> Ne to ne jen ted kdyz se to tyka me. Myslel jsem ze se treba zacne premyslet nad k 70 pro tyhle jezera ale resi se samosek : ) :) Netusil jsem kolik lidi zamrzlo v minulym stoleti a chybi jim vseobecny rozhled. Meli by vic jezdit vem aby videli jak jsme na tom v porovnani s ostatnimi. Muzu ti rict ze moc dobre ne.

                                NP!F - Profil | Pá 11.3.2016 20:55:04

                                Kocháč >> Bacha, ignor neni bezodny, uz sa mi stalo, ze som ho preplnil :o) Ako fakt, to video je dobre ( az na to, ze je to brutalny prepal, byt chlapom, co tam obdobne chytam, asi mi praskne zilka ), vymyslat kraviny o samosekoch je tazka kravina. Len dement nepochopi, ze aj pri feedri seka uz rybu hakom v hube.

                                  NKocháč - Profil | Pá 11.3.2016 20:54:04

                                  Donn79 >> tak aby ryba neprotáhla kmen bordele se slávkama předpokádám :o) Já jsem na velký vody lama, mám raději louže, taky mě to zajímá, kde a jak se to sestavuje, kdyby náhodou někdy.

                                    Nkeltt - Profil | Pá 11.3.2016 20:52:38

                                    nofish >> Stejná vlnová délka, ...jsi přímý chlap, je potřeba své názory prezentovat s určitým nadhledem, a počítat se vším, i s lidma :-) Martin řeší marně samosek, ten je pouze podružná záležitost lidského chování.

                                      NKocháč - Profil | Pá 11.3.2016 20:52:07

                                      Jarda Těšínský >> Jaká šokovka se ti tam osvědčila? Nějaký silon cca 0,60mm nebo něco jiného? Ty slávičky jsou v posledních letech všude.

                                        Nviceroy - Profil | Pá 11.3.2016 20:51:45

                                        Kocháč >> je to tak jeden z mala co tady otevrene komunikuje a jeste odkryva sve zkusenosti a figle .....za chvilku se budou resit ty plovaky