Mohykáni pod Pálavou

Diskuse k rybářskému videu Mohykáni pod Pálavou

Autor diskuse: Martin M. - Profil , 8.3.2016

Donn79 - Profil | Pá 11.3.2016 20:51:11

Kocháč >> Ahoj,prosím tě k čemu má sloužit ten plovák o kterém píšeš,díky.

    Kocháč - Profil | Pá 11.3.2016 20:49:27

    P!F >> Já už si je naházel do ignoru. Místo toho, aby se lidi zeptali Jardy na jeho zkušenosti, když už se tady motá, tak se tady řeší chujoviny :o)

      Grasel - Profil | Pá 11.3.2016 20:48:42

      P!F >> Třeba jsou do rodiny :)))

        Jarda Těšínský - Profil | Pá 11.3.2016 20:48:17

        Kocháč >> Montaz uplne stejna jako pri bezny kaprarine vlasec na nem par metru sokovky odolny proti skeblim a pak normalni navazec jako pri bezny kaprarine. Jedinej rozdil je v tom plovaku ten pouzivam tak kde jsou na dne nejaky prekazky aby to kapr o ne neurizl. Plovak je navleceny na sokovce na ktere je udelana zarazka podobna jako se pouziva pri lovu na anglicaka proto aby plovak pri nahozu nepopojel po sokovce moc daleko. Vetsinou mam tu zarazku o metr az dva dale od olova nez je hloubka na miste kde chytam. Celou montaz pak dosponujes aby byl vlasec napnuty ale plovak zustal na hladine.

          nofish - Profil | Pá 11.3.2016 20:47:45

          Martin M. >> Nee, lovit na šnůry bylo jasně dáno. Viz zase historie. Hlavně ty natažené napříč řekou s x návazci by mohly docela fungovat (ani nevím, jestli to ještě v 99/2004 je). Účinnější už jsou asi jen žaberní sítě (tenata), která snad u nás ani nejsou povolena (tak se chytají třeba ti candáti z makra a tesca). Beru teda co dokáže doma udělat běžný člověk, nebudu řešit agregáty a výlovy...

            P!F - Profil | Pá 11.3.2016 20:46:55

            Kocháč >> Odkial beries silu s nimi diskutovat? Je to jasne debilovi, pisu to naschval. Nie som kaprar, ale tato nakaza od debila mrknato je iba smiesna.

              viceroy - Profil | Pá 11.3.2016 20:46:16

              Jarda Těšínský >> jak te tak Jardo sleduju tak tim Mrkem zacinas zit :-):-).....

                nofish - Profil | Pá 11.3.2016 20:44:40

                keltt >> nepřeháněj to. Jsem jen jeden z řady nemoderních volů, co by vše rádi zakázali. Ať si každý vlastně dělá co uzná za vhodné. Když se nad tím občas zamyslí a dokáže se bavit nezaujatě, dokážu se s ním i bavit.

                  Martin M. - Profil | Pá 11.3.2016 20:40:14

                  nofish >> je to asi tak stejny nazvoslovni problem, jako ze je zakazano chytat ryby na snury.

                    Kocháč - Profil | Pá 11.3.2016 20:38:11

                    Jarda Těšínský >> A montáž máš poskládanou jak, jestli to není tajný. Teda včetně kmenu od olova a použití plováku.

                      keltt - Profil | Pá 11.3.2016 20:36:22

                      nofish >> Přesně tak, ...respekt, slušnost, cit pro věc, v dnešní době málem o ničem. Jsi z oboru, to je znát, a nedělal jsi ho jen tak z plezíru, to je taky znát. Ti blbí Ti mohou jen závidět, jak jsi blbý, ...to je ale na jinou diskusi. Podepisuji vše co jsi napsal, čiší z toho pravda podložená praxí resp. zkušeností a citem k přírodě. Klobouk dolů.

                        Viktorin - Profil | Pá 11.3.2016 20:35:59

                        Už mám toho samoseku také plné zuby. Kdo to má číst. Taková sumcařská trhačka. To je páni samosek. Nebo i polofixovaný method feeder jsou tady někteří schopni napadnout. Ale taková polykačka na štiku s káčou a cigaretkou, to samosek není.

                          Jarda Těšínský - Profil | Pá 11.3.2016 20:34:12

                          Kocháč >> Hlavne jsem hledal cisty mista coz je tam dost tezky a i na tech cistych mistech je sem tam parez obaleny slavkama. Na tech rovnych plochach pak hledam prohlubne a v tech chytam.Vitr si zjistuju vzdy dopredu protoze jinak se muze stat ze budes vic na brehu nez na vode. Kluci co tam taky jezdi na lod byly na tyden a protoze moc foukalo sedeli z toho ctyri dny na brehu. Za ten tyden utikali na breh celkem ctyrikrat.

                            viceroy - Profil | Pá 11.3.2016 20:28:58

                            Kuwa vy ale mate vydrz :-):-):-)

                              nofish - Profil | Pá 11.3.2016 20:26:31

                              Martík >> Mimochodem, aby bylo jasno. Závist, je pojem z kaprařiny :-D
                              Velké ryby mi prošly rukama a nikdy se mi nelíbily. Zlatý 30cm šupináč....
                              Tady se vede regulérní debata a o to, jestli to chytí 20cm kapra, nebo 20kg kapra, vůbec nejde.

                                nofish - Profil | Pá 11.3.2016 20:24:04

                                Jiří Šindelář >> Totálně mimo. Mimochodem. Na mouchu se mi samo chytí víc ryb než u přívlače.
                                Edit: Jdeme vláčet? Ukážeš mi, jak se ti ryby budou samy sekat, hlavně třeba okouni, když se jim moc nechce žrát. Nebo candoš, když budeš chytat ty okouny......

                                  nofish - Profil | Pá 11.3.2016 20:23:00

                                  keltt >> tohle není o zákoně. Je to o lidech, o jejich soudnosti a o slušném chování, které se ztratilo, tak proč by mělo být u vody?
                                  Když jsme u té kaprařiny... nechci vědět číslo, kolik lidí by tu rybu nechytalo, kdyby museli sedět u prutů na židličce a hlídat si záběr, kdyby se nesmělo dělat u vody to a tamto....
                                  Nic proti nikomu, ale kua alespoň to chce trošku soudnosti a přiznat si co dělám. Taky to na ten povolený "samosek" dvakrát do roka do vody hodím, třeba jako druhý prut k feederu, ale nebudu se hádat. Chápu srandu i to, že když to někdo takto nazve, asi s nadsázkou, tak má i trošku pravdu. To je jak s těma olovama. Není doslova zakázáno nechávat ve vodě olovo,t ak se to dělá. My, blbí, to nechápeme.
                                  Nějak poslední dobou nechápu, že si lidi neumí přiznat, co vlastně dělají, neumí si ze sebe udělat i trošku srandu a zamyslet se....

                                    Kocháč - Profil | Pá 11.3.2016 20:22:18

                                    Jarda Těšínský >> Asi by bylo lepší spíš využít toho, že jsi ochoten sem občas nakouknout :o)

                                    Zajímalo by mě jak jste volili na té velké ploše místo kde se zakotvit. Podle směru větru nebo jen profilu dna?

                                      Martík - Profil | Pá 11.3.2016 20:21:50

                                      Všichni kdo závidí Jardovi že dá Pálavu z lodi a pochytal tam pár dvacek tak blemcají o samoseku. Dyť to je taková blbost, že tomu přes závist snad nevěří ani ti co to říkají.

                                      Chyťte se za nos...

                                        keltt - Profil | Pá 11.3.2016 20:19:39

                                        Jiří Šindelář >> Když vláčíš, aktivně nástrahu ovládáš, ...možná bys tu myšlenkovou agresivitu aktivněsilového zdolávání měl přehodnotit :-) Klidný může být jen nezaujatý pozorovatel