Mohykáni pod Pálavou

Diskuse k rybářskému videu Mohykáni pod Pálavou

Autor diskuse: Martin M. - Profil , 8.3.2016

Dalas - Profil | Pá 11.3.2016 20:19:09

nofish >> a někteří jsou dokonce natolik zákeřní, že vlasec přišponují a božátko kapr jak pohne olovem, tak se to zcvrkne zpátky a samopřisekne.. hrůza!!

    slavina - Profil | Pá 11.3.2016 20:18:54

    Kocháč >> Máš pravdu vypadá to na hájovnu místo myslivny.

      nofish - Profil | Pá 11.3.2016 20:16:25

      slavina >> na kobylu do dnes nepotřebuješ řidičák. Na auto ano. Takže trošku mimo.

        Jiří Šindelář - Profil | Pá 11.3.2016 20:12:30

        Podle tý vaší teorie je samosek jakákoliv montáž (i plavačka, feeder), stačí aby neměl rybář na břehu povolenou brzdu a ryba se sekne o to jak prut drží ve vidličkách. Vlastně i přívlač je samosek, protože se ryba dřív zasekne o brzdu navijáku než jí rybář aktivně sekne. Jedině v případě, že se chytá s úplně povolenou brzdou, nebo se vlasec drží v ruce to není samosek, takže muškaři můžou bejt naprosto klidný.

          h2jezďí - Profil | Pá 11.3.2016 20:12:05

          fotojakes >> to se hodne pletes

            keltt - Profil | Pá 11.3.2016 20:09:43

            nofish >> Zákon je slepý, přesně tam je problém. A Těšíňák dělá pouze to, co umí nejlépe, kéž by každý dělal jen to co umí. :-)

              Kocháč - Profil | Pá 11.3.2016 20:09:24

              slavina >> Slávo to je marný :o)

                Grasel - Profil | Pá 11.3.2016 20:09:10

                Fery >> Aspoň by se to trošku uklidnilo, v prvním kole zákaz bivaků, v druhým kole lodě, no nebylo by to krásný?

                  slavina - Profil | Pá 11.3.2016 20:08:03

                  nofish >> Kdysi jezdili dědci s koňma. Dneska prostě nastartujeme a jedeme

                    Fery - Profil | Pá 11.3.2016 20:00:37

                    Grasel >> tak pokud se tomu nevěnuješ,tak pro tebe asi ne..

                      Kocháč - Profil | Pá 11.3.2016 20:00:13

                      Hoši vzdávám se, jste na mě moc chytří.

                        keltt - Profil | Pá 11.3.2016 19:59:56

                        fotojakes >> To nic, setrvej v něm :-)

                          nofish - Profil | Pá 11.3.2016 19:57:13

                          Kocháč >> A je prut v kombinaci těžkým olovem a chrápajíím rybářem samosek? Dle zákona není. Dle selského rozumu to tak někdo brát může U samoseku také musí ryba zatáhnout, aby zafungoval. Ať si to každý posoudí sám. Jak funguje samosek vím. Nebudu soudit, co je samosek. Já mám samosek i na francouze, když čumím na ledňáčka a pstruh po tom skočí.... :-)
                          Jestli má něco blízko k samoseku, tak jsou to právě kaprařské motáže. Takže se nedivím, že někteří exoti to samosekem nazývají.
                          Přesně jak tu zaznělo. Kdysi seděli dědci se svíčkou u číhátka. Dneska prostě chrápeme u vody, pípne to, vytáhneme rybu a jdeme chrápat dál.... Rozumný člověk vidí ten rozdíl.
                          ps: Zákon bude vždy pozadu, to je ti snad jasné ne? Krutá realita, nejen v rybařině.

                            keltt - Profil | Pá 11.3.2016 19:57:06

                            Kocháč >> Vidíš, a jsme u merita věci, už se myšlenkově blížíš ... :-) Samosek umí i rybu sám udolat, resp. po čase přitáhnout, ale to teď není důležité. Nofish má pravdu, a velkou, bohužel

                              fotojakes - Profil | Pá 11.3.2016 19:53:45

                              keltt >> asi jsem z jiného kmene :-)

                                Kocháč - Profil | Pá 11.3.2016 19:52:19

                                keltt >> Kdo? kapr nebo samosek? :o))))

                                  FRANK71 - Profil | Pá 11.3.2016 19:51:57

                                  Kocháč >> bohužel je.😕

                                    keltt - Profil | Pá 11.3.2016 19:48:08

                                    Kocháč >> Na podnět čeho tu prvotní energii vydá ?

                                      keltt - Profil | Pá 11.3.2016 19:45:54

                                      fotojakes >> Tipovací soutěž je zdá se nablízku, tak netipuj dopředu, nejsi Netypa, ten může :-)

                                        Kocháč - Profil | Pá 11.3.2016 19:45:37

                                        nofish >> Samosek je zařízení, které vydá energii a aktivně zasekne. Úniková montáž je založena na tom, že tu energii vydá kapr a díky jeho nasátí a pohybu se píchne. Píchne se i ryba o odpor splávku, krmítka. Jsi to schopen pochopit? Všechny záběry jsou o prvotním záběru a kontaktu ryby s nástrahou. Samosek je zařízení, které rybu přisekne. Tuto schopnost statické olovo ležící na dně nemá! Ty voe neříkej mi, že jsi tak blbej.