Fotografování z pohledu amatérského rybáře

Diskuse ke článku Fotografování z pohledu amatérského rybáře z blogu anyz.mrk.cz

Autor diskuse: Anýzový dědek - Profil , 23.5.2012
Dále moderují: airfish Profil + jirka0 Profil + DeProfundis Profil

V jakém programu upravujete svoje fotky?

A) Zoner44%

B) Adobe Photoshop24%

C) IrfanView3%

D) PFX studio4%

E) Jiný - prosím napište jaký25%

Od 24.5.2012 hlasovalo 343 čtenářů.

Nairfish - Profil | St 17.7.2013 7:21:30 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Víkendový výlet s plavačkou.

    NPítr - Profil | St 17.7.2013 5:09:12

    Anýzový dědek >> já jsem ani tak nemyslel, že by byl problém v technice, konec konců v začátcích digitální fotografie to vypadalo, že kinofilm, co se týká kvality nebude nikdy překonán, měl jsem spíš na mysli to, že fotku, která zaujme oko diváka dělá hlavně fotografovaný objekt, téma, barvy, nápad .....
    je to stejné jako s rybařením, spousta lidí má pocit, že chytá vybavení.chytá rybář, vybavení je nástrojem.Je jistě rozdíl v kvalitě, ale pokud to člověk nemá v hlavě a rukou, nic mu nepomůže.
    Zvláště tady na MRKu nejsme seskupení profíků fotografů, takže foťme pro radost, hlavně, že se to líbí alespoň nám!!!!
    S pozdravem Pítr

      Njirka0 - Profil | Út 16.7.2013 22:34:48

      b.gun >> Díky :-) ,,,jen jsem plácnul :-)))

        Nb.gun - Profil | Út 16.7.2013 22:18:47

        jirka0 >> To nejsou pavoučci. To je ochranný obal larvy hmyzu, který se příznačně jmenuje pěnodějka.

          Njirka0 - Profil | Út 16.7.2013 22:07:25 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Labská tůň.

            Njirka0 - Profil | Út 16.7.2013 22:06:15 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Neví někdo co to je,,(pavoučci)?

              NAnýzový dědek - Profil | Út 16.7.2013 21:36:59

              mike1977 >> Je to sice tvůj názor, ale spousta i profesionálních fotografů by s tebou nesouhlasila.
              I upravená fotka vystihuje realitu, ale zde hlavně záleží na tvůrčí kreativitě toho, kdo fotku upravuje a hlavně jaké úpravy provede.
              Ale základní úpravy, jako kontrola přepalů, ořez a třeba ztmavení tu fotku nijak nepoškodí, ba ji může dodat nový rozměr.
              Toto ti potvrdí i profesionálové.
              Ale jak již po několikáté zdůrazňuji, základ je kvaltní fotka a ten kdo jí tvoří, tedy fotograf a jeho nadání.

                Nmike1977 - Profil | Út 16.7.2013 21:23:08

                Anýzový dědek >> Upravená fotka, není fotka. je to uměle upravená foto věc. Fotografie, by měla znázornovat skutečnost, ne upravenou realitu.

                  NAnýzový dědek - Profil | Út 16.7.2013 21:14:27

                  Pítr >> Myslím, že jsem sem dával historickou fotku včely focenou na kinofilm ještě starou Flexaretou.
                  Ta fotka je stará 30 let....)))

                    NAnýzový dědek - Profil | Út 16.7.2013 21:10:09

                    mike1977 >> Já si hned myslel, že to nebude jen obyčejný kompakt,ale něco lepšího. Ta kvalita je rozeznatelná na první pohled.
                    Neberu ti to, že fotky nijak neupravuješ. Ona kvalitní fotka a nastavení foťáku hraje velkou roli.
                    Ale naprostou pravdu máš v tom, že fotku hlavně dělá ten kdo fotí i když kvalitní technika mu k tomu hodně pomůže.
                    Ale nemáš až tak docela pravdu, že za dávných časů se fotky neupravovaly. Upravovaly se různými retušemi a filtry mechanicky. Dnes toto dělají programy na úpravu fotek. Ale základem byla , jest a bude vždy kvalitní fotka.

                      Nmike1977 - Profil | Út 16.7.2013 21:01:02

                      Pítr >> Výborné ! já furt říkám, na co XX mega pixelů, když stačí tohle :-)

                        Nkosvi - Profil | Út 16.7.2013 20:56:49 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        A houbička

                          Nkosvi - Profil | Út 16.7.2013 20:56:01 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          Řeka

                            Nmike1977 - Profil | Út 16.7.2013 20:53:17

                            Anýzový dědek >> Ahoj, a díky. Víš, ono hodně záleží TO, co je mezi zemí a fotákem. Ano, jsou zde jisté koenzistence, ale nemají vlív. To samé foť kompaktem a zrcadlovkou....sám uvidíš sakra rozdíl.....nemyslím nesmyslné MPx (na A4 stačí bohatě 4 Mpx), ale tím, co zrcadlovka dokáže, nejen hlavně větším snímacím čipem, ale i nastavením. Vše je na prd pokud nemáš dobrý a světelný objektiv....Jinak, Nikon 5100.....18-105mm....a NIKDY neprauvuji fotky. Držím se proste hesla : jako za dávných časů, nebyla možnost je upravovat....co vylezlo ven, to byla pravda.....

                              NPítr - Profil | Út 16.7.2013 20:46:53 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              kouzlo několika málo barev ..... fotka stará 10let - 2MPX foťák

                                NAnýzový dědek - Profil | Út 16.7.2013 20:24:15

                                mike1977 >> nádhera, ale čím to fotíš?

                                  Nmike1977 - Profil | Út 16.7.2013 20:17:29

                                  Anýzový dědek >> Díky...jel jsem "náhodou kolem" :-))))))

                                    NAnýzový dědek - Profil | Út 16.7.2013 20:16:14

                                    mike1977 >> Čím fotíš pokud to není tajné?

                                      Nmike1977 - Profil | Út 16.7.2013 20:13:25 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Modrá - archeoskanzen

                                        NAnýzový dědek - Profil | Út 16.7.2013 20:02:42

                                        mike1977 >> Nádherné fotky..:-))))

                                          Červené karty: Knapík, nhgjhgjhgjghj