Fotografování z pohledu amatérského rybáře

Diskuse ke článku Fotografování z pohledu amatérského rybáře z blogu anyz.mrk.cz

Autor diskuse: Anýzový dědek - Profil , 23.5.2012
Dále moderují: airfish Profil + jirka0 Profil + DeProfundis Profil

V jakém programu upravujete svoje fotky?

A) Zoner44%

B) Adobe Photoshop24%

C) IrfanView3%

D) PFX studio4%

E) Jiný - prosím napište jaký25%

Od 24.5.2012 hlasovalo 343 čtenářů.

NAnýzový dědek - Profil | Čt 23.5.2013 19:25:31

Pavel1277 >> Já fotím do TIFFu , což je v podstatě stejné jako RAW, jen to pak musím překonvertovávat do Jpegu, abych to byl schopný otevřít v Zoneru.
Ale i Jpeg se dá dobře upravovat i bez ztrátově.

    Nmike1977 - Profil | Čt 23.5.2013 19:21:00

    Pavel1277 >> Ideal v zrcadlovce ukládat zároveň JPG+RAW :-)

      NPavel1277 - Profil | Čt 23.5.2013 18:44:59

      Pro Anýzový dědek: Raw není zas, tak objemný aby se do něj nedalo fotit. Raw nebo Tiff mají tu výhodu, že nejsou ztrátové formáty. ( pokud jpg. otevíráš vícekrát, tak se po každem zavření strácí kvalita fotgrafie) Nechci navádět, ale photoshop se dá stáhnout všude :-) A modul RAW v něm, je neskutečný pomocník. Z JPG neuděláš kromě ořezu nic. Jsem samouk amatér, hodně jsem googlil a učil se. Dnes už do jpg. nefotím. Pro prohlížení na PC to uložím do jpg. a originál vždy v Rawu.

        NČendík - Profil | Čt 23.5.2013 7:58:24 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Tak zase něco přidám ...

          NPetr.J - Profil | Čt 23.5.2013 7:25:49 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Večer

            NPetr.J - Profil | Čt 23.5.2013 7:24:11 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Také mám po dlouhé době něco do vody. Ráno

              Nairfish - Profil | Čt 23.5.2013 7:11:09

              LolMen >> Asi brzy dofotím. Včera mi z foťáku kapala voda:))

                Nairfish - Profil | Čt 23.5.2013 7:09:28 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Ale potočáky jsem chytil také:))

                  Nairfish - Profil | Čt 23.5.2013 7:08:32 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Jeden mi nacákal do foťáku až se mi orosil zevnitř objektiv, tak jsem ho půl hodiny sušil na sluníčku.

                    NLolMen - Profil | Čt 23.5.2013 7:08:27

                    airfish >> pekna fotka:)

                      Nairfish - Profil | Čt 23.5.2013 7:06:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Včera šli na pstruhovce okouni:)

                        NLolMen - Profil | St 22.5.2013 22:18:19

                        frost862 >> aspon tak 20 let si myslim..

                          NLolMen - Profil | St 22.5.2013 22:18:05

                          Anýzový dědek >> je to super takle ve vode jedinej:)

                            Nfrost862 - Profil | St 22.5.2013 21:20:56

                            LolMen >> tj a asi už tam nějakej pátek bude....

                              NAnýzový dědek - Profil | St 22.5.2013 21:19:55

                              LolMen >> krásné záběry.)))

                                NLolMen - Profil | St 22.5.2013 21:19:26

                                Anýzový dědek >> dekujem:)

                                  NLolMen - Profil | St 22.5.2013 21:19:05

                                  frost862 >> je uzasnej jak je v ty vode:)

                                    Nfrost862 - Profil | St 22.5.2013 21:15:22 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    LolMen >> tu ten samej:-)

                                      NAnýzový dědek - Profil | St 22.5.2013 21:06:49

                                      paráda kluci moravský..)))

                                        NLolMen - Profil | St 22.5.2013 21:04:52 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        výrovická přehrada kousek od znojma

                                          Červené karty: Knapík, nhgjhgjhgjghj