Fotografování z pohledu amatérského rybáře

Diskuse ke článku Fotografování z pohledu amatérského rybáře z blogu anyz.mrk.cz

Autor diskuse: Anýzový dědek - Profil , 23.5.2012
Dále moderují: airfish Profil + jirka0 Profil + DeProfundis Profil

V jakém programu upravujete svoje fotky?

A) Zoner44%

B) Adobe Photoshop24%

C) IrfanView3%

D) PFX studio4%

E) Jiný - prosím napište jaký25%

Od 24.5.2012 hlasovalo 343 čtenářů.

NAnýzový dědek - Profil | St 22.5.2013 14:50:24

jirka0 >> jistě.že jsme to probírali..)))
Tady na usmířenou víno z voných rév..))

    Njirka0 - Profil | St 22.5.2013 14:22:36

    Anýzový dědek >> Já myslím že co je RAW jsme už probírali a už se k tomu nechci vracet.OK?

      NAnýzový dědek - Profil | St 22.5.2013 13:08:53

      jirka0 >> Počkej, ty sem pleteš Editor fotek spolu se systémem Windows nebo jiným. Editory s RAWem většinou pracovat umí, ale systém PC jako je Windows nebo linux jej nepoberou ve formátu RAW.Systém ho uloží jako TIFF nebo BitMap, ale ne jako RAW.
      V podstatě je to stejné jako RAW, ale je nutné pak v Editoru toto překonvertovat ( nebo si to sám systém překonvertuje) do RAW či jiného , který je schopen zpracovat.

        NČendík - Profil | St 22.5.2013 11:52:16 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Tak další foto od vody

          Njirka0 - Profil | St 22.5.2013 11:17:16

          Anýzový dědek >> Tak tady souhlasím "vyjímečně" .-)))) skoro se vším co jsi napsal.
          Krom,,, většina PC s nimi neumí pracovat.(RAW)
          Photoshop je jeden z nejpoužívanějších a nejuznávanějších editorů mezi fotografy a není na místě jej zatracovat.Zoner je zase v češtině a rozhodně svoji práci odvede.Otázka je jak moc je kdo ochotný se učit s programy pracovat a využít jeho možnosti.
          Většina uživatelů ani neví co možností ten či onen program nabízí.
          Každý editor má své silné a slabší stránky.
          Osobně používám Zoner a Corel Paint Shop Pro photo X2(neumí RAW ale má češtinu) a na to moje cvakání bohatě stačí.

            NAnýzový dědek - Profil | St 22.5.2013 9:00:31

            Pavel1277 >> Fotit pouze do RAW je sice hezké, ale fotky jsou tak datově objemné, že jsou vhodné spíš pro profesionály než pro běžné focení.
            Navíc většina PC s nimi neumí pracovat.Stejně je pak musíš ukládat v jiném formátu.

            EDIT: Ono je v podstatě jedno v jakém programu to upravuješ, pokud s ním umíš zacházet a víš, co dokáže.

              NČendík - Profil | St 22.5.2013 7:32:57 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Zase se to nějak nenačetlo ...

                NČendík - Profil | St 22.5.2013 7:15:43

                Tohle plemeno krav s bílým hřbetem jsem taky viděl na horách poprve.

                  NČendík - Profil | St 22.5.2013 7:13:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  A ještě jednu hmyzí potvůrku

                    NČendík - Profil | St 22.5.2013 7:07:41 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Tak zase něco přidám...

                      Ndavaprd - Profil | Út 21.5.2013 22:57:41 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Pavel1277 >> použil jsem pro HDR "Dinamic Photo HDR" aplikaci 5.1.0 a použil jen jednu fotku, umí to docela dobře

                        Ndavaprd - Profil | Út 21.5.2013 22:50:49 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        bylo krásně

                          Ndavaprd - Profil | Út 21.5.2013 22:48:40 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          boloňka přinesla i nějaké čudly

                            Ndavaprd - Profil | Út 21.5.2013 22:47:38 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            dnešní Vltava v Holešovicích, fotka bez úprav tudíž i s vinětací ....

                              NPavel1277 - Profil | Út 21.5.2013 22:35:33

                              Nejlepší je fotit do RAWU. Někdy stačí jen tři expozice -1ev,0ev,+1ev, ale po většinu dělám ze 7 expozic po 1EV .Stativ je nutností a nejlépe i samospoušť. Mě nejlépe na úpravu vyhovuje Photomatix. Photoshop neměl tak dobrý výsledek. Zoner vůbec negómu. Měl jsem jej jen jednou nainstalovaný a ihned šel z komplu pryč :-)

                                NAnýzový dědek - Profil | Út 21.5.2013 22:08:13

                                jirka0 >> ono ti to snímky zarovná a naskládá na sebe.- jinak je to tak jak píšeš.

                                  Njirka0 - Profil | Út 21.5.2013 22:01:29

                                  Anýzový dědek >> Multi je určená pro výmaz nebo rozfázování pohybu.
                                  Tohle je něco úplně jiného.

                                    Njirka0 - Profil | Út 21.5.2013 21:59:31

                                    airfish >> Neboj takových nás je plno:-) nejsi sám.

                                      Nairfish - Profil | Út 21.5.2013 21:43:22

                                      jirka0 >> Ne ne vůbec netuším. Já tápu nejen při focení, ale i v životě:))

                                        NAnýzový dědek - Profil | Út 21.5.2013 21:42:07

                                        jirka0 >> četl jsem to, ale toto asi opravdu Zoner nesvede.
                                        Není to HDR je to jen multiexpozice zarovnání snímků.

                                          Červené karty: Knapík, nhgjhgjhgjghj