Fotografování z pohledu amatérského rybáře

Diskuse ke článku Fotografování z pohledu amatérského rybáře z blogu anyz.mrk.cz

Autor diskuse: Anýzový dědek - Profil , 23.5.2012
Dále moderují: airfish Profil + jirka0 Profil + DeProfundis Profil

V jakém programu upravujete svoje fotky?

A) Zoner44%

B) Adobe Photoshop24%

C) IrfanView3%

D) PFX studio4%

E) Jiný - prosím napište jaký25%

Od 24.5.2012 hlasovalo 343 čtenářů.

jirka0 - Profil | Út 21.5.2013 21:18:58

airfish >> Děkuji, možná bychom se tím mohli živit:-)))

Měl bych dotaz zda nevíš jestli je v PS něco jako přechodový filtr? Ta dělící čára jako v Zoneru.Já nic nenašel:-(

    jirka0 - Profil | Út 21.5.2013 21:14:37

    Anýzový dědek >> Ale potom je to HRD ne?

    Já to skládal z částí více snímků,zbytek se maže.Máš to v tom odkazu.Výsledek má být dokonalý snímek ostrý v celém rozsahu bez šumu vyvážené barvy atd.

      Anýzový dědek - Profil | Út 21.5.2013 20:46:52

      jirka0 >> Umí akorát složit několik různě exponovaných snímků na sebe (třeba z braketingu)
      Asi takto

        Anýzový dědek - Profil | Út 21.5.2013 20:43:12

        Pavel1277 >> tady máš pokus o HDR z Canonu Powershot G3 - upraveno v ZPS 15

          airfish - Profil | Út 21.5.2013 20:22:52

          jirka0 >> Naopak fotka se mi moc líbí. Strávil jsem třináct let prodejem starožitností a opravdu z této fotky dýchají stará léta.

          Byť to původně nemusel být záměr:))

            Pavel1277 - Profil | Út 21.5.2013 19:54:56

            Zde máš nějaký info o HDR- http://www.fotonavody.cz/hdr-fotografie/

              Pavel1277 - Profil | Út 21.5.2013 19:53:00

              Je to foceno Nikon D300s. Objektivem Nikon 16-85mm f/3.5-5.6G ED VR AF-S DX. Použitá drátová samospoušť.

                Anýzový dědek - Profil | Út 21.5.2013 19:19:33

                Pavel1277 >> a foťák? To nebude kompakt že?

                  Pavel1277 - Profil | Út 21.5.2013 19:13:14 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  HDR 9 expozic po 1EV. Foceno do RAW. Úprava v programu Photomatix.

                    ctvrtmile - Profil | Út 21.5.2013 19:09:57 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Dnes na rybách....

                      jirka0 - Profil | Út 21.5.2013 18:37:08

                      Anýzový dědek >> Sendviče Zoner neumí.
                      Abys věděl o čem je řeč :-) tady je odkaz.
                      http://www.smidphotography.com/articles/select/2

                        Anýzový dědek - Profil | Út 21.5.2013 18:33:51

                        jirka0 >> Mě spíš to HDR vychází jako omalovánka a sendviče nějak nedělám

                          jirka0 - Profil | Út 21.5.2013 18:30:20

                          Anýzový dědek >> HRD se mi nelíbí vychází tvrdě.
                          Sendvič zase taková klasika není dá to dost práce když to má k něčemu vypadat,to ale není můj případ:-)

                            Anýzový dědek - Profil | Út 21.5.2013 18:23:24

                            jirka0 >> já myslel až v PC , jestlis z toho braketingu nedělal HDR.
                            Takže pokus o klasický sendvič

                              jirka0 - Profil | Út 21.5.2013 18:21:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Také sendvič,snad trochu lepší :-)))))))))))))))

                                jirka0 - Profil | Út 21.5.2013 18:18:12

                                Anýzový dědek >> Zdravím :-)))
                                HRD to není (viz airfish ) to já nepoužívám to by dopadlo ještě hůř:-)

                                  jirka0 - Profil | Út 21.5.2013 18:15:32

                                  airfish >> Ahoj,Fotka se moc nepovedla:-(
                                  Je to po dlouhé době pokus o sendvič ve PS,nechtěl jsem černou fotku tak jsem použil bracketing aby mi vyšli mraky ale světlo bylo na nic,ani slunce ani zataženo.Ten spodek měl být tmavší nebo si s tím pohrát.
                                  Kdybych počkal hodinu tak by to vypadalo jinak,byl krásný západ a světlo také,to už jsem byl ale doma:-)

                                    Anýzový dědek - Profil | Út 21.5.2013 15:50:29

                                    Čendík >> hezké prostředí..)))

                                      Čendík - Profil | Út 21.5.2013 15:33:11 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Ještě přidám nějakej místní hmyz ( krmivo pro pstroužky ) ... Zná někdo přesný název ?

                                        Čendík - Profil | Út 21.5.2013 15:30:23 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        airfish >> Nějak neodešla příloha - tož ještě jednou , ať je to i s tou řekou ...
                                        Dík za upozornění.

                                          Červené karty: Knapík, nhgjhgjhgjghj