Fotografování z pohledu amatérského rybáře

Diskuse ke článku Fotografování z pohledu amatérského rybáře z blogu anyz.mrk.cz

Autor diskuse: Anýzový dědek - Profil , 23.5.2012
Dále moderují: airfish Profil + jirka0 Profil + DeProfundis Profil

V jakém programu upravujete svoje fotky?

A) Zoner44%

B) Adobe Photoshop24%

C) IrfanView3%

D) PFX studio4%

E) Jiný - prosím napište jaký25%

Od 24.5.2012 hlasovalo 343 čtenářů.

NDenny - Profil | Pá 15.2.2019 22:15:30 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

...

    NDenny - Profil | Pá 15.2.2019 22:14:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Dneska docela hezke pocasi na foceni,ale moc jsem toho nevidel.

      NDenny - Profil | Pá 15.2.2019 22:08:14

      Weekend >> Driv jsem tam chodil a docela rad.Ted uz jen sporadicky,protoze me neustale nutili do platby za jejich slusby o ktere nemam zajem.

        NErva - Profil | Pá 15.2.2019 21:55:16

        Weekend - Tady je asi něco špatně ,tak pravděpodobný únik dat měl být loni v červnu , autoři resetovali hesla klientům předevčírem , jelikož jsem tam registrován , tak mě byl i poslán mail........

          NWeekend - Profil | Pá 15.2.2019 21:12:26

            NDenny - Profil | Čt 14.2.2019 20:03:05

            Tatra815 >> :-) Ty fotky opravdu nejsou nijak extra,musel jsem je i zesvetlit v editoru.Kez bych toho dremlika potkal takhle zitra,ted je sice zatazeno a +5,ale pres noc uz ma byt zase normalne pod nulou a konecne rano vykouknout slunicko a -9.To je idealni I pres to,ze ma foukat hodne silny vitr.Snad me to neodnese pristresek nekam na jezero,nijak jsem ho neukotvil,tam to neslo.Vic jak pul metru snehu,jen jsem ho jen prikryl vetvema a okraje zahazel snehem.

              NTatra815 - Profil | Čt 14.2.2019 19:40:54

              Ahoj Karle.Tak ty mě vždy pobavíš,zase budu mít špatné spaní,super.

                NDenny - Profil | Čt 14.2.2019 18:47:54 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Sloupovka 2.

                  NDenny - Profil | Čt 14.2.2019 18:47:15 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Mladas na sloupe.

                    NDenny - Profil | Čt 14.2.2019 18:46:40 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Sloupovka :-)

                      NDenny - Profil | Čt 14.2.2019 18:44:41 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      ...

                        NDenny - Profil | Čt 14.2.2019 18:44:14 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        Fotky bidne,foceno na dost velkou vzdalenost za opravdu spatnych podminek.Vsechno jsou to vyrezy.

                          NDenny - Profil | Čt 14.2.2019 18:41:51

                          Po delsi dobe jsem vyrazil ven,pocasi na nic,tak jsem aspon na pobrezi postavil pristresek,trosku zahazel vetvema,tak treba v pristich dench bude pocasi a troska stesti an nejakou lepsi fotku.Kdyz jsem se vracel domu,tak jsem uvidel sedet na dratech dremlika.Kupodivu se nebal ani kdyz jsem vystoupil z auta,ale vyplasilo ho,kdyz jsem zacal fotit.Nevim,zda registruje to,jak cvaka uzaverka nebo mu vadil ten zvuk.No a aby toho nebylo malo,tak kousek od baraku mame na hlavni tride benzinku a u ni sedel na sloupu orel :-)))

                            NDenny - Profil | Čt 14.2.2019 7:38:22

                            Erva >> Nejak jsem odpadnul po nocni,tak reaguju az ted.Ja si o tech dalkovych precetl pomerne dost.Ani ne tak to,co pisou vyrobci,ale hlavne recenze od lidi.Je to podle me tak 70 % spokojenost a 30 prumer az zaporne hodnoceni.Problem je v tom,ze temer nikdo nenapise na jakou vzdalenost a na co to pouziva,takze urcite neco jineho bude nejake studiove foceni,kde je to spojene s bleskem nebo osvetlenim a veskerym aranzovanim s tim spojene a jine to bude fotit wild nebo nejake outdoorove zabery.Je par videi,kde jsou provedene zkousky,ale zase je to nekde na ulici bez prekazek,takze tam ty vysledky jsou pochopitelne lepsi nez v terenu.Kdyz jsem hledal dalkove s co nejvetsim dosahem,tak jsem nasel jedno canonacky,kde uvadi az dvojnasobek toho,co jsem vzdy hledal,coz je pro me tech 100m.Jenze neverim,ze v terenu by se tohle nejak extra projevilo.Vyzkouset si to nemohu,tak jsem si rikal,ze davat 100 dolcu za nejisty vysledek je zbytecne,tak jsem od toho upustil,Za tu cenu mam vlastne v supliku vsechny ty lacinejsi.Pro me je to spanelska vesnice,ale Roman nebo jiny technicky nadany clovek by asi vedel,jak dosahnout nejakeho lepsiho vysledku,treba pridanim nebo prodlouzenim antenky na vysilaci,pokud to vubec jde.Ona ta technika jde neustale dopredu,tak verim,ze za par let opravdu bude neco vykoneho,kde na desitky metru clovek bude moci ovladat nejen spoust,ale I zaostreni na nejaky bod a mozna,ze uz I neco takoveho bezdratoveho existuje,uz to nevyhledavam.Vim,ze je wireless,kde se to da ovladat mobilem,ale uz si nepamatuju jak je to vymakane,musel bych to dohledat.Ja mam to jiz zminene Aputure gigtube wireless II,coz je bezva hracka,(bohuzel nejde to na kazdy fotak)kde si prepnes live view z fotaku na ovladac,coz je asi stejne jako u toho ovladani mobilem,ktery mas u sebe,takze I kdyz jsi nekde mimo dohled a mas signal,tak vidis,co se pred fotakem deje a muzes podle toho mackat na dalku spoust.Jenze I kdyz tim i ostris,je tam castecne mozne nejake nastaveni,tak o nejakem presnem zaostreni na oko nebo urcity bod v danou chvili,tak jak je to u nekterych dratovych ovladacu s obrazovkou, to proste nejde,takove detailni ovladani to bohuzel nema.Zda tohle jde u toho mobilu netusim,mozna ze uz ano..Ja snad prave proto,ze jsem technicky antitalent,se dokazu radovat z kazde takove malickosti,ale asi bych spocital dny na prstou obou rukou,kdy to opravdu vyuziju.

                              NErva - Profil | St 13.2.2019 22:27:11

                              Tatra815 - Nechtěl jsem to napsat tak tvrdě 😉, časem stejně dojdeš k tomu že si fotku dopředu rozmyslíš a už fakt nebudeš fotit vše co se pohne ,tím se taky dost ušetříš tlačítko delete 😀

                                NTatra815 - Profil | St 13.2.2019 21:40:19

                                Radku na to už jsem přišel ja mám v koši skoro všechno :-)

                                  NErva - Profil | St 13.2.2019 21:34:10

                                  Tatra815 - To že ze začátku hodíš do koše i 80%fotek je naprosto normální ,já hážu do koše cca.40% a opravdu použitelných které se dle mě dají prezentovat je taky cca.40% ostatních 20%si nechávám pro sebe ,jsou to fotky které mě něčím zaujaly .

                                    NTatra815 - Profil | St 13.2.2019 21:23:29

                                    Tak se to pěkně rozjelo,už jsem moudřejší.

                                      NErva - Profil | St 13.2.2019 20:54:13

                                      Denny - Karle to se ptáš toho pravého 😀, já to nemám ani nastudované , natož tak odzkoušené ,samo že terénní nerovnosti ,stromy ,keře budou funkčnost zkracovat ,ale o kolik opravdu nevím , já ji koupil fakt jen na dlouhé časy a případné focení sebe na rybách z úlovkem , na zvěř ani ptactvo ji nepoužívám protože mě to přijde dost složité z nejistým výsledkem už jen protože ostřím ,nebo se alespoň snažím ostřit vždy na oko ať už ptáka či zvěře a když si vemu že stejně musím mít ruku na těle,tak aby jsem joystickem najel na oko , druhou držel samospoušť ,pak pustil tělo a exponoval ,tak je to strašně dlouhá doba na to aby jsem měl ostřeno opravdu na oko ,tak jak jsem psal níže ,rychlí čas a najedu na oko exponuju z vypnutou stabilizací ,mám v tomhle případě vždy sériové snímání a udělám vždy cca. 3-4 fotky v jedné poloze a z 99 %mám alespoň 2 fotky ostré , samo že záleží jak se ptáček ,či zvěř vrtí😀

                                        NDenny - Profil | St 13.2.2019 20:14:23

                                        Erva >> Ja se vzdycky snazim kupovat s co nejdelsim dosahem,takze vse co mam je udajne na 100metru,ale beru to s rezervou,protoze teren,baterie a pochopitelne I to,jak to zvelicuji vyrobci a prodejci hraje svou roli.Myslim,ze v soucasne dobe mam 5 nebo bezdratovych dalkovych a dve dratove,ale tam je kabel asi metr.U tech bezdratovych jsem se presvedcil,ze nekdy staci byt blbe za stromem a uz to na dalku nefunguje nebo me pripada,ze je tam castecne spozdeni.Kdybych mel napsat,ktere je nejlepsi,tak na rovinu musim rict,ze nevim,nikdy jsem to neporovnaval,ale krome jednoho,ktere je soucasti gripu na sedmicku a gigtube,kde je jeste obrazovy prenos,jsou ta dalkova co mam,za ceny kolem 10 az 20 dolcu,takze nepredpokladam,ze by to fungovalo,jak prodejci uvadi.Ja to fakt nikdy poctive nevyzkousel,abych mohl rict tohle konci na 40,druhe na 70 a dalsi na 110 metrech.Chtel bych mit jedno 100% spolehlive aspon na 70-80 metru,ale je takove vubec?

                                          Červené karty: Knapík, nhgjhgjhgjghj