Fotografování z pohledu amatérského rybáře

Diskuse ke článku Fotografování z pohledu amatérského rybáře z blogu anyz.mrk.cz

Autor diskuse: Anýzový dědek - Profil , 23.5.2012
Dále moderují: airfish Profil + jirka0 Profil + DeProfundis Profil

V jakém programu upravujete svoje fotky?

A) Zoner44%

B) Adobe Photoshop24%

C) IrfanView3%

D) PFX studio4%

E) Jiný - prosím napište jaký25%

Od 24.5.2012 hlasovalo 343 čtenářů.

NErva - Profil | St 13.2.2019 19:55:19

Denny - Ahoj Karle , tak to jsem nechtěl , taky jsem zblbnul označení a přesně je to Aputure Pro Coworker C3 pro Nikon , taky píšou dosah 40-50 m , to by odpovídalo , dál píšou pohotovostní režim vysílače cca. 20000 cyklů (1 rok pohotovostní režim) a příjmač životnost baterie cca. 800 hodin , mě vysílač vydržel zapnutý cca. 2 hodiny z origo baterii co byla v balení , říkám ok , koupím nové , tak jsem pro jistotu koupil další 2 baterie a udělali mě to samé , tak jsem to šoupl do šuplíku , za litr docela drahá sranda ... , co se týče dálkové spouště , tak na prodejně jsem měl na výběr z různých délek kabelů , teď mám dálkovou MC-DC2 dlouhou 3m a pro moje potřeby je dostatečná .

    NDenny - Profil | St 13.2.2019 19:33:55

    Erva >> Ahoj Radku,ty jsi me tak zblbnul,ze jsem vytahnul vsechny dalkove abych zkontroloval baterie :-)) Ale mas pravdu,nektere opravdu maji velkou spotrebu,chce to kontrolovat a mit vzdy nahradni.Co mam vyzkouseno,tak nejdele me vydrzi meike,ale u tech ostatnich vlastne nevim,jak dlouho vydrzi,jak to dlouho nepouzivam,tak se to budto vybije,nebo to preventivne dobijim nebo menim. Jinak souhlas,ze kabel je asi nej,jenze pro me je to kratke,to bych tahal bagku jeste spulku jak spojar :-)

      NErva - Profil | St 13.2.2019 18:31:42

      Tatra815 - Jakou koupíš je samozdřejmě tvoje věc , mám obě ,ale drát je drát a to z jednoho prostého důvodu a to že bezdrát je velký žrout baterek ,alespoň co se týče bezdrátu Aputure Pro coworker N1 několikrát mě to nechalo ve štychu skrze baterie a od té doby leží v šuplíku ...

        NTatra815 - Profil | St 13.2.2019 16:53:15

        Tak pánové děkuji za osvětu,koupím ten bezdrát a vyzkouším.

          NDenny - Profil | St 13.2.2019 16:15:25

          Tatra815 >> Pouzivam,ne nejak moc casto,ale ano. Prave treba u zdejsiho lednacka nebo nekde u nor.Jen pocitej s tim,ze mnoho fotek v pohybu bude spatnych,prave kvuli tomu zaostreni na jedno misto.Mozna dat to trosku dal,nevim,pak by to pro me postradalo smysl.Ja to pouzivam prave na blizko v mistech,kde sam byt nemuzu abych to ptactvo nerusil,takze tam opravdu zaostrim na jedno urcite misto.Ted jsem uz snad vyresil neco jineho,zatim jsem nemel moznost to vyzkouset,tak uvidim.U nekterych objektivu stabilizaci vypinam.

            NErva - Profil | St 13.2.2019 14:31:31

            Tatra815 - Osobně nepoužívám , i když dálkovou spoušť mám a používám ji jen na foto kde je potřeba dlouhý čas , samozdřejmě to můžeš vyzkoušet ,problém v tom vůbec nevidím , jen na vše živé je potřeba rychlý čas , tak aby jsi zamezil pohybové neostrosti foceného ptáčka , či zvířátka , tak v konečném výsledku při použití dálkové spouště nemusí být výsledek lepší .Navíc já mám sice objektiv se stabilizací , ale pokud fotím ze stativu kde mám pevně upevněn foťák se sklem , tak stabilizaci vypínám , ta taky může konečnému výsledku uškodit - tedy rozmazat nepatrně fotku .

              NAnýzový dědek - Profil | St 13.2.2019 14:24:07

              Tatra815 >> Ptactvo sice není moje doména, ale vzhledem k plachosti bych jí asi používal. A jsou na výběr dvě varianty- drátová a bezdrátová (volba záleží na tom, co podporuje tělo).
              Jestli bys s tím docílil lepšího snímku nevím, ale stativem se snižuje možnost otřesů pokud je dostatečně stabilní a vyvážený pro foťák s objektivem, který na něj dáváš. a bezdrátovou spouští ty otřes také trochu eliminuješ. ( Bohužel nevýhodou bezdrátové spoušti je krátký dosah od spoušti k senzoru foťáku - musel bys být hodně blízko a vědět jaký úhel senzor na těle dokáže zabrat, aby spoušť zafungovala jak má)
              Toto většinou u drátové spoušti odpadá pokud je drát dostatečně dlouhý, aby nevyvolal zachvění fotoaparátu.

                NTatra815 - Profil | St 13.2.2019 13:28:25

                Zdravím pánové.Jen dotaz,používáte dálkovou spoušť při focení ptactva,nora ledňáček,foťák na stativu případně cokoliv jiného kde mám přesně zaměřeno a zaostřeno.Sklo mám bez stabilizace,takže tím bych docílil lepšího snímku ne?Asi hloupý dotaz no ale začínám,učím se. Dík.

                  NJaLi - Profil | St 13.2.2019 13:23:39

                  Denny >> Čas nezastavíš, restaurace už možná ani nefunguje, ale sokolníci jezdí pravidelně :)

                    NDenny - Profil | Út 12.2.2019 22:35:49

                    Erva >> Ja jsem rad,ze je tady hnusne,byl bych nastvanej,ze nemuzu poradne ven :-)

                      NErva - Profil | Út 12.2.2019 22:22:19

                      Denny - Tak to je o nějakou stokorunu míň ,než jsem koupil .tady po sněhu ani památky a o víkendu až +12 stupňů ....

                        NDenny - Profil | Út 12.2.2019 22:05:31

                        aminn >> Mas to paradni.

                          NDenny - Profil | Út 12.2.2019 22:05:17

                          Erva >> Myslim,ze se da kolem 120 dolcu.Dneska tady napadlo asi 40 cm snehu,blazinec,ale neni to na to jit ven.Sedive mraky a vypada,ze bude jeste padat.

                            NErva - Profil | Út 12.2.2019 21:58:55

                            Denny - Hoj Karle , tak ono je skoro vždy něco přednější , nevím na kolik vyjde u vás , ale já ji koupil za 3 tis novou ,tady na megapixelu je fakt drahá 🤔

                              NDenny - Profil | Út 12.2.2019 21:55:13

                              Erva >> Ahoj Radku,diky.Tyhle sony jsem videl.Natacet jsem zkousel na ty co mam a naprosto bez problemu.Jak jsem psal,ted jsou jine priority ,ale asi na ni take jednou dojde :-)

                                Naminn - Profil | Út 12.2.2019 20:16:24 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                uz mi zacinaj vylejzat modelky jupiiiii :)

                                  NErva - Profil | Út 12.2.2019 17:41:46

                                  Denny - Používám tuhle XQD kartu a je naprosto v poho i pro natáčení videa :https://www.megapixel.cz/sony-xqd-64gb-g-serie-1495​787767

                                    NDenny - Profil | Út 12.2.2019 9:51:06

                                    JaLi >> Zamecka restaurace,nevim jak dnes,ale byvala velmi dobra a ubytovani take uslo :-) Parkrat jsem tam paril na sokolnickych setkanich,ale uz je to opravdu davno,asi 25 roku,cas nezastavis :-(

                                      NJaLi - Profil | Út 12.2.2019 9:47:47

                                      Denny >> Jj Opočno, pocházím odtamtud, tak jsem byl o víkendu u našich a šel se večer projít :)

                                        NTatra815 - Profil | Po 11.2.2019 18:07:52 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        Jedna starší.

                                          Červené karty: Knapík, nhgjhgjhgjghj