Fotografování z pohledu amatérského rybáře

Diskuse ke článku Fotografování z pohledu amatérského rybáře z blogu anyz.mrk.cz

Autor diskuse: Anýzový dědek - Profil , 23.5.2012
Dále moderují: airfish Profil + jirka0 Profil + DeProfundis Profil

V jakém programu upravujete svoje fotky?

A) Zoner44%

B) Adobe Photoshop24%

C) IrfanView3%

D) PFX studio4%

E) Jiný - prosím napište jaký25%

Od 24.5.2012 hlasovalo 343 čtenářů.

Casio - Profil | Ne 10.2.2019 19:28:47

Erva >> to není vyloženě chyba, jen se zbytečně zaměřuješ na nepodstatný věci. Můj velký učitel říká " udělej to takhle a vykašli se na to proč nebo jak k tomu dochází" :-)

    Erva - Profil | Ne 10.2.2019 19:25:34

    Casio - To že je max.130 neznamená že nemůžu jet 250 :-))

      Erva - Profil | Ne 10.2.2019 19:24:38

      Casio - Klidně to jako chybu napiš , problém s tím nemám a nestydím se zeptat člověka povolaného a u kterého mám možnost se podívat i jak fotí ,bohužel já tu možnost odzkoušní těl které chci koupit osobně nemám a upínat se na hodnocení prodejců je dosti zcestné , tak se raději zeptám člověka povolaného který vlastnil obě těla a udělá za rok desítky tisíc snímků ,či fotek :-)

        Casio - Profil | Ne 10.2.2019 19:22:11

        Erva >> a jezdit v Mercedesu kterej jede 250 km/h když máme max. 130 ? To je to samý stejně osekáš miliony na 1200px :-)

          Denny - Profil | Ne 10.2.2019 19:20:45

          Casio >> musim se na ty karty podivat,ja treba pouzivam Lexar 1066x ktera ma,pokud si pamatuju (bez zaruky)65Mb/s coz se s XQD neda srovnavat.

            Casio - Profil | Ne 10.2.2019 19:19:33

            Erva >> jedna z tvých , nechci napsat chyb, je v tom že se upínáš kdo kde co napsal nebo Ti napsal.

              Erva - Profil | Ne 10.2.2019 19:19:06

              Casio - Sorry ,ale to je jako by jsi si koupil Mercedes AMG a pak jsi neměl na benzin :-))

                Denny - Profil | Ne 10.2.2019 19:13:24

                Casio >> Faktem je to,ze je vzdy neco za neco,Mame 4 ruzna tela 1Dx,5Dsr,5D mark iv a 7D mark II a kazde je v necem dobre a u kazdeho neco chybi :-) Zajimalo by me,proc tihle vyrobci neudelaji trena ty jejich vlajkove lode stak aby mely vse nej z tech ostatnich.

                  Casio - Profil | Ne 10.2.2019 19:12:45

                  Denny >> víc fotek na kartu páč QXD je fakt za řachejtli, a jestli to není na velkoformát a to v 99% není, tak klidně v menším. Ale já bych nechal plnej, bufer je v poho .

                    Erva - Profil | Ne 10.2.2019 19:09:47

                    Casio - Nevím kde jsi porovnával ISO u obou těl , ale opět pan Sidovský tu možnost měl a psal že je to neznatelné , dyn. rozsah jasně hovoří pro D850 ,rychlost ostření v některých situacích taktéž pro D850 vycházím ze zpráv od profi fotografa který vlastil obě těla a tak mohl udělat určitě pár srovnání , ale přesto mě tohle zajimá , pokud jsi testoval obě těla , tak jaký ty vidíš rozdíl v hodnotách ISO mezi těmito těly ?

                      Casio - Profil | Ne 10.2.2019 19:09:32

                      Denny >> Karle já bych ty hodnocení moc neprožíval. Než jsem koupil 850 porovnával jsem snímky podobný kategorie, pokaždý byly body pro ten kterej jsi zadal jako výchozí.

                        Denny - Profil | Ne 10.2.2019 19:08:38

                        Casio >> Jasne to beru,me slo ciste o to zmenseni,zda je tam pak nejaka vyhoda.

                          Casio - Profil | Ne 10.2.2019 19:03:45

                          Erva >> no hůř.. není to o dohánění něčeho ořezem , vlajková loď potřebuje něčím nakrmit, takže pevný supertele . A ISO u D5 nedožene ani 850.

                            Casio - Profil | Ne 10.2.2019 19:00:50

                            Denny >> je tu pak rychlost ostření , ISO , dynamickej rozsah. To si myslím že je dost důvodů proč takovej foťák používat :-)

                              Erva - Profil | Ne 10.2.2019 18:58:00

                              Casio - Nepodceňuju D5 , jen mě přijde na wild lepší skrze dostatek pix i při ořezu , D5 z 20pix na tom jistě při ořezu bude daleko hůř , + pro D5 je počet 14 snímků /sec oproti 7 /sec u D850

                                Denny - Profil | Ne 10.2.2019 18:57:36

                                Casio >> Zeptam se jako laik.Kdyz bych si nastavil mensi raw,ma cenu potom takovy fotak pouzivat.Vyuzije se to,na co byl staveny? My to mame take,ale nejak me nenapadlo,to delat,nejak nebyl duvod.Je sice peklo,jak dlouho se to stahuje,zvlaste Jitka,ktera naseka za den klidne 4 tisice fotek,ale proc pak mit takovou masinku,kdyz bych ubral a fotil jako s jinym telem?

                                  Denny - Profil | Ne 10.2.2019 18:54:19

                                  Erva >> Ja prevazne take Canon,ale obcas si prectu neco,co me zaujme,prave,kdyz si prohlizim od nekoho fotky.Libi se me treba sony,ale zustane u canonu,nejak jsem si zvykl a prechazet nechci.jedine,ze by me to nekdo chtel darovat :-)

                                    Casio - Profil | Ne 10.2.2019 18:50:33

                                    Erva >> u D850 si můžeš nastavit rovnou menší RAW nebo DX. Jinak D5 je pořád top stroj a ještě nějakou dobu bude.

                                      Erva - Profil | Ne 10.2.2019 18:49:30

                                      Denny - Čtu jen co si chci pořídit , bo pak bych měl hlavu jak pátrací balón a Canon nesleduju vůbec , tedy krom fotek na 500 px .

                                        Denny - Profil | Ne 10.2.2019 18:48:17

                                        Erva >> Tak to rozhodne a u te 5Dsr to strasne zere baterie.

                                          Červené karty: Knapík, nhgjhgjhgjghj