Fotografování z pohledu amatérského rybáře

Diskuse ke článku Fotografování z pohledu amatérského rybáře z blogu anyz.mrk.cz

Autor diskuse: Anýzový dědek - Profil , 23.5.2012
Dále moderují: airfish Profil + jirka0 Profil + DeProfundis Profil

V jakém programu upravujete svoje fotky?

A) Zoner44%

B) Adobe Photoshop24%

C) IrfanView3%

D) PFX studio4%

E) Jiný - prosím napište jaký25%

Od 24.5.2012 hlasovalo 343 čtenářů.

Denny - Profil | Ne 10.2.2019 18:46:33

Erva >> musim si najit najake hodnoceni a precist si ho.Ne,ze bych uvazoval o nakupu :-),to jedine, ze bych vyhral.Pak by bylo zajimave mit obe znacky a prorovnavat v realu.Ted me to spise zajima ,jak velke jsou nebo nejsou rozdily pri foceni prirody.

    Erva - Profil | Ne 10.2.2019 18:42:39

    Denny - Samo pokud neděláš ořez , tak je to možná i nevýhoda skrze velký objem dat .

      Denny - Profil | Ne 10.2.2019 18:37:02

      Erva >> Jasne,ty mp jsou tam znat,Jitka na tu svou nenecha dopustit

        Erva - Profil | Ne 10.2.2019 18:31:54

        Denny - Ta D5 je lepší pouze v rychlosti snímků za sec. jinak co psal tuším Sidovský , měl obě těla , tak v mnohém ta 850 ka předčila právě D5 a tady je výhoda výřezu , když jej uděláš pořád zůstane spoustu detailů ....

          Denny - Profil | Ne 10.2.2019 18:26:54

          Erva >> Prodejsi si masti kapsu vsude :-))

            Denny - Profil | Ne 10.2.2019 18:26:22

            Erva >> Kdyz si tak prohlizim Nikony,neni lepsi ta D5? Neberu v potaz cenu,ptam se na kvalitu,protoze Nikony vubec neznam.U te 850 asi bude hezke fotit na detail,pripomina me to canonackou 5Dsr.

              Erva - Profil | Ne 10.2.2019 18:25:54

              Denny - Teď na mě vyskočil baner z pevnou 400 f2,8 FL za nějakých 220 tis u nás taky dobrý skok dole ... nějakých 116 tis . Ale souhlas ty skla jsou pekelně drahé , já fakt jedině z druhé ruky .

                Denny - Profil | Ne 10.2.2019 18:21:01

                Erva >> To mozna dela par lidi ze zacatku,ale kdyz se blizi cena te prodejni,tak uz ne.Na tu 850 jsem koukal,ta se da poridit za docela dobre penize ale ty vase skal jsou drahy stejne jako ty canonacky,casto je cena jeste vyzsi.

                  Erva - Profil | Ne 10.2.2019 18:16:59

                  Denny - To taky nechápu a jde to i v klidu bez stresu , asi to bude tou soutěživostí lidí , teď je otázka , kolik lidí tzam dohazuje jen na "oko " aby tu cenu vyšponovali co nejvýše ....

                    Erva - Profil | Ne 10.2.2019 18:15:04

                    Denny - Upřimě jsem to ani nečetl , jen našel , jelikož jsem nějaké info dostal , tak mě to nechalo naprosto chladným a dál toužím po D850 :-)

                      Denny - Profil | Ne 10.2.2019 18:13:49

                      Erva >> Me spise udivuje chovani nekterych lidi na Ebay,kdyz je neco zajimaveho v aukci.Ted je tam 800,ktere se vysplhala za dva dny z 250 na 5750,ale ma jeste 5 dni do konce.Lidi se predhaneji v bidovani,pak tam prijde nekdo ,kdo ceka na posledni chvili a vyfoukne jim to.Coz o to,to delame take :-) Ale udivuje me to,ze casto tim predhanenim vyzenou cenu tak vysoko,ze mohu za nizsi cenu koupit primo od nekoho jineho ve stejne kvalite.To me nejak mozek nebere :-)

                        Denny - Profil | Ne 10.2.2019 18:08:03

                        Erva >> Vidim,ze jsi dal odkaz na chyby bezzrcadlovky,nechce se me to cist,jsem utahanej jako kote,je to ta markantni,nebo par zanedbatelnych chyb?Me ty bezzrcadlovky vubec neoslovily.

                          Denny - Profil | Ne 10.2.2019 18:06:05

                          Erva >> Aha,uz vim o cem to je,tady kdyz zlevni o 200 nebo 300 dolcu,tak si toho clovek ani nevsimne,obvykle to jsou rozdilne ceny od prodejcu,kteri nejsou ofiko dealer,tak ta cena je temer vzdy nizsi.Ale jakmile se cena presoupne treba tolik,jako uvadis,tak I tady to kupujici okamzite registruje.Ja nechodim do obchodu,nakupuju vse on-line a to jeste z 99% na Ebay,takze tam me vyskoci ten rozdil hned jakmile si zadam,co chci.Takze to je stejne jako doma.

                            Erva - Profil | Ne 10.2.2019 17:59:46

                            Denny - Co sleduji D850 , tak tady po uvedení na trh bezzrcadlovky Z7 , tak původní cena D850 byla 88 490 kč a teď se dá koupit za 72 790 kč , což je na české poměry vcelku pěkný skok :-)

                              Denny - Profil | Ne 10.2.2019 17:54:25

                              Erva >> Radku pochopil jsem,ale protoze to sleduju,tak u Canonu se prakticky nic nezmenilo.Pokud jsou slevy,tak pri nejakych akcich,.U tel tam se to projevilo ale nic markatniho,treba me zaujalo to,ze nova canonacka vlajkova lod 1Dx mark II se prodava za stejnou cenu jako predschazejici nova 1DX.U tel z druhe ruky,tam je to znat,tam opravdu se da koupit uz velice dobre,u tech objektivu jak pisu,jsou to obvykle jen jednotlive nabidky,ktere je nutno hlidat.

                                Erva - Profil | Ne 10.2.2019 14:52:18

                                Denny - Karle měl jsem na mysli hlavně ty poslední řady , respektive pokud vyjde nová řada , tak předoslední ohledně ceny z druhé ruky , nové to bude možná levnější o pár kaček , jinak ne , ale třeba u Nikonu šla cena dolů právě u zrcadla D850 skrze uvedení na trh bezrcadlovek Z7 a Z6

                                  Erva - Profil | Ne 10.2.2019 14:49:32

                                  Kdyby někoho zajímal seznam nedostatků u bezrcadlovky Nikon Z7 https://photographylife.com/nikon-z7-firmware-updat​e-wishlist

                                    Denny - Profil | So 9.2.2019 23:19:43 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Byli jsme zakrmit a stavili jsme se u jezera.Pro samou praci uz pomalu ani nevim,jak to na brehu vypada.Po desti vsechno zmrzlo,vse pokryte ledem,takze nebezpecne chozeni,nazul jsem macky,abych sebou neflaknul o zem.V noci a zitra to ma zapadat snehem,to bude mazec.

                                      Anýzový dědek - Profil | So 9.2.2019 19:48:33 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Mobilofka bez úprav

                                        Denny - Profil | So 9.2.2019 19:18:57

                                        Erva >> Radku ja si take myslel,ze kdyz prijdou na trh ty nejnovejsi objektivy,ze u tech starsich se ceny pohnou smerem dolu,ale ani nahodou,vse zustalo pri starem. Takze opravdu ej to jen o nejake dobre nabidce,kterou clovek musi hlidat.Ted je v nabidce 800 a je na aukci zatim za 250 dolcu,Jenze ma jeste 6 dni do konce,tak jsem zvedavy,kolik bude zajemcu.

                                          Červené karty: Knapík, nhgjhgjhgjghj