Fotografování z pohledu amatérského rybáře

Diskuse ke článku Fotografování z pohledu amatérského rybáře z blogu anyz.mrk.cz

Autor diskuse: Anýzový dědek - Profil , 23.5.2012
Dále moderují: airfish Profil + jirka0 Profil + DeProfundis Profil

V jakém programu upravujete svoje fotky?

A) Zoner44%

B) Adobe Photoshop24%

C) IrfanView3%

D) PFX studio4%

E) Jiný - prosím napište jaký25%

Od 24.5.2012 hlasovalo 343 čtenářů.

Denny - Profil | So 9.2.2019 19:16:06

Erva >> Ja i Jitka mame kazdy ted Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS II,coz je dobre sklo,ale chci zase neco pevneho. Vyzkousel jsem si Tamrona co ma Roman,400 f2.8 a zase chci neco pevneho.Neuvazuju ,ze bych s tim nejak moc coural,na to mam tu 100-400,ale hlavne na cekani,lod ,fotovor a foceni ze stativu a z auta.

    Erva - Profil | So 9.2.2019 19:09:35

    Denny - Canon nesleduju , napsal jsem ty skla nejnovější , ale taky už nějaký ten rok na trhu jsou , třeba vyletí právě nějaké další nové dlouhé skla a tyhle budou zase krapet levnější , tady chtějí za starší model tolik co za ten nejnovější , myslím z druhé ruky , tak chci tu FL verzi , když to vemu kolem a kolem ,tak vlastně chci si krapet polepšit se světelností a taky krapet z rychlostí ostření , jinak se mě ta 200-500 hodně líbí jak kresbou , tak kontrastem , fakt se jim tenhle zoom sakra povedl ....

      Denny - Profil | So 9.2.2019 19:04:19

      MB >> Ta prvni se me libi vic :-)

        Denny - Profil | So 9.2.2019 19:02:52

        Erva >> Tak ja ty nejnovejsi canonacky verze zavrhnul,protoze ty uplne nove ve trojkovem provedeni,to je sice vahove velka parada,ale cenove taky :-) Co sem prislo bylo okamzite prodane,takze ted je to jen na predobjednani a ceka se na dalsi dodani od Japoncu,ale s tim si nemusim lamat hlavu,jen me zajimalo,jaky bude zajem,no obrovsky.Pro me vychazi nejlepe ta 600 ve dvojce nebo ta 800.6 je urcite univerzalnejsi a lehci,ale je to vse hlavne o penezich,nechci do toho vrazet majlant,kdyz vim,ze se to da koupit rozumne,jen je potreba cekat a vyuzit vhodnou nabidku.U te 8 je pro me zajimave ohniskova vzdalenost u 6 ta jeji univerzalnosta pisou,ze stabilizaci neni vubec slyset,coz je super.5 ve dvojce se da,ale radeji bych ty delsi.

          MB - Profil | So 9.2.2019 19:02:09

          Denny >> na vodě bych to nenechával...bude v ,,garáži na vozíku,,...zatím to vypadá na něco takového....páč prostě je to o penězích....

          https://www.marine.cz/produkty-clun-hlinikovy-marin​e-400-u-s-vnitrni-a-vnejsi-barvou-detail-19313?tabs​=Technick%C3%A9%20parametry

          https://www.boat007.cz/lode-cluny/hlinikove-cluny/v​400-hlinikovy-clun.html

            Erva - Profil | So 9.2.2019 18:53:28

            Denny - Popravdě Karle jsem nad touhle variantou vůbec ale vůbec nepřemýšlel ani kdyby stála 80 tis., jsem pevně rozhodnutý 500mm a pokud by byla opravdu nějaká dobrá nabídka ,tak 600mm ,ale chci jen FL verze, tedy ty nejnovější , protože se chystám pomalounky přejít na FF , pevnou světelnou 400mm f 2,8 jsem zamítnul hned , je to prostě krátké , i když by se dalo , podmínka je přilákat ptactvo a zvěř co nejblíže , pak stačí i 300mm :-))

              Denny - Profil | So 9.2.2019 18:52:13

              MB >> My meli tohle,tenkrat me ji Jitka koupila za 2 litry a par let slouzila.
              https://www.ebay.com/itm/used-lund-fishing-boats/17​3778967291?hash=item2876089afb:g:YQIAAOSwEGBcV3h6:r​k:2:pf:0

                Erva - Profil | So 9.2.2019 18:49:31

                MB - To si jenom myslíš :-))

                  Denny - Profil | So 9.2.2019 18:47:31

                  MB >> Apropo sen Kdybych vedel,jak dostat lode a dalsi veci rychle a bezpecne domu,bez byrokratickeho jednani na ceskych uradech,tak to tam dodavam.Nedavno me Jitka zkousela zlomit na jednu lod,ktero prodaval stary pan.Ve velmi dobrem stavu,jen byla spinava,protoze ji delsi dobu nepouzival a jak an ni sedal prach a nevycistil ji od posledniho spusteni na vodu,tak to bylo znat.Prace na pul dne aby se perfektne vycistila a vypadala dobre.Sedacky,volant,silnejsi motor,atd.Jitka by ji asi ejste nasla,pokud enni prodana a cena? 1700 dolcu ne 17000 ale opravdu 1700,pochopitelne I s privesem

                    Denny - Profil | So 9.2.2019 18:41:20

                    MB >> Lund jsme meli,shorela diky blbovi,ktery si vedle v garazi lakoval auto a nechal ta m zapnuty teplomet.Pokud na to mas vodu,dobra lod,pokud muzes pouzivat aspon obcas spalovak , tahat ji jen na elektro se da opravdu jen pri lepsim pocasi.Stabilita velmi dobra a s 25 motorem docela slapala.Doma ji asi budes muset hlidat aby ti ji nekdo neposkodil,nechavat ji u vody,jako tady asi moc nejde,nemam pravdu?

                      MB - Profil | So 9.2.2019 18:27:22

                      Denny >> hliník..cca 4m na přívlač....

                      jeko chtěl bych něco takového...ale víš jak....tohle je sen :c)
                      https://www.lundboats.com/boat-models/1675-adventur​e/
                      https://www.lundboats.com/boat-models/1600-alaskan/​

                        Denny - Profil | So 9.2.2019 18:07:58

                        Erva >> Co ta nikonacka 800,neuvazoval jsi ?

                          Denny - Profil | So 9.2.2019 18:05:53

                          MB >> Duchod,to je asi nejaka nadavka :-) Mam hruzu z necinnosti a duchod,to je pro me cekani na smrt,pokud nebudu neco delat.Nemyslim,zrovna makat 8 hodin denne ve fabrice,ale nejsem ten typ,co by dokazal chodit do parku na lavicku,proste musim byt nejak akcni.

                            Denny - Profil | So 9.2.2019 18:03:35

                            MB >> Jakou chces lod?

                              MB - Profil | So 9.2.2019 18:03:17

                              Erva >> na kvalitní fotky je furt dost času...na důchod :c)

                                Erva - Profil | So 9.2.2019 16:20:41

                                MB - Když budeš mít loď , zas nebudeš mít kvalitní fotky , to si nevybereš :-)))

                                  Casio - Profil | So 9.2.2019 16:10:07

                                  MB >>Za 26 000,- asi 1000 cvaků.

                                    MB - Profil | So 9.2.2019 16:07:53

                                    Casio >> za kolik byla?

                                      Casio - Profil | So 9.2.2019 16:04:23

                                      MB >> já že včera byla na Nikon bazaru skorofunglovka zaskorodarmo , taky se tam neohřála dlouho.

                                        MB - Profil | So 9.2.2019 15:57:41

                                        Casio >> já ji ani moc nechci...ale když jsem viděl tu tam tu cenu....hodně mě zaujala....já bych rád 850 ale zatím je loď důležitější :c)

                                          Červené karty: Knapík, nhgjhgjhgjghj