Fotografování z pohledu amatérského rybáře

Diskuse ke článku Fotografování z pohledu amatérského rybáře z blogu anyz.mrk.cz

Autor diskuse: Anýzový dědek - Profil , 23.5.2012
Dále moderují: airfish Profil + jirka0 Profil + DeProfundis Profil

V jakém programu upravujete svoje fotky?

A) Zoner44%

B) Adobe Photoshop24%

C) IrfanView3%

D) PFX studio4%

E) Jiný - prosím napište jaký25%

Od 24.5.2012 hlasovalo 343 čtenářů.

Erva - Profil | So 9.2.2019 15:29:52

Denny - Ta pětistovka má samozdřejmě stabilizaci :https://www.megapixel.cz/nikon-500mm-f-5-6e-pf-ed-v​r , ale je otázka kam se člověk z vlastně posune když světelnost je stejná jako zoom 200-500 mm jen cena zoomu je fakt daleko lidovější :-)

    Denny - Profil | So 9.2.2019 14:06:40

    Erva >> Ta petistovka 1.5kg,to je asi nez stabilizace,nebo se pletu? Ta vaha je hodne dobra,trosku me to pripomina canonackou 400 f5.6,ktera ma 1.25kg

      Erva - Profil | So 9.2.2019 13:57:53

      Denny - Jak píše MB ,tedy VR

        MB - Profil | So 9.2.2019 13:39:09

        Denny >> myslím že vr

          Denny - Profil | So 9.2.2019 13:13:21

          Erva >> Jak znaci Nikon stabilizaci? V tech vasich zkratkach se nevyznam FL - ED - VR ?

            Erva - Profil | So 9.2.2019 11:44:27

            Denny - Jj, tak váha je vcelku dobrá , 600 mm má 3,9 kg 500 mm má 3 kg a 500 mm f 5,6 má necelích 1,5kg ... ale ta cena na odkaze co jsi dal , tak je oproti ceně tady u nás o 80 tis menší .....a to už je fakt hodně :))

              Denny - Profil | So 9.2.2019 10:51:43

              Erva >> Koukal jsem na tu nikonackou 600,tam udelali velikej skok vahou jako u canonu,moc pekny sklo.Jen ty ceny jsou posazene hodne vysoko,ale lidi kupujou,tak neni duvod to sundavat :-(
              https://www.abesofmaine.com/Nikon_AF-S_NIKKOR_600mm​_f_4E_FL_ED_VR_Lens_1013839.html?l=ADWORDS&

                Denny - Profil | So 9.2.2019 10:24:19

                Tak jsem chvilku zavzpomminal na mlada leta a rikal jsem si,ze kdyz jsem fotil na kinofilm,nejak jsem si tech fotek vic vazil.Uz ani nepamatuju,co to bylo za masinku,kterou me tenkrat tata daroval a v pozdejsi dobe jsem presel na fotopusku - Zenit + 300 objektiv.Nasekal jsem take stovky fotek,hodiny travil diky kamaradce v perfektne vybavene fotokomore,ale asi jsem vic premyslel o tom,co a kde fotit.Nebylo to v mem pripade o penezich,mel jsem vice nez polovinu vsech veci zdarma,ale o tom,ze kdyz pokazim jeden zaber,stejny uz v te same vterine neudelam.Vim,ze digitalni technika je uzasna vec,ale kdyz zvpomenu na rozhovory s panem Holeckem nad knizkou Krasy myslivosti,ktery nam vypravel o vzniku jeho nej fotografii,je v tom dozajista kus nostalgie,ale zaroven I to vedomi,ze kdo umel a umi,udela prekrasne fotky I s mnohem jednoduzsi technikou nez tou,kterou mame my ted k dispozici.Proc to vlastne pisu.Je tady nekdo,kdo jeste foti na film,nebo znate nekoho?

                  Erva - Profil | Pá 8.2.2019 22:26:04

                  MB - Ještě takhle když jsem řešil z Marcelem Špetou ( dělá profi recenze na výrobky Nikon )těla , tak mě jej nerozmlouval ,ale napsal výhrady které jsem ti napsal níže a taky napsal že než novou D750 ,tak raději jetou D3S a když si vezmeš že dnes už je D5.... tak se to těžko chápe , ale asi na tom něco bude 😉

                    Erva - Profil | Pá 8.2.2019 22:13:01

                    MB - Prď na 750 ku , připlať a vem rovnou D850 , první modely D750 měla problémy se závěrkou a všechny mají problémy z odleskem , je fakt že ve spoustu situacích to nepoznáš , ta D850 se tady dá pořídit kolem 60-65 tis z druhé ruky z minimem cvaků , ta 750 se dá pořídit za polovinu , já za sebe jdu buď do 850 , nebo rovnou D5 ...ale když jsem viděl na D850 udělaný výřez a furt tolik detailů ,tak jsem nechápal ...

                      Casio - Profil | Pá 8.2.2019 22:05:38

                      MB >> kolik chceš dát do 750?

                        MB - Profil | Pá 8.2.2019 21:15:44

                        Erva >> kdybych se nebál dopravy a možnosti poškození...asi vezmu to tělo...750

                          Erva - Profil | Pá 8.2.2019 21:09:53

                          MB - No už jej na tom paladix dlouho sleduju ....

                            MB - Profil | Pá 8.2.2019 21:08:37

                            Erva >> to jsem nevěděl....

                            Fakt ho kupuješ?

                              Erva - Profil | Pá 8.2.2019 20:56:42

                              MB - Ale tohle je z druhé ruky , ten předtím byla funglovka a pokud z druhé ruky , tak nemusím na ebay , ale koupit rovnou u nás a vyjde to + - na stejno ...https://www.paladix.cz/bazar/index.php?adid=543796

                                Erva - Profil | Pá 8.2.2019 20:43:08

                                Denny - Tak to je přesně ona :-)) Pošli mě číslo účtu , pošlu lowe a koupíš mě ji .

                                  Erva - Profil | Pá 8.2.2019 20:05:07

                                  MB - Jj., viděl ta 400 vka má dost dobrou cenu .... , Ale šel by jsem buď do 500 , nebo 600 mm f4 , 400 mm je krátká a ta světelnost , mě ohnisko nevynahradí , jedině pak TC , ale pořád je lehčí 500 mm f4 než 400 mm f2,8 , nebo pak neřešit světelnost a vzít pevnou 500 mm f5,6 a tam je ta cena o hodně přijatelnější a váha 1,5 kg je fakt mazec :-))

                                    MB - Profil | Pá 8.2.2019 19:51:15

                                    Erva >> viděl jsi tu cenu 850tky a toho tvého 200-500?

                                      Červené karty: Knapík, nhgjhgjhgjghj