Fotografování z pohledu amatérského rybáře

Diskuse ke článku Fotografování z pohledu amatérského rybáře z blogu anyz.mrk.cz

Autor diskuse: Anýzový dědek - Profil , 23.5.2012
Dále moderují: airfish Profil + jirka0 Profil + DeProfundis Profil

V jakém programu upravujete svoje fotky?

A) Zoner44%

B) Adobe Photoshop24%

C) IrfanView3%

D) PFX studio4%

E) Jiný - prosím napište jaký25%

Od 24.5.2012 hlasovalo 343 čtenářů.

NErva - Profil | Pá 8.2.2019 19:41:52

Denny - Kurde není tam pevná 500 vka od Nikonu , to je špatný obchod :-)))

    NDeProfundis - Profil | Pá 8.2.2019 15:36:15

    Honza Veber >> mám tamrona 150-600, sigma 150-600 od toho není až takovej kvalitativní skok. Kdyby ten zoom kreslil stejně jako pevný sklo, tak bych o tom ani nepřemýšlel:-). Je jen otázkou, jestli mi pevný sklo přinese o tolik větší potěšení, aby mi to za nákup stálo, ale to nedokážu posoudit. Nikdy jsem nic dlouhýho pevnýho na aparátu neměl.

      NDeProfundis - Profil | Pá 8.2.2019 15:32:28

      Denny >> tak to je fakt mazec! Taková cena už stojí za zamyšlení nad nákupem. Obávám se, že u nás něco takovýho jen tak nebude:)

        NHonza Veber - Profil | Pá 8.2.2019 15:07:10 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Denny >> Ahoj kluci, jen v kratkosti dneska, v delte je asi na 300 druhu ptaku, takze mam vazne do konce zivota co delat.
        Romane, kup si treba sigmu 160-600 udela stejnou sluzbu nebo 100-400, ale to je jen moje rada :-)
        Krasnej den kluci a hezkej vikend, nevim jak se sem ted dostanu :-)
        Tak jednoho pro radost (spise jednu ) ;-)

          NDenny - Profil | Pá 8.2.2019 14:26:34

          DeProfundis >> jo 2 tisice,podivej se treba na https://www.abesofmaine.com/?scid=scawd93&l=ADWORDS​&l=ADWORDS&

            NDeProfundis - Profil | Pá 8.2.2019 14:21:28

            Denny >> no ale to už je fakt slušná sleva, jestli to je 2000,- a né 200,-? Ale to už by bylo dost divný vzhledem k politice canonu.
            Já zatím jen čtu, čtu a čtu a pomalu se přikláním k tomu, že si dlouhej canon budu muset stejně odpustit, protože si na něj jen tak neušetřím...

              NDenny - Profil | Pá 8.2.2019 14:04:34

              DeProfundis >> Jinak pro info,jsou zde docela zajimave slevy fototechniky na Valentina,cca 200 0dolu na dlouhych objektivech,ale porad jdou to palby.Cekam na nejakou dobrou nabidku,jeden me uz odmitnul,myslel si,ze proda vyhodneji a nebyl zadny zajemce.

                NDenny - Profil | Pá 8.2.2019 13:57:36

                DeProfundis >> Me stve,ze se nevyznam v tech ruznych brodivych.Vidam je zde casto,ale dokud je nevyfotim a neotevru atlas,tak nedokazu vetsinou urcit co je co. No abych nekecal,nekdy to nedokazu ani s atlasem,nektere druhy jsou si strasne podobne :-)

                  NDenny - Profil | Pá 8.2.2019 13:55:20

                  DeProfundis >> Jo,uz jsem si to prostudoval.Koukal jsem ,ze hlavne Afrika a tam moc nechodim :-))) Ta delta musi byt na ptactvo asi velmi zajimava,ale predpokladal jsem,ze tam bude vice druhu.

                    NDeProfundis - Profil | Pá 8.2.2019 13:51:16

                    Denny >> já taky ne, jen jsem ve volný chvíli hledal mezi volavkama:-). Já se v těch vodních ptákách moc neorientuju...

                      NDenny - Profil | Pá 8.2.2019 13:42:31

                      DeProfundis >> Aha diky,tu vubec neznam,musim zjistit kde se vsude vyskytuje.

                        NDeProfundis - Profil | Pá 8.2.2019 13:40:02

                        Volavka vlasatá

                          NDenny - Profil | Pá 8.2.2019 13:11:00

                          Erva >> Ahoj Radku.Ja bych si typnul promenlivou,sice v tomhle zbarveni jsem ji nidky nevidel,tady se vyskytuje ta klasicka forma,ale u kvakose by to musel byt nejaky leucismus,albin to rozhodne neni.

                            NErva - Profil | Pá 8.2.2019 9:21:09

                            Denny - Hoj Karle ,mě přijde že je to Kvakoš noční .

                              NDenny - Profil | Pá 8.2.2019 3:27:43

                              Anýzový dědek >> Ja si treba fotky v jpg ukladam,protoze me odpadne to,co upravuju po provedeni z RAWu.Snazim se o minimalni zasahovani do fotek,ale treba sum,ten upravuju tak z 80%.Nejak si nedokazu predstavit,kolik bych musel travit casu upravama,kdyz prijdu po celodennim foceni a mam treba 1000 fotek.I kdyz vim,ze smaznu 50%,mnohdy I mnohem vice,protoze si casto fotim veci o kterych predem vim,ze jako fotka budou nepouzitelne.Fotim je ale proto,ze si mohu prohlednout obcas to,co vidim jen malou chvilicku a pres nekvalitni zaber je to pro me nejakym zpusobem zajimave.Spis jde casto o poznani nez o samotne foceni.Ale u tech zaberu,kdy me jde o samotnou fotku,tak kazdou upravovat treba 15 minut,to by bylo asi neunosne.Asi je neco jineho,kdyz nekdo dela fotky na nejakou vystavu,nebo fotky velkych rozmeru,kde opravdu zalezi na kazdem detailu,ale tam uz je to o jine prezentaci a hlavne o jinych penezich,ale I vybaveni a moznostech,protoze Nebylo by spatne fotit pro nejakeho sejka z emiratu :-) ,ale bavilo by to cloveka tak ,jak kdyz to dela pro radost?

                                NDenny - Profil | Pá 8.2.2019 2:55:52

                                Honza Veber >> Volavka nadherna nebo promenliva(zelena)?

                                  NHonza Veber - Profil | Čt 7.2.2019 22:46:41 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  DeProfundis >> Paradni prednaska a vysvetleni a kluci, pojdte radsi fotit nebo rybarit :-)

                                    NDeProfundis - Profil | Čt 7.2.2019 21:41:12

                                    Anýzový dědek >> že vymýšlíš prazvláštní teorie:-)

                                    Posuny v lomech světla různýho barevnýho spektra na čočce vytváří optickou "vadu" která se nazývá chromatická aberace. Ale ta je viditelná jen na na hodně kontrastních objektech jako např. větve proti obloze. Dneska se to v lepších objektivech řeší přes FLD a SLD čočky, který mají co nejmenší rozptyl světla a tuhle vady docela slušně korigujou. Ale fakt to nedělá modrej sníh.-)

                                    Foťák si ze spektra nic nevybírá. Co mu dopadne na čip, to převede na barvy podle bayerovy masky.

                                    A proč je sníh ve stínech namodralej může mít víc příčin (pohledů na věc).
                                    1. sníh se bude chovat trochu jako voda a tak bude nějaký spektrum víc pohlcovat a nějaký víc odrážet. A pak si stačí odpovědět proč je moře modrý?:-)
                                    Dneska jsem jel domů a proti nízko položenýmu slunci byl sníh nažloutlej, schválně jsem se na to zkoušel dívat "objektivně" a bylo to jen proto, že se v něm to slunce odráželo. A s tím souvisí druhej pohled...
                                    2. tím, že je slunce nízko, tak má teplejší barvy (ikdyž to tak na první pohled nevypadá). No a když aparát dobře vyváží bílou na osvětleným sněhu, tak to udělá tak, že ubere barevnou teplotu. Jenže s tím ubráním posune barvy do studenějších a tak zároveň sníh ve stínu bude studenější - takže zmodrá.

                                    Za mě se opakuju, ale nemá smysl řešit modrej sníh ve stínech, pokud ten osvětlenej, je bílej.

                                      NHonza Veber - Profil | Čt 7.2.2019 21:35:00

                                      Casio >> Bingo!! :-) Ted jsi na to kápnul Jirko ... Ale at je snih modrej nebo bilej, ta Erwova káně, co dal dneska, se mi vážne moc líbí...

                                        Červené karty: Knapík, nhgjhgjhgjghj