Fotografování z pohledu amatérského rybáře

Diskuse ke článku Fotografování z pohledu amatérského rybáře z blogu anyz.mrk.cz

Autor diskuse: Anýzový dědek - Profil , 23.5.2012
Dále moderují: airfish Profil + jirka0 Profil + DeProfundis Profil

V jakém programu upravujete svoje fotky?

A) Zoner44%

B) Adobe Photoshop24%

C) IrfanView3%

D) PFX studio4%

E) Jiný - prosím napište jaký25%

Od 24.5.2012 hlasovalo 343 čtenářů.

NCasio - Profil | Čt 7.2.2019 21:32:48

Honza Veber >> Honzo to by vysvětlovalo proč top fotografové mají top fotografie. Zkrátka ty špatný fotky smažou :-)

    NHonza Veber - Profil | Čt 7.2.2019 21:25:51

    Casio >> Existuje cela rada postupu, ktera da stejny nebo velmi podobny vysledek, přirovnal bych to k vazani umelych mušek, co vazač to postup a na konci bude temer identicka rudoritka nebo blesivec, ale co clovek, to jine vnimani barev, tonu a polotonu, nastaveni monitoru a v kazdem pripade pouzity soft. Je pravda, ze kdyz stejny raw vyvolam v adobe raw a nasledne upravim v PS, zoneru a nebo programu, kterej byl ke Canonu na CD, dostanu naprosto odlisne vysledky. Zoner je super program, ale vsemohouci neni, stejne tak jako zadnej jinej. Nez se s fotkou, ktera se mi nelibi barevne, nejak slozite morit, tak na to mam jednoduchy postup-delete :-) svet kvuli zadny moji fotce jeste nespad a nebo ze by zlevnili mléko, to jsem taky nepostreh :-))

      NCasio - Profil | Čt 7.2.2019 21:14:47

      Jinak ty lokální úpravy jsem nemyslel jako dogma. Jen možnost jak jen z části něco vyretušovat. Přivítám další postupy .

        NCasio - Profil | Čt 7.2.2019 21:10:56

        Anýzový dědek >> to kapátko je jen kurzor kterým ukážeš co má bejt bílý. Mě to tedy funguje, tedy musí to bejt v RAW . Ve foťáku WB neřeším, je to zbytečný. Nebo není pokud je třeba o něčem diskutovat :-))

          NAnýzový dědek - Profil | Čt 7.2.2019 21:01:11

          Casio >> Ale to je moje vysvětlení proč je tam obojí možnost. Taky ještě je to varianta - vyfotit a hned vytisknout - i to už dnes foťáky umí..
          Víc mne nenapadá.

            NAnýzový dědek - Profil | Čt 7.2.2019 20:57:48

            DeProfundis >> Romane , já si myslím, že ten namodralý sníh ve stínu je tvořen lomem světla na čočce objektivu a foťák si ze spektra vybere modré studené odstíny ( Laicky řečeno).
            WB s tím moc neudělá ani při nastavení na těle a v Editoru už vůbec ne.
            To co popisuje Jiří s tím kapátkem trochu ovlivní teplotu barev a odstín, ale problém modrého sněhu to neřeší.
            A přes vrstvy je to poměrně složité zesvětlovat .
            Co ty na to?

              NCasio - Profil | Čt 7.2.2019 20:51:57

              Anýzový dědek >> To je pravda. Když se člověk nad tím zamyslí, všechny ty funkce nebo možnosti na něco jsou ,jako že využití se pro ně najde.

                NAnýzový dědek - Profil | Čt 7.2.2019 20:42:46

                Casio >> Určité opodstatnění bych třeba viděl v případě přenosu na sociální sítě, ale jinak ukládat Jpeg mi přijde zbytečné. Ten si potom z Rawu udělám kdykoliv.

                  NDeProfundis - Profil | Čt 7.2.2019 14:09:31

                  Denny >> ahoj :-)
                  no tady je to s výrama složitý... Na jedno hnízdiště se nejspíš jeden pár chce vrátit, ale je to opatrný a žádnej extra tok se ještě nekoná. Bohužel to vypadá stejně jako na dalších dvou lokalitách, co mám poblíž. Díky kůrovcovi je všude masivní těžba a tak jdou stromy z přilehlých strání šmahem dolů. Ono by to samo až tak nevadilo, když tam nechají alespoň malý pásy stromů, ale podle mě vadí ten bordel okolo. Ti výři tam byli zvyklí za ty roky na relativní klid a teď se tam celý zimy řeže a stahává kulatina. Tak nevím, jestli někde v okolí tihle noční fešáci zahnízdí. Pár dní zpátky jsem jednoho výra našel schovanýho ve špičce smrku, právě díky jednomu pásu lesa, kterej zatím ponechali a věděl jsem, že se tam odtud v noci ozvala samice. Ale i tak mám obavy, že to nedají...
                  O to víc se teď soustředím na menší sovičky. Včera jsem našel prvního kulíška v oblasti, kde je dost puštíků a tak jsem tam nikdy žádnýho neslyšel. O to větší to pro mě bylo potěšení. Pak jsem šel k 500m vzdálený budce, kterou jsem minulou zimu věšel pro sýce. Ale tam už se bohužel taky nastěhoval puštík, tak snad kulicha nesezobne, než si naláká samičku a zahnízdí. Jinak mi teď dělají radost sýcové. Už začínají houkat a předevčírem jsem šel na kontrolu oblastí s novejma budkama a jeden se mohl přetrhnout už před setměním. Jen jsem vystoupil z auta, tak se od jedný budky ozýval a střídavě přelítal tak co 20 minut nad druhou budku, která je teda pro kulíška, ale taky by se do ní možná nacpal. Tak jsem si ho aspoň pěkně nahrál, zrovna jsem si vyjímečně vzal mikrofon. Zatím to vypadá, že by min. 2 budky mohli letos sýcové osídlit. A třeba se mi povedou najít i ti kulíšci, od podzimu jsem našel 5 samečků. Jen je problém, že když jsou v toku, tak je v lese strašnej "kravál" od ostatních pěvců a tak v tom to jejich pískání zanikne.

                    NDenny - Profil | Čt 7.2.2019 13:53:05

                    Honza Veber >> Zbytecne neriskuju a nastesti to mame do prace jen 3 mile.Mesic jeste budu asi makat az se ze me bude kourit.Predelava se celej obchodak a ja delam podlahy.Jakmile to bude mozne a bude trosku pocasi urcite vyrazim nekam ven,nejen ze me to chybi,ale doma jen zeru a tloustnu :-(

                      NHonza Veber - Profil | Čt 7.2.2019 13:45:45

                      Denny >> Tak hlavne opatrne na tech cestach a tesim se na fotky, mne uz zacne robota od pristiho tejde a to ani ne mrk nu :-))

                        NDenny - Profil | Čt 7.2.2019 13:21:24

                        Jinak co se tyka tech nasich konicku,panove,kdo z nas neni tak trosku magor? :-) Pravdou je,ze z fotografovani se poslednich par let stala tak trosku modni zalezitost a hlavne je to velkej kseft.Zrovna nedavno jsem cetl na jedne amicke debate,kdy se bavili o nakupu noveho vybaveni Nikonu a nadavali na ceny.Jeden druhem psal ":no a co,tak si misto noveho auta koupis poradnej poradnej fotak a objektiv,auto pocka." A on mu na to psal,ze ho zena si zastreli,protoze potrebuje jeste novej stativ a ty objektivy dva :-)))

                          NDenny - Profil | Čt 7.2.2019 13:06:36

                          DeProfundis >> Ahoj Romane,jsem rad,ze jsi se ukazal.Z dostupnych informacich jdou zdejsi vyri na hnizda.Vcera jsme meli volno pred nocni a ted uz zase padam na hubu,porad delame to,o cem jsem psal,takze jestli se dostanu ven,bude to spis zazrak.Dneska bych stejne nikam nejel,prsi a mrzne,takze na okrese bude soutez o nejlepsi piruetu a roznozku.Jak jsme se vraceli domu,tak to vedle nas prasknul jeden do zaveje,klouze to docela fest I pres to,ze co ma kola tak soli :-)

                            NHonza Veber - Profil | Čt 7.2.2019 12:38:28

                            DeProfundis >> No ja byl driv hroznej blazen, ted uz jsem snad alespon trosku zmoudrel, ikdyz co se tyka Dunajsky delty, nasel jsem k sobe cloveka, kterej ji propad za dva roky stejne jako ja, takze tam je ta diagnoza jasna :-)) ale jinak je to pravda, te film bych dal jako povinnej ke kazdymu konicku, ono je to jedno, jestli pozorujes a pocitas ptaky, fotis, rybaris a nebo sbiras znamky...

                              NDeProfundis - Profil | Čt 7.2.2019 10:34:38

                              Casio >> tak asi jo:-)

                                NDeProfundis - Profil | Čt 7.2.2019 10:33:50

                                Honza Veber >> zdravím Honzo, taky se v těch scénkách občas vidíš? :-)
                                Mě ten film příjemně pobavil, je tam krásně vyobrazený, jak člověk dokáže propadnout nějakýmu koníčku a co tomu hodlá obětovat.

                                  NErva - Profil | Čt 7.2.2019 10:15:52

                                  Casio - Výborné , děkuju 🤗

                                    NCasio - Profil | Čt 7.2.2019 10:14:07

                                    Nebo takhle, jedna z mnoha možností , někdy můžou bejt jen lokální úpravy výběrem, někdy klonovat . Není daný jako poměr 3:1

                                      NCasio - Profil | Čt 7.2.2019 10:11:52

                                      v rychlosti, uděláš ptáka tip top , pak vrstva sníh zase podle toho jak chceš a progumovat na ptáka, máš manuály ,ne? Akorát že to v nich asi nenajdeš proto je třeba jinej návod.

                                        NErva - Profil | Čt 7.2.2019 10:08:45

                                        Casio - Sorry jako ,ale píšeš tu jako odborník , tak mě to vysvětli , jako naprostému amatérovi , jelikož tohle jsem v manuálu fakt nenašel .... Jaká agrese ?? Co jsi z marcipánu či co ??? nediv se že tak reaguji když se tě ptám na otázku jak udělat přechod kde je sněhový opar a ty začneš z okem a kresbou ptáka,trošku postavené na hlavu nemyslíš 🤔.....

                                          Červené karty: Knapík, nhgjhgjhgjghj