Fotografování z pohledu amatérského rybáře

Diskuse ke článku Fotografování z pohledu amatérského rybáře z blogu anyz.mrk.cz

Autor diskuse: Anýzový dědek - Profil , 23.5.2012
Dále moderují: airfish Profil + jirka0 Profil + DeProfundis Profil

V jakém programu upravujete svoje fotky?

A) Zoner44%

B) Adobe Photoshop24%

C) IrfanView3%

D) PFX studio4%

E) Jiný - prosím napište jaký25%

Od 24.5.2012 hlasovalo 343 čtenářů.

Casio - Profil | Čt 7.2.2019 10:05:27

DeProfundis >> ale pochopili a proto je třeba jít něco dělat. :-)

    Casio - Profil | Čt 7.2.2019 10:02:31

    Erva >> jestliže je obrys rozmazanej , není tolik vidět přechod úprav . Ale myslím že se na to vybodnem páč to už zase leze do agrese.

      Erva - Profil | Čt 7.2.2019 10:00:03

      Casio - Myslím že už si ze mě vcelku děláš pr-del , ale pokud jsi si přečetl otázku ,tak mě zajímá právě ten přechod z ptáka na to zamlžené popředí 🤔 u čistého ptáka je to naprosto jednoduché , tam si jej krásně objedu 😉

        Casio - Profil | Čt 7.2.2019 9:53:30

        Erva >> jak to udělat , co je důležitý je oko pak hlava ptáka , na to se zaměřit, ostrost kresba . A pak guma. Naopak u čistého ptáka je složitější přechod.

          Honza Veber - Profil | Čt 7.2.2019 9:48:30

          DeProfundis >> Ahoj, nadejny rok je uzasnej film !! :-) videl jsem ho asi desetkrát a porád ho mam rad..

            DeProfundis - Profil | Čt 7.2.2019 9:08:52

            Casio >> no já to právě moc nepochopil:-)))

            Prvně nevím, jakou souvislost má korekce expozice s vyvážením bílé a druhak nevím, v čem je teda vlastně u Radka problém.

            Pokud je problém, jak píšeš, v nejstejnoměrným WB na snímku, jako že osvětlenej sníh je bílej a zastíněnej sníh je modrej, tak to se bude podle mě laikovi dost pracně odstraňovat. Nehledě na ndost nejistej výsledek, kde se toho může ve finále víc pokazit, než vylepšit.

            Z mýho pohledu to tak je správně a mě osobně vůbec nevadí, když je sníh lehce do modra. Je to jen fyzika a tak to prostě je. I lidský oko to tak vidí, jen mozek si to překoriguje na bílou, protože má zakódováno, že sníh je bílej:-). Takže já bych si s nádechama barev na sněhu až tak hlavu nelámal, řekl bych, že je důležitější, aby byla přirozená teplota barev na foceným objektu, než na okolí.

            Ale třeba ten problém je někde jinde a jen jsme to ani jeden nepochopili...

              Erva - Profil | Čt 7.2.2019 8:49:01

              Casio - Chjo .....Já vím že úpravou expozice v editoru ,jen jsem doplnil to že v tomhle případě ji musíš mít nastavenou i na těle fotoaparátu , bo pak se s tím v editoru nedomluvíš vůbec a sníh bude šedý a proto jsem psal že NX-D se s tím podle mě umí poprat líp než Zoner a když vzpomenu ty vrstvy o kterých pořád píšeš ,tak by mě zajímalo jak udělat ve vrstvách třeba tady tu moji poslední fotku káněte , kde je z poloviny zahalená sněhovým oparem , u čistého ptáka to chápu , mno nic jdu raději do terénu a trénovat v praxi , tady se asi ničeho nedopátrám 😉

                Casio - Profil | Čt 7.2.2019 8:48:47

                DeProfundis >> to je dobře že jdeš právě kolem:-) Já to pochopil tak že kolega myslel nestejnoměrný wb ale to je podle mě furt a jen na kapátku , třebaže ve vyšší dívčí ve výběru nebo vrstvách.

                  DeProfundis - Profil | Čt 7.2.2019 8:45:14

                  Casio >> , Erva >> nejsem si jistej, jestli nemluvíte jeden o voze a druhej o koze:-)

                    DeProfundis - Profil | Čt 7.2.2019 8:28:12

                    Denny >> tos mi Karle připoměl jeden komediální snímek - https://www.csfd.cz/film/277973-nadejny-rok/prehled​/

                    Docela jsem se pobavil, člověka našeho ražení to donutí se pobavit i sám nad sebou při různých scénkách.

                      DeProfundis - Profil | Čt 7.2.2019 8:25:43

                      Pěkně jste mě namlsali s Bencem:-). Taky jsem naposledy viděl ten dokument s žigulem, který mu nejspíše otevřel dveře do světa. V každým případě je to frajer a člověk mu držel palce už jako mladýmu zapálenýmu klukovi, super kam to dotáhnul!

                        Casio - Profil | Čt 7.2.2019 8:06:29

                        Erva >> ale prdlajs , úpravu expozice v editoru. Korekci expozice kterou myslíš ty je podle mě složitější věc než fotit do M. Jinak modrej , žlutej ,filovej sníh je pořád jen WB .

                          Erva - Profil | Čt 7.2.2019 8:02:09

                          Casio - Korekce expozice je na tohle krátká , samozřejmě se musí i při focení na sněhu použít v těle , ale pořád platí to ,že na sníh kde svítí slunce je vše ok a tam kde je stín bude sníh modrý , nebo bude mít modrý nádech ....ve vyrovnání bílé tam nic neuděláš , buďbude do modra vše , nebo to bude takové jak jsi to vyfotil , nebo budeš mít sníh žlutý .S tím přepálené jsem to spletl , samozřejmě taky záleží jak kdo má kalibrován monitor , někdo to nemusí vidět , ale i na mých fotkách kání je ten nádech do modra znatelný ...

                            Casio - Profil | Čt 7.2.2019 7:33:39

                            Erva >> vyvážením bílý se tvoří přepal? ten buď už je nebo se udělá nebo zachrání úpravou expozice.Nebo mě někdo opravte

                              Erva - Profil | St 6.2.2019 23:17:39

                              Casio - No to možná jo , ale pak budeš mít z bílé kde je světlo , nebo kde svítí sluníčko dost nepříjemný přepal , návod mám manuál jak tištěný ,tak elektronické podobě včetně videa a ukázek .

                                Casio - Profil | St 6.2.2019 22:55:09

                                Erva >> vyvážení bílý je spíš otázkou vteřin, ať ručně nebo kapátkem. Já ty úpravy myslel celkově. Co máš za návod.

                                  Erva - Profil | St 6.2.2019 22:51:51

                                  Casio - Neberu nic osobně , ale návod mám doma a pořád platí co jsem napsal , včetně toho že v NX-D udělám z modré bílou během minuty , neříkám že je to čistě bílá - zatím , ale v porovnání se zonerem je to nebe a dudy , tím nechci vůbec zatracovat Zoner , to ne , ale prostě tady se mě to zdá být mnohem , mnohem jednodušší .

                                    Casio - Profil | St 6.2.2019 22:26:25

                                    Erva >> tam bude asi chybka. Je třeba si připustit, uvědomit ,že cesta je jen úpravou. Teď to hlavně neber osobně, ale řeči jako nebaví , neupravuju protože .. je jen výmluva která se dá nahradit jedním slovem - neumím . Přitom návod jak všechno polopaticky zmáknout vyjde kousek přes tři litry.

                                      Erva - Profil | St 6.2.2019 22:13:01

                                      Anýzový dědek - Bobe a ten program je především na vyvolání RAW ne pro import do PC . : Capture NX-D je zdarma dostupná softwarová aplikace, která byla vytvořena, aby umožnila uživatelům za pomoci jednoduchých operací provádět plnohodnotné vyvolávání snímků ve formátu RAW. Aplikace umožňuje vysoce kvalitní zpracování snímků pořízených ve formátu RAW – bez ohledu na to, jestli jde o snímky z digitálních jednookých zrcadlovek Nikon, pokročilých fotoaparátů s výměnnými objektivy Nikon 1, kompaktních fotoaparátů COOLPIX¹ nebo z libovolných jiných fotoaparátů s podporou snímků RAW.

                                        Erva - Profil | St 6.2.2019 22:05:26

                                        Casio - Vrstvy jsou na mě zbytečně složité a zdlouhavé , nejsem zvyklý trávit úpravou fotky víc než 10 min ... 😁

                                          Červené karty: Knapík, nhgjhgjhgjghj