Fotografování z pohledu amatérského rybáře

Diskuse ke článku Fotografování z pohledu amatérského rybáře z blogu anyz.mrk.cz

Autor diskuse: Anýzový dědek - Profil , 23.5.2012
Dále moderují: airfish Profil + jirka0 Profil + DeProfundis Profil

V jakém programu upravujete svoje fotky?

A) Zoner44%

B) Adobe Photoshop24%

C) IrfanView3%

D) PFX studio4%

E) Jiný - prosím napište jaký25%

Od 24.5.2012 hlasovalo 343 čtenářů.

NErva - Profil | St 6.2.2019 21:53:48

Honza Veber - Tak musíme i věřit že bude líp 😀

    NHonza Veber - Profil | St 6.2.2019 21:48:11

    Erva >> stejne tak u nas ...

      NErva - Profil | St 6.2.2019 21:45:37

      Honza Veber - Díky , ale tady je to bohužel setrvalý stav a jen se hlídá aby to nebylo horší , zní to možná dost pesimisticky ,ale je to bohužel realita .

        NHonza Veber - Profil | St 6.2.2019 21:40:30

        Casio >> byl jsem odpoledne ano.. bylo to uzasnych par hodin venku :-)

          NHonza Veber - Profil | St 6.2.2019 21:39:55

          Erva >> dekuju, a držím mu palce, at se to lepsi!! bojujeme s tim denne...

            NErva - Profil | St 6.2.2019 21:34:28

            Honza Veber - Jasně jak jsou peníze ,tak je to pohodlnější a asi dotyčný s tím problém nemá , na druhou situaci a to tělesně postižené jsem úplně zapoměl , respektive mě to ani nenapadlo i když se mě to konkrétně dotýká , jelikož syn ženy je ZTP /P a ujde 200 m tak za 30 min. .... Tady se to pochopit samozřejmě dá 😉

              NErva - Profil | St 6.2.2019 21:30:40

              Anýzový dědek - Ano dá se u Nikonu fotit do obou formátů naráz , ale nějak postrádám smysl to dělat , už jen skrze velký objem dat a pak v jpg se moc úprav udělat nedá a mě šlo o to aby nějaký program zvládnul úpravu bílé ,tedy sněhu když fotím na rozhraní světla a stínu , kde je stín bude sníh do modra a jak se mě zdá a co zkouším ,tak NX- D si s tím umí poradit líp než Zoner a to v jpg opravdu neuděláš .

                NDenny - Profil | St 6.2.2019 21:29:37

                Honza Veber >> Honzo,vsude kolem je spousta mist v prirode,ktere jsou otevrene pro verejnost celorocne a neni mesic,aby se neporadala nejaka akce.Jednou je to o pozorovani ptacctva,jindy o vodnim prostreti,pak zase o vesmiru a s tim spojene pozorovani atd atd.Ochrana prirody a vsichni ti,kteri se kolem toho toci vcetne obrovske masy dobrovolniku dela pro tu prirodu,co se presentace tyka,obrovsky kus prace.Nejvic se me libi,jak se zde snazi aby to pochopili deti,pro ty se tady opravdu dela strasne mocaby se s tou prirodou seznamili a zacali mit k ni nejaky vztah.Co me tady nejvic zaujalo,je to,kolik lidi treba sleduje ptactvo.Vsechny vekove kategorie. Prijede treba auto,vystoupi pani,ktere je kolem sedmdesati a ma na krku dalekohled a hned se me pta,co jsem dnes videl. Podle toho,co jsem se docetl,je tech pozorovatelu v USA vice ja petina obyvatel ,coz by znamenalo pres 60 milionu lidi !!! Ti nejaktivnejsi uavadi sva pozorovani na Ebird,takze clovek se vcelku lehce dovi,kde a co bylo pozorovani.
                https://ebird.org/wi/region/US-WI-071?yr=all

                  NCasio - Profil | St 6.2.2019 21:16:35

                  Honza Veber >> Honzo pěkný . Zlatá hodinka ?

                    NHonza Veber - Profil | St 6.2.2019 21:14:41

                    Erva >> nadherna fotka toho kanete a souhlasim!! za sebe souhlasim, ale vymyslel to a funguje mu to.. Mam pritelkyni, ktera je nemocna na nohy, hodne nemocna, neni sance, ze by dosla tim rakosem tam a zase zpatky. Led by ji tam vysadil vrtulnik. Lide jsou na tom vselijak, nekdo se treba jen rad podiva, podle mne kdyby tam udelal webou kameru, mel by na ni navstevnost jako ty africky kamery u napajedel a nebo u orlich hnizd.. jen ze clovek musi koukat na vec z nekolika uhlu.. a lidi bohaty zas udelaji pip a foti nadalku :-)... nebo jsou na voziku a presto po takovych fotkach touzi...

                      NCasio - Profil | St 6.2.2019 21:13:27

                      Anýzový dědek >> no jo ale proč u tak dnešnímu velkýmu objemu dat v NEF ukládat ještě JPEG.

                        NDenny - Profil | St 6.2.2019 21:13:23

                        Casio >> Ano,tak to bohuzel je a nebo ,kdyz je ta moznost,kterou jsem treba ja mel pri svem zamestnani,tak zrovna to foceni cloveka moc nechyti.Taky je pravda,ze driv to bylo s focenim na film trosku o necem jinem.Naflakat na filmy za den 1000 snimku s tim,ze 50 % vyhazu,to si nedovolili ani nejvetsi profici,dneska,sranda :-)

                          NHonza Veber - Profil | St 6.2.2019 21:11:06

                          Casio >> ja bych ten nikonni soft pouzil na vyvolani z rawu do tiffu, pak uz si muzes delat v cem chces, to by bylo na extra debatu :-)
                          a sedim na chatu protoze se lecim z bolavych ledvin, jinak bych byl taky radeji venku, byl jsem vcera na chvilinku, koukni niz :-) a denny, ano bez zavazku a mlady byl a je.. ta rezervace ma super rezim, co o ni mluvis, v Evrope je to malilinko jinak, ikdyz nejlepsi co pro ta mista muzes udelat, je tam nechodit..ale zase vseobecne povedomi take vede k ochrane, nevedomost vede ke zvedavosti. U nas je take nekolik velmi krasnych mist, ale rangery nema ani jedna, spravy chko ano,a le to jsou v devadesati procentech papirarinu, ne terenni prace :-(((

                            NCasio - Profil | St 6.2.2019 21:04:25

                            Denny >> a k tomu byl mladej kuk bez závazků a starostí, člověk když je sedm dní v tejdnu v práci toho moc nevymyslí.

                              NAnýzový dědek - Profil | St 6.2.2019 21:03:34

                              Erva >> Radku, ten program je především určen pro import fotek do PC.
                              Ty úpravy co tam nabízí je už jen přidaná hodnota.:-)
                              Nic proti tomu, ale myslím si , že u Nikonu máš možnost volby fotit do obou formátů najednou nebo ne?

                                NDenny - Profil | St 6.2.2019 21:01:38

                                Casio >> Urcite,,to je bez debat,ze zadarmo to nemel.

                                  NCasio - Profil | St 6.2.2019 20:58:21

                                  Denny >> ale šel tomu naproti. Ta největší výhoda byla , že žil uprostřed toho dění.

                                    NDenny - Profil | St 6.2.2019 20:57:04

                                    Honza Veber >> Honzo,tady je to tak,ze tu lokalitu kam chodim,zavrou na zhruba 4 mesice v dobe migrace ptactva.Plati to naprosto pro vsechny vcetne ornitologu a jen. strazci tam v pripade nutnosti jdouBavil jsem se s jednim profikem od nich,ktery me doslova rekl,ze nepotrebuji zadnou propagaci ani monitoring.Samotny fakt,ze tam po celou dobu nikdo nesmi a ty tisice taznych ptaku nejsou nijak rusene,je to nejlepsi,co pro ne clovek muze udelat.Nezbyvalo me,nez s nim souhlasit.

                                      NErva - Profil | St 6.2.2019 20:56:33 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Honza Veber - Takové focení by mě nebavilo , jako že nejsem přímo tam , to už nemá pak z přírodou nic společného , tedy za mě ne a tohle nějak neuznávám ...

                                        NCasio - Profil | St 6.2.2019 20:56:13

                                        Erva >> já bych se do toho nehnal. Máš ZPS X, takže máš vrstvy , když máš vrstvy nepotřebuješ víc.

                                          Červené karty: Knapík, nhgjhgjhgjghj