Fotografování z pohledu amatérského rybáře

Diskuse ke článku Fotografování z pohledu amatérského rybáře z blogu anyz.mrk.cz

Autor diskuse: Anýzový dědek - Profil , 23.5.2012
Dále moderují: airfish Profil + jirka0 Profil + DeProfundis Profil

V jakém programu upravujete svoje fotky?

A) Zoner44%

B) Adobe Photoshop24%

C) IrfanView3%

D) PFX studio4%

E) Jiný - prosím napište jaký25%

Od 24.5.2012 hlasovalo 343 čtenářů.

Casio - Profil | St 6.2.2019 20:53:47

Honza Veber >> jo, a nesedět pořád na chatu :-))

    Honza Veber - Profil | St 6.2.2019 20:51:54

    Denny >> Svatá pravda Denny... stesti k tomu vsemu taky patří :-)

      Honza Veber - Profil | St 6.2.2019 20:51:07

      Erva >> ano je skvělý... tedy za mne určitě...

        Denny - Profil | St 6.2.2019 20:50:48

        Honza Veber >> Ve svete je velke mnozstvi spickovych fotografu,nemusi to byt ani profici.Bence mel mozna I trosku stesti,ze narazil na lidi,kteri meli pochopeni a vysli mu vstric.

          Erva - Profil | St 6.2.2019 20:48:44

          Nikoňáci mám dotaz , máte někdo zkušenost z programem NX-D , který nabízí právě Nikon na převádění z RAW do JPG , samo že + možnost mnoho úprav , zkouším jej a vypadá být opravdu fajn , je zadara a mám v něm i češtinu :https://www.nikon.cz/cs_CZ/product/software/capture​-nx-d

            Honza Veber - Profil | St 6.2.2019 20:42:40

            Casio >> Ano, to ano. Ale když se nad tím Jirko zamyslíš, on se jen nebál udělat ten první krok... ;-) a my chodili a chodíme do práce. A neměl za sebou bohaté rodiče, pokud jsi viděl ten dokument o něm, jsou to obyčejní lidé... Vypracoval se.. Ano ti Olyci maji hezký fotky, a pokud jde o upravy, Petr Bambousek nebo Ondra Prosický ty upravy umeli i s canonama.. jde o to se naucit s programem a mit cit pro barvy a detail... a hlavne fotit, aby bylo co upravovat :-) vid?

              Casio - Profil | St 6.2.2019 20:32:41

              Honza Veber >> akorát že Ty si vše musíš do koruny zaplatit sám :-)
              Jinak ti Olympusáci mají pěkný výsledky všichni, ale je to o úpravách. Třeba P. Staněk , ten měl pěkný úpravy i s Nikonem.

                Honza Veber - Profil | St 6.2.2019 20:28:20

                Casio >> Já myslím, že Lumix jen propaguje a nevím, zda s ním i fotí jako myslím ted svoji vlastní práci. Každá velká firma na fotaky hledá pro propagaci svych fotaku velka jmena, ja i kdybych tisickrat chtel, ambassadorem byt nemuzu, nemam na to vysledky a treba smekam pred Petou Bambouskem, ktereho si jako ambassadora Oly vybral. Jinak je v technice Bence podobnej jako ja, zkousi, co mu bude vyhovovat, zacinal s nikonem, presedlal na Canon, aby se vratil k nikonu a pak zase Canon :-)

                  Casio - Profil | St 6.2.2019 20:15:23

                  Honza Veber >> Honzo já ho sledoval naposled když jezdil s tím žigulíkem. :-)Pak najednou šup Lumix ,ale o čem píšeš je na palec nahoru. Ne kvůli tomu co tím umožňuje ,ale to co vymyslel to chtělo pořádnýho šéma.

                    Honza Veber - Profil | St 6.2.2019 20:11:50

                    Casio >> Noo, slyšel jsi Jirko o tom systému co udělal? Zaplatíš si přes paypal poplatek a z domova přes monitor a šipky otáčíš v jeho krytu objektivem a fotíš! Svoje fotky si stahnes do pc a nemusis vytahnout paty z domova, jen teda nekrestansky penize z penezenky, ty teda jo :-)) Hezký večer i Tobě a vám všem...

                      Casio - Profil | St 6.2.2019 20:09:08

                      Honza Veber >> dobrý večer, ani zrcadlovku k tomu nepotřebuje.

                        Honza Veber - Profil | St 6.2.2019 19:45:19

                        Erva >> Bence bydlí na takové zvláštní samotě, má to tam moc hezký a hned vedle domu možnosti k fotografování a několik krytů v okolí, asi nejznámější je jeho lesní pítko a pak ten rybníček v rybníce. Dnes už spolupracuje s lidmi po celém světě, kryty má např. v Rumunsku , ale i v Africe, přesvědčil tam lidi, že bude dobré zvěř fotit a ne zabíjet a lidi tam jezdí a platí, přinášejí tam peníze. To všechno znamená nepředstavitelně času a navíc se musí věnovat i své vlastní tvorbě, aby se udržel na špici a "nezapadl" . Takže "nic jiného nedělá" nebude to přesný, řekl bych ;-) Mám doma knížku, na které se podílel i tu jeho vlastní, člověka to nutí zamyslet se nad tím, co má vlastně smysl, ale pak to člověka nakopne a žene dopředu :-) A když o někom tahle paní prohlásí to, co o Bencem, to už je teda vážně něco..."Bence je v Maďarsku absolutní ikonou pro ochranu životního prostředí a ochranu ohrožených druhů" Jane Goodallová

                          Denny - Profil | St 6.2.2019 18:36:48

                          Honza Veber >> Byl jsi rychlejsi :-)

                            Denny - Profil | St 6.2.2019 18:35:14

                            Erva >> Jasne ,je vyhlaseny a zivi ho to a myslim,ze ma velkou podporu.To je trosku jinde.

                              Erva - Profil | St 6.2.2019 17:51:09

                              Honza Veber - Hoj Honzo ceník jsem nenašel ... , ale co jsem pochopil tak on v té rezarvaci bydlí celoročně , tak to tam zná velmi dobře , samo nic jiného nedělá , tak měl čas vymýšlet a dotáhnout to tam kde to má , fakt paráda :-)

                                Honza Veber - Profil | St 6.2.2019 17:21:27

                                Erva >> Ahoj, on to má ale Bence v národním parku, v rezervaci za závorou a rangeri mu to tam hlídají jako oko v hlavě. Jiný level to je, to stoprocentně, ale podívej se taky na ceník, kolik se u něj za jeden den pobytu v krytu platí. A že k němu lidi jezdí, je pravda, protože co chvíli objevím někde na netu fotku od lidí u celý Evropy a jakmile je u ní napsána lokace Hungary, je to na 99% od něj. Nicméně před ním smekám, protože to prostě umí dotáhnout k dokonalosti, když jsem viděl, jak to má vymakaný a třeba i jen to "nalévání ryb", aby ho nebylo vidět, to prostě nemá chybu. Je jasný, že u nás to nepůjde asi takhle, leda někde na soukromým u někoho, kdo by měl pochopení. V Maďarsku Bencem žijí, je to pojem a jdou mu na ruku, nikdo jiný by asi šanci taky neměl, ale má výsledky, tak proč ne...

                                  Erva - Profil | St 6.2.2019 17:11:05

                                  Denny - To nevím Karle , ale má to promakané do posledního detailu a to už je jiný level ... : https://www.youtube.com/watch?v=80LDwznYD84&list=PL​ckcVr2OwePLR2itNdxW5pwiGuX5mF6ev&index=2
                                  Tady by jsem nesměl nechat v takovém krytu ani stativ za 500 kč , natož takovou techniku ....

                                    Denny - Profil | St 6.2.2019 14:44:45

                                    Honza Veber >> Neni na zver ta 300 trosku kratka? Videl jsem s ni spoustu hezkych fotek treba od Lednacka- prezdivka na mrku,hezka svetelnost ale pokud fotis na vetsi vzdalenost je to asi znat nebo ne? Ja mel 400 f2.8 is,dobry ale strasne tezky sklo,tak slo do sveta.

                                      Honza Veber - Profil | St 6.2.2019 14:14:04

                                      Denny >> myslis v tom profilu Denny? To byla 300/2.8 plus 1,4 TC... Uz ji bohužel nemám, díky mému předchozímu šéfovi, který jaksi zapomněl, že za práci se musí platit :-( To bylo úžasný sklo!!

                                        Denny - Profil | St 6.2.2019 13:46:12

                                        Honza Veber >> Zapomel jsem se te na neco zeptat.Na tvych strankach jsi vyfoceny se 400,aspon predpokladam ze je to 400 f 2.8, tu mas nebo jsi ji mel?

                                          Červené karty: Knapík, nhgjhgjhgjghj