NDenny - Profil | Ne 3.2.2019 14:31:47 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Honza Veber >> Tady mam dve fotky,jak me vyblejskla Jitka,kdyz jsem tahnul fotovor a zacinal v bazinach.Budu ho take predelavat,mam tam maskovacku,ktera slouzi zaroven jako moskytiera,pres to hrubou maskovacku a navrch rakosovou rohoz.Neni to dobre,musim to predelat,aby to jednak vypadalo,ale hlavne,aby to bylo mene nenapadne.
NDenny - Profil | Ne 3.2.2019 14:06:45
Honza Veber >> Vezmu to obracene,fotky pak nejake dohledam.:-)co se tyka upevneni stativu tak jsem pouzil drzaky na padla.Vyvrtal do kajaku diry,zalepil a prisrouboval,otazka nekolika minut.Jednu nohu stativu mam vytazenou temer na doraz a jde az ke spice kajaku ,kde je zaklesnuta do toho drzaku a ty dve kratke jsou upevnene do stran pred sebou,tam kde jsou "madla" za ktere se kajak nosi.Ty zaroven slouzi jako zarazka pod temi drzaky.Zaroven me to slouzi jako nosna konstrukce na sit.To nemam jeste dodelane,jsem lenoch :-)Skoda,ze to nemam nafocene,okamzite by jsi videl co a jak. Ty dve nohy jsou pridelane tak,ze mohu padlovat,ale zaroven to nemam tak daleko,abych se musel nejak extra predklanet pri foceni.To je docela dulezite si to dobre namerit,protoze kdyz je stativ blizko,mlatis do nej padlem a kdyz je daleko je to docela problem s focenim.Musi tam byt takovy nejaky rozumny kompromis.Ja na nic lepsiho neprisel,jak tohle vychytat a I kdyz se snazim o co nejlepsi postaveni,tak jsou situace,kdy rychle sundavam fotak se stativu,kdyz se neco objevi na strane nebo uz za zady,protoze ne vzdy je mozne se s kajakem otocit,at uz kvuli vyplaseni ptaka nebo zvere a obcas I kvuli mistu nebo podminkach,kde zrovna jsem - treba lekninove pole.Uvazoval jsem o zabudovani otocneho raneme,kde by se dal menit naklon a ruzne stelovat I na vysku .Vychazel jsem z drzaku na echoloty,podle kterych bych si neco nakreslil podle mych predstav.Jenze,sam si to udelat neumim a kdyz jsem se poptaval,kdo by to udelal a za kolik,tak se ani neptej,jaka by byla cena :-( Je tady hlinikarna,kde by to udelali,ale za tu cenu mam peknej L kovej objektiv :-)) No,abych neodbocoval,stred stativu upevnuju gumou je kajaku,ta to vse drzi aby se to nehybalo a v pripade otoceni(coz nevim jak bych dokazal,abych se v sede otocil) zustane stativ pevne prichyceny.Jeste jedna malickost,ony jsou paradni fotky,kdyz muzes fotit temer pri hladine,ale z kajaku,na rozdil od fotovoru, to nejde,presto od te hladiny clovek zase neni tak vzdaleny,aby to nestalo za to.Zjistil jsem,ze kdyz jsem na vode,nafotim mnohem vic ptactva a zvere na brehu,protoze jim moje pritomnost vadi minimalne,nehleda na to,ze nad vodou je dost ptacich hnizd,ktere ze brehu clovek nevidi.To ale neplati o vetsine vodniho ptactva,tam to mam prave naopak,jak uz jsem zminoval.Jinak pochop[itelne guma na uchyceni padla,kdyz me spadne do vody,abych ho nemusel nikde honit, a par dalsich vecicek,treba na ukurtovani nekde u rakosi nebo vetvi.Oni jsou to zdanlive malickosti,ale kdyz uz je clovek na vode,tak najednou zjisti,co mu chybi.Jeste co se tyka toho maskovani,chci na stranach na urovni ponoru po celem obvodu lode pridelat plastove hacky,do kterych uchytim sit,protoze kdyz jsem v travach,tak ta sit se me ruzne na stranach potapi,taham za sebou ruzny bordel a dost to brzdi.Oproti fotovoru to ma obrovskou vyhodu,ze clovek s tim dokaze byt velmi mobilni nehlede na hloubku,bahno atd,nevyhoda je vetsi vratkost a take to,ze s fotovorem prakticky vidim okamzite zver ktera vidi me,ale u kajaku ,kdyz se pohybuju nekde v rakosinach vystrcim nejdriv jeho "cumak" ,takze zver me registruje driv nez ja ji.Nekdy me to stve,protoze ackoliv se snazim pohybovat velice pomalu,obcas vedle me vyleti neco,co by stalo za fotku a ja to vyplasim.Velika parada je to,jak jsou nekteri ptaci strasne zvedavy,u drobnych pevcu jsem to nevidel,ale treba rybaci,volavky,husy a hlavne pelikani a jerabi,ti si mohou vykroutit krky a snazi se prijit na kloub tomu,co ze to tam vlaste priplavalo :-) Nekdy jsou jejich vyrazy opravdu smesne,ale to uvidis sam :-) Treba k hejnu pelikanu,ktere byli na volne vode na malych ostruvkach jsem se priblizoval asi hodinu,vzdy popojel dva tri metry a zustal par minut stat,abych je nevyplasil,proste pohyb padla clovek nijak neschova I kdyz je sebepomalejsi a opatrnejsi.Ale pak i kdybych neudelal jedinou fotku,tak to pozorovani na nekolik metru opravdu stalo za to.
NHonza Veber - Profil | Ne 3.2.2019 11:39:28
Denny >> Ahoj Denny, dekuju, to byla takova nahoda v Serengeti, ale mam z ni radost :-)
Prosim Te, muzes dat z kajaku nejake fotky: Ja uz se nemuzu dockat toho uhlu pohledu na tu vodu a jak jsi tam prosim vyresil upevneni stativu? Nad tim si trosku lamu hlavu, leda pavoukem skrze nej a zahaknout na obou bocich? Uvitam kazdy Tvuj postreh a moc hezky pises otamni prirode i foceni, rad Te ctu. Hezkou nedeli! Honza
NDenny - Profil | Ne 3.2.2019 3:07:47
Honza Veber >> Hezka dvouhlava :-))))
NDenny - Profil | Ne 3.2.2019 3:07:21
Honza Veber >> Ona vetsina je delana pro rybarske ucely a tam je to v podstate jedno.Jenze cim vetsi a vyzsi a neni to jen o samotnem maskovani,staci slabsi vitr a velikost,do ktere se muze opirat je strasne znat,proto jsem psal o te moznosti tam castecne lezet.Jsou lode,kde by nebyl problem to udelat,ale ty jsou jednak nekolikanasobne drazsi a hlavne tezsi I kdyz diky zabudovanym elektromotorum na spodni casti lodi a moznosti ovladani pedalama,takze ma clovek volne ruce, se me jedna strasne moc libi,takze zase vozejk za auto,protoze na strechu bych takovou kocabku nedostal. Co se tyka samotne viditelnosti kajaku,je to hlavne o tom jakou ma barvu.Ja bohuzel nemam camo nebo jinou prirodni,ktera by se tam hodila a modra je dost videt.Bylo me to v dobe nakupu jedno,protoze jsem pocital s maskovanim a pak to nedotahl do konce,jak si predstavuju.Proste ta touha uz byt na vode byla silnejsi :-))
NDenny - Profil | Ne 3.2.2019 2:56:55
Erva >> To je vyborny :-)
Ndraveček - Profil | So 2.2.2019 22:05:38
Honza Veber >> tak to je pecka 👍
NHonza Veber - Profil | So 2.2.2019 21:00:19 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Erva >> Naprosto souhlasím a našel jsem :-))
NErva - Profil | So 2.2.2019 20:17:49
Honza Veber - Tak ona příroda je sama o sobě úžasná a pokud se to podaří dostat na fotku , tak dvojnásob :-))
NHonza Veber - Profil | So 2.2.2019 20:09:15
Erva >> Dekuju, nekdy je to vazne k smichu!! :-) ale uzasne momenty co?
Pokud najdu v archivu, jeden sem pridam :-)
NHonza Veber - Profil | So 2.2.2019 18:54:03
Denny >> Denny, tech montazi je treba na pinterestu cela řada, tohle od te holky mi prijde desne tesny...snažsi by byl ram za zady a nejak na hacky prichycene vpredu, myslis že vadi kousek viditelneho kajaku? Ram na styl neceho na obrazku :-)
NDenny - Profil | So 2.2.2019 18:15:33
Honza Veber >> Tam se nemusi s nikym dohadovat,ma to jako my,jsme casto radi,kdyz na brehu na nekoho z rybaru narazime :-)
NDenny - Profil | So 2.2.2019 18:04:38
Honza Veber >> Honzo,idealni pro me by bylo,kdybych mel lod upravenou tak,abych si tam mohl castecne lehnout.Neco takoveho,jako kdyz zdejsi chlapi cekaji na husy v polich a lezi v tech jejich maskovacich "bivakach" - layout blind hunting blinds.Jenze vubec netusim,jak podobnou takovou upravu na lezeni u kajaku udelat,aby se to dalo v lodi jednoduse slozit a rozlozit.Bylo by to pri nejakem cekani,treba na svitani, uzasne pohodlne.Ale to uz bych asi chtel prilis :-)
NHonza Veber - Profil | So 2.2.2019 17:59:14 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
A tomuhle se pořád rybaří úžasně, jezdím k němu pravidelně :-)
NHonza Veber - Profil | So 2.2.2019 17:56:19 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Krásné setkání na jedné liduprázdné pláži na severu Bulharska v roce 2011... Jakpak se mu asi rybaří? ;-)
NDenny - Profil | So 2.2.2019 17:54:42
Honza Veber >> Maly neni,merim pres 190,takze nejsem zadny prcek,nohy mam natazene,jediny problem je to samotne sezeni.Ulozneho prostoru dost a dost,jen jako u vsech ostatnich sit on je nedoresene to,ze pokud si sam neudelas nejaky vak,kam budes male,potrebne veci davat dovnitr kajaku,budes je honit po celem vnitrku lodi :-)To jsem ale vyresil velmi jednoduse.Ulozny prostor za sedackou je velky az az,je to jen otazka co budes pouzivat za bagl nebo nejakou prepravku,co odola vode.Nosnost je dostatecna,takze nejakych 15kg neni zadny problem.Mam vyzkouseno,ze co dam za sebe ,tak v podstate na vode je nedosazitelne do te doby,nez nekde zastavim.muzu vystoupit nebo nez se na kajaku postavim.Jenze postavit se po nekolika hodinach sezeni je fakt problem,jsem casto rad,kdyz po 6-7 hodinach se dostanu vubec do drepu,jak jsem zdrevenelej a chvilku trva,nez protahnu nohy :-) Poridil jsem I bocni plovaky,ale zjistil jsem,ze je moc nevyuziju.Sice je s sebou vozim,nezaberou v podstate zadne misto,ale jakmile je clovek nekde v travach,rasach nebo jinych vodnich rostlinach,strasne to lod brzdi.Na druhou stranu pri cekani je to docela dobra vychytavka,casto se tim ukotvim za nejaky porost nehlede na to,ze to zvysyuje stabilitu kajaku,coz clovek oceni ve vlnach.Tech vychytavek se tam da dodat pomerne dost,ale mam jen to zakladni,bez ceho bych se asi neobesel,takze par pevnych drzaku,drzak na padlo,uchyceni stativu ,pochopitelne kolecka na prepravu od auta k vode a nejak musim vyspekulovat lepsi uchyceni maskovaci site,to nemam moc dobre udelane,protoze casti lode jsou videt a to je spatne.
NHonza Veber - Profil | So 2.2.2019 17:09:05 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Denny >>
Ahoj Denny, ten kajak, co ted mas, je opravdu maly, rekl bych a bez kresilka verim, ze opravdu mnohdy nepohodlne az utrpeni, zvlaste pro mne s delsimi nohami. Pro Pelican catch 120 mluvi jeho neskutecna stabilita, dela se i ve verzi 100, ted zrovna jsem se na nej dival a zacinam zvazovat tu stovkovou verzi. Ten ulozny prostor za sedackou je k nezaplaceni, clovek si sebou muze vzit veci, co opravdu nutne potrebuje a zaroven mu nijak neprekazi. Navic kdyz das kreslo do te horni polohy, dostane clovek jeste neuveritelne mista pod nim :-)
NDenny - Profil | So 2.2.2019 14:16:49
Honza Veber >> Ahoj Honzo,dost jsem nad kajakem rozmyslel,protoze me bylo jasne,ze primarne ho budu pouzivat na foceni,moznosti lovu ryb mam tolik,ze kajak ani nijak exra nepotrebuju.V prvni rade jsem si rekl,ze musi byt nepotopitelny,takze sit on,protoze I kdybych se nejakym zpusobem prevratil,tak vse,co je tam pridelane,vcetne stativu musi zustat na miste a ne abych to s kajakem lovil nekde na dne.Tohle a vaha byly dva rozhodujici faktory.Takze jsem si sel do obchodu prohlednout kajaky a vybral Lifetime Tamarack Angler 100 Fishing Kayak. Zcela na rovinu,dneska po rocnich zkusenostech uz bych sahnul jinam.Asi bych sahl po Old Town 106 nebo prave tebou zmineneho Pelikanu a ten duvod je velmi prosty.To co mam ja je obcas utrpeni ,co se sezeni tyka,proste z toho strasne boli zadek,kdezto ty kajaky,ktere maji kresilka jsou oproti tomu memu neuveritelne pohodlne.Uz jsem si docela zvykl a umim si udelat pohodli,ale kreslo je kreslo,to je bez debat.
Červené karty: Knapík, nhgjhgjhgjghj