Fotografování z pohledu amatérského rybáře

Diskuse ke článku Fotografování z pohledu amatérského rybáře z blogu anyz.mrk.cz

Autor diskuse: Anýzový dědek - Profil , 23.5.2012
Dále moderují: airfish Profil + jirka0 Profil + DeProfundis Profil

V jakém programu upravujete svoje fotky?

A) Zoner44%

B) Adobe Photoshop24%

C) IrfanView3%

D) PFX studio4%

E) Jiný - prosím napište jaký25%

Od 24.5.2012 hlasovalo 343 čtenářů.

NHonza Veber - Profil | So 2.2.2019 13:38:10

Denny >> Ahoj Denny, mooc dekuju za vycerpavajici informace. Smim se jeste zeptat, jaky mas ten kajak? ja mam v merku Pelican 120, rekl bych, ze to byla laska na prvni pohled, ale rad se dozvim neco noveho.
Na ty mokrady jsem se dival, to je nadherne misto, nasel jsem si to i na google maps, to Ti teda zavidim takovy krasny kraj nedaleko od Tebe. Ja to mam z domova do Delty 1.650 km na nasi malou zakladnicku, odkud vyrazime ...

    NDenny - Profil | So 2.2.2019 11:20:59

    Honza Veber >> Apropo,jedny z bazin kam chodim se jmenuji Collins marsh wildlife area,jde to dohledat na internetu.

      NDenny - Profil | So 2.2.2019 11:20:04

      Honza Veber >> Jo to je on,diky,ja na jeho stranky zatim vubec nekoukal,nebyl moc cas na nejake hledani,jen jsem si s nim psal a referoval me o tech obkjektivech.Psal me,ze preferuje jiny zpusob fotofrafovani a ze se se mnou brzy spoji,aby me o tom neco rekl,tak jsem docela zvedavy co tim ma na mysli.

        NDenny - Profil | So 2.2.2019 11:18:20

        Honza Veber >> Honzo,ja chodim do zdejsich bazin,ktere jsou opravdu znacne velke,casto stovky hektaru.Plochy,kam se na vetsinu mist nedostanes vubec.Proste ty ruzna vodni oka v tech rakosinach jsou tak uzavrena,ze neni sance se tim rakosim k nim dostat.A tam je pochopitelne nejvic zivota.Nastesti I ty ruzna mrtva ramena,kam se dostanu s kajakem opravdu stoji za to.To vis,ze zadna delta to neni,ale driv jsem travil vetsinu casu v lese a ten vodni svet byl tak nejak,krome rybariny a pozorovanim pri ni nejak mimo.Kdyz jsem ho poznal,ten me fakt uchvatil.Asi I proto,ze na vetsinu mist cely rok nevkroci clovek a neni tam zadny zasah od lidi,vse si ridi sama priroda.Cele je to chranene uzemi - refugee wildlife area.Zacinal jsem tam s fotovorem,vyborna vec a diky Jitce mam fotovor,na ktery se mohu absolutne spolehnout,v pripade potreby unese me I celou vybavu a jeste ma rezervu.Vyzkouseno,sahnul jsem si tam naprosto na dno svych sil a nebyt toho fotovoru,tak jsem mozna tady uz nepsal.Jenze fotovor neni na tak rozsahle plochy,to je maximalne na par desitek metru a cekani.To,co jsem si vyzkousel ja nikomu nedoporucuju.Ve vode,kde je tolik bahna,ze nedosahnes na pevne dno jsem sel 3km 7 hodin a je to sakra tvrda,ale dobra zkusenost.To byl duvod,mimo jine,protoze kolem mam hodne dalsich vodnich ploch,proc jsem poridil I kajak.Nic extra,lacinny,klasicky rybarsky,kratky ,abych se s nim mohl otocit v uzsich partich rakosin.Mato I sve nevyhody oproti vetsim clunum,ale fotek uz jsem z toho nasekal spousty a hlavne,vidim z toho to,co ze brehu nikdy neni mozne spatrit.Jeste musim vytunit maskovani,zatim mam na nem jen sit,coz neni nic moc. Co me v tech bazinach udivilo,ze je tam nektere ptactvo ,treba volavky a kvakosi vic opatrne a plache jak kdekoliv jinde.Nevim,zda je to tim,ze kdyz se tam objevim,vsichni to okamzite registruji a je jim jasne,ze je neco spatne.Na druhou stranu treba chrastalove,ti ,kdyz jsem pod siti,prijdou az na dva metry i bliz.Clovek musi vychytat par veci,ktere k tomu foceni z tak vratka lode patri,ale vetsinou ej to naprosto v pohode.
        Co se tyka cen tech skel,nova jsou draha 600 treti rada se prodava za 13 tisic dolcu.Dvojkova rada se da od zhruba 9 do 11 tisic,o prvni neuvazuju.500mm od 7 tisic.Jenze ja neuvazuju o nevem skle,staci me pouzite v perfektnim stavu a tak sleduju nabidky,protoze nekdy se to opravdu vyplati.Pokud budu kupovat 600,tak predpokladam,ze neprelezu cenu 7tisic, a u 800 zhruba o tisicovka vic.Obe dve skal dobra 800 nevyhoda vetsi vaha a neskladnost,ale je to opravdu hlavne o cene. Bohuzel uz me dve velmi slusne nabidky utekly,jedna 600 za 6200 a jedna 800 za 7500 s tim,ze byl ochotny se dohodnout na nizsi cene,takze snad v dohledne dobe zase nekdo bude potrebovat penize,nebo mu na nich nezalezi a zbavuje se toho,coz je vubec nejlepsi varianta.

          NHonza Veber - Profil | So 2.2.2019 9:42:39

          Denny >> Myslel jsi tohohle fotografa? https://www.dvwildlife.com/ to je nadhera!

            NHonza Veber - Profil | So 2.2.2019 9:39:41 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Denny >> Ahoj Denny, fotografování z kajaku, ale i rybarit, je směr, kterým se chci vydat, protože mi umožní se dostat do míst, kam to ani s jinou lodí nepůjde a v Deltě je tolik krásných míst, kam jsem se díky absenci vhodného plavidla nedostal, že mam do konce zivota co delat. :-)
            Tuhle fotku jsem udelal napr.z lode dole v delte, vim, ze kajak bude jedina cesta jak tyhle fotky udelat a jeste si k tomu zarybarit. Na kolik tedy vyjde canon 500/4 a 600/4 v USA? Ta lokalita, o ktere pises o kousek vyse, musi byt nadherna a takova koncentrace ptacich druhu fascinujici...

              NDenny - Profil | Pá 1.2.2019 23:50:20

              Erva >> Radku,dnes jsem si psal s clovekem o kterem jsem se domnival,ze foti s Canonem. Vyvedl me z omylu a trosku me pri pohledu na jeho vybaveni klesla brada.Nevim,co dela,ale ma vsechna pevna skla od Nikonu,nebo vlastne mel,protoze 500 nedavno prodal.Psal,ze nejvic vyuziva v soucasnosti 400 2.8,ale podle nej je absolutne nejlepsi sklo,ktere Nikon vyrobil AF-S NIKKOR 800mm f/5.6E FL ED VR.Ten clovek se jmenuje Dick Vautrinot,mozna se daji nekde jeho fotky dohledat,na fotkach ma wildlife DV photography.

                NDenny - Profil | Pá 1.2.2019 23:35:26

                Honza Veber >> Mam za to,ze uz jsem to videl na tvych strankach nebo aspon vetsinu z tech fotek,moc pekne. Ta 100-400 je bezva sklo,ale protoze prevazne fotim na FF,zacal jsem v lete dost fotit z kajaku nebo fotovoru a z krytu dle moznosti,tak protoze ctyrstovku vlastne mam a s pouzitim teleconvertoru nejde fotit vsude,uvazuju o 600 nebo 800.Jsou mista,kde z nejakych duvodu nemohu fotit na blizko,tak bych dlouhy objektiv zcela jiste,hlavne pri hnizdeni upotrebil.Doma bych na nej nevydelal,tady je to o necem jinem,jak o samotnych vydelcich,ale I cenach.Usetrit pri nakupu v porovnani tech zdejsich a ceskych cen v prepoctu kolem 100 tisic je sakra znat.

                  NDenny - Profil | Pá 1.2.2019 23:19:58

                  Erva >> Pevny kryt je asi to nejlepsi,co muze byt,zver si zvykne a neni problem cekat.Tady me ho ochranari nepovoli,ale nedivim se jim.Ta lokalita,kde travim vetsinu casu je opravdu vyjimecna,protoze na tahu je tam videt ptactvo,ktere znam jinak jen z knizek a zadna fotka nestoji za to,aby to tam nekdo narusoval.On uz samotny fakt,ze je to tam pro verejnost zavrene od zari zhruba do konce roku o necem napovida.Na nekolika stovkach ha je tam napocitano 236 ptacich druhu.

                    NHonza Veber - Profil | Pá 1.2.2019 20:48:07 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Hezký večer a nadcházející víkend

                      NCasio - Profil | Pá 1.2.2019 18:50:04

                      Honza Veber >> Honzo ač jsem hodně fotek už viděl , při prohlížení se člověk zastaví a nutí ho přemýšlet . Je to typickej příklad toho , že když má fotografie příběh není třeba se trápit dohady jakou techniku je třeba dokola kupovat.
                      Poklona pane Fotograf ! :-)

                        NHonza Veber - Profil | Pá 1.2.2019 18:19:40

                        Denny >> Ahoj, ja uz bych do pevnyho skla nesel, na ty moje cvaky to staci.
                        Diky nemoci trochu odpocivam a tak si vas dovoluji pozvat na maly vylet :-) snad admini prominou

                        https://youtu.be/MsW4vL5GK-A

                          NErva - Profil | Pá 1.2.2019 15:14:31

                          Denny - Tady jdou teploty z - 14 na + 10 stupňů tak v neděli to tu bude zase bez sněhu ... , kryt určitě bude , ale zajdu na obecní úřad a zkusím se domluvit na postavení pevného -ale kdykoliv rozebyratelného u jednoho nově vybudovaného mokřadu , tak uvidím jak pochodím , zdejší myslivci o mě vědí a nemají námitek :-)

                            NDenny - Profil | Pá 1.2.2019 14:12:52

                            Honza Veber >> Vidim,ze mame stejna skla,Mel jsem 400 2.8 is,ale to jsem pustil do sveta,nejtezsi canonacky sklo a spolecne s dalsim vercajkem se to docela proneslo :-) Jitka mela tu 100-400 ve dvojce,o ktere pises,tak jsem si ji vzal a koupil ji novou,takze na tom jeste vydelala.Lehoucky sklo fajn na letovky,proti te 400,ktera mela pres 6 kg,je to jako pirko.Ale pujdu urcite zase do pevneho skla.

                              NDenny - Profil | Pá 1.2.2019 13:58:10

                              Erva >> Ahoj Radku,parada.Co ten kryt,jdes do nej,nebo staci co mas? Tady maji prestat ty silne mrazy,tak uz jen mit trosku vice volna,ale nejak to udelame,aby jsem si tu zimu take trosku uzil :-)

                                NHonza Veber - Profil | Čt 31.1.2019 20:15:10

                                Anýzový dědek >> Líbí se mi Tvoje definice :-)

                                  NAnýzový dědek - Profil | Čt 31.1.2019 20:13:09

                                  Honza Veber >> To taky není zcela přesné. Tady záleží na tom co má fotka vyjadřovat a na citu tvůrce úpravy.
                                  Něco jiného je třeba dokumentární foto nebo nature foto, kde je vyžadována téměř 100% realita a oproti tomu u reklamní fotky třeba jídla je naopak požadavek nalákat zájemce třeba i na další produkty stejného druhu a trochu ho zmást.
                                  A další je potom třeba zcela odlišný obor jako portrétní foto a umělecká fotografie.
                                  Každý obor si žádá své úpravy.

                                    NCasio - Profil | Čt 31.1.2019 19:54:36

                                    Honza Veber >> ta je taky super, teď jsem jí vylovil ze zpráv na FB , tak to byl zápisník. Tady to ještě víc umocňujou ty brýle .

                                      NHonza Veber - Profil | Čt 31.1.2019 19:53:23

                                      Anýzový dědek >> souhlasím, úprava fotografie by v žádném případě neměla mít vliv na její obsah...

                                        NHonza Veber - Profil | Čt 31.1.2019 19:50:42

                                        Casio >>
                                        ano!! :-) mé oblíbené místo na pracovním stole...Ty myslíš tuhle viď?
                                        https://www.zonerama.com/janveber/Photo/4591067/155​528899

                                          Červené karty: Knapík, nhgjhgjhgjghj