Fotografování z pohledu amatérského rybáře
Diskuse ke článku Fotografování z pohledu amatérského rybáře z blogu anyz.mrk.cz
Dále moderují: airfish Profil + jirka0 Profil + DeProfundis Profil
V jakém programu upravujete svoje fotky?
A) Zoner44%
B) Adobe Photoshop24%
C) IrfanView3%
D) PFX studio4%
E) Jiný - prosím napište jaký25%
Od 24.5.2012 hlasovalo 343 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
178x v oblíbených a 25x v ignorovaných.
DeProfundis - Profil | Po 22.10.2018 1:35:50
Pokud chceš v PS načíst nějak celej objekt ve 3D, tak to samozřejmě nepůjde.
Pokud chceš načíst jen hotovou vyrendrovanou scénu, tak si jí musíš jen vyexportovat do nějakýho bitmapovýho formátu (JPG, TIFF, BMP...).
Pak existuje ještě specialitka, co ti vytvoří přímo PSD s vrstvama a vypadá to šikovně: https://www.youtube.com/watch?v=MFTXrNiyBbk
Denny - Profil | Po 22.10.2018 0:53:44
Denny - Profil | Po 22.10.2018 0:50:41
DeProfundis - Profil | Ne 21.10.2018 19:22:57
Ale pravděpodobně tě zklamu, až zjistím o co jde, protože si nemyslím, že by PS něco takovýho uměl načíst.
Denny - Profil | So 20.10.2018 23:41:15 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Denny - Profil | So 20.10.2018 23:30:38
vendys-vt - Profil | St 17.10.2018 19:08:27
Denny - Profil | Po 15.10.2018 16:41:34
DeProfundis - Profil | Po 15.10.2018 14:25:37
Petr64 - Profil | Ne 14.10.2018 14:15:10
Denny - Profil | So 13.10.2018 9:31:14
Anýzový dědek - Profil | Čt 11.10.2018 16:19:27
DeProfundis - Profil | Út 9.10.2018 10:47:09
Můžeš mi vysvětlit, jaký smysl má pořídit si do takový mašiny 2 grafiky GT630? Resp. v čem je to lepší, než pořídit si jen jednu?
Kde jsi pro boha kupoval to Quadro 2000 za 64kkč?
Mě stála HP Quadro P2000 cca 12kkč taky jako docela novinka (měsíc jsem na ní od obědnání ještě čekal, než jí v CZC naskladnili) a co si tak vybavuju, tak nVidia (potažmo výrobci Quadro řad - HP, PNY, DELL) u těchto profi karet moc nepoužívají cenovou politiku jako u herních GTX řad, takže cena je víceméně stejně vysoká při uvedení na trh jako po roce, pokud se nějak zásadně nehne dolar. A nVidiácký Quadro řady (Fermi, Kepler, Maxwell, Pascal) mívají po sobě dost podobný ceny, takže ta tvoje cena mi do hlavy moc nejde:-)
Jsem zvědavej na fotku tý prořízlý AMD grafárny. Nešlo to řešit méně brutálně nějakým riserem x8 na x16?
Jen bych tě poprosil, abys trochu zestručnil tvoje odpovědi:-) Sice jsou na počtení zajímavé, ale do podobné diskuze se moc nehodí a já se v nich pak opravdu ztrácím. Efekt to má takový, že se na něco zeptám a místo uspokojení jednoduchou odpovědí mi vyvstane dalších x otázek, abych se v tom zorientoval:-) A pokud do toho zamontuješ ještě nějakej další HW a další story, tak už se v tom ztratím úplně:-)
Díky za pochopení
Denny - Profil | Út 9.10.2018 0:23:31
Lasskoun - Profil | Po 8.10.2018 21:27:47
... lovím v hlavě, ale mělo by to být : ... rollup Okno > Ukotvitelné panely > Odkládací plocha (nebo tak nějak) ... a tam si potom vyber typ ... = objeví se Ti pak na pravé straně obrazovky ... a nová složka by se tam měla objevit po kliku na "nová složka";-)) ... stačí takto?
... jinak tohle všechno (obrázky, texty , loga) si můžeš ze souborů předem naskládat mimo "pracovní plochu" (což je z mého pohledu rychlejší) např. "importem" (File > Import) nebo prostým nataháním pomocí myši = tj. mimo plochu okolo nastavené stránky / po jejích vnějších okrajích .... nebo toto (mimo pracovní plochu) naskládat do další vytvořené vrstvy, u který si pak ve finiši můžeš klidně vypnout její zobrazování (pokud by Ti to "zobrazování přípravy" dělalo problémy, popř. i tisk) ...
... snadno se pak v "zobrazování" pohybuješ pomocí F4 (= zobrazit vše viditelné, tj. i toho naskládaného mimo pracovní plochu) a SHIFT + F4 (= naplno zobrazit prostor skutečné pracovní plochy = "papíru" )
... popř. pokud bys snad z nějakého důvodu potřeboval mít dvě otevřené nezávislé plochy = dva soubory (tj. pracovní + přípravný) a přetahovat to mezi nimi (ať již myší nebo přes clipboard), tak si jednoduše v Corelovi otevři dvě okna a dej si je srovnat vedle sebe (nebo nad sebe) = rollup "Okno" > Vedle sebe ... toto se však hodí jedině tehdy, pokud máš velký monitor (takže Tě pak netrápí místo), popř. si můžeš otevřít dalšího Corela, což je vhodné, pokud máš vícemonitorový systém ...
... popř. je (ty obě otevřená okna) měj "naplno" přes celou plochu a objekty přenášej pomocí clipboardu ...
... mmch, jakou verzi Corela máš? (abych rovnou mohl navigovat, neb v některých verzích se to mírně liší)
L. ":-)
--------------------
... plus přidávám jeden velmi dobrý trik pro zkopírová(vá)ní objektu pouze myší (který moc "corelistů" však nezná, tudíž ho ani logicky nepoužívá, přestože šetří hromadu času), jenž funguje i při kopírování z okna do okna: ... = objekt uchop myší (za jeho libovolnou pevnou část nebo za "středový bod" "x") a přemísti si ho kam chceš, ale před jeho "upuštěním" (povolením levého tlačítka myši - dále již LTM) si jednou klikni na pravé tlačítko myši - PTM (= za současného držení toho LTM) = vedle kurzoru se Ti objeví znamínko [+] ) = a až objekt "upustíš" (povolením LTM), tak ten původní objekt přitom zůstane na svém místě ... = tímto způsobem z něj snadno vytvoříš identickou kopii ...
... jinak toto platí i pro ostatní myšoidní operace, jako např. transformace (velikost, otáčení, zkosení, apod.) kdy při ní táhneš za příslušné "uchopovátko" ... když tomu provedeš ten "klik na pravé tlačítko myši", tak po akci zůstane ten původní objekt v nezměněné podobě + k němu získáš ten "ztransformovaný" ...
příklad využití kopie při transformaci:
1.) nakresli si libovolný obdélník = ... stiskni F6 (přepne kurzor na kreslení obdélníků) ... pak zapíchnout kurzor tam, kde bude jeden roh budoucího čtverce + myší (kurzorem) táhni do druhého rohu ... pusť LTM = máš nakreslený obdélník
2.) klikni ještě jednou na označený obdélník = "tahátka" se změní na "otáčítka"
3.) chytni libovolné rohové otáčítko a pootoč obdélníkem o nějaký malý úhel
4.) proveď "zkopírovací operaci" = ke stisknutému LTM tlačítku klikni na PTM = u kurzoru se objeví příznak [+] (mmch, toto kliknutí na PTM funguje jako přepínač = dalším stiskem PTM se zase příznak [+] zruší)
5.) pusť LTM = získáš pootočenou kopii obdélníku ...
6.) stiskni CTRL + R ("Repeat" nebo-li "opakování") = vytvoří se Ti další kopie obdélníku o předtím použitý úhel ...
7.) stiskni CTRL + R
8.) stiskni CTRL + R
9.) atd. .... přičemž (pro hodně opakované operace) můžeš nastálo držet CTRL a k němu jenom opakovaně stiskávat klávesu R ... ":-)
... příště se naučíme kreslit přesné čtverce + kruhy (namísto elips) + vodorovných čar = vysvětlení jedné z mnoha funkcí klávesy CTRL ... ";-)
... mmch, kombinace CTRL + R funguje na téměř všechny provedené operace (tj. vč. posunů, vybarvení, tlouštěk čar, atd, atd.) ...
Anýzový dědek - Profil | Po 8.10.2018 18:45:59
Lasskoun - Profil | Po 8.10.2018 18:16:16
L.
Anýzový dědek - Profil | Po 8.10.2018 18:00:23
Červené karty: Knapík, nhgjhgjhgjghj
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59883
NZoologický koutek MRKu.33424
NRybářsko-houbařské jádro .-)45013
NFotíte mobilem, tabletem, nebo kompaktem?29924
NUdírny a uzení51150
NBušákovy plky a frky a různé věci od našich vod413649
NSranda bez nadsázky 🤘10867
NČína - objednali ste uz nieco?15760
NORLÍK - volná diskuse240486
NZahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro22073
Kde to žije - všechna témata
SoNRybáři a vinařství 930
SoNATTs hlásiče a ATTx příposlech 553
SoNBoilies TB baits- chytací řada 47
SoNKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
SoN🔥 Grill a grilování 🔥 592
SoNLov pod jezem v letních vedrech? 43
SoNRybářský kniho - koutek 145
SoN471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
Chytil Method předvlhčená krmítková směs 750gZa 99 Kč
Naše předvlhčená krmítková směs je ideální volbou pro všechny rybáře, kteří chtějí šetřit čas, ale nechtějí dělat kompromisy v účinnosti.
Camping MEVA🏕️ Buďte připraveni na každé dobrodružství! S vybavením Meva si užijete pohodlí při kempování, rybaření i cestování. Vařiče, kartuše i další spolehlivé vybavení, na které se můžete vždy spolehnout.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
15.8.Rybářské závody Hradčany u...
Doporučujeme cestovku
CA RYBOLOV NORSKO
Jsme cestovka zaměřená na rybolov v Norsku. Nabízíme velmi atraktivní lokality jako je SOROYA, BAKKAN WAHL, NORDKAPP,...














