Fotografování z pohledu amatérského rybáře
Diskuse ke článku Fotografování z pohledu amatérského rybáře z blogu anyz.mrk.cz
Dále moderují: airfish Profil + jirka0 Profil + DeProfundis Profil
V jakém programu upravujete svoje fotky?
A) Zoner44%
B) Adobe Photoshop24%
C) IrfanView3%
D) PFX studio4%
E) Jiný - prosím napište jaký25%
Od 24.5.2012 hlasovalo 343 čtenářů.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
178x v oblíbených a 25x v ignorovaných.
Denny - Profil | Pá 26.10.2018 13:14:39
Anýzový dědek - Profil | Út 23.10.2018 21:35:52
Anýzový dědek - Profil | Út 23.10.2018 21:13:11 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
DeProfundis - Profil | Po 22.10.2018 18:19:40
DeProfundis - Profil | Po 22.10.2018 14:37:03
Denny - Profil | Po 22.10.2018 5:43:12
Denny - Profil | Po 22.10.2018 5:38:50
DeProfundis - Profil | Po 22.10.2018 5:26:18
Se sovama se pořád učím. Ale třeba teď zrovna sovy docela reagujou. Podle mě je doba, kdy si letošní vyvedenci hledají nová místa a staří si před nimi brání svá teritoria. Ale chce to trefit denní dobu, kdy která sova reaguje. Třeba teď jsem zjistil, že kulíšci reagujou mezi západem slunce a setměním během cca půl hodiny, takže to chce je trefit a našel jsem u nás další 2 samečky, kteří se nechají v tu přesnou dobu vyprovokovat. Vyzkoušel jsem si na nich, že ani před ani po nereagujou, ikdyž chodím přímo pod nima. Na jaře je to jiný, to se chytne i přes den:-), ale zase v tom ostatním ruchu od dalších pěvců se blbě hledá na větší dálku. Sýc teď reaguje těsně po setmění a to jen tak, že krátce a razantně pískne, rozhodně se mi ho teď nedaří rozhoukat, aby vydával to jeho pupupupupu, s tím přijde až tak koncem února a pak to trvá prakticky celou noc. Puštíci a výři teď houkají kupodivu tak nějak samovolně. Puštíci teda jen kolem setmění a pak už jen občas kontaktním hlasem. Výři jak kde, jsou místa, kde houkají sami o sobě dost dlouho a jsou místa, kde se pomalu nenachají ani vyprovokovat.
Zrovna včera jsem se byl s drahou projít na jednom odlehlejším místě, kde jsem byl takhle na sovách prvně a našel jsem jeden párek puštíků, tak kilák od nich byl jeden samotnej samec a u něj pak i sýc. Zkoušel jsem je i nahrávat. Ten samec přilítnul před nás tak 3m do úrovně hlavy, ale jak jsem zapnul rekordér, kterej bliknu, tak odletěl. Ale stejně nás viděl, takže by tam asi nehouknul. Ikdyž už se mi jednou stalo, že jsem v opravdu temným lese takhle přilákal puštíky až na pár metrů ke mě a to bylo, jak když mi houkali u hlavy:-). Nejradši mám, když sovy vyloudí nějaký pro ně netypický zvuky a zrovna včera ten samec puštíka tak zvláštně "pískal", že kdybych nevěděl, že je to on, tak bych nepoznal o koho jde. Jen tuším, že ho k tomu vyprovokovala volavka, která pomalu přelítala nad údolím a občas si zakřičela, což bylo v tý tmě taky zvláštní. Zkusím to doma upravit a někam to pošlu, jestli z toho něco bude.
Takže se sovama bych neotálel a zkusil bych je klidně hned, vyrazit před západem a během dalších 2 hodin je co pokoušet:-)
Denny - Profil | Po 22.10.2018 5:25:50
DeProfundis - Profil | Po 22.10.2018 4:56:35
DeProfundis - Profil | Po 22.10.2018 4:40:30
Denny - Profil | Po 22.10.2018 3:39:22
Zvuky,to uz nedam,koukal jsem na nekolik profiku,kteri nahravaji,je to dost slozite a ani ne tak samotne nahravani,kdyz ma clovek odpovidajici techniku,cas a moznosti,jako mit dalsi vybaveni na odsumovani a ja nevim co jeste dalsiho.A hlavne temhle vecem po technicke strance rozumet,takze to je opravdu spis tva parketa :-)To neni pro me,radeji od tech,co to umi beru hotove nahravky,kterych je na netu tisice a pak je pouzivam :-)Jedna zajimavost,mozna jsi o tom slysel.Je jeden amik,ktery zije prevaznou cast roku a uz dlouha leta dole v na jihu v pralesich.Ten clovek udajne umi napodobit pusou stovky ptacich hlasu,pokusim se najit odkaz.Neni to zadny poustevnik :-) clovek,uznavany odbornik,ktery pry napsal nekolik knizek a spolupracuje ,co si matne vybavuju, s Cornel university.Na tebe jsem si jeste vzpomel,ze se te zeptam na jednu vec.Jak je to z rozhoukavanim sov mimo dobu toku a hnizdeni,je tam neco,kdy je dokazes vyprovokovat,nebo je to na nahode a lokalite o ktere vis,ze tam na 100% jsou? Tady se znacne ochladilo,uz i padal snih,tak se zacnu pripravovat na nahaneni orlu,pokud to pujde tak lisek a kojotu,mam tady pripravene nejake ryby a kus lane(doufam,ze jeste nekdo nejakou srazi) :-)),ale jakmile tohle prestane,tak bych chtel zkusit ty sovy.
Denny - Profil | Po 22.10.2018 3:26:56
DeProfundis - Profil | Po 22.10.2018 1:44:10
Červené karty: Knapík, nhgjhgjhgjghj
Čtenáři této diskuse také sledují
Fóry59883
Zoologický koutek MRKu.33424
Rybářsko-houbařské jádro .-)45013
Fotíte mobilem, tabletem, nebo kompaktem?29924
Udírny a uzení51150
Bušákovy plky a frky a různé věci od našich vod413635
Sranda bez nadsázky 🤘10867
Čína - objednali ste uz nieco?15760
ORLÍK - volná diskuse240486
Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro22068
Kde to žije - všechna témata
SoRybáři a vinařství 930
SoATTs hlásiče a ATTx příposlech 553
SoBoilies TB baits- chytací řada 47
SoKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
So🔥 Grill a grilování 🔥 592
SoLov pod jezem v letních vedrech? 43
SoRybářský kniho - koutek 145
So471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáRybářské odznáčky ... 547
PáPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáRybáři vs ochránci přirody 90
PáZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáHlídač slev eshopů 752
ČtElektro tříkolka na ryby 40
ČtDivoký potočák nebo granulák? 63
Co je nového - všeobecné
ČtBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . Bleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
15.8.Rybářské závody Hradčany u...
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...



















