MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Informace z XIII. Republikového sněmu ČRS

Diskuse k bleskovce Informace z XIII. Republikového sněmu ČRS

Autor diskuse: mexik ®2.12.2010

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 4 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N Mrknato - ® Út 7.12.2010 20:21:45
Ono asi jde o to, kdo má ono uspokojování "zákazníků" provádět? Vytvářet selektivní nabídky diferenciované dle věku, zaměření a sociálního postavení rybářů. Zcela jistě to nemůže být Rada či sněm, ale pouze a jen uživatel. Jč. uživatel nám to ukázal a hoši z Rady, profesor, byl tááááákhle malý, ale na sněmu to rozbalil..... Řídí VRP Rada, nebo ještě uživatelé? Je CS rybolov nadřízen dekretům? Možná to "účastníci zájezdu" na sněm ani neví..... nebo už účastníci zájezdu zmákli MZe a MZe krajské úřady? Měli by o tom informovat členskou základnu. Panu ing. Štípkovi jsem to psal, že mě to zajímá, tedy že není pravda, že by tyto informace nikoho nezajímaly. Zapomínat je lidské..... Bývá zvykem, že projevy a plány jak dál přednášejí kandidáti a zvolený kandidát poděkuje předchozímu funkcionáři. Ze zprávy to vypadá na opak......
Kolik % rybářů ví, že mají jiného předsedu? Jak potom svaz chce uspokojovat potřeby zákazníků, když zákazník neví co může a jestli to co chce, může chtít.......?

Edit : Já chci duháky, siveny, okouny a hóóódně jich... píše si to někdo? Snad Ježíšek.....
N drozďák 30,42 - ® Út 7.12.2010 11:12:05
Takže to můžeme shrnout:

málo osobního nasazení a mizerná docházka členů na VČS MO
Mnoho čilimníků, málo rybaříků
Bezprecedentní genderová nevyváženost delegátů
A neopodstatněná nedůvěra v osobu nového předsedy ČRS, potažmo předsedy senátu plzeňského soudu, osvíceného inovátora a spolupropagátora reinkarnace lovu na mrtvou rybku a 7 dní v týdnu na ZČ P vodách, dlouholetého vrcholného funkcionáře a právního experta ČRS.

Ivo, máte pravdu. Z téhle změny zafouká takovým kalibrem, že si nestihneme pochytat uletivší čepice....
N Mrknato - ® Út 7.12.2010 10:39:35
kakr >> Na druhou stranu těch možných cca 300 mega pro revíry má též váhu a kde by mně povolenku "vytiskli", by bylo zcela jedno, k 1.1. by ji měl každý, kdo by o ni požádal v nějakém termínu.....
Je zajímavé, že mnoho funkcionářů by bylo pro profi RS, ale pro profi svaz už asi ne...... čilimníci umí počítat a jistě v dětství hráli hru škatulata hejbejte se.....
N kakr - ® Út 7.12.2010 9:13:26
Mrknato >>
Jen pro ilustraci, žádost o ŘP převezme jeden z pěti úředníků, pošle ji do matky měst Prahy a tam armáda úředníků (netroufám si odhadnout) na základě žádosti cca do 14 dní zhotoví nový ŘP.

Pokud jsi to uváděl, jako příklad výdeje povolenek, tak děkuji,nechci........
N Mrknato - ® Po 6.12.2010 10:58:53
kakr >> Počet čilimníků, nebo jejich obolus je přímo úměrný hodnotě rozpočtu MO a následně MO v celém svazu. Ty peníze se musí vyčerpat, proto levná ryba, rybochovy, zaměstnanci, investice, závodníci. Samozřejmě že peníze za práci pro svaz neberou všichni, proto tak na ty ostatní, co berou, zbyde víc. Ať mně tady někdo uvede příklad, kdy MO ze svého rozpočtu zarybňuje svěřený územní revír!...... "Slušovice" nezmiňovat, jsou o něčem úplně jiném.
Pokud tedy vezmu rozpočty všech MO v ČRS tak k jaké sumě asi dojdu? Nedojdu k žádné, protože není veřejná, a když ji odhadnu, půjde o cca 500 mega bez podnikání MO. Pro ty, co chtějí změnu a porovnají částky, tak dojdou k těmto, nebo podobným číslům. Plněprofi ÚS (to ale nehovořím o privatizaci revírů, ty by zůstaly ÚS!) o cca 30 lidech, zaměstnancích, tak to je 12mega na mzdy s odvody a cca 10 mega na ost. náklady. tedy 22 mega na ÚS, krát 7 ÚS = 154 mega oproti 500 mega nyní. z těch 154 mega je ale nutné odpočítat to, co mají už dnes a příjmy MO za výdej povolenek z jejich cen......
Jen pro ilustraci: Pro výměnu ŘP pro cca 30000 lidí stačí na úřadě cca 5 lidí. Když to srovnáš s počtem rybářů v ÚS, tak si závěr může udělat každý........To, že kandidát na vedoucí funkci musí být straník, padlo, zatím ale to, když chci lovit na revíru ÚS (právnické osoby) tak musím být členem jiné právnické osoby (MO) nepadlo...... na to jsi při rozbíjení stranické buňky u Vás nějak pozapoměl.....
N Mrknato - ® Po 6.12.2010 8:28:18
iva >> Velký pozor, já hovořil o svazu, ne o "cestovkách", jako je ta Vaše. Blbý je, že tě rybařina živí, tak jsi též jeden z čilimníků a z tohoto důvodu tě chápu. Já uváděl čísla, ke kterým mám přístup a některá jsem odhadl, to je pravda a proto jsem své výpočty uvodil 10% možnou chybou. Což není chyba hrubá.
Každá MO musí mít 5 členů výboru, 3 členy DK. To je minimum. Pak nastupují odbory, práce s dětmi, volení hospodáři, jejich pomocníci, závodníci s trenéry, RS a té je vždy několik, většinou mají i svého velitele z MO, započítej i jmenované hospodáře, ty co se starají o chod MO, účetní, techniky, zaměstnance, ty co se starají o rybochovy a další příležitostné pracovníky. Pak lidi v MS, na ÚS, Rada...... Jistě že u vás v Praze je vše jiné, ale na tom prosím nestav realitu rybařiny. Proto asi prodáváš zájezdy k nám ....... Kolik si tedy myslíš že připadá rybářů (statisticky) na jednoho čilimníka? Tady jde o peníze děvče a když svaz říká, že zarybňuje 110 megy (když to není pravda, proč by to sám uváděl) a na povolenkách vybere cca 250 mega, což podporují i sumy na zarybnění z jednotlivých ÚS, tak se nezasvěcený ptá. Nezasvěcený je udržován ve lži, že zemegula je pro rybáře placatá a že MO musí spotřebovávat polovinu peněz od rybářů. Rybáři je svěřují svazu proto, aby mohli lovit, ne pro iluzi placaté země. Proto také říkám, že po modernizaci svazu by se mohlo zarybňovat dvojnásobným množstvím násad. Ty si to nemyslíš? Apropó, jak toto chceš změnit z pozice MO, která tě živí? Není to protimluv?

Ve zprávě ze sněmu postrádám důvod proč profesor nekandidoval, když má tak úžasné plány...... měl by je realizovat sám, jako ty z cca před 5 lety, že se svaz musí zaměřit zásadně na podporu původních druhů a když to konečně teď chtěl zrealizovat, tak nekandiduje, tomu nerozumím.....
N Salmo1 - ® Ne 5.12.2010 20:02:37
Svěží vítr, pokrok, ledy se hnou, progrese....proboha co to je za hesla.Pan dr.Šíma je dlouholetý člen rady ČRS a tím pochopitelně o svěžím větru nelze hovořit.Uchopení problematiky P vod ze strany Zp.ú.s., kde je mj. pan JUDr.Šíma předsedou, jest v dnešní době poněkud svérázné a o pokroku se nedá ani hovořit.Naštěstí rozhodovat o budoucnosti rybařiny budou jiní, tak snad to bude lépe kopírovat dnešní dobu a faktický stav našich vod.
N iva - ® Ne 5.12.2010 14:39:32
hraji >> beru na vědomí, děkuji, člověk se pořád učí.
N hraji - ® Ne 5.12.2010 14:34:42
iva >> tak nepočítej čilimníky. Debatovat s Mrknatem je zcela zbytečné. Skutečnou pravdu vidí jen on. A to říká vše.
N iva - ® Ne 5.12.2010 14:28:42
hraji >> smůla. mě to baví!!!
N hraji - ® Ne 5.12.2010 14:26:51
iva >> až tě to nebude bavit, dej vědět, vezmeme tě k nám za členku i s tvýma chlapama, u nás sama nebudeš
N iva - ® Ne 5.12.2010 14:20:48
Darcy >> no jo, jenže v rybařině dělat znamená taky rybařit a mít ty věci kolem rád...to je spíš pro chlapy. Tak trochu zmanipulujte svoje polovičky.
N Darcy - ® Ne 5.12.2010 14:12:41
iva >> Jsi dobrá! Aspoň jsme to trochu odlehčili. Oni totiž chlapi, mají snahu se pořád holedbat a vyvyšovat. Jako primátor nejmenovaného města, když jsme s ním jako rybáři jednali. Nemohu si také nevzpomenout, jak jsem byl členem předsednictva ČRS, slušně řečeno "zkritizován" za to, co jsem si dovolil napsat do článku pro Rybářství. Stranický tajemník hadra. Myslím si, že pokud by v rybařině a hlavně ve funkcích bylo více žen, tak by to vypadalo jinak. Stačilo, když jsme do výdejny povolenek dali ženu. Chování rybářů to neskutečně zkultivovalo!
N jindraŠ - ® Ne 5.12.2010 14:10:20
iva >> :-)) Já vím jak jsi to myslela,ale nedalo mi to :-)
N iva - ® Ne 5.12.2010 14:07:56
jindraŠ >> ale joooo, já myslela ženský s možností volit a být volen. (ne volem)
N jindraŠ - ® Ne 5.12.2010 14:00:01
iva >> Zase tolik nenaříkej, tak sama jsi tam nebyla.Co děvčata u prezentace ? :-)
N Sven - ® Ne 5.12.2010 13:54:55
kakr >> ne, ty nepočítám.
N iva - ® Ne 5.12.2010 13:54:46
kakr >> jistě, ty počty se budou měnit podle toho, k jakému výsledku bude dotyčný chtít dojít.
N iva - ® Ne 5.12.2010 13:53:23
Darcy >> v tom případě jsem já už totálně zralá na Chocholouška, bo celý život dělám jen v rybařině a jediná ženská, která k nám pravidelně chodí je kontrolorka ze Živnostenského úřadu. Na tom sněmu bylo 167 delegátů mužů + já. Tak něco ještě napiš, at nemám to poslední slovo. Ale chytrého:-)
N kakr - ® Ne 5.12.2010 13:49:46
Sven >>
Když napíši, že každý rok dáváme bezplatnou povolenku pěti nejstarším, pěti dle délky členství a dvěma členům, kteří si ji vylosují na VČS, lze je počítat mezi čilimníky??
V tom případě je jich více, než RS, těch máme jen 11.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 4 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniOkuma Navijáky Pulzar PZ FD (SLEVA až 29%)

Za 1.199
Firma Okuma přichází na trh s novým cenově dostupným navijákem, jedná se o kvalitní naviják pod označením Pulzar. Tento naviják se vyznačuje tichám a hladkým chodem. Dostupný ve velikostech 10, 25, 30, 40, 55.

akce, rybareniKORUM River tripod

Za 2.500
Firma Korum přichází s novým extrémně stabilním říčním tripodem! Tento produkt byl vyvinut pro maximální stabilitu a variabilitu v terénu. Největší z jeho předností je velmi rychlé složení i rozložení, váha 1,6 kg včetně hrazdiček. Více info a promo video na www.chytiljsem.cz

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Rybolov24.cz Rybolov24.cz

Vše pro ryby, rybáře a rybolov 24 hodin denně. Navazujeme na úspěšnou tradici 1.on-line obchodu s rybářskými potřebami na českém internetu....