Rybáři a Hi-fi, High end elekronika

Pro všechny , kteří když nesedí u vody tak se kochají svoji aparatůrou a kvalitním poslechem své oblíbené hudby...
Autor diskuse: Willow - Profil , 30.8.2020 všeobecné - ostatní
529 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy. (Začít číst od prvního z nich.)

Ndrvoštěp - Profil | Út 9.6.2026 11:32:15

🤔🤔🤔

    Ndrvoštěp - Profil | Po 11.5.2026 9:43:48

    MV >> Stream jde zatím mimo mne. Nemám nikoho v okolí abych to prozkoumal. Ale mrkni na Hifi forum a nebo High end forum. Bedny Xavian má kámoš. Typ bohužel nevím🤔Ale kupoval je přímo u výrobce.

      NMV - Profil | Po 11.5.2026 9:22:55

      drvoštěp >> Co by jsi koupil do 300k za aparát.Zadný analog ,jenom stream (Tidal Hi RES)?
      Bedny Xavi akorát nevím jestli 50,80,nebo 110 v akci.?A teď hoď názor.Btw.Wilda mi napsal ať nic nekupuji, protože 60+ a ryby..🤔
      Od minulého týdne jsem úspěšně rozvedený.😁

        Ndrvoštěp - Profil | Čt 23.4.2026 22:28:52

        MV >> I Paulovo kables je i teď in...

          NMV - Profil | Čt 23.4.2026 21:04:00

          Tam by jim člověk zůstal i bydlet.Masakr.500 km tz,ale jako fakt mazec.Akorat tam nemají k absolutnímu zážitku nahé tanečnice.Zvukově top.
          https://youtube.com/shorts/0Q3gtoUZV60?is=GfRkvpN4-MmBTn4Q

            NMV - Profil | Čt 23.4.2026 20:54:09

            A teď doufám, že tady nezacneme ladit kabely.I když Kraut je jen jeden.🤔

              NPindˇa - Profil | Čt 23.4.2026 19:45:51

              MV >> @DeProfundis dik.

                Ndrvoštěp - Profil | Čt 23.4.2026 19:21:31

                Hoši, já třeba doladil zvuk na mé ucho díky manželce. Odkládací koš na tkaniny. Poslouchám, neměřím🤫p.s Samozřejmě to žena do koše lépe narve🤫😄🤫😄🤫

                  NDeProfundis - Profil | Čt 23.4.2026 19:04:47

                  Pindˇa >> ahoj, chce to vyzkoušet a experimentovat. Utěsněním bassreflexu molitanem nenahradíš vysunutí bedny z rohu. Ono to není jen o BR. Já třeba taky nemám zrovna prostornou místnost, abych ty bedny vytáhl ještě dál, tak mám takový kompromis. Mám je cca půl metru povytažený a dvě ze čtyř zadních BR děr mám tím molitanem zadělaný.

                    NMV - Profil | Čt 23.4.2026 18:23:37

                    Pindˇa >> Pozor na hlasitost.☝️ Děláš z basreflex ,tedy ventilované bedny, uzavřenou.
                    Výběr repro a výhybky mezi br.bednou a uzavřenou je dost velký.
                    Potichu ti to bude hrát s dost velkým úbytkem basů,ale zas se pročistí nejnižší středy 300Hz+ a bude vše krásné čitelné.Kytara, housle, zpěv.Ale violoncello a basa ustoupí.
                    Takže pozor na hlasitost.Harlej👍

                      NPindˇa - Profil | Čt 23.4.2026 17:45:11

                      drvoštěp >> 👍

                        Ndrvoštěp - Profil | Čt 23.4.2026 17:42:21

                        Pindˇa >> Vyzkoušej. Ano, někdy to je součást repro.

                          NPindˇa - Profil | Čt 23.4.2026 17:36:13

                          DeProfundis >> Ahoj dostal jsem takový návrh, abych nemusel s bednama do prstoru utěsnit ty zadní díry v bednách molitanem, údajně se k repro dávají origo už i do balení. Co myslíš?

                            NPindˇa - Profil | Po 20.4.2026 20:54:29

                            MV >> Já si nemyslím, že jsou Top, jak jsem psal, jsem pouhý laik uživatel a potřeboval jsem, jako nábytkář aspoň nějakýma harmarama zaplnit místnost😁

                              Ndrvoštěp - Profil | Po 20.4.2026 19:44:46

                              MV >> Nejen punk je umne. Apropo. Tannoy / UK = punkové rodiště😄😄😄

                                NMV - Profil | Po 20.4.2026 19:38:37

                                Jinak Wilda si koupil nějaké malé Xavian+ 2 x malý sub Velodyne a kompletní kabeláž.Dvd oppo a zesiky měl z Čech.Protože na Islandu je vše o 20-30% dražší.!!!Asi tak.

                                  NMV - Profil | Po 20.4.2026 19:18:12

                                  drvoštěp >> Lidí si koupí za xx vaty bedny o kterých si myslí že jsou Top.Ale levnější bedny, vybavené hroty atd hrají lépe.?Proč? Protože fyzika a akustika.Ale Tannoy na punk?Tomu nerozumím,btw jsem to neviděl.Vše dobré a slunce v duši.

                                    NMV - Profil | Po 20.4.2026 19:13:08

                                    drvoštěp >> Já Tě nepodcenil.👍Je mi to jasné.
                                    Spíše to směřovalo @Pindˇa .

                                      Ndrvoštěp - Profil | Po 20.4.2026 17:49:06

                                      MV >> Neboj, mám je tam. Ale nejsou moc vidět. Krycí obvodová lišta na repro je nepřizná😄 A bedny mám ještě vysypané olověnými broky.

                                        NMV - Profil | Po 20.4.2026 17:47:30

                                        drvoštěp >> Kde máš pod repro hroty?Ty dokáží velké zázraky.Ale jen 3 po 120°.2 dopředu,1 pod terminál na kabely.

                                          Ndrvoštěp - Profil | Po 20.4.2026 13:01:16

                                          Pindˇa >> Tři dny jsme to ladili. Podle tabulek a našeho pohodlí. Je to fakt obrovský. Teď je už vše OK.

                                            NPindˇa - Profil | Po 20.4.2026 12:58:48

                                            drvoštěp >> 😁 nebo výš TV, pak by ti pod stolek nezajel Emil

                                              Ndrvoštěp - Profil | Po 20.4.2026 12:41:32

                                              Pindˇa >> No, musíš na to ,,polytycky"❤️😄Ta moje mi chce díky Tv koupit novej stolek. Podezřelé🤔🤔🤔Mě tam teď nepasuje elektro. Tak buď se uříznou nožicky a nebo novej stolek😄

                                                NPindˇa - Profil | Po 20.4.2026 12:33:52

                                                drvoštěp >> tvl to by myslela, že jsem chytil druhou mízu a teprve by to zatrhla😁

                                                  Ndrvoštěp - Profil | Po 20.4.2026 12:19:25

                                                  Pindˇa >> Kožešina, koberec. Flaška šáňa, jahody. Už chápeš jak na manželku ?#10084;️❤️❤️

                                                    NPindˇa - Profil | Po 20.4.2026 12:11:50

                                                    drvoštěp >> Navrhnu to manželce a dám vědět 😁

                                                      Ndrvoštěp - Profil | Po 20.4.2026 12:11:00

                                                      Pindˇa >> Já mám ještě pod repro na zakázku dělané vrstvené sklo. Používá se v bitevních helikopterách. Váha šílená😄

                                                        Ndrvoštěp - Profil | Po 20.4.2026 12:07:46

                                                        Pindˇa >> Problém je podlaha. Dlažba zvuk zabije. Před Tv dej hustej soliter koberec. Budeš mile překvapen. A nebo medvědí kůži😄

                                                          NPindˇa - Profil | Po 20.4.2026 11:38:12

                                                          DeProfundis >> Díky zkusím.Sousedi si taky ztěžovali, že to duní 😃

                                                            NDeProfundis - Profil | Po 20.4.2026 10:47:17

                                                            Pindˇa >> bassreflex je taková ta díra v bedně vzadu dole. A ta kolem sebe potřebuje "prostor". Takhle ten roh funguje jednoduše řečeno jako zesilovač, který ale rozjebe fáze a pak to na určitých frekvencí (vzhledem k dalším rozměrům v místnosti) rezonuje a výsledek je nepříjemně dunivej rozblemcanej zvuk v basech. U filmů to vem čert, ale u muziky to tahá za uši. Zkus si s tím trochu pohrát a sám uslyšíš, jakej v tom (ne)bude rozdíl. Nevím, jestli nemáš na zesíku přes mikrofon změřenou akustiku a podle toho poladěnej EQ, kterej ty nepříjemný frekvence stáhne. Taže by to chtělo kdyžtak tuhle funkci vypnout a testovat to na neupraveným zvuku.

                                                              NPindˇa - Profil | Po 20.4.2026 8:59:20

                                                              DeProfundis >> Dimk za reakci, jsem jen amatér laik, ale zkusím to, ani nevím o bassreflexu, jsou to tyhle https://www.tsbohemia.cz/yamaha-ns-777_d198259?gad_source=1&gad_campaignid=173606096

                                                                NDeProfundis - Profil | Po 20.4.2026 8:12:54

                                                                Pindˇa >> to neděláš dobře Jaromíre s těma bednama takhle natěsno v rohu. :-)
                                                                Nechci dělat hnidopicha, ale ty bedny ještě s bassreflexem dozadu (jestli vidím dobře yamahy), to musí "krásně" dunět. :-)
                                                                Vypadá to, že místa tam máš dost, tak je zkus aspoň o půl metru vytáhnout z rohu ven a poslechni si ten rozdíl. Tohle je jedna z největších akustických pastí.

                                                                  Ndrvoštěp - Profil | So 18.4.2026 14:11:52

                                                                  Pindˇa >> Já to vzal taky z gruntu 😄

                                                                    NPindˇa - Profil | So 18.4.2026 12:43:20

                                                                    drvoštěp >> Já loni přešel z 50" na 77" pod které bych už nešel, jen zvětšovat 😁

                                                                      Ndrvoštěp - Profil | So 18.4.2026 11:45:50

                                                                      vydra Lucky >> Tu jsem dal dceři. Do teď čuměla na 120cm.

                                                                        Nvydra Lucky - Profil | So 18.4.2026 11:41:23

                                                                        drvoštěp >> jo, to je fajn ... Na dliuhé zimní večery.164 je dobrá velikost.

                                                                          Ndrvoštěp - Profil | So 18.4.2026 10:21:32

                                                                          MV >> Tak akorát😆😆😆

                                                                            NMV - Profil | So 18.4.2026 7:56:23

                                                                            drvoštěp >> Není to na pornhub už moc velký.😆😆😆

                                                                              Ndrvoštěp - Profil | So 18.4.2026 5:55:11

                                                                              Pindˇa >> 😆😆😆

                                                                                NPindˇa - Profil | So 18.4.2026 0:29:56

                                                                                drvoštěp >> Takový jsme měli na vesnici plátno v kině 😆

                                                                                  NPindˇa - Profil | Pá 17.4.2026 23:46:00

                                                                                  drvoštěp >> 👍

                                                                                    Ndrvoštěp - Profil | Pá 17.4.2026 20:54:35

                                                                                    Video Thumbnail
                                                                                    Pindˇa >> Jj,98. 60kg na zdi.

                                                                                      NPindˇa - Profil | Pá 17.4.2026 18:21:34

                                                                                      drvoštěp >> 98" ?

                                                                                        Ndrvoštěp - Profil | Pá 17.4.2026 16:19:05

                                                                                        Video Thumbnail
                                                                                        Včera jsem si udělal radost. Zvuk a obraz super👍

                                                                                          Ndrvoštěp - Profil | So 21.3.2026 14:45:31

                                                                                          Synovec mne zastoupil😀

                                                                                            NWillow - Profil | St 19.3.2025 22:31:49

                                                                                            Všechny kofiguratory na PC asi znám.
                                                                                            Proč to člověk slyší jinak než počítač a Digi data?No prostě je vše jinak.Pocitač a program nemá lidský sluch.

                                                                                              NWillow - Profil | St 19.3.2025 22:26:39

                                                                                              Za 800.kc kondik na výšky?A ten co má 15 bude stát kolik? A x 2?
                                                                                              Jenom výhybka na výšky pro 2 ks výšek stojí cca 9000kc.Proto si lidé kupují levné repro...aby mohli investovat.😁💸💸💸💸

                                                                                                NWillow - Profil | St 19.3.2025 20:29:32

                                                                                                A pak tam začali cpát na středobasy osvědčené Dynaudio a na výšky upravený Seas 27 s hliníkovou kalotou a ten zvuk byl jinde.😠

                                                                                                  NWillow - Profil | St 19.3.2025 20:18:11

                                                                                                  Tenhle drobeček stával cca 11 000kč.
                                                                                                  Je malý, přítulný,ale dravec
                                                                                                  Copy.Srstka😁
                                                                                                  https://www.soundimports.eu/en/scan-speak-15w-8530k00.html?id=225340622&gad_source=5&
                                                                                                  A proslulé bedny od Totem toho byly důkaz.Hubené, takové obyčejné,ale ten muzikální zvuk.Absolutní bomba.

                                                                                                    NWillow - Profil | Po 17.3.2025 17:34:51

                                                                                                    drvoštěp >> Další předřazená bedna..masakr.
                                                                                                    Byly doby ,kdy v Července vyráběli bedny Top kvality za 35 k.
                                                                                                    https://www.hifistereo.cz/produkty/repro/sloupove-reproduktory-pro-ject-speaker-box-10-ds2-walnut/10509.html?gad_source=1&

                                                                                                      Ndrvoštěp - Profil | Po 17.3.2025 17:19:33

                                                                                                      Willow >> 🥴😆

                                                                                                        NWillow - Profil | Po 17.3.2025 17:18:35

                                                                                                        drvoštěp >> Chceš Murdoff cívky a lepší kondiky a odpory to Tannoy.Neni problém.
                                                                                                        Akorát z nich uděláš o dvě třídy lepší ligu.O tom to je.Ta firma používá 10k měničů na nákupu a pak si je nechá ještě spárovat.Jsou na úplně jiné ceně,než mi smrtelníci.Je to prostě masakr.
                                                                                                        Nabídka od Scan Speak...kupte 1000 ks tohodle reproduktoru a jsem tam za 50% ceny.Misto.6500 Kč/zl tak 3200 Kč/zl.Masakr.

                                                                                                          NWillow - Profil | Po 17.3.2025 17:01:08

                                                                                                          drvoštěp >> Jenom finální hodnoty cívek,kondiků a odporů.Po zaplacení to vyfotím, tohle je základní Bastl, který hraje
                                                                                                          Na placení se nějak panáček nemá,ale už se ptal na osazení součástkami Murdof atd.1 cívka za 4000kč!!!Ale já jsem musel nakoupit od každého komponentu 2ks nad 2x a 2ks pod výsledné zapojení.Jako , že prej to mám někde prodat,že to platit nebude.... prostě IT inža.Debil..ať si to zapojí sám.Cedulky na cívkách jsou falešný.Nejsem mladý a blbý.😉

                                                                                                            NWillow - Profil | Po 17.3.2025 16:45:18

                                                                                                            drvoštěp >> Jo.6 měsíců v pí a pak....Však to znáš.

                                                                                                              Ndrvoštěp - Profil | Po 17.3.2025 16:44:17

                                                                                                              Willow >> Vyhybky k repro ?