Akvárko s běžnými sladkovodními rybami.

Zdravím kolegové MRKaři a obracím se na ty z Vás, kteří máte zkušenosti s chovem běžně lovených ryb v akváriu, s prosbou o rady. Zajímá mě, v čem se takový chov liší - jestli obnáší specifické nároky na podloží, chemismus vody, jaké ryby jsou vhodné a které naopak do akvárka radši nepouštět, jejich potravní nároky, chování predátorů, třeba okounů, candátů nebo tloušťů, možnosti rozmnožování a vůbec vše podstatné s tím související. Díky moc.
Autor diskuse: Petrson - Profil , 13.11.2005 všeobecné - domací dílna

NVokys - Profil | Čt 29.1.2009 20:20:06

nevim ale ryba ktera doroste 50 cm nema co delat v 250 litrech

    NVapi - Profil | Čt 29.1.2009 19:34:01

    plawer >> peknej kerickovec :-D

      Nplawer - Profil | Čt 29.1.2009 19:32:09

      U j. malého je 80cm už dost extrém běžně má tak těch 50-60cm, a to ti vyroroste tam kde bude mít prostor v akvarku ti zakrní a tolik nedoroste.

        Nminatrix - Profil | Čt 29.1.2009 16:19:08

        tak i jeseter malý má v dospělosti okolo 80 cm... a drahý ani nemusí být.. lze je sehnat i za dost zajímavé ceny.

          Nplawer - Profil | Čt 29.1.2009 16:12:57 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Na jesetera zas tak velký akvárko mít nemusíš....

            NVapi - Profil | Čt 29.1.2009 16:12:32

            minatrix >> ja te pochopil

              Nplawer - Profil | Čt 29.1.2009 16:10:23

              ....

                Nminatrix - Profil | Čt 29.1.2009 16:09:51

                Vapi >> myslel jsem to tak,že nemám tak velký akvárium...na jesetera

                  Nplawer - Profil | Čt 29.1.2009 16:09:40

                  ....

                    NVapi - Profil | Čt 29.1.2009 16:06:52

                    minatrix >> ale kdys se prodavaj i mali jesteteri ale jsou drahy

                      Nminatrix - Profil | Čt 29.1.2009 15:44:39

                      Vapi >> Ahoj,díky ale Pangase (sumečka žraločího) nesháním. Jen jsem psal reakci na ten odkaz,že tam prodávají žraloka. A tyhle sumečky dost nabízejí. Také jsem je dávno měl v akvárku,ale ostatní rybky z nich měly nasr..o. :-) Až si budu dělat nový akva, počítám se slunečnicemi. A můj sen by byl jeseteřík. Ale takový možnosti asi mít nebudu.

                        Ntrubadurek - Profil | Čt 29.1.2009 10:20:08

                        Vokys - já myslim že ne... Obsádka se časem sama vyselektuje tak, že zůstane jen sumec

                          NPetr Z. Vedro - Profil | St 28.1.2009 19:54:30 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          Já mám na zimním bytě v 250l akva. Sumce albína. hroznej žrout! Tenhle týden 20 ks karásků, plotiček a hrouzků ve velikosti cca 8 cm. Zatím má něco málo přes 30 cm a pokud to tak půjde dál tak ho v létě budu potřebovat někam vypustit. Pokud by ho někdo chtěl, třeba do soukr. revíru tak ať písne do SZ.

                            Nrybářfanatik - Profil | St 28.1.2009 19:52:56

                            strejka - od jara a už to budu moset protřídit protože nekteré sů už velké ( eště že mám jezírko :o) )

                              NVokys - Profil | St 28.1.2009 19:47:24

                              trubadurek >> koukam ze to mas celkem dost prerybneny. nechce ztencit rybi obsadku ?

                                Nnumen - Profil | St 28.1.2009 19:44:27

                                v akvárku jsem měl hodně našich druhů,ale nejvíc mě překvapilo ,když se mi začala rozmnožovat škeble. Nejdřív jsem nevěděl co se děje,ale po důkladném proskoumání jsem zjistil ,že mi ta potvora vypouští do akvárka tisíce (nazval bych to) larev.Ty se lepili na rybyčky.Naštěstí po pár dnech odpadli a ryby je sežraly .

                                  Nstrejka - Profil | St 28.1.2009 19:36:30

                                  Pantomas >> rybářfanatik >> jak dlouho tam takové množství ryb máš a jak dlouho myslíš, že ho mít budeš?

                                    NVapi - Profil | St 28.1.2009 17:27:19

                                    trubadurek >> ale ja myslel zivyho :-D

                                      Nrybářfanatik - Profil | St 28.1.2009 17:21:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Petrson - Potravní nároky sem vyřešil tak že sem si ve zverimexu kůpil mražené patentky. Z ryb tam mám slunečnice, okůna nějaké plotice a perlíny, ostroretky. Zklamali mňa líni protože tam dělali moc bordel asi to bylo ale tím že měli už cca 10 cm a na akvárko nebyli zvyklí. Kapříky nemožu sehnat :o( . Dravce jako třeba sumca,štiku nebo candáta bych tam nedával protože to prostě ryby do akvárka nejsůa navíc to v mládí moc rychlo roste. S rozmnožováním ryb zkušenosti nemám ale cětl sem kdysi v časopise článek o rozmnožování hořavek v akvárku - ale je zapotřebí tam mět škeblu aby měli kam naklást jikry. Jo a rerlíni (bylo jich tam asi moc) mě tam loni zlikdidovali všecky rostlinky... a moc to nekrm bohatě stačí jednů deně jinak ty rybky rostů...no uplně jak z vody :o)

                                        Ntrubadurek - Profil | St 28.1.2009 17:08:36

                                        VApi - pangassiuese mají chlazenýho v Tescu :-)