Akvárko s běžnými sladkovodními rybami.

Zdravím kolegové MRKaři a obracím se na ty z Vás, kteří máte zkušenosti s chovem běžně lovených ryb v akváriu, s prosbou o rady. Zajímá mě, v čem se takový chov liší - jestli obnáší specifické nároky na podloží, chemismus vody, jaké ryby jsou vhodné a které naopak do akvárka radši nepouštět, jejich potravní nároky, chování predátorů, třeba okounů, candátů nebo tloušťů, možnosti rozmnožování a vůbec vše podstatné s tím související. Díky moc.
Autor diskuse: Petrson - Profil , 13.11.2005 všeobecné - domací dílna

NPospii - Profil | So 31.1.2009 11:08:31

občas pár kapek vyteče, ale jsou v klidu, vetšinou jezdí podél přední stěny akva sem a tam ,je to super pozorovat, úplně tančí. jinak svítím odpo do večera když přijdu z práce, při světle blbnou, když zhasnu, tak se uchýlej na dno a "spí" jedou mi dva vnitřní a jeden velkej venkovní filtr a elektřinu neřeším, jednou jsem se na to dal, tak co. Na jaře koupím ještě jeden filtr a to už snad bude voda čisťounká furt.
Tenhle mám: http://www.domacizviratka.cz/zbozi/101-216/101-216/
a tenhle chci: http://www.nasezahrady.cz/index.php?idzbozi=%7B82B94B31-8307-48FF-AC8C-F7F46ECA4C72%7D

    NVapi - Profil | So 31.1.2009 11:01:32

    Pospii >> hele a to ti tam ty kapri nedelaj curbes?ja mam v akvarku kapry kolem 7cm a obcas mi pretejka voda jak blbnou u hladiny?

      Nfishmen17a - Profil | So 31.1.2009 10:53:03

      mozna zalezi na velikosti akva, nevim ale tohle mne docela prekvapilo

        Nfishmen17a - Profil | So 31.1.2009 10:53:03

        svitite rybickim v kuse nebo to vipinate, svitite vubec? docela mne zajima spotreba elektriky pri provozu akva. zmamemu se to vyhouplo o 2 litry nahoru . tak mam z toho vitr.

          NPospii - Profil | So 31.1.2009 10:52:59

          jinak z ruky je krmím samozřejmě taky, ale jen já, přijde někdo jinej a schovaj se, je to super, zvyknou si na svého "pána" nebo spíš krmiče a jak vstoupím do místnosti už jsou u skla a vystrkujou tlamičky nad hladinu. Jo a živý kytky kupuju na aukru, plovoucí třeba pupečník bílý. je to pro ně pamlsek a výtaná změna. jinak milujou boilies, jako kaprař ho na nich testuju když ho doma válím:-)

            NPospii - Profil | So 31.1.2009 10:49:00 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            různě jsem zkoušel měnit vzhled akva, štěrk, nebo písek, nevím co je lepší, kapříci prosejvam hubou jakoukoliv hrubost

              NPospii - Profil | So 31.1.2009 10:45:10

              hrouzci jsou do akva hezcí

                NPospii - Profil | So 31.1.2009 10:43:33 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Já mám akva 200litrů, měl jsem tam štičku, sumce, candoše, okouny, mám velmi kvalitní filtraci, dva vnitřní filtry a venkovní Fluval 405, kterej je na daleko vetší kapacitu než 200l dravce jsem pustil, tepla voda jim moc nesvědčí. Mám kapříky lysce, zlátý jeseny a kapry šupi,jeden vyrostl už hodně, tak půjde do Labe, ale až bude ít voda aspoň 15st. Ten největší kapr žere bezproblému rybky viz foto, mám v hubě hrouzka ane malýho. na Podzim jsem si dovezl 20 koi 5cm, všechny sežral, pak 15ks zlatejch jesenů. zbyli dva. Je to skutečně dravec,pokud bych tam měl jen jeho, tak ho krím slunkama a akva by bylo furt krásně čistý, vločkový krivo špiní vodu, krmim granulema pro koi co plavou. I s kvalitní filtrací je problém udržet vodu čistou, takže si myslím, že studenovodní akva je dost náročné a ať si to každej dobře rozmyslí. Jo a ochlazovač vody je super, spoustu problému i s čistotou vody by vyřešil, ale stojí 20tisíc...

                  NVapi - Profil | So 31.1.2009 10:13:05

                  Vase zprava

                    Nminatrix - Profil | So 31.1.2009 9:27:29

                    A co s ním uděláš , až přeroste tvé akvárium? Nemáš někde foto?

                      Nnumen - Profil | So 31.1.2009 9:23:21

                      Co je na tom.Hajzlík mi plení akvarko.Teď mu jedu koupit něco k papu.

                        Nminatrix - Profil | So 31.1.2009 9:17:24

                        numen >> máš kostlína?

                          Nnumen - Profil | So 31.1.2009 9:02:06

                          Petrson >> Hořavka není problém ,tady je jich dost,já ale mám v akvárku jednu potvoru a taby je zlikvidovala(kostlín americký). Dělám občas pro děti živou poznávačku a tak mám doma někdy ryb i živočichů dost. Teď jsem dával pryč vranku,mřenku a koljušku.

                            NPetrson - Profil | Pá 30.1.2009 22:30:54

                            numen >> jj, díky, tak jsem rád, že jsem ho trefil. Bylo mi totiž divné, že by se tak složitě množila i škleble rybničná. Velevrub je navíc hezčí. Jestli nemáš dravce, tak už jen sehnat ty hořavky :))

                              Nnumen - Profil | Pá 30.1.2009 22:19:22

                              Petrson >> velevrub malířský,Měl jsem i tupého,ale toho jsem pustil.

                                NPetrson - Profil | Pá 30.1.2009 22:08:51

                                numen >> taky mám v akvárku škeble, ale jen obaly :)) Nechtěl jsem dávat živý, abych si tam nezavlekl mikroby či nějakou vodní žoužel. Nicméně i jako dekorace se hodí, coby praktický přirozený úkryt.
                                Nevíš, jaký tam máš druh? Podobně jak píšeš se rozmnožují velevrubi, ve spolupráci s hořavkami (někdo dole taky zmínil). Pidilarvy se "zahryznou" rybám na povrchu těla zvláštními úchyty (háčky). Po dobu inkubace u nich hledají ochranu, rybky je zároveň dál šíří vodou. Naoplátku kladou hořavky své jikry do schránek velevrubů dlouhým kladélkem, jejich potomstvo tak zůstane ochráněno pevnou schránkou lastury.

                                  NVapi - Profil | Čt 29.1.2009 21:46:24

                                  Vokys >> ja vim ja te chapu ale ta ryby vetsinou tolik neviroste kdys je v malom akvarku a kdyby vyrostla tak se nemusis bat ze bych ji tam nechal mam tam i 7kapru ktery maj tak 7cm taky je nekdy vypustim pokud nezakrsnou

                                    NVokys - Profil | Čt 29.1.2009 21:43:34

                                    Vapi >> nevim co na to rict abych nebyl sprosty. predstav si zit cely zivot na miste o velikosti wc

                                      NVapi - Profil | Čt 29.1.2009 21:24:19

                                      Vokys >> ale ja mam taky kerickovce v 50l akvarku a taky se dorusta az treba 50cm