Akvárko s běžnými sladkovodními rybami.

Zdravím kolegové MRKaři a obracím se na ty z Vás, kteří máte zkušenosti s chovem běžně lovených ryb v akváriu, s prosbou o rady. Zajímá mě, v čem se takový chov liší - jestli obnáší specifické nároky na podloží, chemismus vody, jaké ryby jsou vhodné a které naopak do akvárka radši nepouštět, jejich potravní nároky, chování predátorů, třeba okounů, candátů nebo tloušťů, možnosti rozmnožování a vůbec vše podstatné s tím související. Díky moc.
Autor diskuse: Petrson - Profil , 13.11.2005 všeobecné - domací dílna

Nvydrýsek říční - Profil | Út 23.12.2008 21:37:01

Cottus >> zatim vyrostl 0,5cm a az vyroste tak poplave do rybnika

    NCottus - Profil | Út 23.12.2008 21:33:42

    Blažík >> vydrýsek říční >> a co budeš dělat za pět let...?

      Nvydrýsek říční - Profil | Út 23.12.2008 21:32:13

      dneska se mi povedlo nakrmit kaprika z ruky rohlikem mam ho v akvarku cca 5 mesicu

        NVapi - Profil | Út 23.12.2008 21:21:49

        Foceno mobilem dokonce tam jde videt i muj mobil v odrazu skla.Schvalne kdo pozna co je to za tip mobilu?

          NVapi - Profil | Út 23.12.2008 19:54:05

          No neni to pekny?

            NVapi - Profil | Út 23.12.2008 19:53:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            a dalsi Koi jesen,teda aspon myslim

              NVapi - Profil | Út 23.12.2008 19:50:49

              Koi kapr

                NEnigma - Profil | So 15.11.2008 22:30:22

                Sven >> sven >> to je opravdu škoda.Těch ryb mi je líto.Já je budu mít z jara až budou vysazovat.

                  Nsven - Profil | So 15.11.2008 22:27:34

                  Enigma >> Kdyby si bydlel blíž, tak tady by sis při výlovech mohl nasbírat střevliček nebo línků třeba tisícovku. Línky do 5 cm nikdo ani skoro nesbírá ,protože na to není čas. Takže v tom lepším případě skončí v potoce a v tom horším je sežerou volavky.

                    NEnigma - Profil | So 15.11.2008 22:17:58

                    Sven >> sven >> máš pravdu souhlasím s tebou.Okounům zařídím jiné akvárko.Ty střevličky si s nima moc rozumět nebudou,ale aspoň se nažerou.Já mám na jaro ještě objednané 4 lysce a línky.Tak,že to už bude pěkné hejno.Možná bych tam mohl dát ještě nějakého amura.

                      Nsven - Profil | So 15.11.2008 22:12:17

                      Enigma >> nemyslím si ,že jsou okouni špatní, jen se ke kaprům nehodí. Okouni chtějí svůj klid a čistou vodu a kapři zase neustále ryjí ve dně a vodu kalí. Všechny ryby o kterých je řeč ,jsou ryby hejnové a nejlépe se cítí ve větším hejnu ryb svého druhu. Proto je lepší, mít víc jedinců jednoho druhu, než jak se říká každý pes ,jiná ves. Udělej si akvarium na okouny zvlášt a dej k nim ty střevličky. Spolu jim bude lépe.

                        Nsven - Profil | So 15.11.2008 22:05:38 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        ventil >> Pokud se jedná opravdu o krupičku - Ichthyophthirius multifiliis,není léčení velký problém. Nejsou-li ryby zesláblé ,malátné a žerou ,dají se zachránit. Nejlevnější a možná nejlepší lék je Malachitová zeleň , Acryflavin nebo Trypaflavin. Jsou i "lepší" léky, ale působnost je stejná ,jen cena nepoměrně vyšší. Já používám Acryflavin .Ten koupíš v každé akvaristice nebo supermarketu,Např OBI,Baumax aj. Důležité je zvýšit teplotu vody v akváriu. Čím vyšší teplota ,tím kratší doba léčení. Při teplotě cca 30°C zahyne parazit(nálevník) i bez léku během asi 3 - 4 dnů. Otázka je ,zda to přežijí i plotice. V tvém případě bych zavedl filtraci vody, zvýšil teplotu asi na 23 -25 °C a nakapal Acryflavin: na každých 10l vody 1 kapku. Při této teplotě bude léčení trvat asi 14 dní. Krmit minimálně a nečistit !!! PO 14 dnech je dobré do filtru vložit aktivní uhlí . To vodu dočistí. Pozor na přenesení nákazy do jiného akvária.

                          NAngle face CZ - Profil | So 15.11.2008 21:49:21

                          Enigma není zač..

                            NEnigma - Profil | So 15.11.2008 21:39:17

                            sven ,Angle face CZ-děkuji za cenné informace.Všechno se má zkusit tak,že tam ty střevličky zítra dám,když budou zlobit tak je zse vrátím do rybníka.roč si myslíš,že jsou ti okuni špatní?Mě se totiž moc líběj a krmit je budu potěrem z rybníka.Myslím na jaře až bych si je pořídil.

                              NAngle face CZ - Profil | So 15.11.2008 21:34:49

                              Sven >> sven >> sven při dostatečném krmení ti střevlička nebude okousavat ryby já tam střevličky mám a krmim a nikdy nekousla do ryby a to je mám nějakej ten pátek...

                                Nventil - Profil | So 15.11.2008 21:31:58

                                zdravim pani.mam jeden dotaz....mate skusenosti s liecbou ryb v akvarku?...mam na mysli krupicku/myslim ze sa ta choroba tak vola.po cesky neviem./mal som par cerebli pestrych tie to vzdali asi po tyzdni a pol....teraz tam mam ploticu a liena.plotica vyzera fajn ale ten lien je cely obodkovany.nepomaha ani liecivo.vola sa multi medikal.uz som viackrat menil skoro celu vodu a stale sa toho hnusu nemozem zbavit...pomohlo by prevarit substrat?a musel by som aj rastliny vyhodit?poradte prosim ....ide o zivot/ryb samozrejme ( :

                                  Nsven - Profil | So 15.11.2008 21:27:25

                                  Enigma >> Ahoj. Jestli Ti můžu poradit ,tak ty střevličky do akvária nedávej. Může se stát ,že budou okusovat ostatním rybám ploutve nebo jim ožírat sliz z kůže. A z těmi okouny bych si to také rozmyslel. Raději si tam dej víc línků, karásků nebo perlínků. Musíš počítat s tím ,že na 1 cm ryby je potřeba min. 5l vody. Tak jak budou ryby dorůstat,budeš muset zase počet snižovat, jinak Ti z akvárka udělají žumpu. Tak ať se kapříkům daří.

                                    NEnigma - Profil | So 15.11.2008 20:54:26

                                    Dnes ráno jsem vypustil kapříky do akvária a teď večer jsem je nakrmil.Žerou po týdením půstu opravdu hodně.Dva jsou jsou asi 10cm a jeden tak 7cm.Do 500litrů akvária docela málo tak jsem zašel odpoledne na obecní rybník a chytil jsem ještě 5 karásků a nějaké střevličky.Ty tam pustím zítra ráno až se vyrovná teplota vody.Tak doufám,že se jim bude dařit.Na jaro mám ještě slíbené 4 línky a 4 kapříky lysce.Taky zkusím zajet na sádky a sehnat nějaké malé okouny ty jsou opravdu nádherní.

                                      NLee - Profil | Čt 13.11.2008 0:30:23

                                      Před 10 lety,když vysazovali šťičky na jednom rybníku,jsem dvě vysomroval.Měli 8 a 10 cm.Doma jsem napustil akvárko(š.50,d.90,v.50)zasadil jsem pár rostlin,dal vzduchování a šťičky tam pustil.Nedělal jsem z toho vědu.Jedna mě po týdnu zdechla,ale ta větší se držela.Ze začátku jsem ji krmil potěrem,pak jsem chodil lovit rybičky čeřínkem.A vykrmil jsem ji na 39 cm.Už měla problém v akvárku lovit.Protože jsem nikoho s rybníčkem neznal,tak jsem ji pustil do Svratky u Pisárek.Snad přežila,moc jse jí to přál.Byl to nádherný zážitek dívat se na ní,jak loví.Dovedla se tak přežrat,že si rybiček dva dny nevšimla.a ani se nehla z místa.A za dva dny zase žrala jak neurvalá.Parádní podívaná,toť vše

                                        NGlanis - Profil | St 12.11.2008 23:26:38

                                        zdar já jsme minulý týden na výlovu sehnal krásné kapříky, tzv řádkáč zatím maj pouhých 10cm ale věřím, že časem pujdou i do rybníčku a jednou z nich budou krásní kluci baculatí... ps. jak jsme říkal o těch kytkách tak už se pustily i do té velké asi maji hlad a tak likvidují vše co se dá.... asi jim koupím umělé a bude klid...