Akvárko s běžnými sladkovodními rybami.

Zdravím kolegové MRKaři a obracím se na ty z Vás, kteří máte zkušenosti s chovem běžně lovených ryb v akváriu, s prosbou o rady. Zajímá mě, v čem se takový chov liší - jestli obnáší specifické nároky na podloží, chemismus vody, jaké ryby jsou vhodné a které naopak do akvárka radši nepouštět, jejich potravní nároky, chování predátorů, třeba okounů, candátů nebo tloušťů, možnosti rozmnožování a vůbec vše podstatné s tím související. Díky moc.
Autor diskuse: Petrson - Profil , 13.11.2005 všeobecné - domací dílna

Enigma - Profil | St 12.11.2008 23:19:21

Tak dnes jsem připravil akvárium a v pátek do něj stěhuji 3ks šupi cca 15cm.Tak jsem na to moc zvědavej.

    Petrson - Profil | Út 4.11.2008 1:01:14

    >> Vapi > možná dostali zabrat cestou, okouni jsou nároční na kyslík, určitě záleželo, jak probíhal převoz. A viz Cottus - teplotní šok, který fišle prodělá, když ji z 10 - 15 st. vody přesadíš do pokojové teploty. Vyrovnávat ale studenou vodou z kohoutku, zvlášť chlorovanou, je může oddělat. Nejlépe ji nechat v přikryté nádobě odstát 2 dny, a čekáš-li zásilku venkoryb, část klidně zakrýt do ledničky. Akvarijní teploměr může hádám pomoct i u vody.

      Enigma - Profil | Po 3.11.2008 23:07:33

      sven -doufám,že nějaké seženu.Děkuji...

        sven - Profil | Po 3.11.2008 23:04:56

        Enigma : rádo se stalo. Ať se kapříkům v akvárku daří .

          Enigma - Profil | Po 3.11.2008 22:41:42

          sven -děkuji moc za info.To je přesně to co jsem potřeboval.Moc hezké stránky.Asi se vydám na výlov na tu Prahu 6 to mám nejblíže.

            sven - Profil | Ne 2.11.2008 21:37:50

            Enigma : tady to najdeš : www.lesypraha.cz/?cat=3 plán výlovů rybníků - podzim 2008

              Enigma - Profil | Ne 2.11.2008 19:00:04

              Nevíte o nějakém výlovu rybníka v okolí Prahy tak do 100km?

                k-70 - Profil | Ne 2.11.2008 18:24:21 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Enigma kapříky seženeš různými způsoby. Bud na sádkách, nebo na výlovu. Já si ty své načeřínkoval na jedné vesnické hasické nádrži. :-)

                  Vapi - Profil | Ne 2.11.2008 18:08:30

                  vcera sem byl na vylovu a fakt parada asi sest 90 cm stik asi 15 tolstolobiku 80-90cm a kilovej okoun fakt peknej vylov

                    Vapi - Profil | Ne 2.11.2008 18:05:25

                    Enigma-No ja sem sehnal kapriky 5-6cm na vylovu mnel sem jich pres 100 pustil sem je do rybnika a 7 jich mam v akvarku a okounu sem mohl mi vcera taky mraky

                      Enigma - Profil | Ne 2.11.2008 17:58:38

                      Mě by zajímalo,kde bych sehnal třeba malé kapříky/10cm/,okouny, apod.Mají třeba takové ryby na sádkách?O studenovodním akváriu uvažuji už dlouho tak jste mě touto otázkou nakopli k realizaci.
                      Petrson-Opravdu pěkná otázka.

                        Glanis - Profil | Ne 2.11.2008 17:44:33 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        zdarvím všechny, možná už to tu zaznelo, ale jen chci upozornit na to, že karásci a koi berou kytky v akvárku jako potravu a ne jako dekoraci do 14 dnu se po všech kytkách jen zaprášilo zustala jen jedna která má dosti silné a velké listy ta zatím odolává. Takže bacha na to aby jsme nokoupily nejaké drahé kytky a nepřišly o ně...

                          Warrant - Profil | Ne 2.11.2008 17:26:53

                          Dle mých zkušeností je to uplně stejné jako chov akvarijních ryb...

                            Vapi - Profil | Ne 2.11.2008 16:56:45

                            Dokonce sem si vcera prines i jednu mrenku a ta to zvladla i bez aklimatizace sice asi po dvou hodinach lezela brichem nahore na hladine ale ja vymnenil trochu vody pustil vic filtr a po trech hodinach se zase otocila tak jak ma uz sem se oni dost bal protoze mrenku jen tak nikde nesezenu
                            sven:ja sem to vedel taky ze by se to mnelo takhle delat ale rikal sem si ze by ty okouni mohly byt odolnejsi tak sem je tam po chvilce soupnul taky a pak se postupne otacely a umiraly, protoze kdys sem si porizoval kapry tak sem je tam hodil hned a prezili to vsichni, je to zvlastni

                              Vapi - Profil | Ne 2.11.2008 16:50:12

                              vydrýsek říční-ja tam mam taky antistrusi mezi 7 kaprama ten antistrus je dost uzitecnej

                                sven - Profil | Ne 2.11.2008 14:14:19

                                Vydrýsek říční : možné to je, ale připadne mi to jako chovat jelena mezi ovcemi. U nás chované druhy Ancistrusů vyžadují teplotu 22- 28°C a to karásek bez problémů přežije.

                                  vydrýsek říční - Profil | Ne 2.11.2008 10:16:27

                                  myslite ze muze byt mezi sladkovodnimi rybkami jako je karasek i antistrus??

                                    Cottus - Profil | Ne 2.11.2008 10:00:41

                                    sven: Ta duše..to je problém,a to nejen u obrazu,ale i u ryby...
                                    Proto raději v zajetí chovám jen nepůvodní druhy - a to mnohdy pouze z kulinářských důvodů(vzdálenost Pd rybníka od kuchyně je 15m).
                                    Okouny jsem měl v akvárku jako model pro malování ,ale aklimatizoval jsem je tak pečlivě,až si toho nevážili a nechtěli státi modelem klidným a stabilním - za trest jsem je aklimatizoval zpět do volné přírody.

                                      sven - Profil | So 1.11.2008 19:36:20

                                      Cottus : chov ryb není žádná sranda, jak si někteří lide myslí. Úsloví : "zdravý jako ryba" je lež. Málokterého živočicha trápí tolik neduhů jako rybu. Ale to Ty jistě víš nejlépe. Na obraz jsem zvědavý ale upozorňuji ,že malování vůbec nerozumím. Líbí se mi když je zřejmé ,kterou stranou přijde obraz zavěsit na zeď , když na první pohled poznám co je na něm namalováno a má-li navic i duši.

                                        Cottus - Profil | So 1.11.2008 19:21:10

                                        sven: to je poměrně složitá procedura...
                                        Já dávám přednost přírodní selekci, kdy "vydrží" ten nejodolnější...okoun, či jiná hojná ryba.
                                        PS:obraz je domalován(pstruh pod hladinou), tak jej začátkem týdne přenesu na PC.