Nsven - Profil | So 1.11.2008 19:16:51
Vapi : pokud bys chtěl okouna ze studené vody umístit v zaběhnutém akvariu, je třeba udělat několik věcí. Nejprve změřit teplotu vody v místě odlovu. Ta bude v současné době cca 8 - 10°C. V akvariu se teplota pohybuje běžně mezi 20 - 26°C. Tento rozdíl bude vyžadovat dlouhodobější aklimatizaci. Také není vhodné umístění divoké ryby mezi stávající osádku, bez minim. 14- ti denní karantény. Zabrání se tím alespoň částečně, přenosu nějaké nemoci nebo parazitů. Přinesenou rybu bych umístil do nádrže ,nebo velké nádoby, umístěné v nevytápěné místnosti, např. sklep, garáž apod. Zavedl bych filtraci a topení a postupně zvyšoval teplotu vody, asi o 1°C denně. Během 14-ti dnů, se tedy dostaneš z výchozích 10° na požadovaných cca 24°C. Během karantény je třeba přidat preventivně do vody desinfekční a protiplísňový přípravek ,např. Akryflavin ,Trypaflavin nebo jiný s podobnými účinky. V akvaristických prodejnách Ti jistě poradí. Jmenované léky patří k nejlevnějším, ale s dobrým účinkem. Takže je třeba dobře zvážit ,zda jsi ochotný celou procedůru podstoupit.
NCottus - Profil | So 1.11.2008 18:43:12
Vapi:chce to postupně měnit teplotu vody...ne šok + 10°C.(či šok cestou)
NVapi - Profil | So 1.11.2008 18:41:01
Chtel jsem se zeptat ma cenu si ted ze studeny vody prinest domu rybu do akvarka?Rozdejchato?Ja sem si prines dva okouny a neprezily.
Nfishmen17a - Profil | St 22.10.2008 21:22:57
diky, ... neprodavate nekdo avkarko,complet? zlinsko, vsetinsko
Nsven - Profil | St 22.10.2008 21:20:38 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Chlebyk : pokud máš možnost sehnat levněji sklo ,můžeš si akvárko slepit sám . Není to nic složitého. Pokud si ale necháš sklo nařezat u sklenáře,počítej s tím ,že zaplatíš celou tabuli ,včetně odřezků. Sklenář je nebude platit ze svého. Čím silnější sklo ,tím bude cena vyšší. Dražší bude i práce t.j. řezání a broušení ,případně lepení. Je dobré se o ceně informovat předem aby nakonec nebylo akvárko dražší než od renomované firmy,která Ti navíc dá záruku. Třeba :
www.zekia.cz/akvaria.php-10k. Pokud budeš kupovat akvárko z druhé ruky ,dej si pozor aby nebylo sklo někde škrábnuté. Mohlo by později prasknout. U akvárka které je lepeno transparentním (bezbarvým) lepidlem nesmí být ve spoji zarostlá řasa. Mohlo by se rozlepit.
NChlebyk - Profil | St 22.10.2008 20:40:50
nejlip jizni morava dik
NChlebyk - Profil | St 22.10.2008 20:40:26
nemáte někdo kontakt na nějakého lepiče akvárek nebo kontakt kde se dá levně sehnat akvárko tak kolem 300l?????
NGočik - Profil | St 22.10.2008 20:09:47
ahoj chlapi zařízuji si akvárium kde chci chovat Koi Kapry nemáte někdo nějaké KOI Kapry na prodej tak od 5 do 20cm max!!! Jsem z FM tak nejlépe okolí ostravy
Díky. Můžete mi i napsat na meil.
NVapi - Profil | St 22.10.2008 19:59:53
Moc ne,kdys si reknes ze je to jen zarivka a filtr to staci, to moc nezere pozid si ho a uvidis ze nebudes lytovat :-)
Nfishmen17a - Profil | St 22.10.2008 19:53:22
zdravim, chci si poridit akva ale mam bobka kolik si to vezme elektriky. muze mi nekdo odhem rict kolik si to mesicne vezme? 120-150l
NVapi - Profil | St 22.10.2008 19:38:09 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Tak uz mam konecne akvarko.Ze zacatku jsem si poridil 3 plotice ale pak jsem je musel zase vypustit do rybnika protoze jsem si poridil 7 kapriku cca 5cm fakt nadherny lisci,pololisci a supinaci.Kdys tam jeste byli stema ploticema tak se moc dobre nemeli plotice jim vsecno snedly a kaprici byli umackly v rohu ale nejvic mne nastvalo ze ty plotice okousavaly kaprikum ocasky,stalo se to taky nekomu?Pak mne jeste stvaly kdys jsem jim daval vlockovy krmivo tak ty plotice zrali tak rychle z hladiny az zvyrili vodu a ona pretejkala a posledni muj problem je ze ty kapri gakt furt víři vodu takze je furt kalna ale jinak je to v pohode:-)predem dekuji za odpoved
NPetrson - Profil | Ne 13.7.2008 18:39:13
>> Vapi > jinak kdyžtak si projdi reakce od začátku, je zde dost postřehů kolegů zkušených, které už podobné ryby chovají či chovali. Mají co říct přímo z praxe - viz zápisy Detreuxe, MrKose, Rokro, Milana, Šeptala, Bracha, Medvěda... a mnoha dalších, kteří zde celou "problematiku" celkem zevrubně probrali.
NPetrson - Profil | Ne 13.7.2008 18:24:19
>> Vapi > přes zimu bohatě stačí k "ohřevu" okolní pokojová teplota - pokud předpokládám akvárko ve vytápěné místnosti, vůbec bych nepřitápěl, těch 18 - 20 jim bude stačit. Co se týče velikosti, radím opravdu velkou nádrž, protože fakt rychle rostou. Minimálně 150 l, ale raděj přes 200 l. Pokud taková akvárko není možné, raděj zkus pro začátek nějaké menší, podobné ryby - třeba karasy obecné (otázka však je, kde k nim přijít...) - s tím níže zmíněným rytím dna nevím, ale tomu by hádám zabránil hrubý substrát, nějaký štěrk ap. Taky bych se nebál línů, perlínů...
NVapi - Profil | Ne 13.7.2008 9:54:32
Dík Petrsne a jak je to prez zimu? taky jim nebude vadit tech 26 stupnu?a ja myslel ze kdyz budou v malich akvarkach ze by mohli zakrsnou a zustali by mali.mam vyhlidnutej jeden revir kde sou mali kaprici sou tam pololisci nadhera
NMr.Obratlik - Profil | Ne 13.7.2008 9:48:23
Synodondis: Tezko rict jak se snesou, spis je to o velikostech tech ryb. Obecny pravidlo, kterym nic nepokazis je, ze dravec musi byt polovicni oproti potencionalne lovene rybce. Kdyz budou stejne velci tak ji bude klidne honit, nez ji ustve. Taky pocitej s tim ze vsichni dravci krom vetsiny okounu rostou docela rychle. A v posledni rade nevim jak sumec, ale mel sem sumecka a rek bych, ze to bude stejny, je slepej jak patrona, neco nahmatne fousama a kousne. Takze se mi stavalo, ze sem treba rano z nejake rybky nasel v akvarku jen pulku( to bylo v pripade tech mensich), nebo sem mel koiaka, ktery byl jeste vetsi nez sumecek, tak mu ukousl jen spodni pulku ocasu
Njepice - Profil | So 12.7.2008 23:07:43
Synodontys- záleží jak velký budeš mít ty ostatní rybky. Kamarád má sumce kolem 25cm a sežral mu klidně karáska kolem 12cm. A sežral mu i sumečka, kterýho tam měl.
NSynodontis - Profil | So 12.7.2008 23:05:33
A v jakém složení máte v akvárku ryby? Já přemýšlím o línech, okounech, ježdík, možná karásek....co třeba sumec tak 25 cm, snesl by se snimi, nebo sumeček americký a nebo candátek?
NPetrson - Profil | So 12.7.2008 22:00:33
>> Synodontis > tělísko určitě netřeba. Jinak myslím, že i vyšší teplotu přežijí v pohodě. Ber to prostě podle jejich přirozeného prostředí - venku taky může mít voda 20 - 26 °C. Chce to ale opravdu zvýšit vzduchování. Jinak myslím, že pro kapry chované v zajetí taková teplota ideální není - přináší řadu negavlivů: rychlejší metabolismus a žravost ryb (vyšší přírůstky), větší tvorba řas, i sinice se Ti tam můžou objevit. Teoreticky by mohli mít chuť se vytřít, ale to v akvárku nepředpokládám.
NMr.Obratlik - Profil | So 12.7.2008 21:53:12
Synodontis: nic nevychcipe, chce to mit jen kvalitni vzduchovani. Pres leto mam vodu 26 stupnu a davaj to v klidu i okysi
Nbobkař - Profil | So 12.7.2008 21:50:11
dá se koupit ochlazovač vyráběný pro mořskou akvaristiku, ale nestojí stovku, také se to dá řešit průtočným akváriem, důležité je při vyšší teplotě mít i zvýšený přísun kyslíku - přidat na vzduchování, domnívám se, že kapr snese i 30 stupňů teplou vodu, kolísání teploty k ohledu na roční období není nutné