Zákon o bivakách

Zajímalo by mně, jak je to s bivaky s podlážkou? Prý mělo dojít k nějaké úpravě? Děkuji
Autor diskuse: kaprhans - Profil , 16.3.2005 kaprařina - RŘ, MO, svazy

Nelhierro - Profil | Ne 2.2.2014 13:32:07

Tavris29 >> Také mám bivak. Ale stavím ho tam, kde to mám povolené, či domluvené. Ale zásadní věc, když spím, tak nemám nahozeno. To je hlavní problém. A také u vody nedělám bordel.

    Nnofish - Profil | Ne 2.2.2014 13:30:10

    viceroy >> No to rozhodně třeba je. Děláš tu v tom zmatek. "Kaprofil", který ví, že stanovat jen tak někde nemůže a když se to někomu nebude líbit, má mlčet a sbalit to (jestli jsem dobře pochopi, že si to uvědomuješ) protože by stejně prohrál. To se jen tak nevidí :-)))

      Nshiro utsuri - Profil | Ne 2.2.2014 13:27:40

      nofish >> Jiste pokud je dané vyhlaškou že nelze tábořit a nebo cedulemi nevidím v tom problém. Ale na druhou stranu nevidím problém postavit deštník bez přední stěny na ochranu před destem, sluncem, vetrem, chladem.... Ono pokud by nezůstaval bordel tak v tom nevidím problém, ale vždy se nájdou vyznavači rybolovu, kteří to nepotřebují a začnou na druhé poukazovat až než se někdo nasere a dá tam zákaz... A pak si tito lidé najdou zase neco a delají to takhle dokola je tzo nemoc, závist a nebo jsou opravdu tak morálně vyspělí, že třeba nikdy nepřekročili předepsanou rychlost, nezaparkovali tam, kde se parkovat nesmí atd....????

        NMrknato - Profil | Ne 2.2.2014 13:27:14

        dosec >> Zatahání za vlasec je "certifikovaný" způsob, jak zjistit přítomnost u udic. No a snad nechceš říct, že nejdřív střílíš a mlátíš, než zjišťuješ koho? Je jasný, že pokud sedíš u prutů a bdíš, tak ti nikdo na tvé věci nemá sahat....

          NTavris29 - Profil | Ne 2.2.2014 13:25:21

          elhierro >> Pro tebe je všechno lepší, než rybář v bivaku. To je celej problém

            Nviceroy - Profil | Ne 2.2.2014 13:25:15

            Tenis zatim o nicem ........je treba se vratit do diskuze a poradne si to tady vysvetlit vc go :-)

              Nsplávkař - Profil | Ne 2.2.2014 13:24:00

              dosec >> kdyby se k tomu stejně stavěli majitelé pozemků na kterých bivakujete a automaticky by stříleli tak by to bylo ok?
              Neměl by kaprař být schopný vyhodnotit zda mu ten kdo zavadí o vlasec je zloděj nebo ne??
              Pokud je dle tebe ok použít násilí,zbraň proti tomu kdo aktivoval hlásič tak se ale nediv,že si někdo o kaprařích myslí,že to jsou paka.

                Nelhierro - Profil | Ne 2.2.2014 13:23:49

                Tavris29 >> Lepší bratři v triku, než kapraři v bivaku. :-)))) Howgh

                  Nnofish - Profil | Ne 2.2.2014 13:21:49

                  Mrknato >> když je hnusně, stáhne rybář pruty a uteče se schovat pod stromy. Když není moc hnusně, vezme si pláštěnku. Když bude hnusně a bude chtít chytat, postaví si ten deštník, nebo přístřešek a po dešti to zas sbalí a doma usuší. To pochopím, jako ochranu před nepřízní počasí.
                  Ale stanová městečka na pozemku označeným zákazem stanování, kdy jsou stany od prutů i desítky metrů, to je divná ochrana proti nepřízní počasí. Stejně jako gril prý není otevřený oheň a nic od něj chytnout nemůže.

                    Nshiro utsuri - Profil | Ne 2.2.2014 13:21:46

                    Mrknato >> jseš dobrá stavba

                      Ndosec - Profil | Ne 2.2.2014 13:20:39

                      Mrknato >> nikdo o zadržení nemluvil jen o tom,že někdo někoho vylekal tím,že mu zatahal za vlasce a vylekal ho tím tak,že z úleku dal dotyčnému pěstí takže o záměně příčiny nemůže být řeč-)))
                      Jinak pojem bez prodlevy si může,každý vykládat jinak :-)

                        Nelhierro - Profil | Ne 2.2.2014 13:18:43

                        Jarda Kučera >> Jardo, známe se a víš, že proti NORMÁLNÍM kaprařům nic nemám. Jen se divím, že tak nějak přibývá těch nenormálních, co si hrají na kovboje a kazí dobrou pověst těm slušným. Když jste Vy, slušní začali provozovat moderní kaprařimu, tak většina zde diskutujících ještě "skákala tátovi v koulích". Nějak by to chtělo lépe vychovávat mladé kapraře. A možná spíš mladé rybáře. Měj se chlape, jdu se věnovat tenisu.

                          NMrknato - Profil | Ne 2.2.2014 13:18:15

                          shiro utsuri >> Máš to nějaký pomotaný. Když je špatný počasí, tak jde rybář dom k mámě a ne, že začne stavět "stavby" na cízích pozemcích.....

                            Nnofish - Profil | Ne 2.2.2014 13:18:12

                            shiro utsuri >> hele já nikdy neviděl v zákoně č. 99/2004 Sb. nic o ochraně rybáře před nepřízní počasí. Kde to tam je? Asi jsem slepý.
                            Hromada lidí si to neuvědomuje, ale tou ignorací a doslovným výsměchem stávajícím pravidlům, dělají jen další a další problémy.

                              NTavris29 - Profil | Ne 2.2.2014 13:17:11

                              viceroy >> Taky dobrý :o)

                                Nviceroy - Profil | Ne 2.2.2014 13:15:52

                                Tavris29 >> to ja taky a ver ze to byla hadka na pul hodiny ....krmil jsem po pulnoci spombem a ejhle RS a co nastalo se vymikalo chapani .....rr jasne definuje z ceho se sklada udice no a nechteli pochopit ze krmna raketa je prostredek na krmeni .....a porad dokola ze manipulujes s prutem po dobe lovu a ja zase ze to neni udice ale pomucka na zakrm .....bylo to cca 3 roky nazpet a dneska ? Uz chodi kolem a v pohode tak zrejme uz pochopily nebo jim to nekdo vysvetlil nez zacali buzerovat co je udice a co pomucka na krmeni :-)

                                  Nshiro utsuri - Profil | Ne 2.2.2014 13:14:48

                                  nofish >> POkud mě je známo na cizím pozemku mě musí být umožněno rybařit a jelikož součástí ochrany před nepříznivým počasím je i bivak, tak v tom nevidím problém.

                                    NJarda Kučera - Profil | Ne 2.2.2014 13:14:05

                                    elhierro >> Tak to s tebou souhlasím, ale velká část těch kaprařů zvládá špatně dva pruty :-)

                                      NTavris29 - Profil | Ne 2.2.2014 13:13:59

                                      elhierro >> Tak bych řekl,že jdete hrát spolu. Bratři v triku .o)

                                        NMrknato - Profil | Ne 2.2.2014 13:13:42

                                        dosec >> Pokud by jsi u svých prutů seděl tak, aby jsi s nimi mohl bez prodlevy manipulovat, tak by k zadržení prutů nemohlo dojít. Zaměňuješ příčinu s následkem. Co považuju za neštěstí, tak to, že tako RS nepostupuje systematicky.