- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Bivakování na D5 (Mušov)
Ahoj rybáři a rybářky, měl bych dotaz ohledně bivakování na D5. Podle toho, co jsem si přečetl na různých diskuzích, se zde bivakovat dá, ale nejsem si jistý, jestli to stále platí. Platí tedy tato mapa, kde je bivakování označeno zeleně jako povolené a červeně jako zakázané, nebo se pravidla změnila?Díky za odpovědi!
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
10x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
NAved - Profil | Ne 15.2.2026 19:39:26
RYBÁŘSKÁ BURZA
Kralice nad Oslavou Sokolovna
neděle 1.3.2026 začátek: 8:30 konec: cca 12:00
K prodeji pruty SPORTEX, SONIK ,CHUB, ANAKONDA, SHIMANO . kaprové navijáky ....,podložky a spousta bižuterie
NBezďa - Profil | Út 1.4.2025 10:20:34
Ty mapy co jsi dával odkaz níže nejsou aktuální. To jsou ještě karavany, boudy...co tam byly před sesuvem té stráně.
NGrasel - Profil | Po 31.3.2025 20:27:05
NMartin M. - Profil | Ne 30.3.2025 21:20:46
"Na veřejném prostranství v k.ú. obce Strachotín dle přílohy č. 1 se zakazuje táboření, stanování, rozdělávání ohňů, vyjíždění motorovými a přípojnými vozidly mimo pozemní komunikace a umisťování jakýchkoliv dočasných přístřešků, bivaků, či jiných mobilních objektů typu maringotek, karavanů apod. Tato vyhláška se vztahuje na veřejná prostranství mimo pozemní komunikace. Zákaz uvedených jednání na pozemních komunikacích je upraven právními předpisy vyšší právní síly."
NVévoda z Wellingtonu - Profil | Ne 30.3.2025 16:07:53
Jinak ohledně táboření, za to se považuje i pouhé zapíchnutí slunečníku.
NMilosVee - Profil | Ne 30.3.2025 15:31:05
Tak on myslím ani zákon pojem "bivakování" nezná.
Nstarecek - Profil | Ne 30.3.2025 12:40:06
Nmilanpindryc - Profil | So 29.3.2025 20:04:13
Ja chcu mit na rybach hlavne klid, o ty chyceny ryby me vlaste uz de cim dal min :-)
NMartin M. - Profil | So 29.3.2025 18:05:16
NKarel K70 - Profil | So 29.3.2025 16:56:11
NMilosVee - Profil | So 29.3.2025 14:32:03
Tvl tam bych nechytal ani kdyby mi za to zaplatili🤮.Vypadá to tam jak v záchytným táboře pro uprchlíky v Marseille.😂🙈
Nmarmyš - Profil | So 29.3.2025 13:10:57
NMartin M. - Profil | So 29.3.2025 12:54:45
https://mapy.cz/letecka?pid=5045875&newest=1&yaw=4.532&fov=1.257&pitch=0.156&x=16.6582351&y=48.8865887&z=19&ovl=8
NPolčis - Profil | Pá 28.3.2025 11:39:05
Svaz tam nechal dát toiky a je klid.
Je to od června do srpna,nebo září teď nevím.
Nmarmyš - Profil | Pá 28.3.2025 11:01:20
NVévoda z Wellingtonu - Profil | Pá 28.3.2025 9:15:04
NMilosVee - Profil | Pá 28.3.2025 8:36:10
Nedávno tu dokonce nějaký magor panikařil s nějakou peticí😂😂
NKnapík - Profil | Pá 28.3.2025 7:51:21
NKuzmus - Profil | Pá 28.3.2025 6:30:01
Nmilanpindryc - Profil | Pá 28.3.2025 6:20:26
Jako na D5 nejmensi problem na rece uz je to horsi.
Takze u velkejch vod par fleku zpoplatnit zbytek nechat zakazanej a dusledne hlidat a pokutovat. To samy auta az kdesi daleko po proudu, rozjezdeny louky atd.
NVojta78 - Profil | Pá 28.3.2025 4:13:15
Nradek.č - Profil | Čt 27.3.2025 22:51:08
Nstormandnature - Profil | Čt 27.3.2025 22:41:14
Novčák - Profil | Čt 27.3.2025 22:35:54
Nradek.č - Profil | Čt 27.3.2025 22:31:22
Nstormandnature - Profil | Čt 27.3.2025 20:45:58
Ale jak jsem psal. Tohle je blbost. Budeš mít vyhrazených třeba dvěstě metrů na kemping a pruty budeš mít kde, když před tím placeným pláckem to bude široko daleko obsazený? Od toho jsou kempy.
NVojta78 - Profil | Čt 27.3.2025 20:12:02
Nradek.č - Profil | Čt 27.3.2025 20:04:21
NVojta78 - Profil | Čt 27.3.2025 17:57:11
NmOrOkura - Profil | Čt 27.3.2025 17:26:12
Nradek.č - Profil | Čt 27.3.2025 17:06:30
NVévoda z Wellingtonu - Profil | Čt 27.3.2025 15:37:25
NVojta78 - Profil | Čt 27.3.2025 15:24:28
NVévoda z Wellingtonu - Profil | Čt 27.3.2025 15:12:02
Nradek.č - Profil | Čt 27.3.2025 14:09:16
Nstormandnature - Profil | Čt 27.3.2025 11:27:42
To, že rybářské přístřešky výrobci nazývají bivak, nemá s tímto pojmem nic společného. Je to prostě stan, či jiný přístřešek. A je jedno, jestli má nebo nemá podlážku.
NBezďa - Profil | Čt 27.3.2025 11:13:33
Na letošní rok jsem si pořídil skládací WC a uvidíme jak to bude fungovat.
Ale jinak lopatka a díra je jednoduché a čisté řešení.
NVévoda z Wellingtonu - Profil | Čt 27.3.2025 10:49:03
Toto je ale zajímavé: "Pojem „bivakování“ není oficiálním legislativním pojmem a jeho zavedení úzce souvisí s popisovaným verdiktem soudu. Podle nového výkladu zákona vyjadřuje přenocování pod širákem za sníženého komfortu bez použití přístřešku, bez rozdělání ohně a bez zanechání jakýchkoli odpadků v místě přenocování. Upřesníme-li více „přenocování pod širákem“, jedná se o přespání za použití nanejvýš spacího pytle a podložky. Není-li vysloveně zakázáno bivakování či nocování, nepotřebujeme pro přespání pod širákem žádnou výjimku. Místo bivakování je vždy nutno opustit v nenarušeném, původním stavu."
Poslední souvětí - to bych chtěl vidět to případné soudní řízení, zda tráva byla v nenarušeném, původním stavu, či kolik stébel se ještě nestačilo vztyčit.
Nstormandnature - Profil | Čt 27.3.2025 10:28:42
NVévoda z Wellingtonu - Profil | Čt 27.3.2025 9:05:57
NPolčis - Profil | Čt 27.3.2025 8:55:38
To ale nemění můj názor na zákaz bivaků, protože já tedy ten úbytek bordelu zaznamenal.On třeba čakin a ostatní co tady řvou po sobě bordel nenechávali,ale prostě hromady bordelu u nás byli.
A to v místech,kde cyklisti a koupači nebyli.
Kdo a jak by to hlídal a následně postihoval nevím, když vše zbalí a jen při odjezdu zapomene naložit ten pytel do auta.
NVévoda z Wellingtonu - Profil | Čt 27.3.2025 8:51:15
NVévoda z Wellingtonu - Profil | Čt 27.3.2025 8:43:27
Jelikož se s ničím moc nepářu, hned teď ráno jsem zvedl telefon, a zavolal našemu starostovi (vrstevník z dětství), co vedlo k zákazu v naší obci (kde mám chatu). Odpověděl bordel. Když jsem mu oponoval, že bivakáři, které znám, jsou strašně pořádkumilní, a že ty petky apod. jsou primárně od prasat vodáků, vypálil odpověď: "Bordelem jsem myslem především hovna."
Tak to jen pro inspiraci, co zlepšit...
Nstormandnature - Profil | Čt 27.3.2025 7:33:35
Placený úseky na pozemcích obce kolem státních vod je nesmysl. Není to soukromák. Placený máš kemp, kde můžeš tábořit. Ze zákona máš při výkonu rybářského práva volný přístup na pozemky kolem vody. A táboření nemá s výkonem RP nic společnýho. U nás na přehradě to občas na lodi objedou cajti a dávají pokuty, páč tábořit a dělat oheň v lese prostě není cajk. A stejně se vesele táboří dál.
NVojta78 - Profil | Čt 27.3.2025 4:37:12
Nradek.č - Profil | St 26.3.2025 22:03:32
Nstormandnature - Profil | St 26.3.2025 21:46:34
Nradek.č - Profil | St 26.3.2025 21:26:36
Nstormandnature - Profil | St 26.3.2025 21:16:05
Nradek.č - Profil | St 26.3.2025 21:06:26
NVévoda z Wellingtonu - Profil | St 26.3.2025 20:31:31
Dříve prý platilo, že se vykopala jáma lopatkou, a před odjezdem se zakopala. Jenom se ptám bivakářů, nevím jak to funguje. Mě bivak u vody nepohoršuje. Jenom je nás prostě moc.
Ntvistr - Profil | St 26.3.2025 20:14:15
Výsledkem je například zákaz bivakování a přebývání u vody mimo dobu lovu na území města Poděbrady což je cca 13km Labe .)))
NVojta78 - Profil | St 26.3.2025 19:47:43
Nradek.č - Profil | St 26.3.2025 19:33:48
NGrasel - Profil | St 26.3.2025 18:33:54
Nstormandnature - Profil | St 26.3.2025 16:51:57
N$ - Profil | St 26.3.2025 16:11:16
Pak jsou zde městští strážníci a pokud ani to ne, je zapotřebí inovace.
Nemá smysl se přít, co je na stávající situaci dobré a co zlé. Je jasné, že plošný zákaz prospěje přírodě i rybám a zrovna tak je jasné, že to je ku škodě 90% slušných rybářů.
Už i v českých městech si neodpinkneš vajgl nebo zvýkačku bez trestu, pokud tě strážník vidí.
Pokud je věc nezvládnutelná za současných parametrů, je třeba je změnit, rozšířit. Ustanovit stráž novou s patřičnými úkoly a pravomocemi. Jen její vznik a občasná přítomnost zajistí zlepšení, častá přítomnost pak uvede věci hodně do pořádku.
Ano, může s tím být spojený náklad, ale tady v tomto státě se vyhazují do luftu miliardy z každého okna v každém patře státního baráku. Chce to si o to říct. Musí být vůle. Že si to neumíme představit neznamená, že je to nemožné
Nhraji - Profil | St 26.3.2025 15:43:05
Nhraji - Profil | St 26.3.2025 15:37:32
NMušketýr - Profil | St 26.3.2025 15:11:32
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59868
NJádro chilli žroutů11224
NPokec - Vranovská přehrada15071
NKutilské jádro MRKu5344
NOpravy a úpravy navijáků5905
NGastrorožek aneb o jídle a všem okolo36018
NUdírny a uzení51139
NZahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro22049
NKulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb5794
NNa ryby na kole194
Kde to žije - všechna témata
14:34NPoradna: Redakce MRK.cz 1766
14:19NPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 28
12:19NRybáři vs ochránci přirody 76
10:59NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 44
10:28NATTs hlásiče a ATTx příposlech 545
10:11NStaré Česke rybářské vybavení 396
8:49NPoradna: Sumcařina 2572
2:11NHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtNLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
JRC Naviják XTX 10000 | SLEVA 48%Za 1.499 Kč
Fantastický naviják s grafitovým tělem v kombinaci s opracovanou hliníkovou cívkou vede ke spolehlivému, ale lehkému navijáku. Super hladký černý design a červené detaily JRC jsou konečným doplňkem tohoto nádherného, ale silného navijáku! 3 různé velikosti: 6000, 8000 a 10000."
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...














