🔥 Grill a grilování 🔥

Vítejte ve skupině pro všechny milovníky grilování! Ať už preferujete maso, ryby, zeleninu nebo sladké dobroty na grilu, tady najdete inspiraci, tipy a triky, jak posunout své grilovací umění na vyšší level.

✅ Sdílejte své oblíbené recepty
✅ Pochlubte se fotkami z vašich grilovaček
✅ Poradíme si s výběrem grilu, uhlí i koření
✅ Diskutujeme o technikách přípravy masa i ryb
✅ Sdílíme zkušenosti s výrobou vlastních grilů.

Pojďme společně vytvořit tu nejlepší grilovací komunitu! 🍖🔥

😀😀😀
Autor diskuse: CHaP - Profil , 7.2.2025 všeobecné - ostatní

🔥 Jaký typ grilu preferujete?

A) 1️⃣ Klasický na dřevěné uhlí – pro tu pravou chuť a vůni grilování67%

B) 2️⃣ Plynový gril – rychlý start a snadná regulace teploty17%

C) 3️⃣ Elektrický gril – ideální na balkon nebo do bytu2%

D) 4️⃣ Gril vlastní výroby – originální řešení na míru6%

E) 5️⃣ Kombinovaný gril – třeba s udírnou nebo pečicí plochou3%

F) 6️⃣ Jiný typ – napište do komentářů!5%

Od 9.2.2025 hlasovalo 121 čtenářů.

Nu x a - Profil | Út 19.5.2026 13:29:57

Quel Malheur >> není černej ale tmavě zelenej

    Npikr - Profil | Út 19.5.2026 12:02:31

    Quel Malheur >> jde to na všem možném. Ale hezký na to je, že to každý děláme jinak a každý preferuje jiný způsob. Jen je škoda, že někteří to nechápou a stále si jedou tu svou písničku. Pokud děláš na drahé věci, tak jsi snob a neumíš to jinak.

      NQuel Malheur - Profil | Út 19.5.2026 11:12:11

      Jde to i ve vykuchany popelnici...

        NQuel Malheur - Profil | Po 18.5.2026 9:45:14

        Zdar vespolek. Uznávám, jsem kokot, výlevů se budu zdržovat :-D Zákazníček jeden nám na poslední chvíli mění BGE L za černou limitku...nechtěli byste někdo jeden ve slevě? A slibuju že nejste čuráci, fakt přísahám :-D

        Je v tom pečící kámen, veškerej vnitřek, taková ta sada výbavy že to je asi za 48 na webu nejlevnější...mě je k ničemu...buď ho picnu za 41 sousedovi ve vsi, ale moc ho nemusím, nebo pokud někdo chcete tak napište...

          Nu x a - Profil | Út 28.4.2026 13:57:01

          Quel Malheur >> šťavnaťejší kuře jsem nikdy neměl než z keramiky

            NQuel Malheur - Profil | Út 28.4.2026 13:31:16

            u x a >> ja nemam problem s grilem, i kdyz posledni varianta je odflakla, ale s vetsinovou hitparadou ktera si ho porizuje. Daji se s tim delat divy, zkousel jsem ho zleva doprava par mesicu v ruznych velikostech, takze pokud s tim umis, hovno zle...

              Nu x a - Profil | Út 28.4.2026 13:12:10

              Quel Malheur >> mě se líbí že je to takový rustikální grill ,a navíc funguje taky pochází z Japonska...

                NQuel Malheur - Profil | Út 28.4.2026 12:34:28

                u x a >> wooooohooooo:-D

                  Nu x a - Profil | Út 28.4.2026 11:12:06

                  Quel Malheur >> v poho mám dva BG

                    NQuel Malheur - Profil | Po 27.4.2026 17:30:42

                    A když už byste si to hoši někdo pořizovali, tak nákupní cena BGE L je na netu kolik, 45-48 k? Reálně bez daně necelejch 31...na správnejch místech a to jste u přeprodejce, tak si představte za kolik se taková věc pořizuje na gešeft... tak ze sebe nedělejte čuráky i při nákupu a neplaťte za to bmw moc...mě z toho totiž prostou dedukcí tržního kapitalismu při mé nákupní ceně vychází, že výrobní náklady na takovou věc musí být o hodně méně než je potřeba pro dosažení deklarované kvality...a kvalita zpracování je u nové generace asi tak kvalitní, jako JAWA z Indie, takže například uchycení horní poloviny vejce, čti kurevská váha na jedničce plechu s vypadávající pružinou, jsme v rámci zachování důvěry ve výrobek udělali komplet nové a tak, aby u toho člověk nemočil obavou o vlastní zdraví...ergo, je to na vás, ale moje zkušenost říká radši ohýnek a buřtík, než být neinformovaný s klumpem který umírá na kapitalistický cykl kvalitního produktu

                      NQuel Malheur - Profil | Po 27.4.2026 17:13:43

                      Akorát se s jedním Big Green eggem ve velikosti Large montujeme do další kuchyně..se s nima roztrhl pytel...86 kilo jářku jako fík...fajn to je, když to umíte narozdíl od 9/10 uživatelů použít na víc než jednu funkci, ale brikety bych tam fakt nedával a upřímně, pořádně sešitá nerezová cisternička nebo starej barel, šikovnej svářeč a elektrikář, výbava každé vesnice, k tomu pár vyfikundací a člověk má udírnoopekací centrum jako kráva...je to fajn věc, ale na briskety a slowcooking a podobný názvy pro to když to tam v pátek dám a v sobotu to najdu, je lepší specifické exaktní zařízení než keramika určená pro mávání pérem vymírající střední třídy při příležitostném opékání tomahawků nebo wagyu s často (názor postavený na pozorování) vetší přítomností botoxu na ksichtech přítomných dam než v klobáse na václaváku.....jako nemám audi nebo bmw, tak nemám green egg ani iphone..marketingový citát by za mě byl kupte si to, ale budete instantně za čuráka a budete se muset snažit ostatním dokázat že nejste (uxa sorry, skoro to vypadá že jsem tě označil za čuráka, výjimka potvrzuje pravidlo nebo jak se vykrucuje z takové situace)...prostě a jednoduše znám velmi malé procento majitelů BGEGG aby to nebyli mávači pérem bez znalosti umístění blinkrů u volantu..ne že jste to všichni co to máte, ale...kurevskej paradox je že dneska jedna z posledních evropskejch zemí která dělá pořádně jakous takous opekací techniku je jeden španělskej výrobce a sázet na maňana business nedokážu ani já a to se už pár let živím zakázkovou tvorbou kokotin pro zbohatlíky pro kteroužto jsem v době stavby domu a narození druhého potomka opustil solidně placenou nemalou funkci mezinárodního trotla pro business a po hlavě do toho hopnul s výkřikem všichni jste čůráci a já taky...tohle chce buřtík v srdci hoši, bez něj budete s Green Eggem vypadat jako někdo kdo to chce bejt, ale nejni...

                      https://youtu.be/bv0Kc7NmfEA?si=Z06skd0O-W5Lau66

                        Nu x a - Profil | Po 27.4.2026 11:19:12

                        Maxwell >> mám keramiku big green egg a tam se nesmí brikety používat..

                          NPike - Profil | Po 27.4.2026 10:31:24

                          Maxwell >>dík, uvidíme, tohle je jediné, o čem teď uvažuju, že bych si časem pořídil. Trochu mne děsí ta hmotnost. Má to své výhody.

                            NMaxwell - Profil | Po 27.4.2026 8:03:07

                            Pike >> Keramika je o level výše než jakýkoliv kotlik...I ta no name co mám udržuje teplotu velice přesně, regulace je výborná. Spotřeba uhlí(brikety nemám rád) je minimální. Je pro low slow jak dělaná, ale dokážu to rozpálit i na pizzu..

                              NQuel Malheur - Profil | Po 27.4.2026 7:39:34

                              Bulk >> jeste se to da udelat tak ze brikety slozis dokola do takoveho "sneku" a na konci zapalis...jak je to mrdka chemicka tak to od sebe postupne chyta a vydrzi to nekolik hodin delat co ma...ale ja je teda nepouzivam rad, smrdi mi, je to takova grilovaci muska splavek..nicmene trik je to blbuvzdornej

                                NBulk - Profil | Ne 26.4.2026 18:15:35

                                Pike >> Rozumim. Dekuju.

                                  NPike - Profil | Ne 26.4.2026 17:21:57

                                  Bulk >> takhle jsem nad tím nepřemýšlel. Mám rozpalovací komín, ten naplním a rozpálím - když chci ale grilovat nepřímo, tak ne úplně na plné koule, pak by se to blbě regulovalo na nižší teplotu. Rozdělím brikety do kapes, dám odkapávací misku mezi kapsy (minule jsem zapomenul a měl jsem to zasrané jak jetel), rošt, přiklopím poklopem a reguluju průduchama.
                                  Kdybych ten komín rozpálil jak na steaky, tak se to bude na 130-150 stupňů stahovat hůř.
                                  Nejsem žádný odborník, takto to funguje mi.

                                    NBulk - Profil | Ne 26.4.2026 16:51:51

                                    Pike >> Jak prosim odhadnes mnozstvi briket? Proste nasypes plne ty misticky na brikety a hotovo?

                                      NPike - Profil | Ne 26.4.2026 13:09:55

                                      Tak maso krásný smoke ring, krásná zauzená chuť. Fotit detail nebudu, bo jsem idiot a zas sem to řízl špatně😂
                                      Jinak po 3,5 hodinách v grilu pořád 140 stupňů a to jsem to otevřel. Takže i kotlovém jde nepřímo s briketama na 120 - 140 stupňů jet bez přikládání kolem 4 hodin.

                                        NPike - Profil | Ne 26.4.2026 11:01:24

                                        Dnes dělám cca 1,2kg krkovice vcelku ve stylu BBQ. Sem tam mi přepadly myšlenky, že si na tohle pořídím Masterbuilt, co to uhlí dávkuje a pomocí větráku udrží teplotu a to i ba nízkém stupni. Peleťák by tohle uměl taky, ale nejsem kaprař, aby měl doma pelety😂
                                        Ale s ohledem na to, že brisket na 6-7 hodin doma nikdy dělat nebudu, tak tak kotlový Weber se na tohle taky dá docela slušně a ty 3-4 hodiny bez přikládání těch 120-150 stupňů dá. Navíc stejně nejčastěji jedu burgery a další kratší kousky.
                                        Až budu měnit, tak buď půjdu opět do něj, maximálně keramika, která kombinuje výhody obou stylů.
                                        Jinak stran koření jsem nakonec skončil u dvou způsobů:
                                        1) dobrý kampot pepř a sůl, případně Maldonská vločková na dochucení
                                        2) BBQ rub na žebra, křídla a velké kusy masa. Není v tom nic špatného a tenhle BBQ styl mi chutná
                                        Plno jiného jsem vyzkoušel, ale nakonec mi stačí tohle.