- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Rybáři a jejich domácí zvířata ( králíci, slepice, křepelky a podobně )
Jak jste na tom doma se domácími zvířaty ? Co konkrétně doma ( na dvoře ) chováte , jaké druhy zvěře a podobně ? Rady, typy, triky, pomoc a podobně tady vítáno :-) Byl jsem u známých na zahradě a dostal jsem nápad, chovat králíky na jídlo, a malé křepelky na vajíčka. No budu se muset napřed se vším seznámit, něco si o tom pročíst a pak se uvidí :-)) Co vy ?Autor diskuse: 1Mara - Profil , 26.8.2024 všeobecné - ostatní
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
41x v oblíbených a 9x v ignorovaných.
NSUFO - Profil | Čt 3.4.2025 4:48:18
CHaP >> loni jsem dostal nasadove vajíčka od známého, který měl údajně mít kohouta černá orlí.Z 10vajec sem měl dvě kuřata, jedno se utopilo a zbyl tento asi 9 měsíční fešák. Takže jak píšeš to vyšlo.
NCHaP - Profil | St 2.4.2025 20:51:37
SUFO >> to máš čistou linii recarp nebo máš jen kohouta. Nebo to je co vyšlo? Dvořákovy mix?
Nvalcha186 - Profil | Ne 30.3.2025 20:21:17 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
1Mara >> Na čmelíky popel smíchat s vápnem. Musí se tzv. popelit. Směr sluníčko. Čerťák.
Nvalcha186 - Profil | Ne 30.3.2025 20:19:34 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
CHaP >> Znovu z knížky. Budník70 dlouhý, 70 výška, 50 šířka. Při zemi, plus schod. Nesou rok po vylíhnutí, cca od ledna, podle podmínek. Kolik jsem se nedočetl. Vejce sbírat, cca do dvou hodin od snášky očistit, pokud jsou špinavá. Nemýt, oškrábat. Jak pustí peří, nasadit. Vejce sbírat a nechávat tam podkladek. U slepic to bylo sádrové vejce, u hus asi také. Když nesedí, tak za 4-6 týdnů by měla snášet znovu. Sbírají se pokud jdou do líhně, je dvojí snáška. Pokud vysedí housata, stará se o ně. Vejce 150-160 g. Vejce 220 g mají dva žloutky a nejsou vhodná, nebo jinak doformovaná. Jinak snese a jde se umýt, pokud sedí tak se vejce ochlazují, mokrým peřím se zvlhčují. Vchod do husníku 400x500 mm. Nejlepší je volný pohyb a nechat je vybrat si místo na snášku. Budku udělej užší, ale délku bych nechal. Změř husu na šířku a uvidíš.
Nvalcha186 - Profil | Ne 30.3.2025 17:58:47 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
CHaP >> Musíš je oddělit. Jsou hádavý jako baby. Vejce seber, pokud nejsou naseděné, pravidelně je otáčej. Bublinou nahoru.. Až husa pustí peří, tak ji je tam v noci dej. Škoda to nezkusit. Klidně na husu sedne i slepice a nebo kachna a vejce ji tam pustí. Jestli jsi neotočil výšku. Dej budník do jiného rohu. Kouknu kolik má být vajec a kdy se nasadí.
NCHaP - Profil | So 29.3.2025 19:00:19
valcha186 >> tak už jsem zjistil problém
Dělal jsem hnízda menší než jsi doporučil. Tzn. 60x50 a vejdou se tam dvě husy
Dneska ráno jsem myslel, že mě omejou, Husa oskubany celý krk a to začala včera sedět. Barva místo bílé červená
Tak jsem řešil čím to je a je to asi tím, že se tam vejdou dvě do hnízda. Takže už si nedávám moc šance, že budou housata. Vajec dost , ale jsou tam čtyři dny a nikdo nesedí , takže vyfouknu a dám na kraslice
Dělal jsem hnízda menší než jsi doporučil. Tzn. 60x50 a vejdou se tam dvě husy
Dneska ráno jsem myslel, že mě omejou, Husa oskubany celý krk a to začala včera sedět. Barva místo bílé červená
Tak jsem řešil čím to je a je to asi tím, že se tam vejdou dvě do hnízda. Takže už si nedávám moc šance, že budou housata. Vajec dost , ale jsou tam čtyři dny a nikdo nesedí , takže vyfouknu a dám na kraslice
N1Mara - Profil | So 29.3.2025 15:54:00
Hele jak zabojoval proti čmelíkům, aby mu snášeli slípky vajíčka :-)
https://www.facebook.com/reel/614609611733416
https://www.facebook.com/reel/614609611733416
NVash - Profil | So 29.3.2025 12:11:18
kolotuk >> Zajímavý 🤔 Krmím pořád stejně. Šroty + sem tam pečivo a skořápky. Stalo sei to zatím tak 3x
NBord - Profil | So 29.3.2025 10:25:50
Vash >> pro slepičky jsme nejeli do Strakonic ale do Milína měl tam závoz Novák z Radomyšle tak jen 8km i tak tobě dík
NVash - Profil | So 29.3.2025 8:22:08
kolotuk >> Kdo ví co to je 🤔 Už se mi to párkrát stalo, že slepice plná vody.. I vnitřnosti ok, ale raději šla zakopat 😉🤘😤
Nkolotuk - Profil | So 29.3.2025 7:58:13
Vash >> jj,vnitřnosti jsem prohlížel a nic zavadneho jsem nenašel. Stejně od těch slepic jim vajicka,takže kdyby tam byl nějaký problém tak už jsem po smrti😅😁
Čtenáři této diskuse také sledují
NUdírny a uzení51140
NFóry59868
NRybářsko-houbařské jádro .-)45010
NZahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro22050
NSranda bez nadsázky 🤘10858
NKulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb5795
NGastronomická katastrofa aneb, jak vařím já.144805
NZoologický koutek MRKu.33418
NBušákovy plky a frky a různé věci od našich vod412961
NKutilské jádro MRKu5344
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNRybáři vs ochránci přirody 79
StNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StNStaré Česke rybářské vybavení 398
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 46
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StNPoradna: Redakce MRK.cz 1766
StNPoradna: Sumcařina 2572
StNHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
Co je nového - všeobecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....














