Strana mírného pokroku v mezích zákona - J.Hašek ležící a spící

cokoliv z české historie, zajímavosti, drby, rybníky, hrady, zámky, města
Autor diskuse: jeden3 - Profil , 12.5.2022 všeobecné - ostatní
Dále moderují: mlaďoch Profil + Dědek Profil

po podzimních volbách si udrží moc vládní strany nebo opoziční strany?

A) moc si udrží vládní strany22%

B) do vlády se dostanou opoziční strany 78%

Od 6.8.2025 hlasovalo 9 čtenářů.

Nsven - Profil | Ne 2.4.2023 23:38:57 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Na Česko se valí pohroma.
K maturitám se blíží nová generace „ekonomů“

https://www.prahain.cz/zivot-ve-meste/na-cesko-se-vali-pohroma-k-maturitam-se-blizi-nova-generace-ekonomu-11586.html

    Njeden3 - Profil | Ne 2.4.2023 6:41:31 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Za výslovnost pokutu. Italové chtějí trestat „nevhodné“ užívání angličtiny
    Strana italské premiérky Giorgie Meloniové předložila v parlamentu návrh zákona, podle kterého by státní úředníci museli používat na veřejnosti pouze italštinu. V případě porušení jim může hrozit pokuta až 100 tisíc eur.
    https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-za-vyslovnost-pokutu-italove-chteji-trestat-nevhodne-uzivani-anglictiny-228788

    jo tohle Tyroláci "ocení "

      Njeden3 - Profil | So 1.4.2023 14:05:57 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      sven >> tak tohle mě už ovšem děsí....
      už tady kdysi byly problémy s ukrajinskou mafii-a ted si vem,že by mafie byla v té firmě....jaký by měla přehled o lidech a firmách???????
      no ty wole :-(

        Nsven - Profil | So 1.4.2023 10:06:40 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        lovec 01 >> Ukrajinská doručovací skupina Nova Pošta, která sdružuje logistické podniky, chce na jaře otevřít pobočky v největších městech v Německu a také v České republice a v Rumunsku.

        „Plánujeme to v Německu: prvním městem bude Berlín, pak Mnichov, Kolín nad Rýnem, Hamburk a zhruba desítka dalších. První otevřeme v dubnu,“ napsal na Facebooku spoluvlastník firmy Volodymyr Poperešňuk.

        V případě České republiky mluví o začátku druhého čtvrtletí, v případě Rumunska o druhém čtvrtletí.

        Nova Pošta počítá s expanzí do dalších evropských zemí, včetně Rakouska, Slovenska, Lotyšska a Estonska.

        V Polsku firma pod značkou Nova Post otevřela zatím 19 poboček v devíti městech, a to ve Varšavě, Krakově, Lublinu, Gdaňsku, Vratislavi, Poznani, Rzeszówě, Lodži a Katovicích. Službu přepravy balíků nabízí nejenom na Ukrajinu, ale i mezi polskými městy.

        V polovině března se Nova Pošta chystá otevřít první pobočku v litevské metropoli Vilniusu, rovněž pod názvem Nova Post. V březnu by měly zahájit provoz také aerolinky Supernova Airlines určené k přepravě zásilek do zemí Evropské unie.

        Nova Pošta na svých internetových stránkách uvádí, že patří ke dvaceti největším plátcům daní na Ukrajině.

        Lze úspěšně spekulovat, že soukromník "zdědí" pobočky uvolněné českým státním podnikem a možná i se současnými zaměstnanci, kteří budou mít na výběr:
        zda zůstat makat pro rusáka nebo skončit na dlažbě...
        Otázkou také bude, zda bude UA firma danit v ČR nebo ve své vlasti.

          Nlovec 01 - Profil | So 1.4.2023 9:05:43 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          .

            Njeden3 - Profil | So 1.4.2023 6:04:12 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            za těch 30 let jsme měli jen ty nejlepší vlády, které se zásadní měrou zasloužily o rozkvět naší země, kde ddomácí průmysle roste každým rokem o slušná procenta, zahraniční bilance je stále kladná , inflace minimální, bankovní sektor je stabilní, rodiny v takovém prostředí mají rádi tři i čtyři děti, stát vybudoval opravdu kvalitní školství, které vychovává skutečné odborníky , vlastence a né nějaké rudozeolené zrůdy jako všudde kolem. Pro mladé rodiny stát i obce staví spousty dostupných nájemních bytů a stát i obce podporují i pořízení vlastního bydlení pro mnladé lidi. Firmy mají přim,ěřené a stabilní daně, dobře púřístupné úvěry a zjednodušené legislativní prostředí.
            hmmm bylo by to krásné,kdyby to tak bylo...ale ono je dnes 1. dubna ....takže APRÍL 😮🤔😣

              Njeden3 - Profil | Pá 31.3.2023 22:46:23

              Popik >> ještě jsem si vzpomněl na Švejka....a nejen na něho ...co udělali Češi za 1. světové na východní frontě...postříleli rakouské oficíry a přebehli k rusákům 😂🤣 to byli zrejmě první naši chcimírové-také se jim nechtělo válčit 😂🤣 takže takový průkopníci chcímírového hnutí 😁😁😁

                Njeden3 - Profil | Pá 31.3.2023 20:04:36

                Popik >> podívej,na mě fakt spoléhat nemůžou 😁 za totality se mnou na vojnwe nehnul ani komouš a zrovna velitel roty mi dal přezdívku Švejk 😂🤣 a to byla totalita !!!!!!!!! 😉
                teď prý máme hen tu demonkracii - takže by měl prostor dostat každý internetový chciválka,aby to nejen na netu u klávesnice ale i v reálu v zákopu těm zmetkům rusáckem pořádně nandal 😉
                no a já jim potom v diskuzích o jejich bojových úspěších budu dávat palce nahoru 👍👍👍👍 to je přesně to,co oni chtějí , tak pokud k tomu dojde, MUSÍ dostat prostor to dokázat 🤣😂

                  NPopik - Profil | Pá 31.3.2023 19:56:41

                  jeden3 >> chcimirove pujdou jako prvni, protože se na ne prave neda spolehnout 😉

                    Njeden3 - Profil | Pá 31.3.2023 18:37:56 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    pánové,tak jsme tak pročítal diskuse - samozřejmě na veřejných webech-seznam, idnes atd...
                    zjistil jsem že zřejmě patřím do skupiny občanů,která je označovaná za "chcímíři" no,máme doma děti atd,tak se vůbec nestydím za to,že dávám přednost míru před válkou a za tím si i stojím
                    co mě ovšem uklidňuje,že když já jsem chcimír, ti druzí zřejmě jsou chciválkové.....což znamená,že kdyby přece jen k té válce došlo, budou všichni chciválkové netrpěšlivě přešlapovat před vojenskýma posádkamna a budou se houfně hlásit do té války,kterou tam moc a moc chtějí....protože na nás chcimíry se fakt spoléhat nedá

                      NVash - Profil | Pá 31.3.2023 16:56:41

                      mlaďoch >> Stačí pohrozit vyhazovem 🤣🤘😆

                        Nmlaďoch - Profil | Pá 31.3.2023 15:17:15 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        Vash >> posta funguje v poslední době líp než dopravci jiní

                          NVash - Profil | Pá 31.3.2023 13:01:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          lovec 01 >> Přitom se služby pošty dost zlepšily 😲👍 Včera mi byl poslán balík a dnes je u mě. A to není poprvé. Hodně se poště vyhejbám, ale někteří prodejci nedávají na výběr. Jak říkám sem mile překvapen 🤘

                            Nsven - Profil | Pá 31.3.2023 12:33:41

                            lovec 01 >> Vidím to stejně.. Co funguje, je třeba rozdrobit a zlikvidovat. Ten proces samozřejmě není záležitostí poslední doby ale postupně probíhá, už desítky let...

                              Nlovec 01 - Profil | Pá 31.3.2023 12:02:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              sven >> to je všechno řízená likvidace. S takovým zázemím jako má česká pošta by se žádné ppl a podobně nikdy neuchytili , ale zájem je opačný...

                                Nsven - Profil | Pá 31.3.2023 11:26:50 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                Zruší pošta pobočku u vás? Projděte si seznam

                                Česká pošta zveřejnila podrobný seznam všech 300 poboček, které zavře napříč Českem.

                                Celkem chce pošta zrušit 300 z 3200 poboček. Podle plánu se jich zavře 35 v Praze, 19 v Ostravě a po 12 v Brně a Plzni....

                                https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-prehledne-zrusi-posta-pobocku-u-vas-projdete-si-seznam-228692

                                  NNed - Profil | Pá 31.3.2023 11:02:17

                                  mlaďoch >> určitě, pamětníků je spousta. Já měl informace od hodně starých pamětníků, tohoto času již na pravdě Boží :-)

                                    Nmlaďoch - Profil | Pá 31.3.2023 10:24:39

                                    Ned >> napadlo mně, že jsme každej bavil s jinejma pamětníka. To víš, nepasuju se na vševěda (blbce)

                                      Červené karty: Pietromarconi