- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Strana mírného pokroku v mezích zákona - J.Hašek ležící a spící
Dále moderují: mlaďoch Profil + Dědek Profil
po podzimních volbách si udrží moc vládní strany nebo opoziční strany?
A) moc si udrží vládní strany22%
B) do vlády se dostanou opoziční strany 78%
Od 6.8.2025 hlasovalo 9 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
43x v oblíbených a 18x v ignorovaných.
NVash - Profil | Čt 16.3.2023 18:37:09
Njeden3 - Profil | Čt 16.3.2023 15:56:35 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
16. března 2023 10:46, aktualizováno 12:16
K odmítnutí momentální podoby evropského plánu na snížení energetické náročnosti budov do deseti let vyzvalo vládu Petra Fialy opoziční ANO. „Pokud máte starší dům, který není zateplený, do roku 2030 budete muset investovat statisícové částky,“ varuje stínový ministr životního prostředí ANO Richard Brabec.
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/stinova-vlada-ano-snizeni-energeticke-narocnosti-platy-ucitelu.A230316_100745_domaci_kop
neřeším vůbec názor ANO, ti schvalovali za své vlády jednu eko ptákovinu za druhou :-(
jde o to,kdo tohle asi tak zaplatí???No my všichni. Unie vytiskne peníze??? Protože pokdu ne,co se zase zvedne,jaké odvody do unijní pokladny,aby nám pak milostivě část těch pěněz vrátila ve formě dotací..ke každé ptákovině potom dává své vlaječky :-(
takže opět - lidi,co bydlí ve starých domech bez zateplení a solárů atd tak asi činí podle unie proto,že mají prachů jako šlupek a jsou jen líní investovat-nebo se zdají unii málo zadlužení???? Jinak si tyhle debility nedokážu už vysvětlit........stejné je to s těěma elektrošrotama- která rodina dá za rodinný elektriošrot bez mrknutí oka 1,5 milionu??? Kor,kdyt tomu za 8 let odejdou baterie a už to bude neprodejné i jako ojetina - kdo by si koupil 8 leté auto,kde by museůl vyměnit baterie za stovky tisíc???
opravdu,RVHP hadr :-(
Nsven - Profil | Čt 16.3.2023 11:20:43
https://www.youtube.com/watch?v=PZt03vVkbt8
Nsven - Profil | Čt 16.3.2023 11:19:19
https://twitter.com/alvinfoo/status/1531999164783009793
Nsven - Profil | Čt 16.3.2023 10:52:42
Navíc za ty ruble to bude jen v základu takže si budeš muset půl auta dokoupit navíc..
Takže v zimě s tím vůbec nikam nedojedeš..
Njeden3 - Profil | Čt 16.3.2023 10:35:23 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
dnes 8:21
Milan Lažanský
Předprodukční koncept ID. 2all, tedy ve volném překladu „to all“ jako „pro všechny“, je předvojem pro kompaktní elektromobil, který chce Volkswagen nabízet od roku 2025 pod 25 tisíc eur, tedy přibližně 600 tisíc korun.
https://www.novinky.cz/clanek/auto-volkswagen-ukazal-elektromobil-pro-kazdeho-v-roce-2025-ma-stat-pod-600-tisic-40425945
pro každého-asi myslí pro chudé.....nevím,koho oni beerou jako chudého, ale 600 za tohodle trpaslíka bych tedy nedal ani náhodou i když se ještě považuji za nižší střední třídu :-)
máme dva psy,dvě děti k tomu pár tašek a vyrážíme na víkend.......opravdu mi chtějí namluvit,že je to RODINNÉ auto??????
tohle je tak nákupní taška do města za 600 tisíc,když budu velkorysí,tak auto pro mladé bezdětné pro cesty v zimě tak v rámci jednoho kraje
NVash - Profil | St 15.3.2023 18:42:58 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
https://www.novinky.cz/clanek/stalo-se-europoslanci-majitele-musi-zateplit-domy-40425856
Njeden3 - Profil | St 15.3.2023 14:52:28
Nsven - Profil | St 15.3.2023 14:18:59
Den po dni...
https://www.youtube.com/watch?v=1CqGeAmVu1I
https://www.youtube.com/@stoferr/videos
Nsven - Profil | St 15.3.2023 13:40:22 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Jeden z v současnosti opomíjených, přesto nejdůležitějších momentů, naší historie..
15. března 1939 začalo nejtemnější období české historie.
Období takzvaného protektorátu Čechy a Morava bylo jednou z nejtemnějších kapitol české historie.
Během okupace nacistickým Německem, zemřelo v odboji sto tisíc lidí.
Nacisté také vyvraždili většinu židovského obyvatelstva.
Obsazení 15. března 1939 bylo obrovským překvapením nejen pro civilní obyvatelstvo, ale i pro vládní představitele....
„Byla to jen otázka času, kdy si německá politika vytvoří podmínky pro to, aby ovládla střední Evropu i obsazením Česka,“ upozornil historik Pavel Zeman na to, že cesta k protektorátu začala již před mnichovskou dohodou.
V den samotné okupace i přes jasný rozkaz se mezi československými vojáky našli jednotlivci, kteří se snažili bránit.
„Odpor je spojován s takovými solitéry, jako byl podplukovník Josef Mašín, který chtěl organizovat obranu ruzyňských kasáren.
Když zjistil, že bylo nařízeno nebránit se, chtěl kasárna dokonce vyhodit do povětří. Zůstal v tom ale osamocen,“
Formální hlavou okupovaného Československa, které bylo součástí třetí říše, zůstal sice prezident Emil Hácha, moc měl však v rukou úřadující říšský protektor.
Hned na začátku okupace gestapo pozatýkalo činitele sociálních demokratů a komunistů a také německé emigranty.
Následovaly popravy.
Mezi prvními popravenými podle směrnice o „zvláštním zacházení“ (to znamená bez soudu) byli v listopadu 1939 studentští funkcionáři po pohřbu Jana Opletala, který se stal další demonstrací proti okupační moci.
Za nacistického protektorátu bylo v zemi popraveno minimálně 8200 lidí, na 70 tisíc českých Židů zemřelo v koncentračních a vyhlazovacích táborech, dalších 3400 lidí zemřelo při nuceném nasazení na práce v Německu.
Obětí nacistického teroru se staly i celé vesnice, z těch nejznámějších Lidice a Ležáky. České země byly v březnu obsazeny, Slovensko vyhlásilo samostatnost, ale okupován byl i někdejší východ republiky – Podkarpatská Rus, kde probíhal masivní nástup maďarských vojsk.
Ta přitom měla už od listopadu 1938 jistou autonomii a dokonce vlastní vládu.
Hácha se snažil zachránit, co se dalo - neúspěšně
Počátek roku 1939 byl ve znamení zvýšeného nátlaku ze strany Německa a Maďarska. Události tak v březnu nabraly rychlý spád.
V Bratislavě vyhlásil 14. března slovenský parlament samostatnost, maďarská vojska překročila hranice Podkarpatské Rusi a Maďarsko zaslalo vládě ultimátum požadující okamžité odstoupení tohoto území.
Na hranicích Čech a Moravy bylo soustředěno na 200 tisíc německých vojáků a zpravodajské služby již s předstihem varovaly před hrozící okupací.
V této situaci se prezident Hácha pokusil jednat s říšským vůdcem Adolfem Hitlerem a zachránit část samostatnosti pro české země.
Hácha opouštěl Prahu s představou, že bude s Hitlerem mluvit především o situaci na Slovensku.
Slovenský emancipační proces totiž říšský vůdce využil jako důkaz toho, že československý stát se rozpadá a chaosu ve střední Evropě je třeba zabránit vojenským obsazením Čech a Moravy.
Do Berlína Hácha dorazil okolo desáté hodiny večerní, hlavní jednání začalo až po půlnoci 15. března.
Po úvodním prohlášení Háchy, který se snažil nastolit téma Slovenska, si slovo vzal Hitler a Háchovi stručně oznámil, že ráno v šest hodin překročí německé vojsko české hranice a případný odpor bude „brutálně všemi prostředky potlačen“.
Pokud však Hácha pomůže uklidnit situaci, udělil by Hitler Čechům „jistou dávku národní svobody“.
Hácha sice namítal, že nemá prostředky, jak v tak krátké době ovlivnit odpor obyvatelstva, ale dostal k dispozici telefon, aby alespoň informoval vládu a zajistil kapitulaci armády.
Poté mu bylo předloženo memorandum, kterým chtěl Hitler dokázat, že vstup vojsk není agresí, ale výsledkem dohody.
Hácha s podpisem váhal, přestože byl pod silným tlakem, a dokonce dostal i srdeční záchvat.
Nakonec však ustoupil a podepsal dokument, v němž „v zájmu uklidnění vkládá s plnou důvěrou osudy českého národa a české země do rukou vůdce Německé říše“.
Okupace začala podle plánu v šest hodin a během dne vojska nacistického Německa obsadila české země.
Zároveň byla vyhlášena samostatná a nezávislá Podkarpatská Rus.
Protektorát byl Hitlerem vyhlášen již 16. března.
Jeho formální hlavou zůstal státní prezident Emil Hácha, on i vláda Rudolfa Berana však byli pouze loutkami v rukou úřadujícího říšského protektora.
Tím se stal bývalý německý ministr zahraničí Konstantin von Neurath. https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/1725937-15-brezna-1939-zacalo-nejtemnejsi-obdobi-ceske-historie
Oběti nacistického Německa v Československu
Mezi oběti nacistického Německa z Československa patří osoby, které zahynuly v bezprostředním důsledku nacistické okupace. Jejich počet však není zcela přesně znám. Podle poválečných oficiálních statistik činí počet obětí nacismu z celé Československé republiky za léta 1939–1945 celkem 360 000 lidí. Toto číslo bývá někdy zpochybňováno.
Podle posledních bádání historiků Vojenského ústředního archívu v Praze činí počet obětí německého nacismu zhruba 343 tisíc osob.
Do tohoto počtu však nejsou zahrnuti lidé, kteří zemřeli po druhé světové válce na následky týrání, perzekucí, věznění v koncentračních táborech a věznicích, totálního nasazení apod. ...
https://cs.wikipedia.org/wiki/Ob%C4%9Bti_nacistick%C3%A9ho_N%C4%9Bmecka_v_%C4%8Ceskoslovensku
https://www.youtube.com/watch?v=MpTz-Z-d4cI
Nmlaďoch - Profil | Ne 12.3.2023 17:17:03 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Njeden3 - Profil | Ne 12.3.2023 17:13:10 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
12. března 2023 17:00
Rakovina plic, Alzheimerova choroba nebo astma. Vdechování oxidů dusíku dopadá na zdraví chodců i řidičů. Povolené limity se překračují, především v centrech měst, tvrdí experti. Stát podle nich měří koncentrace plynů na špatných místech. Podle odborníků by bylo na místě auta v centrech měst omezit, a naopak vsadit na veřejnou dopravu.
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/znecisteni-ovzdusi-automobilova-doprava-oxidy-dusiku-fosilni-paliva.A230307_123025_domaci_idvs
to je hrozné,co tu máme nemocí,že...hlavně z těch aut v poslední době,že
tak to mě mají za úplného idiota???????
asi bude autorovi tak 28,že tohle může napsat
kdyby se podíval do našich měst v roce 89, to by čuměl, tedy spíše do týdne chcípl
ale v rámci maserky a utahování šroubů budu stále dokola číst tyhle propagandistické kecy
jo a to jistý Drda - ODS - postavil u nbás spalovnu odpadu přímo doprostřed města...a dnes mě bude pětikolka poučovat o ekologii? tak ať tu spalovnu kuwa zbouraj...Když ji chtěl koupit a zbourat pan Turek -tak na to rychle zasedli poslanci,aby to nešlo
a dnes má pětikolka plnou hubu greendealu
Nmlaďoch - Profil | So 11.3.2023 15:14:50
Njeden3 - Profil | So 11.3.2023 14:37:24
Nmlaďoch - Profil | So 11.3.2023 12:18:11
Njeden3 - Profil | So 11.3.2023 8:21:38
Evropská komise navrhla směrnici, která požaduje minimální energetický standard pro budovy v zemích EU. Cílem je zpomalit klimatické změny a dosáhnout klimatické neutrality do roku 2050. Povinností majitelů bude dosáhnout vyšší energetické třídy, domy musí být do roku 2033 minimálně třídy D. Kritici návrhu se obávají, že bude pro občany náročné splnit požadované nároky.
Majitele domů po celé Evropě možná čeká už brzy práce na lepší izolaci, výměně oken či instalace solárních panelů. Podle údajů Evropské komise jsou budovy zodpovědné za dvě pětiny celkové energetické spotřeby v celé evropské sedmadvacítce. Proto přichází s návrhem směrnice, celkem na 126 hustě potištěných stranách, která žádá pro budovy v zemích EU minimální energetický standard. Jinak řečeno, povinnou renovaci pro ty domy, které jsou na tom z hlediska uhlíkové stopy nejhůř.
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/eu-ekologie-zmena-klimatu-zatepleni.A230310_185553_zahranicni_kori?zdroj=top
tak to je mimořádně dobrá zpráva pro všechny,kteří teď nemají na splácení hypoték a tak bydlí v nájemních bytech - nezřídka právě ve starších domech ...pokud majitelé buddou muset udělat investici v řádu milionů - od koho asi tak budou chtít ty prachy vybrat? No od těch, kteří toho už teď moc nemají
a pokud ani majitel si nebude moci dovolit nákladnou rekonsstrukci - asi budde muset dům prodat.....a nebude sám....a tak je tu další vlna - kromě vody tu budou cizáci vlastnit i střechy nad hlavou milionu lidí.....
tak tomu já říkám plán hodný zelenorudých kriplů z brusele /protože tohle se netýká jen ČR, ale všech východních zemí , ale také chudších jižních zemí/
Njeden3 - Profil | So 11.3.2023 0:30:43 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
tenhlee film už jsme viděl mockrát..a pokaždé mi běhá mráz po zádech,když vidím ty scény .... každého, kdo volá po válce by měli přivázat k židli a pustit mu to s tak silným a realistickým zvukem,že se podělá strachy už u toho filmu
možná by pak ubylo válek, stejně je chtějí jen politici, proto lidem vymyjvaj mozky, ti by se totiž mezi sebou vždycky nějak domluvili a na války by se vykašlali...takže válka je svinstvo politiků, né lidí
Njeden3 - Profil | Pá 10.3.2023 22:27:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Další rozsudek kolem Dieselgate znamená konec šancí, že by Češi mohli vysoudit z emisní aféry odškodnění.
Článek
V Česku nevyšel druhý – a zároveň zřejmě poslední – pokus řidičů dosáhnout na stamilionová odškodnění v celosvětové emisní aféře Dieselgate.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-kauzy-dalsi-cesi-prohrali-spor-s-volkswagenem-navic-mu-zaplati-16-milionu-227559
Někdo pořád vykřikuje,že jen dezolát a xenofob a ruský troll nevidí pro nás pramenící výhody západní orientace...já to nechám bez odpovědi
ale ať mi někdo vysvětlí, jak je možné,že všude proddali stejná auta ...a skopčáci platí odškodnění v USA, Francii,Británii, Francii.............jen tady budou platit poškození 😉😂🤣 to nevymyslíš
jo,že je to zákonama??????? zajímavé, Němeecko, Francie je v unii - musíme mít stejné normy i na zahnuté banány a okurky, hlavně na emisní odpustky...........ale je zajímavé,že né ty,které nedej bože chrání občany ....stejné je to z dvojí kvalitou žrádla........pro nás je to prý až moc dobré........žereme západní šlichtu 2. kategorie a ještě si za to západní korporace nechají zaplatit víc,než se platí třeba v Německu....
opravdu mě unie a přistup všech našich vlád za 30 let baví čím dál víc .....jeden větší zaprodanec než druhý
NVash - Profil | Pá 10.3.2023 20:19:11 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Červené karty: Pietromarconi
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59870
NSranda bez nadsázky 🤘10858
NRybářsko-houbařské jádro .-)45010
NBušákovy plky a frky a různé věci od našich vod413076
NKutilské jádro MRKu5344
NVzduchovky, praky, luky a kuše v rukou Mrkmenů8083
NVážně nevážný pokec :-)))230567
NZahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro22055
NGastronomická katastrofa aneb, jak vařím já.144806
NUdírny a uzení51141
Kde to žije - všechna témata
16:25NDivoký potočák nebo granulák? 63
15:07NRybáři vs ochránci přirody 86
13:52NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 4
13:24NDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
8:59NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
8:21NPoradna: Sumcařina 2574
6:48NStaré Česke rybářské vybavení 399
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StNPoradna: Redakce MRK.cz 1766
StNHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
Co je nového - všeobecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Akční nabídky
NOVINKA na CHYTIL.cz - boilies v dipuZa 159 Kč
Master Carp Boilies 16 / 20 mm v dipu - oblíbené kuličky řady Master Carp, které prošly dvojitým procesem dipování pro co nejsilnější účinek. Balení 120g + 50ml dip. 6 příchutí. Více na www.chytil.cz
NOVINKA na CHYTIL.cz - plovoucí kouřové boiliesZa 179 Kč
Plovoucí boilies SMOKE POP-UP o pr. 15 mm, které po dopadu do vody okamžitě vytváří silný kouřový, mrakující efekt. Ten funguje jako vizuální magnet a dokáže pracovat až 24 hodin. 3 barvy - 6 příchutí. Více na www.chytil.cz
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic















