Strana mírného pokroku v mezích zákona - J.Hašek ležící a spící

cokoliv z české historie, zajímavosti, drby, rybníky, hrady, zámky, města
Autor diskuse: jeden3 - Profil , 12.5.2022 všeobecné - ostatní
Dále moderují: mlaďoch Profil + Dědek Profil

po podzimních volbách si udrží moc vládní strany nebo opoziční strany?

A) moc si udrží vládní strany22%

B) do vlády se dostanou opoziční strany 78%

Od 6.8.2025 hlasovalo 9 čtenářů.

NVash - Profil | Čt 16.3.2023 18:37:09

jeden3 >> Zlatá RVHP 😉🤣🤘 Tuto mi hlava nebere. Ale co oni nám to soudruzi z brusele osvětlí 😫🤮🖕

    Njeden3 - Profil | Čt 16.3.2023 15:56:35 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Pokud máte baráček z 80. let, bude vás to stát statisíce, varuje ANO
    16. března 2023 10:46, aktualizováno 12:16
    K odmítnutí momentální podoby evropského plánu na snížení energetické náročnosti budov do deseti let vyzvalo vládu Petra Fialy opoziční ANO. „Pokud máte starší dům, který není zateplený, do roku 2030 budete muset investovat statisícové částky,“ varuje stínový ministr životního prostředí ANO Richard Brabec.
    Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/stinova-vlada-ano-snizeni-energeticke-narocnosti-platy-ucitelu.A230316_100745_domaci_kop
    neřeším vůbec názor ANO, ti schvalovali za své vlády jednu eko ptákovinu za druhou :-(
    jde o to,kdo tohle asi tak zaplatí???No my všichni. Unie vytiskne peníze??? Protože pokdu ne,co se zase zvedne,jaké odvody do unijní pokladny,aby nám pak milostivě část těch pěněz vrátila ve formě dotací..ke každé ptákovině potom dává své vlaječky :-(
    takže opět - lidi,co bydlí ve starých domech bez zateplení a solárů atd tak asi činí podle unie proto,že mají prachů jako šlupek a jsou jen líní investovat-nebo se zdají unii málo zadlužení???? Jinak si tyhle debility nedokážu už vysvětlit........stejné je to s těěma elektrošrotama- která rodina dá za rodinný elektriošrot bez mrknutí oka 1,5 milionu??? Kor,kdyt tomu za 8 let odejdou baterie a už to bude neprodejné i jako ojetina - kdo by si koupil 8 leté auto,kde by museůl vyměnit baterie za stovky tisíc???
    opravdu,RVHP hadr :-(

      Nsven - Profil | Čt 16.3.2023 11:20:43

      jeden3 >> A pro většinu lidí ani ekonomicky...
      https://www.youtube.com/watch?v=PZt03vVkbt8

        Nsven - Profil | Čt 16.3.2023 11:19:19

        jeden3 >> co umí lithiová baterie...
        https://twitter.com/alvinfoo/status/1531999164783009793

          Nsven - Profil | Čt 16.3.2023 10:52:42

          jeden3 >> Ať si to VW strčí do řiti... To je maximálně dobrý jako druhý auto k pojížďce po městě nebo do Kauflandu pro menší nákup .-) .. A ještě pro toho, kdo má rodinný domek aby si to mohl přes noc nabíjet a dvorek s přístřeškem, kde to bude parkovat...bo do garáže v baráku, bych si to rozhodně nelajsknul...
          Navíc za ty ruble to bude jen v základu takže si budeš muset půl auta dokoupit navíc..
          Takže v zimě s tím vůbec nikam nedojedeš..

            Njeden3 - Profil | Čt 16.3.2023 10:35:23 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Volkswagen ukázal „elektromobil pro každého“. V roce 2025 má stát pod 600 tisíc
            dnes 8:21
            Milan Lažanský
            Předprodukční koncept ID. 2all, tedy ve volném překladu „to all“ jako „pro všechny“, je předvojem pro kompaktní elektromobil, který chce Volkswagen nabízet od roku 2025 pod 25 tisíc eur, tedy přibližně 600 tisíc korun.
            https://www.novinky.cz/clanek/auto-volkswagen-ukazal-elektromobil-pro-kazdeho-v-roce-2025-ma-stat-pod-600-tisic-40425945

            pro každého-asi myslí pro chudé.....nevím,koho oni beerou jako chudého, ale 600 za tohodle trpaslíka bych tedy nedal ani náhodou i když se ještě považuji za nižší střední třídu :-)
            máme dva psy,dvě děti k tomu pár tašek a vyrážíme na víkend.......opravdu mi chtějí namluvit,že je to RODINNÉ auto??????
            tohle je tak nákupní taška do města za 600 tisíc,když budu velkorysí,tak auto pro mladé bezdětné pro cesty v zimě tak v rámci jednoho kraje

              NVash - Profil | St 15.3.2023 18:42:58 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Nejenže chtějí až zdvojnásobit daň z nemovitostí 🤮 Ještě budou majitelům přikazovat co s nemovitostí mají dělat 🤨😕 Už se těším až mi nařídí jakou barvu mají mít dlaždice v koupelně 🤬
              https://www.novinky.cz/clanek/stalo-se-europoslanci-majitele-musi-zateplit-domy-40425856

                Nmlaďoch - Profil | St 15.3.2023 15:03:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Njeden3 - Profil | St 15.3.2023 14:52:28

                  takře pánové,dnes si pojedu vybrat záchrannou hotovost, minimálně 20.000 z toho vyměním rovnou na zloté.........

                    Nsven - Profil | St 15.3.2023 14:18:59

                    Velmi poučné americké video, mající 26 mil. shlédnutí, vázající se k dnešnímu 84.výročí České Republiky.
                    Den po dni...
                    https://www.youtube.com/watch?v=1CqGeAmVu1I

                    https://www.youtube.com/@stoferr/videos

                      Nsven - Profil | St 15.3.2023 13:40:22 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Z české a moravské historie.
                      Jeden z v současnosti opomíjených, přesto nejdůležitějších momentů, naší historie..

                      15. března 1939 začalo nejtemnější období české historie.

                      Období takzvaného protektorátu Čechy a Morava bylo jednou z nejtemnějších kapitol české historie.
                      Během okupace nacistickým Německem, zemřelo v odboji sto tisíc lidí.
                      Nacisté také vyvraždili většinu židovského obyvatelstva.

                      Obsazení 15. března 1939 bylo obrovským překvapením nejen pro civilní obyvatelstvo, ale i pro vládní představitele....
                      „Byla to jen otázka času, kdy si německá politika vytvoří podmínky pro to, aby ovládla střední Evropu i obsazením Česka,“ upozornil historik Pavel Zeman na to, že cesta k protektorátu začala již před mnichovskou dohodou.
                      V den samotné okupace i přes jasný rozkaz se mezi československými vojáky našli jednotlivci, kteří se snažili bránit.
                      „Odpor je spojován s takovými solitéry, jako byl podplukovník Josef Mašín, který chtěl organizovat obranu ruzyňských kasáren.
                      Když zjistil, že bylo nařízeno nebránit se, chtěl kasárna dokonce vyhodit do povětří. Zůstal v tom ale osamocen,“

                      Formální hlavou okupovaného Československa, které bylo součástí třetí říše, zůstal sice prezident Emil Hácha, moc měl však v rukou úřadující říšský protektor.
                      Hned na začátku okupace gestapo pozatýkalo činitele sociálních demokratů a komunistů a také německé emigranty.
                      Následovaly popravy.
                      Mezi prvními popravenými podle směrnice o „zvláštním zacházení“ (to znamená bez soudu) byli v listopadu 1939 studentští funkcionáři po pohřbu Jana Opletala, který se stal další demonstrací proti okupační moci.

                      Za nacistického protektorátu bylo v zemi popraveno minimálně 8200 lidí, na 70 tisíc českých Židů zemřelo v koncentračních a vyhlazovacích táborech, dalších 3400 lidí zemřelo při nuceném nasazení na práce v Německu.
                      Obětí nacistického teroru se staly i celé vesnice, z těch nejznámějších Lidice a Ležáky. České země byly v březnu obsazeny, Slovensko vyhlásilo samostatnost, ale okupován byl i někdejší východ republiky – Podkarpatská Rus, kde probíhal masivní nástup maďarských vojsk.
                      Ta přitom měla už od listopadu 1938 jistou autonomii a dokonce vlastní vládu.
                      Hácha se snažil zachránit, co se dalo - neúspěšně
                      Počátek roku 1939 byl ve znamení zvýšeného nátlaku ze strany Německa a Maďarska. Události tak v březnu nabraly rychlý spád.
                      V Bratislavě vyhlásil 14. března slovenský parlament samostatnost, maďarská vojska překročila hranice Podkarpatské Rusi a Maďarsko zaslalo vládě ultimátum požadující okamžité odstoupení tohoto území.
                      Na hranicích Čech a Moravy bylo soustředěno na 200 tisíc německých vojáků a zpravodajské služby již s předstihem varovaly před hrozící okupací.

                      V této situaci se prezident Hácha pokusil jednat s říšským vůdcem Adolfem Hitlerem a zachránit část samostatnosti pro české země.
                      Hácha opouštěl Prahu s představou, že bude s Hitlerem mluvit především o situaci na Slovensku.
                      Slovenský emancipační proces totiž říšský vůdce využil jako důkaz toho, že československý stát se rozpadá a chaosu ve střední Evropě je třeba zabránit vojenským obsazením Čech a Moravy.
                      Do Berlína Hácha dorazil okolo desáté hodiny večerní, hlavní jednání začalo až po půlnoci 15. března.
                      Po úvodním prohlášení Háchy, který se snažil nastolit téma Slovenska, si slovo vzal Hitler a Háchovi stručně oznámil, že ráno v šest hodin překročí německé vojsko české hranice a případný odpor bude „brutálně všemi prostředky potlačen“.
                      Pokud však Hácha pomůže uklidnit situaci, udělil by Hitler Čechům „jistou dávku národní svobody“.
                      Hácha sice namítal, že nemá prostředky, jak v tak krátké době ovlivnit odpor obyvatelstva, ale dostal k dispozici telefon, aby alespoň informoval vládu a zajistil kapitulaci armády.
                      Poté mu bylo předloženo memorandum, kterým chtěl Hitler dokázat, že vstup vojsk není agresí, ale výsledkem dohody.
                      Hácha s podpisem váhal, přestože byl pod silným tlakem, a dokonce dostal i srdeční záchvat.
                      Nakonec však ustoupil a podepsal dokument, v němž „v zájmu uklidnění vkládá s plnou důvěrou osudy českého národa a české země do rukou vůdce Německé říše“.

                      Okupace začala podle plánu v šest hodin a během dne vojska nacistického Německa obsadila české země.
                      Zároveň byla vyhlášena samostatná a nezávislá Podkarpatská Rus.
                      Protektorát byl Hitlerem vyhlášen již 16. března.
                      Jeho formální hlavou zůstal státní prezident Emil Hácha, on i vláda Rudolfa Berana však byli pouze loutkami v rukou úřadujícího říšského protektora.
                      Tím se stal bývalý německý ministr zahraničí Konstantin von Neurath. https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/1725937-15-brezna-1939-zacalo-nejtemnejsi-obdobi-ceske-historie

                      Oběti nacistického Německa v Československu

                      Mezi oběti nacistického Německa z Československa patří osoby, které zahynuly v bezprostředním důsledku nacistické okupace. Jejich počet však není zcela přesně znám. Podle poválečných oficiálních statistik činí počet obětí nacismu z celé Československé republiky za léta 1939–1945 celkem 360 000 lidí. Toto číslo bývá někdy zpochybňováno.
                      Podle posledních bádání historiků Vojenského ústředního archívu v Praze činí počet obětí německého nacismu zhruba 343 tisíc osob.
                      Do tohoto počtu však nejsou zahrnuti lidé, kteří zemřeli po druhé světové válce na následky týrání, perzekucí, věznění v koncentračních táborech a věznicích, totálního nasazení apod. ...
                      https://cs.wikipedia.org/wiki/Ob%C4%9Bti_nacistick%C3%A9ho_N%C4%9Bmecka_v_%C4%8Ceskoslovensku

                      https://www.youtube.com/watch?v=MpTz-Z-d4cI

                        Nmlaďoch - Profil | Ne 12.3.2023 17:17:03 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        jeden3 >> v 89 pijaneri vyderzali, byli prostě odolní. Dnesni sracky omdlivaji při porážce prasete

                          Njeden3 - Profil | Ne 12.3.2023 17:13:10 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          Centra měst jsou zamořená toxickými plyny. Experti doporučují omezit auta
                          12. března 2023 17:00
                          Rakovina plic, Alzheimerova choroba nebo astma. Vdechování oxidů dusíku dopadá na zdraví chodců i řidičů. Povolené limity se překračují, především v centrech měst, tvrdí experti. Stát podle nich měří koncentrace plynů na špatných místech. Podle odborníků by bylo na místě auta v centrech měst omezit, a naopak vsadit na veřejnou dopravu.
                          Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/znecisteni-ovzdusi-automobilova-doprava-oxidy-dusiku-fosilni-paliva.A230307_123025_domaci_idvs

                          to je hrozné,co tu máme nemocí,že...hlavně z těch aut v poslední době,že
                          tak to mě mají za úplného idiota???????
                          asi bude autorovi tak 28,že tohle může napsat
                          kdyby se podíval do našich měst v roce 89, to by čuměl, tedy spíše do týdne chcípl
                          ale v rámci maserky a utahování šroubů budu stále dokola číst tyhle propagandistické kecy
                          jo a to jistý Drda - ODS - postavil u nbás spalovnu odpadu přímo doprostřed města...a dnes mě bude pětikolka poučovat o ekologii? tak ať tu spalovnu kuwa zbouraj...Když ji chtěl koupit a zbourat pan Turek -tak na to rychle zasedli poslanci,aby to nešlo
                          a dnes má pětikolka plnou hubu greendealu

                            Nmlaďoch - Profil | So 11.3.2023 15:14:50

                            jeden3 >> zase 12 v uranovým dole a pak 8 na kavalci, na střídačku, i kdyz v tomto případě by se na kavalci mohli střídat tři režimu nepohodlní

                              Njeden3 - Profil | So 11.3.2023 14:37:24

                              mlaďoch >> a až půjdeš sedět za zabití vola,který to všechno vymýšlí,kdo s tebou budde sdílet ten trest na půl???

                                Nmlaďoch - Profil | So 11.3.2023 12:18:11

                                jeden3 >> jak psal ve svým veledíle sam Andrej velikej, budeš sdílet svoje lože, půjdeš na 12, bude na něm chrápat někdo jinej

                                  Njeden3 - Profil | So 11.3.2023 8:21:38

                                  I staré domy budou muset být ekologické, navrhuje Brusel. Evropané se děsí
                                  Evropská komise navrhla směrnici, která požaduje minimální energetický standard pro budovy v zemích EU. Cílem je zpomalit klimatické změny a dosáhnout klimatické neutrality do roku 2050. Povinností majitelů bude dosáhnout vyšší energetické třídy, domy musí být do roku 2033 minimálně třídy D. Kritici návrhu se obávají, že bude pro občany náročné splnit požadované nároky.
                                  Majitele domů po celé Evropě možná čeká už brzy práce na lepší izolaci, výměně oken či instalace solárních panelů. Podle údajů Evropské komise jsou budovy zodpovědné za dvě pětiny celkové energetické spotřeby v celé evropské sedmadvacítce. Proto přichází s návrhem směrnice, celkem na 126 hustě potištěných stranách, která žádá pro budovy v zemích EU minimální energetický standard. Jinak řečeno, povinnou renovaci pro ty domy, které jsou na tom z hlediska uhlíkové stopy nejhůř.

                                  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/eu-ekologie-zmena-klimatu-zatepleni.A230310_185553_zahranicni_kori?zdroj=top

                                  tak to je mimořádně dobrá zpráva pro všechny,kteří teď nemají na splácení hypoték a tak bydlí v nájemních bytech - nezřídka právě ve starších domech ...pokud majitelé buddou muset udělat investici v řádu milionů - od koho asi tak budou chtít ty prachy vybrat? No od těch, kteří toho už teď moc nemají
                                  a pokud ani majitel si nebude moci dovolit nákladnou rekonsstrukci - asi budde muset dům prodat.....a nebude sám....a tak je tu další vlna - kromě vody tu budou cizáci vlastnit i střechy nad hlavou milionu lidí.....
                                  tak tomu já říkám plán hodný zelenorudých kriplů z brusele /protože tohle se netýká jen ČR, ale všech východních zemí , ale také chudších jižních zemí/

                                    Njeden3 - Profil | So 11.3.2023 0:30:43 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Vash >> už to skončilo....
                                    tenhlee film už jsme viděl mockrát..a pokaždé mi běhá mráz po zádech,když vidím ty scény .... každého, kdo volá po válce by měli přivázat k židli a pustit mu to s tak silným a realistickým zvukem,že se podělá strachy už u toho filmu

                                    možná by pak ubylo válek, stejně je chtějí jen politici, proto lidem vymyjvaj mozky, ti by se totiž mezi sebou vždycky nějak domluvili a na války by se vykašlali...takže válka je svinstvo politiků, né lidí

                                      Njeden3 - Profil | Pá 10.3.2023 22:27:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Další Češi prohráli spor s Volkswagenem. Navíc mu zaplatí 1,6 milionu
                                      Další rozsudek kolem Dieselgate znamená konec šancí, že by Češi mohli vysoudit z emisní aféry odškodnění.

                                      Článek
                                      V Česku nevyšel druhý – a zároveň zřejmě poslední – pokus řidičů dosáhnout na stamilionová odškodnění v celosvětové emisní aféře Dieselgate.
                                      https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-kauzy-dalsi-cesi-prohrali-spor-s-volkswagenem-navic-mu-zaplati-16-milionu-227559

                                      Někdo pořád vykřikuje,že jen dezolát a xenofob a ruský troll nevidí pro nás pramenící výhody západní orientace...já to nechám bez odpovědi
                                      ale ať mi někdo vysvětlí, jak je možné,že všude proddali stejná auta ...a skopčáci platí odškodnění v USA, Francii,Británii, Francii.............jen tady budou platit poškození 😉😂🤣 to nevymyslíš
                                      jo,že je to zákonama??????? zajímavé, Němeecko, Francie je v unii - musíme mít stejné normy i na zahnuté banány a okurky, hlavně na emisní odpustky...........ale je zajímavé,že né ty,které nedej bože chrání občany ....stejné je to z dvojí kvalitou žrádla........pro nás je to prý až moc dobré........žereme západní šlichtu 2. kategorie a ještě si za to západní korporace nechají zaplatit víc,než se platí třeba v Německu....
                                      opravdu mě unie a přistup všech našich vlád za 30 let baví čím dál víc .....jeden větší zaprodanec než druhý

                                        NVash - Profil | Pá 10.3.2023 20:19:11 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        jeden3 >> Válka je kurva svinstvo 😫 Vyprávěl mi jeden Diné jaký to tam bylo 💀 Nepředstavitelný 😫

                                          Červené karty: Pietromarconi