Strana mírného pokroku v mezích zákona - J.Hašek ležící a spící

cokoliv z české historie, zajímavosti, drby, rybníky, hrady, zámky, města
Autor diskuse: jeden3 - Profil , 12.5.2022 všeobecné - ostatní
Dále moderují: mlaďoch Profil + Dědek Profil

po podzimních volbách si udrží moc vládní strany nebo opoziční strany?

A) moc si udrží vládní strany22%

B) do vlády se dostanou opoziční strany 78%

Od 6.8.2025 hlasovalo 9 čtenářů.

jeden3 - Profil | Pá 10.3.2023 18:40:57 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

nová hymna naší vlády .která říkala před volbama,ale i po nich,že daně zvedat nebude

dal jsem to ještě na jedno místo,ale tam možná někoho ukázka z klasické české pohádky vyděsí a tak to tam asi smaže 😂🤣

https://www.youtube.com/watch?v=_PHUVEiWU3Y

    jeden3 - Profil | Pá 10.3.2023 18:34:53

    Jo jinak pro milovníky válečných filmnů : dnes večer na ČT 2 /fuj TV/ dávají Údolí stínů......jeden z povedenějších a hodně realistických filmů o válce ve Vietnamu
    viděl jsem o té bitvě dokument -a řekl bych,že je to jeden z nejrealističtějších filmů natočených podle skutečnosti

      mlaďoch - Profil | Čt 9.3.2023 8:03:22 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      V posledních týdnech se objevují zprávy o častějších poruchách plynových kotlů a spotřebičů. Na vině má být změna v české plynárenské soustavě, kdy ruský plyn vystřídaly převážně plyn z Norska a zkapalněný zemní plyn (LNG) ze zámoří, které mají jiné složení. Podle distributora ale plyny splňují veškeré normy a odpovídají požadované kvalitě vycházející z českých i evropských předpisů. Problém tedy spíše tkví ve výrobě, potažmo v údržbě samotných plynových zařízení.

      https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-norsky-plyn-je-lepsi-nez-rusky-kotel-se-mu-ale-musi-prizpusobit-tvrdi-odbornici-40425184

        Vash - Profil | Čt 9.3.2023 7:50:13

        jeden3 >> Ten teď dostane pár facek a třeba se mu rozsvítí 😉😤👊 Na to se těším

          jeden3 - Profil | Čt 9.3.2023 7:26:59

          Češi jsou nejhorší, válku na ně, hřímal Novotný k oponentům a velebil Fialu
          8. března 2023 16:50
          Starosta městské části Praha-Řeporyje Pavel Novotný z ODS čelí dalšímu trestnímu oznámení. V živém vysílání se na sociálních sítích vulgárně pustil do voličů SPD, ANO a také do lidí, kteří nesouhlasí s pomocí české vlády válkou zasažené Ukrajině. Podle názoru podnikatele a člena SPD Jana Čížka, který oznámení podal, svými výroky Novotný napadá každého Čecha.
          Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/pavel-novotny-video-urazky-trestni-oznameni-cizek-ods.A230308_152843_domaci_pitt

          opravdu nevím,co tam magor bere........ale tvrdit,že tu díky fialovcovi máme zdravotnictví zadarmo mi přijde úplně zcestné......já třeba teď zapaltil 60 tisíc za operaci šedého zákalu ....kdybych jee nezaplatil, byl bych slepý........ dobrá, mohl jsem to mít skorro za polovic,kdybych si nepřipaltil za funkční čočky......ale oči potřebuji i v noci za volantem a je to nejnee pro mě ,ale i pro okolí bezpečnější.....takže,kdybych to nepodstoupil, bylbych asi v něějakém důchodu jako slepec - zatěžoval stát ....já to řešil svojí investicí do svého zdraví...a na rozdíl třebaa od USA, na které se tu pětikolka tak ráda poukazuje si tuto investici nemohu dát ani do nákladů, přesto,že ušetřila státu mraky peněz za nějaký můj přečasný či invalidní důchodd....
          pro objektivitu - tohle se týká naší země za vvšech vlád za 30 let-nejen fialky,takže i třeba Klause,který tvrdil,že se člověk mussí postarat hlaavně sám..postará se .......a stát na to ha ha ha

            jeden3 - Profil | Čt 9.3.2023 6:42:00

            Úkoly psané robotem mění školství. Nebraňme se umělé inteligenci, zaznívá
            Markéta LankašováMarkéta Lankašová
            9. března 2023
            Celý článek jen pro členy

            Chcete číst prémiové texty bez omezení?

            Aktivovat členství
            Napsat seminární práci nebo referát byla donedávna pro středoškoláka dřina na několik hodin, možná večerů. Teď to s pomocí umělé inteligence a především nástroje ChatGPT – internetového robota – zabere jen pár minut. Nové technologie mohou zajistit „jedničky“ bez práce i ještě více znevýhodňovat chudé děti. A představují problém pro učitele.
            „Pokud se práci naučí napsat s pomocí chatbota, tak se možná pro svou budoucnost naučil něco důležitějšího, než kdybych mu zadal, aby napsal seminárku třeba na téma, jak houby ovlivňují náš život.“
            Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/umela-inteligence-chatgpt-skola-student-podvod-skolstvi.A230308_193448_domaci_kori?zdroj=top

            jistě, naučit se ovládat UI je jistě dobré - třeba do hodin IT či informatiky-jak to cjhcce kdo pojmeenovat a mělo by být takových hodin ve výuce jistě více....
            Ae mělo by se také myslet na to,že existují vnější vlivy jako je třeba silná erupce na Slunci, která může vrátit lidstvo o mnoho století zpět - ovšem s tím,že tu bude třeba už jen hrstka lidí, kteří budou znáít houby,které jsou jedlé a nejedlé, kteří budou umělt rozdělat oheň bez zapalovačů atd... A ona to nemusí být ani ta erupce, stačí silný atomový výbuch vysokov atmosféře a je to v podstattě to samé .....
            takže za mě - informatika jistě ano,ale znalost hub bych také nezavrhoval.........

              mlaďoch - Profil | St 8.3.2023 18:10:02

              jeden3 >> dnes to je uz zapomenuto, nikdo sr k tomu vracet nebude. Stejně jako k epizodě z hadího ostrova

                jeden3 - Profil | St 8.3.2023 15:12:21

                Západní rozvědky strůjce útoku na Nord Stream znaly. Kvůli Ukrajině mlčely
                8. března 2023 14:02, aktualizováno 14:43
                Jméno organizátora zářijové sabotáže podmořského plynovodu Nord Stream prý v západní zpravodajské komunitě koluje už delší dobu. Údajně jde o vlivnou soukromou osobu z Ukrajiny, která ovšem nemá vazby na Zelenského administrativu. Informuje o tom britský deník The Times.
                Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/nord-stream-plynovod-sabotaz.A230308_124605_zahranicni_aha

                tak hlavně,že naše pětikolka ječela jako divá,že to vyhodil do luftu rusák........
                tedy já už fakt nevím, jestli jsou v té pětikolce takový volové, nebo je za voly mají jen západní spojenci,že jim ani neřekli to,co si průměrný "dezolát" myslel už dávno- že v tom má prsty skoro kdokoliv -kromě rusáka, protože ten jediný na tom nemohl mít zájem .- a tedy že v tom jsou namočení Ukrajinci .......
                a tady si dovolím tedy malý konstrukt - kdopak tedy může za to,že ceny plynu vystřelily nahoru a tak odrbává tak firmy i obyvatele unie - ale zároveň natahuje na západ ruku pro stále novu a novou pomoc???
                V každdém případě, je to tvrzení ZÁPADNÍCH TAJNÝCH SLUŽEB, tak mi snad nikdo nebudde říkat,ýe tu šířím nějakou vytrolenou propagandu

                  sven - Profil | St 8.3.2023 11:55:55 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  mlaďoch >> jj. když jsem měl naposledy počítač v "servisu" pro problémy s nabíháním paměti ... tak mi pan kouzelník zamlčel, že celý problém spočíval pouze ve výměně knoflíkovky CR2032 ...Což jsem jako laik tehdy netušil.. sám jsem si vyměnil původní hlučný ventilátor za bezhlučný do stávajícího segmentu... což ho nejspíš vedlo k tomu, že mi tam namontoval komplet nový segment i s opět potenciálně hlučícím ... a když už to měl rozvrtané, tak mi vyměnil win.7 za 10 ... o což se ho nikdo neprosil... takže "oprava", za hubičku fakt nebyla...
                  Tedy jsem si doma opět z disku nainstaloval svou sedmičku profi, na kterou jedu bez nějakých problému dodnes, ačkoli tvrdil, že už fungovat nebude, bo nebudou aktualizace a že nejspíš to mělo vliv na výkon...lhář..
                  A nedávno jsem zjistil, že mi nefunguje DVD vypalovačka, kterou jsem od té doby nepoužíval, takže jsem na to přišel až teď. Takže budu muset otevřít bednu a juknout na to. Se servisy, jsem jednou pro vždy skončil..
                  Klidně ať takové lhavé a zlodějské vemeno, zajde hlady .-)

                    sven - Profil | St 8.3.2023 11:33:14

                    jeden3 >> S obchodním partnerem, se není třeba milovat a objímat ale obchodovat a respektovat navzájem....
                    Když se rozhlédnu dokola našeho státečku i kousek dál za humna, nevidím žádný stát, z kterým bychom neměli historicky nějaký konflikt, který nás v historii nezaprodal nebo nezradil, nepřepadl, nevykořisťoval, nevraždil....
                    K tomu abych dokázal rozpoznat koho mít rád, koho méně a koho vůbec ne, si vystačím s šedou kůrou mozkovou o kapacitě IQ145 a nepotřebuji k tomu žádný pokyn zhůry ani propagandu nějakého oportunisty, či kolaboranta .. .-)

                      mlaďoch - Profil | St 8.3.2023 11:30:13

                      sven >> dnes servisáci neopravují,ale mění opravitelný za nový, nelituju je

                        sven - Profil | St 8.3.2023 11:07:49

                        jeden3 >> .... a servisáci nebudou mít co žrát... :-)

                          jeden3 - Profil | St 8.3.2023 9:10:57

                          sven >> než dávat dvakrát za rok fitry všem odběrattelům,aby si dodavatele vyšlo levnějí, ten plyn vyčistit před přepuštěním do sítě :-)

                            jeden3 - Profil | St 8.3.2023 9:09:14

                            sven >> neověřená informace od plynaře : rozdíl je údajně v tom, že rusák posílal plyn čištěný, kdežto naši západní "přátelé" to posílají jako hnůj, prakticky jak to vytěží - ale zase má tu výhodu,že je o dost dražší 😂😂😂🤣🤣🤣
                            tak by asi bylo skoro lepší,kupovat od někoho zdemokratizovaný ruský plyn,když už je to tak drahé,než tenhle hnůj
                            jak jsem už mnohokrát říkal,rusáka fakt nemám rád, ale co mám rád je teplo a funkční kotel........tak jak z toho ale ven?

                              sven - Profil | St 8.3.2023 8:58:07

                              jeden3 >> Nevím, jestli to byla právě tahle firma ale nedávno jsem četl článek od nějakého servisního experta který tvrdil, že taková oprava začíná od 6000,- +
                              Takže teď už je třeba aby to postihlo nějakého kosa, který zažaluje dodavatele, přijde to k soudci, který se z plynobaronů neposere a vznikne precedens..
                              A pak už to půjde samospádem...
                              Pak každém dodavateli vyjde levněji, zamontovat každému odběrateli filtr nebo nějaké odlučovací zařízení gratis..

                                mlaďoch - Profil | St 8.3.2023 8:51:46

                                jeden3 >> díky za doplnění, dal jsem to tu sem jako zajímavost

                                  jeden3 - Profil | St 8.3.2023 8:47:24 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  mlaďoch >> protože jsem štoura,tak mi to nedalo a ted jsem volal na ČOI
                                  odpověď v kosce potvrdila,co jsem dedukoval- jen by si musel zákazník opatřit znalecký posudek,že ten plyn má takové složení, které ty závady způsobuje
                                  což mě přivádí opět na myšlenku - jelikož plyn proudí do naší republiky v podstatě jedněma trubkama- stačilo by vypracovat jeden posudek a každá další žalující by si jen "připlatil" za zaslání tohoto posudku ke své žalobě

                                    jeden3 - Profil | St 8.3.2023 8:34:07 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    mlaďoch >> že za to nemůže dodavatel kotle je jasné......
                                    ale že za to může dodavatel plynu-to je ještě jasnější, když natankuji na pumpě zkur.vené palivo, mohu vymáhatz vzniklou škodu
                                    to by mělo platit tady přece také,ne?

                                      mlaďoch - Profil | St 8.3.2023 7:48:49 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      „Norský plyn obsahuje vyšší procento sirovodíku, který se při spalování mění na síranové soli a ty pak ucpávají hořák a potrubí,“ upozornil Václav Petráš z České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě (ČKAIT).

                                      „V měděném vedení dochází kvůli většímu podílu siřičitanů k oxidaci. Odlupují se šupinky. Vypadá to, jako byste do potrubí nastrouhali obyčejnou tužku. V Praze jsme se setkali se zaneseným kotlem již po třech týdnech provozu,“ potvrdil Právu šéf odborné firmy Inklemo Servis Pavel Charvát.

                                      Postižení zákazníci si podle něho musí vyčištění zaplatit ze svého. Oprava není předmětem záruky, neboť závada není zaviněna výrobcem.

                                        jeden3 - Profil | St 8.3.2023 1:14:00 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        Obstrukční utrpení ve Sněmovně bylo k ničemu, Senát hází do nižší valorizace důchodů vidle
                                        včera 11:07 • Aktualizováno včera 12:42
                                        ČTK
                                        Senátní ústavně-právní výbor v úterý odmítl nižší valorizaci červnových důchodů. K důvodům patřilo zejména sporné schválení vládní důchodové novely ve Sněmovně ve stavu legislativní nouze. Výbor doporučil zamítnutí novely nejtěsnější většinou i hlasy senátorů z klubů vládních stran, pro schválení byl jen jeho předseda Tomáš Goláň (ODS). Novelu v úterý nepodpořil ani senátní sociální výbor.
                                        https://www.novinky.cz/clanek/domaci-senatni-vybor-proti-nizsi-valorizaci-duchodu-40425001

                                        Tak jsem moc rád, že konečně mohu pochválit politika napojeného na dnešní vládu, ten Canov si konzistetně zachovává svůj názor na věci i za cenu,že jde proti proudu ve kterém plave, jeho argumenty jsou podle mě naprosto správné...
                                        tady u nás má velikou podporu, byl jeden z politiků, kteří za povodní nevedl planné zúčastněné kecy, ale vzal si holiny, lopatu a prostě pomáhal ...podle mě je to prostě politik na svém místě
                                        a jen pro upřesnění -on je opravdu ze Starostů pro liberecký kraj ..........

                                          Červené karty: Pietromarconi